Liberec – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Plzeň 3:2 (kon.)
Sparta – Třinec 6:5 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Zlín – Slavia 3:2 (kon.)
Pardubice – Litvínov 0:2 (kon.)
HC Motor České Budějovice
6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 01.03.2015, 17:00 • Burvar aréna, České Budějovice • Play-out DHL extraligy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Budějovičtí junioři si celkem zkomplikovali situaci. Na poslední Jihlavu měli vybudovaný solidní osmibodový náskok, ovšem díky prohře v samostatných nájezdech na ledě Litvínova, kde ještě po druhé třetině vedli dvougólovým náskokem a následné porážce na půdě soka z Vysočiny je bodový rozdíl nulový a kvůli horšímu skóre obývají Jihočeši zatím poslední příčku. Chtějí-li jihlavským odskočit, musí dnes bodovat.

Tentokrát na ledě Burvar arény Jihočechy vyzve Olomouc, jejíž bilance je proti domácímu celku v probíhající sezóně jasně převahová a do nynějšího střetu se také staví jako favorit.

Výsledky vzájemných zápasů
    CEM : OLO 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
    OLO : CEM 12:2 (2:0, 4:1, 6:1)
    CEM : OLO 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
    OLO : CEM 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Situace Hanáků je jasně lepší, jelikož ti jsou již zachráněni a prakticky už nemají oč hrát, ale mohou slušně ovlivnit další vývoj zápasů ve skupině o baráž. Hokejisté od Černé věže ale mohou spoléhat na um talentovaného Pavla Samohejla. Ten může do utkání nastoupit poprvé od vysvobození ze svého trestu.

HC Motor České Budějovice: Kváča (Mazúch) – Škopek, Hanus, Žáček, Malovec, Matoušek, Břečka, Křikava, Kutiš – Bárta, Samohejl, Ruda, Šuhaj, Bílek, Guman, Švec, Vácha, Panáček, Vostřák, Koupal, Pašek

HC Olomouc:Slezák (Urbisch) – Klvaňa, Nesvadba, Tomek, Hes, Jeklič, Škoda – Štefka, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Horák, Kropáč, Konečný, Janás

Rozhodčí: S. Mertl, Pražák – Samuel, J. Mertl.

00:01

00:59
    České Budějovice právě vstřelily branku!

DAVID BÍLEK přejel modrou čáru a prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Josef Žáček.

03:02
    U kotouče jsou převážně domácí hráči.

03:20
    Panáček před brankou servíroval puk Vostřákovi, Urbisch byl ale pozorný.

04:05
    Škopek střílel od modré, brankář hostí vyrazil.

04:47

Domácí hráči se ujímají dvoubrankového vedení. Ranou z ostrého úhlu překonal DAVID BÍLEK překvapeného Urbische. Asistence: Petr Panáček, Milan Břečka.

06:00
    Herně aktivnější jsou stále budějovičtí.

06:21
    Vyloučen domácí hráč Václav Pašek (CEB) na dvě minuty.

07:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Netrvalo dlouho a hosté svou první početní výhodu využívají. Ranou z vrcholu levého kruhu MATĚJ PAVLOVSKÝ překonal brankáře Mazúcha. Asistence: David Nesvadba.

08:22
    Na trestnou lavici je poslán hostující hráč Jan Štefka (OLO), který odpyká trest za hráčskou lavici.

09:05
    Oloumoučtí se hrnuli do útoku, ale domácí obrana byla pozorná.

10:21
    Do šance se dostali opět budějovičtí. Pašek z dobré pozice ale přestřelil.

10:22
    Hosté hrají v plném počtu.

11:45
    Paškovu střelu srazil soupeř do ochranné sítě.

12:28
    A je vyrovnáno. Před odkrytou branku dostal nabito MATĚJ PAVLOVSKÝ a ten už se nemýlil. Asistence: David Nesvadba, David Janás.

13:29
    Domácí jdou opět do vedení. DAVID RUDA dostal přihrávku od Jaroslava Vostřáka, objel branku a překvapil Urbische. Ten se nestihl přesunout. Asistence Jaroslav Vostřák, Jakub Šuhaj.

13:29
    Střídání brankářů na straně Olomouce. Jakuba Urbische nahradil Martin Slezák.

