New Jersey – Nashville 3:1 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:3 (po pr.) | Columbus – Washington 3:5 (kon.)
Tampa – Buffalo 3:0 (kon.) | Florida – Toronto 2:3 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:2 (3:2 po s.n.)
Dallas – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:4 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:5 (kon.)
Vancouver – San Jose 2:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Washington Capitals
Středa 04.03.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

A to bude z tohoto utkání všechno. Loučí se s vámi Michal Belšán, někdy příště u onlajnu na počtenou a dobrou noc! (03:52:58)

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (CBJ) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:49

1. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0
    2. Scott Hartnell (CBJ) 2+1
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 0+2

Utkání plné šarvátek je za námi. Washington vyhrál v Nationwide Areně 5:3!

Do vedení se dostal už ve čtvrté minutě, kdy střelu Brookse Orpika tečoval Alexandr Ovečkin. V čase 16:20 dorazil Gleasonovu střelu za Bobrovského záda Eric Fehr a bylo to 2:0. Na rozdíl jediné branky snížil na začátku druhého dějství David Savard, krátce po něm ovšem skóroval Tom Wilson a bylo to 1:3. Ve 29. minutě neproměnil Scott Hartnell trestné střílení, v čase 35:03 už se ovšem prosadil a opět snížil. Na počátku třetí třetiny využil Alexandr Ovečkin svým druhým gólem v utkání přesilovou hru, což dokázal v 50. minutě i domácí Scott Hartnell. Blue Jackets se mermomocí snažili vyrovnat, měli v závěru dokonce i přesilovou hru, ale tu nevyužili. Výhru gólem do prázdné stvrdil 7 sekund po návratu z trestné lavice Marcus Johansson.

Utkání, které sledovalo celkem 12 915 diváků tak dopadlo lépe pro tým z hlavního města USA.

Střely: 30:33 (6:16, 7:11, 13:10)

60:00
    Marcus JOHANSSON - 3:5

59:51
    Washington právě vstřelil branku!
    Švédský útočník MARCUS JOHANSSON se navrátil z trestné lavice a po výhozu Warda, jenž dnes hraje 500. utkání v NHL, se zmocnil kotouče, který následně dopravil do prázdné branky! Je definitivně rozhodnuto, Capitals vítězí. Asistence: Joel Ward.

59:44

59:27
    Atkinsonův pokus z první hostující brankář vyráží do rohu.

59:15
    Daňo se pokusil zakočit Holtbyho, ten se ale nenechal!

59:00
    Začala poslední minuta.

58:50
    Foligno nahrával na Jacka Johnsona, který ovšem promáchl.

58:40
    Sergej Bobrovskij zamířil na střídačku, domácí v šesti!

58:16
    A opět se Capitals dokázali osvobodit výhozem.

57:53
    Hosté ihned po buly vyhazují.

57:44
    Nakonec tu máme ale překvapivé vyloučení! Marcus Johansson (WSH) zlomil svou hůl těsně před vhazování, aby ušetřil vteřiny navíc a dal týmu možnost delšího odpočinku. Rozhodčí ho vyloučili za zdržování hry!

57:44
    Blue Jackets se usadili v útočném pásmu a hosté se museli osvobodit výhozem na zakázané uvolnění.

57:03
    Wennberg se dostal k dorážce Proutovy střely, ale branku minul! Holtby si nyní výrazně oddechl.

56:44
    Niskanenova střela byla zblokována a Dalton Prout zakládá útok domácích.

56:23
    Washington se snaží kombinovat v útočném pásmu a neztratit puk. Zatím se jim to daří.

Střely: 23:32

55:39
    Brouwerova přihrávka sražena na střídačku hostujícího celku. Vhazování ve středním pásmu.

55:25
    Orpik se odhodlal ke střele od modré čáry, kterou po menším rozruchu podržel Bobrovskij pod sebou. Čas se domácím krátí.

