Chomutov – Hr. Králové 3:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:8 (kon.)
Havířov – Opava 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Písek 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 6:3 (kon.)
HC Olomouc
2:8 (1:2, 0:2, 1:4)
HC Kometa Brno
Neděle 22.02.2015, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Moravské derby se Kohoutům nevyvedlo a po katastrofální třetí třetině prohráli 8:2. Děkuji za pozornost a nashledanou při dalších onlajnech. (14:09:20)

60:00

59:34
    Střela Podlahy se otřela pouze o síť branky.

59:05
    Olomouckým není přáno. Další šanci spálil Pěcha.

58:40
    Oba týmy už zápas dohrávají, nyní se střídavě oba vystavili do ofsajdu.

57:49
    Pohotovost musel prokázat i náhradní gólman Olomouce, který do lapačky zachytil nepřesně nahozený čas.

57:02
    Nepřehlednou situaci před Galuškou řeší domácí obrana.

56:09
    Na trestnou lavici usedá další olomoucký hráč – dvě minuty za hákování dostal Wolf.

55:42

54:47
    Hanáci se snaží alespoň korigovat stav, ale puk jim odskakuje od hole.

53:40
    Brněnský Novák si posedí dvě minuty za hákování.

53:16
    Kometa právě vstřelila branku!
    Na perfektně načasovanou přihrávku si najel Martin NEČAS, který zamíchal s pukem a nedal Galuškovi šanci. Asistence: Dalimil Mikyska.

52:33
    Povedený bodový zápas prožívá brněnský Matěj NOVÁK. Po tvrdé střele z mezikruží si připsal již druhý gól. Asistence: Matěj Svoboda, Filip Král.

51:22
    Zábranský měl nyní možnost trestného střílení. Zvolil střelu do levého rohu Galuškovy brány, ale přestřelil.

50:23
    Po zblokované střele se vhazuje po pravici Šindelky.

49:57
    Po dlouhé době si na puk sáhnul také hostující brankář, který kryl jednoduchou střelu Galvase.

49:27
    Hosté jsou aktivnější a vytvářejí si další šance.

48:22
    Zblokovaná střela od modré čáry se odrazila přesně na hůl hostujícího Jana SÜSSE, který tak pohotovou dorážkou využil přesilovku Kometu. Asistence: Roman Jeřábek, Marek Škvrně.

47:52
    Obrovskou šanci měl na holi brněnský Král, Galuška však vytáhl perfektní zákrok a radost mu překazil.

46:55
    Kořenek musí odpykat dvě minuty za podražení.

46:09
    Domácí obrana si nepohlídala Matěje SVOBODU, který bleskovou střelou zápěstím z mezikruží nedal Galuškovi šanci. Asistence: Petr Krejčí , Jakub Matula.

45:26
    Další rána od modré čáry a opět pozorný Galuška.

45:05
    Velkou míru pohotovosti předvedl domácí Galuška, kdy lapl prudkou střelu od modré.

43:17
    Nedorozumění v obraně domácích mohl využít Pěcha, jeho zakončení bylo však zblokováno.

42:33
    Janečko je zpátky na ledě, nicméně ani on nedosáhl na prudké vyhození a rozhodčí tak píská zakázané uvolnění.

42:02
    Král v ofsajdu.

41:11
    Dělovka do modré sestřelila Jenečka, který za přispění svých spoluhráčů odkulhal na střídačku.

40:21
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a díky výhodě dvou hráčů v poli dokázali zásluhou Miroslava SKOPALA snížit. Asistence: Josef Podlaha a Jakub Galvas.

40:01

Další třetina začne přibližně v .13:34

40:00

39:50
    V dvojnásobném oslabení se do šance dostal Novák a nastřelil protilehlou tyč Galuškovy brány.

39:35
    Kombinace Hanáků neslaví úspěch a hosté vyhazují.

39:00
    Přesilovka domácích bude navíc dvojnásobná. Dvě minuty za držení vyfasoval Zábranský.

38:38
    Kapitán hostí na konci druhé třetiny oslabuje svůj tým hloupým faulem – odpyká si dvě minuty za podražení.

38:16
    Kometa dobře forčekuje a sbírá nepřesné přihrávky Hanáků.

