Ottawa – Florida 4:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:1 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Montreal – Columbus 3:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Arizona – Tampa 2:4 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Detroit 6:7 (po pr.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (kon.)
Philadelphia – Washington 3:2 (kon.) | Chicago – Boston 2:6 (kon.)
Montreal Canadiens
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 22.02.2015, 01:15 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

MONTREAL CANADIENS

Domácí jsou v dnešním zápase v Bell Centre jasným favoritem. Aktuálně jsou s 79 body lídrem Východní konference. V Montrealu už se tak pomalu vyhlíží celky, které by mohli na Canadiens narazit v play-off. Poslední zápasy ale Montrealu zase tolik nevyšli. Hráči Canadiens jen jednou z posledních pěti zápasů vyhráli po šedesáti minutách, tři další zápasy dotáhli alespoň do nájezdů, kde se ale radovali jen jednou. V posledním klání Canadiens prohráli právě na nájezdy doma s Floridou.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Příliš se dnes nedá očekávat, že by si Modrokabátnící odvezli z Kanady nějaké ty body. Mají totiž o dvacet čtyři bodů méně, než jejich soupeř. Aktuálně se Columbus nachází na dvanáctém místě Východní konference a na příčky zaručující play-off ztrácejí již deset bodů. Může je tedy alespoň trochu utěšovat fakt, že mají o dva odehrané zápasy méně než osmý Boston. Paradoxně ale mají lepší formu než Montreal, jelikož vyhráli tři z posledních pěti zápasů, naposledy 2:1 na hřišti Tučňáků z Pittsburghu.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Tomáš Plekanec (MTL) – 58 záp., 40 bodů, 17+23
    Jiří Sekáč (MTL) – 49 záp., 16 bodů, 7+9
    Marko Daňo (CBJ) – 10 záp., 2 body, 1+1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Price (Tokarsky) – Tinordi, Beaulieu, Pateryn, Subban, Gilbert, Markov "A" – Pacioretty "A", Desharnais, Gallagher – Sekáč, Plekanec "A", Eller – Prust, De La Rose, Weise – Bournival, Malhorta, Thomas.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Connauton, Johnson "A", Wisniewski, Goloubef, Tjutin, Savard – Hartnell, Johansen, Wennberg – Calvert, Dubinsky "A", Atkinson – Daňo, Anisimov, Foligno – Tropp, Letestu "A", Boll.

Rozhodčí: Kowal, Hebert – Galloway, Nowak.

V Montrealu je již vše připraveno a dnešní klání by mělo začít každou chvílí.

00:01

00:19
    Hosté začali aktivně a kolem Price proletěla první střela.

00:39
    Domácí vyhazují na icing

00:52
    Johnsonova střela od modré k Priceovi neprošla.

01:02
    Ofsajd Canadiens.

01:14
    Domácí opět nedovoleně vyhazují přes všechny čáry.

01:34
    Gallagher byl podražen a na trestnou míří Connauton (CBJ).

01:40
    Hosté se rychle osvobozují a Montreal začíná od vlastní brány.

02:14
    Subban od modré nepropálil McElhinneyho.

02:29
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. MAX PACIORETTY dostal nabito přímo na střed kruhu a střelou do růžku nedal gólmanovi Blue Jackets nejmenší šanci. Asistence: Andrej Markov, Brenden Gallagher.
    Max PACIORETTY - 1:0

03:11
    Bournival šikovně objel branku, ale McElhinneyho nepřekonal.

03:50
    Montreal hodně přitlačil na pilu a svírá hosty v jejich obranném pásmu.

04:18
    Columbus vyhazuje, ale u puku zůstávají domácí.

05:22
    Hosté se marně snaží dostat s pukem do pásma.

05:40
    McElhinney neudržel tvrdou střelu Subbana, ale jeho obránci nedovolili Montrealu dorážku.

05:52
    Přesilovku si zahrají také hosté. Dvě minuty odsedí Gallagher (MTL).

06:20
    Střela od modré Johansena byla zablokována.

07:02
    Foligno nedostal puk před bránu.

07:18
    Johansen ani nadvakrát obranu Canadiens nepropálil.

07:26
    Price udržel dělovku od modré.

07:52

08:02
    Calvertovu žabičku před bránu netrefil nikdo z jeho spoluhráčů.

08:30
    Pacioretty vypálil, McElhinney střelu jen vyrazil, ale následná dorážka šla mimo.

09:03
    Na druhé straně nepřesný pokus Foligna.

09:41
    Sekáč podražen za bránou Columbusu, ale vylučovat se kupodivu nebude.

10:02
    Calvert od modré Price nepřekvapil.

10:27
    Anisimov z vrcholu kruhu netrefil bránu.

11:01
    Wennberg hledal před bránou úplně volného Johansena, ale jeho přihrávka byla bohužel nepřesná.

11:55
    Prust přišel na modré o puk a hosté vyrážejí vpřed.

12:15
    Z jejich útoku však nic není.

12:41
    Blue Jackets vyhazují na zakázané uvolnění.

12:58
    Pacioretty je dnes nemírně nebezpečný. Nyní dostal puk před bránu od Gallaghera, ale ani jedno z jeho dvou zakončení se neujalo.

13:03
    MAX PACIORETTY je dnes nezastavitelný. Beaulieu mu adresoval puk do prakticky identické pozice jako při první brance a americký forvard se opět nemýlil. Asistence: Nathan Beaulieu, David Desharnais.
    Max PACIORETTY - 2:0

14:05
    Columbus právě vstřelil branku!
    Columbus snižuje na rozdíl jedné branky. Anisimov se výborně natlačil před bránu, jeho zakončení ještě Price vyrazil, ale proti následné dorážce NICKA FOLIGNA byl již bezmocný. Asistence: Artem Anisimov, Marko Daňo.
    Nick FOLIGNO - 2:1

14:18
    Johansen poslal nebezpečné nahození před bránu, kde však nebyl nikdo z jeho kolegů.