54:17
    Wennberg hledal před brankou Hartnella, ten se ale hattricku prozatím nedočkal, neboť Holtby byl připraven.

54:05
    Goloubef dostal puk k Daňovi, který se dnes velmi aktivně snaží o branku. Ani tentokráte ale neuspěl.
    Následuje komerční přestávka.

53:39
    Foligno se pokusil uvolnit mezi kruhy ke střele, obránci mu ovšem zamezili v průniku.

53:10
    Wilson byl dobře napadán při rozehrávce, ale situaci ustál.

52:15
    Capitals dobře zabezpečili obranu a nepouští Columbus dopředu.

51:40
    Marko Daňo se dostal do ofsajdu.

50:56
    Johansen se ocitl v dobré střelecké pozici, jeho pokus byl ovšem zblokován těsně před Holtbym!

50:38
    Washington se opět snaží odskočit na rozdíl dvou branek. Závěr zápasu bude ještě zajímavý.

50:04
    A další Bobrovského zákrok, tentokráte proti střele Warda. Následuje komerční přestávka.

49:59
    Ovečkin se natlačil do zakončení, Bobrovskij ale situaci zachránil a kotouč udržel.

49:36
    Ofsajd hráčů Capitals. Na domácích opět pozorujeme velké oživení a to, že cítí šanci vyrovnat. Otázkou ovšem je, jestli se jim to už konečně podaří.
    Scott HARTNELL - 3:4

49:07
    Columbus právě vstřelil branku!
    Modrokabátníci využili přesilovou hru a opět je to jen o jednu branku! Johansen z pravého křídla posunul na u branky stojícího Foligna, který perfektním pasem našel před klecí volného SCOTTA HARTNELLA, jenž přidal svou druhou branku v tomto zápase! Asistence: Nick Foligno a Ryan Johansen.

48:32
    Wennberg nabil Jacku Johnsonovi, jehož dělovou ránu vyrazil Holtby mimo branku! Hosté posléze vyhodili.

48:17
    Za sekání je vyloučen Troy Brouwer (WSH). Columbus tak bude hrát první přesilovku v dnešním zápase. Zatím se totiž vylučovalo především za bitky.

48:04
    Po akci švédského nováčka Wennberga skončil puk opět nad Holtbym v ochranné síti.

47:26
    Ryan Johansen se pokusil prokličkovat před Holtbyho, přes posledního obránce se ovšem nedostal.

47:03
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Hra je nyní poměrně kouskovaná.

46:55
    Střela Nicka Foligna byla sražena do ochranné sítě.

46:42
    Columbus se při přechodu do útoku vystavil mimo hru. Ofsajd.

Střely: 18:29

46:21
    Střídačka Washingtonu zasáhla do hry, čímž přerušila hru. Následuje komerční přestávka.

45:59
    Holtby podržel puk před napadajícím Anisimovem a přerušil hru.

45:10
    Jack Johnson se snažil prorazit mezi obránci k zakončení, svou akci ale do zdárného konce nedotáhl.

44:26
    Tropp zpoza branky hledal Letestua, ale ten byl tísněný obránci a navíc zády v brance. Nic z toho tedy nebylo.

43:47
    Bobrovskij podržel puk v lapačce a přerušil hru. Oba týmy vystřídají.
    Alexandr OVEČKIN - 2:4

43:17
    ALEXANDR OVEČKIN, to je prostě kanonýr numero uno! Ruský forvard dostal nabito od koho jiného než od Bäckströma na levou stranu a nekompromisní střelou překonal svého krajana Sergeje Bobrovského! Přesilová hra využita 43. brankou Ovečkina v této sezoně! Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.

43:00
    Ovečkinova střela byla zblokována, Foligno poté spěchal do protiútoku, který ovšem zakončil střelou do Holtbyho.