37:22
    Hned co vypršely oběma hráčům jejich tresty se do přečíslení dva na jednoho dostali hostující Novák, který přesně našel hůl Matěje SVOBODY. Ten se štěstím, ale přece jen, dostal puk za Galuškova záda. Asistence: Matěj Novák.

37:10
    Oba týmy nyní hrají v plném počtu.

35:58
    Hra čtyři na čtyři nabízí přelévání hokeje z jedné strany na druhou.

35:10
    Hanáci ale přesilovku nehráli dlouho. Trest za špatné střídání odpykává Wolf.

34:56
    Za sekání si půjde posedět na trestnou lavici Zábranský.

34:00
    Olomoučtí skvěle pokrývají střední pásmo a nedovolují se tak usadit Kometě v jejich třetině.

33:35
    Úžasné zrychlení předvedl ve vlastním oslabení Podlaha, který svižnou střelou vyprášil Šindelkovy betony.

33:01
    Dvě minuty si za podražení odpyká Vosátko.

32:50
    Kometa po delší době hraje usazena v útočném pásmu.

32:25
    Hosté v plném počtu. Ze dvou přesilovek ale nevytěžili žádnou vážnější šanci.

30:49
    Z krátké přesilovky ale Kohouti vytěžili pouze obyčejnou střelu z rohu.

29:40
    Krátkou dvojnásobnou přesilovku si nyní vyzkouší Kohouti, poněvadž byl za podraženívyloučen Kučera.

29:30
    Střela od modré čáry z hole Janečka končí v lapačce pozorného Šindelky.

28:59
    Hanáci se usadili v útočném pásmu.

28:13
    Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Vašíček. Nabídl tak Kohoutům možnost první přesilovky.

28:03
    Podlaha vyzkoušel pozornost Šindelky téměř od modré čáry, ten byl ale pozorný.

27:20
    Olomoučtí nyní drželi téměř minutu hosty v jejich obranném pásmu, k vyloženější šanci se ale nedostali.

25:52
    Závar Komety pokračoval, puk poskakoval brankovištěm, nicméně štěstí stálo při domácích, kteří tak stále prohrávají pouze o dva góly.

25:38
    Dajčar nyní perfektně zablokoval střelu Nováka, zachránil tak jistý gól.

24:46
    Zaváhání hostující obrany nyní mohl využít Podlaha, nepředvedl však dostatek přehledu.

23:50
    S pukem v útočném pásmu kouzlí Krejčí II., k přesnějšímu zakončení se však nedostal.

23:08
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje po pravici Šindelky.

22:59
    Kometa vysílá za obranu Olomouce další nebezpečné přihrávky, ta si s nimi protentokrát poradila.

22:05
    Po perfektním pasu od brněnské obrany se dostal do samostatného nájezdu Matěj NOVÁK, který nedal Galuškovi bekendovým blafákem šanci. Bez asistence.

21:09
    Přetlačování v rohu hostujícího pásma končí ziskem puku pro domácí, ti však žádnou kloudnou šanci z toho nevytěžili.

20:11
    První zákrok, byť z kategorie těch jednoduchých, si připisuje hostující Šindelka.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 13:45.

20:00

19:35
    Dobré zrychlení předvedl Skopal, jeho bekendový pokus ale končí v Šindelkově náručí.

19:01
    Martin Pěcha nyní chytře hledal žabičkou Urbana, ten však puk ze vzduchu netrefil.

17:51
    Do samostatného úniku se dostal Dajčar. Zvolil bekendový blafák, což ale Šindelka vystihl a šanci zmařil.

16:30
    Kapitán Kohoutů se nyní dral k šanci, nicméně z bezprostřední blízkosti Šindelku nepřekonal.

14:54
    Situaci "nedáš dostaneš" využívá po chybě bránícího hostujícího hráče přesnou střelu pod vyrážečku Martin PĚCHA. Bez asistence.

14:30
    Janečko nyní svou nerozvážností vystavil spoluhráče do ofsajdu.

13:43
    Chyby hostující obrany se snažil využít Urban, střela bekendem se však neujala.

12:50
    Z průniku Skopala těží celý olomoucký útok, rotace v pásmu však nevedla k žádné vážnější akci.