16:02
    Jarred Tinordi (MTL) a Jared Boll (CBJ) se pustili do pěstního souboje a oba dostanou pětiminutový trest.

16:02
    Jared Boll (CBJ) dostává navíc ještě dvouminutový trest za napadení a Canadiens budou mít výhodu přesilovky.

16:56
    Markov se dostal do obrovské šance, ale McElhinney pokryl oba jeho pokusy.

17:21
    Za brankářem Columbusu se nyní rozezněla tyčka.

18:02

18:34
    Troppova střela sražena mimo bránu.

18:52
    Price vytáhl dobrý zákrok proti Calvertovi.

19:26
    Wennberg a ani Hartnell si a Price nepřišli.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Canadiens po první části vedou 2:1 a nutno říci že zaslouženě. První branku vstřelili domácí již ve třetí minutě a tento gól je dostal do sedla. Montreal přidal další branku v minutě čtrnácté, ale jž za minutu to bylo opět jen o jeden gól, to když se za hosty prosadil Anisimov. Avšak hlavním hrdinou úvodní části byl Max Pacioretty, který vstřelil obě branky Montrealu, a kdyby měl na kontě již hattrick, nikdo by se nemohl divit. Druhá třetina začne přibližně v 02:13.

Střely v první třetině – 13:10

20:01

20:34
    Nahození Gilberta zastavila hostující obrana.

21:13
    Střela Wennberga končí v lapačce Price.

21:31
    Price kryje další střela Johnsona.

21:56
    Plekancova přihrávka na Ellera neprošla.

22:13
    Plekanec pálil od mantinelu, McElhinney si s jeho pokusem poradil

22:47
    Tropp z mezikruží našel jen lapačku Price.

23:03
    Na druhé straně nepřesný pokus Desharnaise.

23:30
    McElhinney nedovolil po střele Paciorettyho domácím dorážet.

24:21
    Thomas zpětnou přihrávkou nenašel Bournivala.

25:07
    Foligno v dobré pozici zbytečně zkoušel přihrávat a jeho přihrávku fantasticky zastavil Markov.

25:20
    Goloubefova střela od modré neprošla.

25:41
    Lars Eller (MTL) dostává menší trest za podražení.

25:46
    Markov vyhazuje až k bráně hostí.

26:24
    Fantastický Price! Nejprve vyrazil tvrdou střelu od modré a následně předvedl neuvěřitelný zákrok proti dorážce Atkinsona.

26:57
    Hartnell se ocitl s pukem sám přímo před bránou, ale trefil jen tyč Priceovy brány.

27:04
    Střela Wisniewského zblokována.

27:41

27:59
    Tinordi vystřelil od modré jen těsně vedle McElhinneyvy brány.

28:31
    Gallagher zakončil přečíslení dvou na jednoho do McElhinneyho.

29:57
    Pateryn vystřelil od modré mimo.

30:02
    Fedor Tjutin (CBJ) podrazil Sekáče, za což si půjde na dvě minuty posedět na trestnou.

30:17
    Paciorettyho přihrávku zablokovali obránci hostí a vyhazují až k Priceovi.

31:10
    Ani Subbanova přihrávka nyní nenašla svůj cíl.

31:29
    Hosté se zatím brání výborně a opět vyhazují.

32:02

32:10
    Calvertův pokus sražen mimo.

32:36
    Canadiens vyhazují na zakázané uvolnění.

32:54
    Johansenovo nahození skryl v lapačce Carey Price.

33:26
    Tropp vybruslil s pukem zpoza brány, ale puk mu na poslední chvíli sjel z hole.

34:16
    Prustova přihrávka sražena a hosté míří dopředu.

34:40
    Blue Jackets se s pukem usadili v pásmu, ke střele se ale nedostali.

34:56
    McElhinney zakročil ramenem proti střele Paciorettyho.

35:31
    Daňo vystřelil z otočky, ale s jeho pokusem neměl Price problém.

35:52
    Dubinského nahození letí mimo bránu.

36:06
    Stejně tak i střela Plekance na druhé straně.

36:58
    Weise dostal nalito mezi kruhy, z dobré pozice ale netrefil bránu.

37:18
    Subbanova střela zblokována obranou Columbusu.

38:10
    Puk mizí v hledišti a bude se vhazovat v obranném pásmu Columbusu.

38:14
    Gilbert mířil od modré nepřesně.

38:35
    Přečíslení tři na dva nevyřešil Gallagher ideálně.

39:38
    Calvertova střela z úhlu byla sražena.

39:58
    Atkinson již zvedal ruce nad hlavu, ale puk se odrazil od jedné tyče do druhé a poté ven z brány.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední část je u konce. A přesto, že nám nenabídla žádnou branku, tak jsme se rozhodně nenudili. Oba celky předváděly dobrý hokej, ale přeci jen mírně navrch měli hokejisté Columbusu. Price však dnes chytá bravurně, a když už je překonán, tak mu vypomohou dobře postavené tyče jeho brány. Třetí třetina začne přibližně v 03:05.

Střely v druhé třetině – 5:12
    Střely celkem – 18:23

40:01

40:33
    Gallagher se protlačil do individuální zakončení, ale McElhinney podržel Columbus nad vodou.