42:43
    Bäckströmův pokus Bobrovskij vyrazil, švédský útočník se ale k puku dostal znovu. Následně ho předal Carlsonovi, který našel Ovečkina, jehož pokus zápěstím domácí brankář chytil.

42:05
    Bobrovskij vyrazil střelu a následně Johnson vyhodil.

41:58
    Dvouminutové tresty za hrubost inkasují Scott Hartnell (CBJ) a Eric Fehr (WSH). Rozhodčí se snaží hru uklidnit. Domácí forvard ale dostává dvouminutový trest navíc, díky čemuž bude hrát Washington přesilovou hru. Jeden trest odpyká Corey Tropp. Na obou trestných tak jsou tři hráči!

41:58
    Hartnell se pošťuchoval s Fehrem u střídaček, rozhodčí hru raději přerušil.

Prout s Chimerou na sebe něco pokřikují na trestné lavici! Mezitím ale pokračuje hra. Bude zajímavé sledovat počin těchto dvou například po návratu na led.

41:14
    A máme tu další bitku! Dnes již čtvrtou. Tentokráte se poprali Dalton Prout (CBJ) a Jason Chimera (WSH). Za vítěze označme domácího hráče, který svého soupeře položil na led. Oba dostávají pět minut za šarvátku.

40:50
    Capitals se pokusí navýšit své vedení, zpoza branky vyráží Alzner.

40:11
    Ovečkin se dostal do útočného pásma a hned střílel, bránu ovšem minul.

40:01

Třetí třetina už brzy začne!

V této třetině už se jim to ovšem nepodaří. Výrazně se ale přiblížili bodovému úspěchu (oproti prvnímu dějství), neboť prohrávají už pouze o jednu branku – 2:3. Holtby dnes ale chytá dobře a překonat ho bude těžký oříšek.

Střely: 17:23

Další třetina začne přibližně ve 3:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Wennberg dostal puk do pásma, kde ho předložil Coreymu Troppovi. Jeho nebezpečný pokus z mezikruží ale skvěle vyrazil Braden Holtby! Jackets se snaží vyrovnat.

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Dnes velmi aktivní Marko Daňo se dostal do samostatného úniku! Slovenský mladíček byl tedy velmi blízko brance, ale neuspěl, Holtby jeho pokus dokázal vyrazit za branku!

37:55
    Tjutin poslal pěknou křížnou přihrávku na Johansena, jehož střelu z pravé strany ale přesunuvší se Holtby vyrazil.

37:05
    Fehr dostával přihrávku do dobré pozice, domácí beci jí ale na poslední chvíli přizvedli a nic z toho tedy nebylo.

36:51
    Hraje se tedy 4 na 4. Artěm Anisimov pálil z mezikruží nad bránu.

36:19
    Jason Chimera (WSH) inkasuje dvouminutový trest za hrubost, domácí obránce Dalton Prout (CBJ) rovněž. Současně je ale vyloučen i David Clarkson (CBJ), a to rovnou na deset minut.

36:19
    Nyní ovšem zapomněli bránit a využít toho chtěl Chimera, Bobrovskij byl naštěstí pro ně připraven. Za brankou se poté strhla poměrně mela, ze které Dalton Prout dokonce vyjel s krvavým šrámem na obočí.

35:55
    Savard si sjel do střelecké pozice a pokusil se o svou druhou branku, nedokázal ovšem trefit Holtbyho svatyni! Blue Jackets jsou výrazně nabuzení a jdou za vyrovnáním.

Střely: 17:22

35:12
    Po Holtbyho zákroku následuje komerční přestávka.
    Scott HARTNELL - 2:3

35:03
    Blue Jackets snižují opět na rozdíl jediné branky! Jack Johnson dostal na modré čáře kotouč a odhodlal se ke střele, kterou ještě parádně tečoval SCOTT HARTNELL, jenž tedy dokázal usměrnit puk do branky! Holtby neměl nárok. Asistence: Jack Johnson a Alexander Wennberg.

