Barys – Omsk 3:4 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Kazaň 1:2 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Avangard Omsk
Středa 04.03.2015, 14:30 • Sport Complex • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu z hokejové KHL! Na programu je Play Off, tedy vrchol celé sezóny! My se v tomto přenosu zaměříme na zápas, kde Barys Astana na svém ledě přivítá Avangard Omsk. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

1. utkání: Omsk – Astana 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
    2. zápas: Omsk – Astana 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
    3. zápas: Astana – Omsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana: Laco (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Litvinenko, Blochin, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Boyd, Puškarjov – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žailauov, Poliščuk, Gavrilin – Michailis, Kvaša, Romanov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Hustafsson, Blaťák, Chomicky, Kuljaš, Ljamin, Gluchov, Gončarov – Kolarik, Popov, Perežogin – Širokov, Sobotka, Kurjanov – Musatov, Kalinin, Schutz – Rasskazov, Fišenko, Pervušin.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Omsku.

00:50
    Domácí se dostali do útočné třetiny, ale k zakončení to nevedlo.

01:14
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, vhazovat se bude před Kostinem.

02:10
    Laco raději podržel nahozený kotouč, vhazovat se bude po jeho pravici.

02:16
    Střela od modré čáry skončila jen těsně vedle Lacovy branky.

03:23
    Avangard právě vstřelil branku!
    Omsk se ujímá vedení! Perežogin nahrál do dobré střelecké pozice DENISI KULJAŠOVI, jenž milimetrovou ranou propálil brankáře Laca. Asistence: Alexander Perežogin.
    Denis KULJAŠ - 0:1

03:41
    Gustafsson ohodil brankáře Astany sněhem, což se vůbec nelíbilo domácí obraně. Mírná potyčka však trest nepřinesla.

03:59
    Kostin úspěšně zasáhl proti střele jednoho z domácích hráčů.

05:02
    Schutz střílel z mezikruží, ale na brankáře Laca nevyzrál.

05:51
    Laco si s přehledem poradil se střelou od modré čáry. Následně hosté přešli do rychlé akce, ta však neměla dlouhého trvání.

07:10
    Rudenko se řítil po pravém křídle, těsně za modrou napřáhl k dělové ráně, ta však skončila v lapačce hostujícího brankáře.

07:51
    Tak tahle branka musí Laca velmi mrzet. CHAD KOLARIK se obtočil kolem branky a našel milimetrovou skulinku nad ramenem slovenského brankáře. Asistence: Alexander Popov.
    Chad KOLARIK - 0:2

08:49
    Před branku si sjel Rudenko, ale přihrávka neprošla skrz dobře rozestavěnou obranu Omsku.

09:13
    Omsk má nyní poměrně velké problémy s rozehrávkou, neboť Astana dobře napadá.

09:55
    Kolarik si našel vhodnou pozici na zakončení, ale jeho příklep skončil na zadním mantinelu.

10:31
    Dawes neuspěl ani se střelou, ani s dorážkou. Následně Omsk vyhodil kotouč do středního pásma.

10:53
    Zakázané uvolnění Astany.

11:44
    Ani Omsk si při rozehrávce příliš neporozuměl. Další icing.

12:05
    Poliščuk (AST) si odsedí 2 minuty za hákování.

12:51
    Sobotka elegantně pronikl před branku, na Laca si však nepřišel, neboť slovenský gólman se bleskurychle přemístil.

13:17
    Astana vyhazuje kotouč ze svého pásma a může střídat.

14:00
    Kostin raději podržel nahozený kotouč ve své moci. Vhazování v obranném pásmu Omsku.

14:27
    Širokov (OMS) míří na trestnou lavici. 2 minuty za zdržování hry.

14:40
    Omsk ihned po buly vyhazuje kotouč mimo své pásmo.

15:17
    Kostin vyrazil střelu jednoho z domácích, Omsk se poté znovu osvobodil vyhozením.

15:50
    Omsk drží kotouč v útočné třetině, Astaně se početní výhoda vůbec, ale vůbec nedaří.