11:17
    Hra se o něco zklidnila a hráči se o puk přetahují ve středním pásmu.

09:02
    Hned následující akce končí opět v síti Galušky. Přečíslení dva na jednoho využili efektivně Marek ŠKVRNĚ. Asistence: Filip Klenec.

08:50
    Přesilovku se hostům povedlo využít hned po v jejich prvních sekundách. Nacvičený signál zakončil Filip KRÁL. Asistence: Libor Zábranský, Martin Nečas.

08:20
    Na trestnou lavici usedá Urban za hákování. Kometa si nyní vyzkouší první přesilovou hru zápasu.

07:38
    Podlaha zaváží puk do útočného pásma, kde o něj však domácí přicházejí.

07:15
    Střelou z mezikruží se prezentoval Matěj Novák, bránu Galušky však netrefil.

06:20
    Dobrou kombinaci nyní předvedlo útočné duo hostů Süss – Škvrně.

04:52
    Perfektně si z rohu vybruslil Podlaha, bránu soupeře však bekendem netrefil.

04:17
    Vhazování po levici hostujícího gólmana.

03:02
    Nebezpečnou střelu Janečka z mezikruží vyrazil pohotově Šindelka

02:48
    Závar před hostujícím Šindelkou, v němž byl nejaktivnější Podlaha, však končí pouze vyhozením z vlastní třetiny.

02:30
    Kohouti rozehrávají zpoza vlastní brány.

01:30
    První střeleckým pokusem se prezentoval Filip Král.

00:41
    Akce Komety končí špatnou přihrávkou Matěje Nováka.

00:06
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Oba celky se chystají na úvodní vhazování.

Poslední vzájemné měření sil vyznělo lépe pro brněnské hráče. Ti na domácím ledě porazili Kohouty 4:3 po samostatných nájezdech. Jestli se Olomouci podaří soupeři tuto těsnou porážku vrátit, se dozvíme již za pár hodin.

Při střelecké chuti jsou nicméně i hosté. Ti v posledním zápase přetlačili suverénní Zlín 3:2 a v posledních čtyřech zápasech vstřelili hned šestadvacet branek. Neproduktivnějším hráčem Komety je Martin Nečas (10+22), který na lídra celkového kanadského bodování, Jana Hladoníka z Třince, ztrácí jeden jediný bod. Lídrem Hanáků je s deseti góly a patnácti asistencemi Martin Pěcha.

Hrdiny poslední olomoucké výhry se stalo duo Martin Pěcha a Miroslav Skopal, kteří zaznamenali shodně čtyři kanadské body za dva góly a stejné množství asistencí.

Poslední zápasy se oběma celkům povedly. Hanáci před domácí kulisou porazili Vítkovice 5:2 a Kometa si poradila se suverénem skupiny ze Zlína, kterého udolala v poměru 3:2.

ELIOD extraliga mladšího dorostu pokračuje dalším zápasem, v němž domácí Kohouti z Olomouce vyzvou hostující Kometu Brno. Oba týmy dělí v tabulce skupiny B 19 bodů – Brno je na třetí, Olomouc na páté příčce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Daniel Trombík

Branky a nahrávky: 15. Pěcha, 41. Skopal (Podlaha, Galvas) – 9. Král (Zábranský, Nečas), 10. Škvrně (Klenec), 23. Novák, 38. Svoboda (Novák), 47. Svoboda (Krejčí, Matula), 49. Süss (Jeřábek, Škvrně), 53. Novák (Svoboda, Král), 54. Nečas (Mikyska)

HC Olomouc: Galuška (Fajgl) – Dajčar, Krejčí Petr I., Vosátko, Klesla, Galvas (C), Holiš – Kořenek, Pěcha, Skopal M., Urban, Kret, Podlaha, Janečko, Wolf, Spatharis
    HC Kometa Brno: Šindelka (Dostál) – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Vašíček, Mikyska (C) – Novák Matěj, Klenec, Gajarský, Škvrně, Krejčí Petr II., Matula, Süss, Svoboda, Kunc, Čajkovič, Novák Martin, Nečas

Rozhodčí: Cik – Holibka, Doleček