34:09
    Zakázané uvolnění Washingtonu Capitals.

33:39
    Corey Tropp jel sám na branku, nedokázal ale po dobré práci Jasona Chimery ani vystřelit. Dožadoval se odpískání faulu na svou osobu, to ale nepřicházelo v úvahu.

33:16
    Domácí hráči se snaží být aktivnější, obrana soupeře je dnes ale dobře organizovaná.

Střely: 16:22

32:20
    Holtby podržel puk v lapačce a postaral se o přerušení, které zajistí komerční přestávku.

31:43
    Ovečkin napálil od modré odražený kotouč, rovněž vedle.

31:22
    Greenův tvrdý pokus byl ještě tečovaný, Bobrovskij zasáhnout nemohl, ale naštěstí pro něj zamířil puk vedle!

31:05
    Glencross se snažil nahrát do dobré pozice na Beagla, obránci jeho úmysl ale přečetli.

30:40
    Pokus Johnsona od modré čáry neprošel přes hradbu těl stojící před Holtbym.

30:27
    Daňo dostal pas před branku, ale mířil příliš vysoko.

29:59
    Oddechový čas pro hosty.

29:59
    Atkinson zavezl puk do útočného pásma, kde ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů. Musel ho tam tedy chvíli podržet, jenže obrana Capitals zapracovala dobře. Následně byla díky aktivnímu forčekingu donucena vyhodit na zakázané uvolnění.

29:04
    Střela Wennberga byla sražena do ochranné sítě nad Holtbyho svatyní.

28:47
    Kanadský útočník, který nedávno dosáhl mety 1000 odehraných utkání, mířil do pravého horního rohu ze svého pohledu. Holtby to ale dobře vystihl a jeho zakončení lapil!

28:47
    Scott Hartnell unikal z levé strany sám na brankáře, byl ovšem podražen Mikem Greenem. Nařízeno je tedy trestné střílení!

27:38
    Letestu se hned po vhazování natlačil před branku, Holtbyho ovšem nenachytal.

27:33
    A do třetice Marko Daňo, nyní jeho zakončení hostující gólman podržel a zajistil tak komerční přestávku.

27:16
    Daňo před brankou čekal na přihrávku, tu ovšem nedostal přesně na hůl. O chvíli později se slovenský mladík dostal ke střele od mantinelu, kterou už Holtby vyrazil.

26:25
    Chimera se dostal ke střele z velké vzdálenosti, trefil ale pouze prvního hráče před sebou.

25:58
    A teď už zpět k hokeji – Ovečkinův pokus zápěstím byl ztečován nad branku do ochranné sítě.

25:35
    Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

25:35
    Utkání se značně přiostřuje a máme tu další šarvátku! Jared Boll (CBJ) si to rozdal s Tomem Wilsonem (WSH), střelcem zatím poslední branky. Tentokráte už domácí hráč své fanoušky potěšil vítězstvím. Jenže oba dostanou k pětiminutovému trestu ještě dvě minuty navíc – domácí hráč za napadení, hostující za vyprovokování bitky. Tom Wilson navíc inkasuje i desetiminutový osobní trest!

25:22
    Druhá bitka v dnešním zápase! Cody Goloubef (CBJ) a Troy Brouwer (WSH) shodili rukavice po strkanici ve středním pásmu, šarvátka ovšem neměla dlouhého trvání. Hostující borec se dá označit za vítěze této šarvátky. Oba pochopitelně inkasují trest na pět minut.

25:04
    Glencross započal útočnou akci, která skončila nepřesnou střelou Alznera.

24:32
    Gibbons vybojoval puk a předal ho Daňovi, jehož střelecký pokus ale úspěšný nebyl.