14:30
    David Nesvadba (OLO) si odpyká dvouminutový trest.

15:51
    Tomáš Guman prověřil Slelzáka z levé strany.

16:30
    Olomouc v plném počtu.

17:10
    Škopek se hrnul sám na branku soupeře, přes obranu sám ale neprošel.

18:30
    Budějovičtí se drali do přečíslení dva na jednoho. Panáček zvolil střelu, bránu ale netrefil.

19:32
    Dominik Bauer se snažil ranou zápěstím překvapit Mazúcha. Ten střelu ale dobře viděl.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která dopadla lépe pro domácí celek. Ten se dostal do dvoubrankového vedení zásluhou Bílka, ale Olomoučtí dokázali manko smazat trefami Pavlovského. Gólovou převahu Českým Budějovicím vrátil David Ruda a do druhé třetiny jdou hráči zpod Černé věže s nejtěsnějším náskokem.

20:01

20:50
    Hosté opět dokázali vyrovnat po chybě v rozehrávce domácích obránců. Ve zmatku před Mazúchem se nejlépe zorientoval MARTIN KONEČNÝ dostal kotouč za záda domácího brankáře. Asistence: Jiří Horák.

22:10
    Hostující hráči se derou za vstřelením gólu, který by jim přinesl vedení. Sledujeme opravdu bojovný hokej.

24:05
    České Budějovice v útočném pásmu nemůžou najít prostor k zakončení.

24:50
    Hra se přesouvá do středního pásma. Ani jeden z celků nechce svého soupeře pustit k šanci.

26:45
    V situaci dva na jednoho Pavlovský nahazoval na svého spoluhráče a Panáček si málem srazil puk do vlastní branky. Mazúch byl pozorný a špičkou betonu nešťastnou teč vytěsnil.

28:15
    Tomáš Markl (OLO) tvrdě srazil Josefa Matouška a je poslán na dvě minuty na trestnou lavici.

28:54
    Hráči Olomouce přestali hrát v domění, že brankář Slezák má kotouč ve své moci. VLADIMÍR HANUS si však nedohraného puku všiml a zasunul jej do brány. Asistence: Pavel Samohejl, Petr Škopek.

30:18
    Hra se přesouvá ze strany na stranu. Zakládané útočné akce obránci zažehnávají.

31:07
    Bauer ujel domácí obraně a snažil se z pravé strany prostřelit Mazúcha. Domácí brankář dával pozor a střelu vyrazil.

31:21
    Janek Křikava (CEB) – Dvě minuty za držení protihráče.

32:00
    Na ledě zůstal ležet Petr Škopek. Otřesen se ale zvedá a míří na střídačku.

32:55
    Olomouckým se početní převaha nedaří. Domácí hráči jim nedávají příliš prostoru ke střelbě.

33:21
    Počty hráčů na ledě se vyrovnaly.

34:29
    Střela Emila Švece nad lapačku skončila v ochranné síti.

35:27
    Petr Škopek vyslal střelu na branku Slezáka. Ten ale projektyl chytá do lapačky.

36:08
    Jan Štefka (OLO) zasáhl obránce Matouška vysokou holí a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

36:45
    Českobudějovičtí háči obsazují útočné pásmo, k větší šanci je ale Hanáci nepouštějí.

37:30
    Jakub Šuhaj zasáhl v pádu konstrukci branky a v doprovodu lékaře opouští ledovou plochu.

37:42
    Matěj Tomek (OLO) dostává menší trest za hákování a domácí dostávají výhodu pěti hráčů proti třem.

38:40
    Olomouc vyhazuje.

39:10
    Jan Kropáč zachytil rozehrávku a vyslal nebezpečnou střelu branku Mazúcha, tu ale minul.

39:42
    Hosté se ubránili a nyní hrají v plném počtu.

40:00

Druhá perioda přinesla dva góly, jeden na každé straně. Nejprve se prosadili Olomoučtí a srovnali stav, ale Jihočeši se následně opět postarali o jednobrankové vedení, s nímž budou začínat i třetí dvacetiminutovku. Dnes se v Budvar aréně hraje opravdu atraktivní hokej, přítomní diváci se mají vážně nač dívat.