16:14
    Gončarov (OMS) putuje na trestnou lavici, 2 minuty za nedovolené bránění.

16:38
    Omsk hned dvakrát po sobě vyhodil kotouč mimo své pásmo. Nyní už hraje ve čtyřech.

16:55
    Až nyní se domácí usadili v útočné třetině.

17:10
    Nepřesná přihrávka domácího obránce vyústila ve ztrátu puku a následné vyhození mimo pásmo.

Na ledové ploše nyní zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, neboť byl zasažen špičkou hole. Ani jeden ze sudích však tento zákrok neviděl.

17:42
    Vše se tedy obešlo bez trestu, nyní už se znovu hraje.

17:50
    Omsk vyhazuje kotouč ze svého pásma.

18:04
    Kostin raději zalehl neposedný kotouč, zamezil tak možnému nebezpečí.

18:15

18:55
    Akci Omsku zastavil čárový rozhodčí, ofsajd.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi, Omsk v ní dokázal vstřelit hned dvě branky, značně se tak postaral o možné vyrovnání v sérii. O všem však budou rozhodovat zbylé dvě třetiny, zůstaňte s námi!

20:01

20:24
    Dělová rána Boyda prosvištěla jen těsně vedle branky.

21:43
    Astana vstoupila do druhé třetiny velmi aktivně, Omsk je zatím mírně pozadu.

21:59
    Gavrilinův projektil končí jen těsně vedle.

22:13
    Žailauov dostal přesnou diagonální přihrávku, ale nestihl překonat brankáře, neboť se Kostin velmi rychle přemístil.

23:50
    Rychlá akce Omsku nevyšla, hosté se totiž nepřesnou přihrávkou sami vytlačili z pásma.

25:05
    Astana se nemůže dostat do útočné třetiny, Omsk výborně brání modrou čáru.

25:35
    Kostin raději podržel střelu od modré čáry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Avangardu.

26:47
    Širokov střílel z pravé strany, ale Laco byl jistý a zaskočit se nenechal.

27:16
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do zápasu! DUSTIN BOYD si najel před branku, kam také dostal ideální přihrávku. Následně chladnokrevně prostřelil brankáře Kostina. Asistence: Nigel Dawes, Konstantin Puškarjov.
    Dusitn BOYD - 1:2

28:57
    Kostin měl nyní zcela zakrytý výhled, ale rána od modré čáry se mezi tři tyčky nevešla.

30:59
    Kurjanov se perfektně uvolnil, zakončení však už tak dobré nebylo. Kotouč skončil na betonu brankáře.

31:23
    Vyloučen Blochin (AST) na 2 minuty za hákování.

32:07
    Sobotka našel přesným pasem volného Perežogina, ten jel sám na branku, ale nedokázal překonat Laca!

32:55
    Popov z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Laca! Slovenský brankář měl nyní obrovské štěstí.

33:23

34:40
    Omsk se pokusil o rychlou akci po křídle, zavezl si kotouč do pásma, tam jej však v rohu ztratil, Laco zůstal bez práce.

36:00
    Zakázané uvolnění Omsku, hra se přestěhuje před Kostina.

36:55
    Astana kombinuje v útočné třetině, zatím však pouze v místech, odkud se nedá zakončit.

38:50
    Omsk drží kotouč na svých holích a už nikam nespěchá, v této části již zřejmě branku neuvidíme.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:06
    Omsk si pouze nahodil puk do útočné třetiny a míří střídat.

39:40
    Provizorní střela Popova končí v lapačce Laca, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Astany.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nabídla jednu branku. Postaral se o ní domácí Boyd. Astana tak je blízko k vyrovnání! Uvidíme, co nám přinese třetí, možná závěrečná, část. Zůstaňte naladěni!

40:01

41:05
    Omsk kooperuje s kotoučem v útočné třetině, co vymyslí?