23:46
    A mohlo být ještě hůře pro domácí! Eric Fehr se dostal k dorážce po jedné z hostujících střel, ruský brankář se ale přesunul a dokázal puk vyrazit!
    Tom WILSON - 1:3

22:39
    O chvíli později už ale Capitals opět vedou o dva góly! Jason Chimera se v bezprostřední blízkosti u Bobrovského neprosadil, k puku si ovšem dojel TOM WILSON, jenž ho bez problémů doklepl do odkryté branky! Je to 3:1 pro Washington. Asistence: Jason Chimera a Jay Beagle.
    David SAVARD - 1:2

21:51
    V Nationwide Areně nám poprvé zazněla rána z kanónu, domácí totiž dávají první gól a snižují na 1:2! Scott Hartnell zavezl puk do útočného pásma po levé straně a nahrál ho na obránce DAVIDA SAVARDA, jehož střelu zastavila až síť Holtbyho branky! Savard dává desátou branku v sezoně a připisuje si 50. bod v NHL. Asistence: Scott Hartnell a Fjodor Tjutin.

21:42
    Troy Brouwer se dostal do samostatného úniku! Bobrovskij ale jeho pokus dokázal zneškodnit!

21:17
    Washington v ofsajdu.

21:04
    Washington útočil a domácí potřebovali vystřídat, Johansen tedy vyhodil puk tak šikovně, aby z toho nebyl icing.

20:25
    Střela Jacka Johnsona byla sražená, Holtby tak neměl problémy jí zneškodnit. Puk se k němu sotva došoural.

20:02
    Úvodní vhazování druhé dvacetiminutovky vyhráli hosté.

20:01

Druhá třetina začne za pár okamžiků. Dokáže se domácí celek vzpamatovat a podat výkon, který by jim vynesl nějaký bodový zisk?

Hostující celek zaslouženě vede v Columbusu 2:0. První gól obstaral tečováním Orpikovy střely Ovečkin, poté se trefil Fehr, jenž dorazil pokus Gleasona. Columbus bude muset svůj výkon v dalších fázích zápasu výrazně zlepšit.

Střely: 6:16

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Střídačka domácích zasáhla do hry, která je nyní velmi kouskovaná. Další přerušení.

19:50
    A tentokráte kotouč zasáhl ochrannou síť. Ještě tu tedy máme jedno přerušení.

19:22
    Puk na střídačce Columbusu po sražené přihrávce Davida Savarda.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině právě začala.

18:45
    Nová posila Columbusu Justin Falk (CBJ) se pokusil naladit spoluhráče šarvátkou, kterou svedl s Michaelem Lattou (WSH). Hostující forvard byl ale v bitce úspěšnější. Oba rozvášnění kohouti inkasují pětiminutový trest za šarvátku.

18:25
    Corey Tropp pouze nahodil puk do pásma, více už spolu se spoluhráči nedokázal. Columbusu se zatím vůbec nedaří.

17:36
    Holtby po útočné akci Blue Jackets podržel puk a zajistil vhazování po jeho levici.

17:14
    Ovečkin se dostal k zakončení z pravé strany, Bobrovského ale nenachytal, neboť poslal puk vedle jeho branky.
    Eric FEHR - 0:2

16:20
    Tým z Washingtonu přidává druhou branku, je to 2:0! ERIC FEHR dává svůj 18. gól v sezoně, když na brankovišti dokázal dobře dorazit pokus Tima Geasona, který Bobrovskij pouze vyrazil svým betonem před sebe! Obránce, který nedávno přišel z Caroliny, si tak ve svém druhém utkání za Caps připisuje první bod. Asistence: Tim Gleason a Jason Chimera.

15:48
    Gleasonův nenápadný pokus od modré čáry Bobrovskij vidět nemohl. To ale nevadilo, neboť puk k němu ani nedošel.

15:35
    Pokus Anisimova ze strany udržel bez problémů Holtby. Před brankou poté dělal problémy David Clarkson, obránci Capitals si to s ním ovšem vyřídili po svém.