40:01

40:10
    U kotouče jsou hosté a dotírají na obranu Českých Budějovic.

41:20
    I Jihočeši si vybudovali šanci. Ve slibné pozici se octl Josef Žáček, ale v poslední chvíli mu puk sjel z čepele.

42:06
    Olomouc je tísněna a vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:28
    Jan Štefka(OLO) dostává menší trest za zahákování soupeře. Domácí tak mají další výhodu početní převahy.

43:50
    České Budějovice se usadily v útočném pásmu soupeře, ale nedokázaly vystřelit.

44:28
    Hosté se ubránili a už hrají v pěti.

45:15
    David Ruda nabral rychlost a dostal se ke střele, tou ale zdaleka branku hostí neohrozil.

46:15
    Chyba v rozehrávce domácí obrany. Hanáci se dostali ke kotouči, ale zaváhání Budějovic nedokázali potrestat.

46:33
    Emil Švec si odsedí dvě minuty za hákování.

46:39
    Jihočeši se osvobozují vyhozením.

48:33
    České Budějovice hrají v plném počtu.

48:50
    Olomouc stále dotírá. Obrana domácích si zatím ale počíná dobře a soupeře k ničemu většímu nepouští.

49:23
    Ke střele se dostal i domácí Petr Škopek. Pro Slezáka jeho pokus však nebyl ničím složitým. Puk v letu ukryl do lapačky.

51:26
    Švec se pokoušelohrozit Slezáka, mezi tři tyče však zamířit nedokázal.

52:32
    Na druhé straně pálil Horák. Jeho střela měla i dobrý směr, ale Mazúch dobře viděl a hokejkou jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.

53:37
    Při signalizovaném vylouční hostujícího týmu se domácí hráči ujímají dvoubrankového vedení. MARTIN KOUPAL se v předbrankovém prostoru dostal ke střele a Slezák nestačil reagovat. Asistence: Jakub Šuhaj, Emil Švec.

54:45
    Domácí hráči hrají s opravdovou vervou. DAVID BÍLEK měl odkrytý prostor a tak z oblasti pravého kruhu vyslal tvrdou ránu na Slezáka. Ten, ač dobře viděl, nezasáhl a střelec si připsal dnešní třetí branku! Asistence: Petr Panáček.

55:27
    Petr Škopek (CEB) vyslán na trestnou lavici, provinil se hákováním.

57:27
    Přesilová hra se Olomouci vůbec nepodařila. Nedokázala si vytvořit žádnou slibnou šanci a domácí opět hrají v pěti.

58:04
    Emil Švec (CEB) dostává 2+2 minuty za hrubost a ve stejném čase se shodným prohřeškem provinil i Jan Klvaňa (OLO), který si odsedí minuty pouze dvě. Olomouc má možnost dvou minut početní převahy.

59:21
    České Budějovice vyhazují.

60:00

Závěrečná třetina již byla převážně v režii domácího celku. Motor se stačil prosadit hned dvakrát a upevnil si tak jasné a zcela zasloužené vítězství v dnešním duelu. Za zmínku zejména stojí poslední, šestý gól domácích, o který se postaral dnes hattrickový David Bílek. (19:08:02)

Imrich Hrabovský

Branky a nahrávky: 1. Bílek (Žáček), 5. Bílek (Panáček, Břečka), 14. Ruda (Vostřák, Šuhaj), 29. Hanus (Samohejl, Škopek), 54. Koupal (Šuhaj, Švec), 55. Bílek (Panáček) – 8. Pavlovský (Nesvadba), 13. Pavlovský (Nesvadba, Janás), 21. Konečný (Horák)

HC Motor České Budějovice: Mazúch – Škopek, Hanus, Žáček, Matoušek, Břečka, Křikava, Kutiš – Bárta, Samohejl, Ruda, Šuhaj, Bílek, Guman, Švec, Panáček, Vostřák, Koupal, Pašek
    HC Olomouc: Urbisch (14. Slezák) – Klvaňa, Nesvadba, Tomek, Hes, Jeklič, Škoda – Štefka, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Horák, Kropáč, Konečný, Janás

Rozhodčí: S. Mertl, Pražák – Samuel, J. Mertl