Následuje další komerční přestávka.

15:30
    Pohledný hokej zrovna nesledujeme. Máme tu zakázané uvolnění Washingtonu a hra se tedy přesune k Holtbymu.

14:35
    Ryan Johansen pěkně kličkoval v útočném pásmu, ale nedostal se ke střele a akce tedy přišla vniveč.

Střely: 4:13

13:54
    A rovnou následuje komerční přestávka.

13:54
    Po dlouhé době tu máme přerušení, konkrétně ofsajd Capitals, do kterého se dostal Jason Chimera.

13:21
    Hartnell nabil na modrou čáru Proutovi, jehož prudká přízemní střela ovšem úspěch neslavila! Holtby měl velké štěstí, že ho puk trefil do betonu.

12:28
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, útočných akcí ale také moc nevídáme.

11:18
    Johansson dostal nabito mezi kruhy, ale jeho prudká střela zamířila vedle branky.

10:27
    Cody Goloubef parádně zrychlil a dostal se přes beky až před Bradena Holtbyho, jehož ale z blízkosti tento kanadský obránce nepřekonal!

09:45
    Na druhou stranu spěchal Letestu, který se přes beka nedokázal prosadit k dobré střele. Holtby tak se zakončením neměl moc problém.

09:30
    Nyní musel být Bobrovskij v permanenci, ale střelu Alznera bekhendem nakonec dokázal vyrazit do bezpečí.

09:05
    Capitals se opět odhodlali vyrazit dopředu, obrana Blue Jackets ovšem nyní nedovoluje soupeři zakončit.

08:04
    Kotouč zapadl na střídačku Capitals. Bude se vhazovat ve středu hřiště.

07:38
    Do protiútoku spěchal Alex Ovečkin, jenž se natlačil přes zadáka Blue Jackets k zakončení. Bobrovskij byl pozorný.

07:25
    Atkison s Johansenem se dostali do dobré šance, střelu druhého jmenovaného ale dokázal Holtby vyrazit!

07:16
    Zakázané uvolnění Columbusu, který zatím nepodává dobrý výkon.

06:53
    Clarkson si to namířil do útočného pásma, přes obránce ale nedokázal vystřelit.

06:31
    Eric Fehr to zkusil z první, domácí brankář ale včas zareagoval a puk vyrazil.

Střely: 1:8

06:16
    A máme tu první komerční přestávku.

06:12
    Brouwerova střela zápěstím šla nad branku.

06:10

05:39
    Holtby se pokusil rychle rozehrát další akci, to ovšem Ovečkin nečekal a je z toho zakázané uvolnění.

05:30
    Letestu se postaral o první výhoz v oslabení.

04:54
    Caps si vytvořili dobrý tlak, střelu Carlsona od modré ale dokázal Bobrovskij vyrazit! Hosté nadále drží útočné pásmo.

04:10
    Fehr byl podražen ve středním pásmu a David Clarkson (CBJ) za to inkasuje dvě trestné minuty.
    Alexandr OVEČKIN - 0:1

03:37
    A máme tu první branku, Capitals se na ledě Blue Jackets dostávají do vedení 1:0! Nicklas Bäckström zavezl puk do útočného pásma, posléze ho předal Brooksi Orpikovi na modrou čáru, jehož střelu z první tečoval před brankou stojící ALEXANDR OVEČKIN! Ruský kanonýr tak dává první branku dnešního utkání. Asistence: Brooks Orpik a Nicklas Bäckström.

02:58
    Beagle dostal pas před branku a vystřelil z první, ruský brankář ovšem jeho pokus dokázal vyrazit.

02:45
    Další dělová rána Niskanena skončila vedle domácí branky.

02:40
    Pokus Matta Niskanena od modré čáry byl sražen do ochranné sítě nad branku, kterou hájí navrátilec Sergej Bobrovskij.

02:25
    Do útočení se nyní pustili Capitals.

01:46
    Puk na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:38
    Kotouč se rychle přesunul na druhou stranu, kde ho posléze pokryl brankář Braden Holtby. Hra je tedy přerušena.

01:26
    Fehr nyní v rohu obral Hartnella o puk a vyrazil dopředu. Z tohoto útoku resultovala střela dnešního jubilanta Warda, kterou Bobrovskij vyrazil betonem.

01:00
    Domácí celek nadále pokračuje v aktivním vstupu do utkání.

00:16
    Jako první se do útočného pásma nastěhovali domácí, ale nedokázali v něm nic vymyslet.

00:01

Utkání začne za pár minut. Oba týmy se již chystají na nástup na ledovou plochu, kde si nejprve vyslechnou národní hymnu.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Tjutin, Goloubef, Falk, Prout – Foligno, Johansen, Atkinson – Hartnell, Anisimov, Clarkson – Gibbons, Wennberg, Daňo – Tropp, Letestu, Boll

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Glencross, Kuzněcov, Brouwer – Chimera, Fehr, Ward – Beagle, Latta, Wilson

Rozhodčí: O'Halloran, Nicholson – Nowak, Cherrey.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nationwide Arena v Columbusu už se připravuje...

Bobrovskij se vrací + premiéry v týmech
    Ruský brankář Sergej Bobrovskij by dnes měl nastoupit v brance Blue Jackets! Naposledy rodák z Novokuzněcku chytal 21. ledna, celkem chyběl 18 utkání.

Své premiéry by si měli odbýt za Capitals Curtis Glencross, který přestoupil z Calgary, a Justin Falk, jenž Blue Jackets posílil z Minnesoty.

Sestavy si představíme za několik minut.

Vzájemné zápasy
    Tyto celky se letos mezi sebou utkaly již čtyřikrát, dnes je tedy čeká poslední zápas.

V tom prvním vyhráli Capitals 4:2, v tom dalším podlehli v prodloužení 2:3. Následně ale soupeři oplatili porážku v prodloužení výhrou 5:4 v "overtimu", naposledy vyhrál Columbus 4:3. Zápasy tedy byly vždy velmi těsné a vyrovnané.

Československá stopa v obou týmech
    Marko Daňo (CBJ) – 16 zápasů, 3+3

U přenosu zápasu mezi týmy Columbus Blue Jackets a Washington Capitals vás zdraví Michal Belšán!

Columbus se momentálně nachází na třináctém místě Východní konference se ziskem 56 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Nick Foligno (24+32), v brankovišti chytají především Sergej Bobrovskij a Curtis McElhinney. Jelikož Blue Jackets už na play-off nepomýšlejí, mohli během uzávěrky přestupů obětovat pár hráčů. Odešli Jordan Leopold (Wild) a James Wisniewski (Ducks), prišli William Karlsson, René Bourque a Justin Falk. Smlouvu prodloužil Cam Atkinson.

Co se týče Capitals – ti se po 64 odehraných zápasech nachází na sedmém místě, když vybojovali celkem 78 bodů. Produktivitě vládne Alex Ovečkin (41+24), stejně bodů má i Nicklas Bäckström (18+47). Brankářem číslo jedna je Braden Holtby, záda mu kryje Justin Peters. V březnu se v kádru Caps udál jediný významnější pohyb – z Calgary přišel Curtis Glencross. Na konci února výměnou za Jacka Hillena z Caroliny přišel Tim Gleason.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 22. Savard (Hartnell, Tjutin), 36. Hartnell (Johnson, Wennberg), 50. Hartnell (Foligno, Johansen) – 4. Ovečkin (Orpik, Bäckström), 17. Fehr (Gleason, Chimera), 23. Wilson (Chimera, Beagle), 44. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 60. Johansson (Ward)

Rozhodčí: O'Halloran, Nicholson – Nowak, Cherrey

Diváci: 12915