41:19
    Astana se dostala do rychlého brejku a dokázala z něj vytěžit maximum! Rudenko vyslal střílenou přihrávku do míst, kde byl ROMAN STARČENKO, jenž kotouči změnil směr a poslal jej za záda brankáře. Asistence: Konstantin Rudenko.
    Roman STARČENKO - 2:2

42:16
    Omsk se snaží o rychlou odpověď, ale zatím marně.

42:59
    Vyloučen Litvinenko (AST) na 2 minuty za podražení.

43:44
    Omsk drží soupeře zavřeného v jeho třetině, vše se však zatím obešlo bez střelby.

44:16
    Rána od modré čáry prosvištěla kolem branky Laca, následně Astana vyhazuje a střídá.

44:45
    Astana znovu vyhazuje puk přes všechny čáry.

45:50
    Omsk má výhodu, dokáže ji přetavit v gól?

46:04
    Rudenko (AST) míří na trestnou lavici. 2 minuty za sekání.

46:21
    Laco máchl lapačkou a tvrdý projektil zneškodnil!

46:50
    Astaně se podařilo vyhodit, největší zásluhu na tom měl Puškarjov, který skočil po puku rybičku a vyšťouchl jej mimo pásmo.

47:21
    Kalininův pokus nebyl příliš přesný.

47:40
    Astana znovu vyhazuje mimo své pásmo.

48:11
    Astana se ubránila i nyní. Teď je čas znovu na útok.

48:25
    Antropov předvedl ve středním pásmu obrovskou chybu, Omsk se dostal do rychlého kontru, kterého také využil! IVAN FISČENKO dostal ideální přihrávku, na nic nečekal a propálil brankáře. Asistence: Kirill Semjonov.
    Ivan FISČENKO - 2:3

48:50
    Omsk kombinuje v útočné třetině a má výhodu.

Rozhodčí se nakonec dohodli a odpískali trestné střílení, trest je odvolán! Pojede jej Popov.

49:24
    Popov hledal skulinku mezi chrániči Laca, avšak marně. Stav zůstává neměnný.

51:20
    Tak to byla poezie v podání hráčů Omsku! ANTON KURJANOV se s Alexandrem Popovem dostal do přečíslení dva na jednoho, hráči si vyměnili tři svižné přihrávky, posléze první jmenovaný vystřelil z voleje a vymetl horní roh branky. Asistence: Alexander Popov.
    Anton KURJANOV - 2:4

52:20
    Astana si nahodila kotouč do útočného pásma, tam však nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.

53:25
    Čas pro Astanu neúprosně plyne. Hosté pouze vyhazují kotouč do středního pásma a znovu se zatahují.

53:50
    A znovu. Omsk nyní hraje takticky vyspěle.

54:20
    Domácí se stále nemohou dostat přes dobře rozestavěné řady Avangardu.

54:59
    Od modré čáry vyslal prudkou ránu Žailauov, avšak ta skončila vysoko nad.

56:03
    Ljamin (OMS) zastavil velmi nebezpečnou akci domácích za cenu dvouminutového trestu. Odsedí si 2 minuty za držení.

56:40
    Omsk hned dvakrát za sebou vyhodil kotouč z vlastního pásma.

57:30
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, tohle už vypadá pro Blaťákův a Sobotkův Omsk nadějně.

57:50
    Omsk znovu vyhazuje, do konce už nezbývá moc času.

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:02
    A další vyhození z pásma Avangardu.

58:10
    Domácí se natlačili před branku, Kostin byl donucen zalehnout kotouč.

58:10
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Astana v šesti!

58:35
    Zakázané uvolnění Omsku. Hosté to zkusili již podruhé, ale ani jednou se kotouč do prázdné branky nedostal.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Domácí sice buly vyhráli, následně se však sami vytlačili z pásma.

59:00
    Omsk měl kotouč na hokejce, ale nedokázal jej vyhodit.

59:05
    Tak pozor! Zápletka je na světě! NIGEL DAWES dostal famózní přihrávku od Boyda a z bezprostřední blízkosti dává domácím poslední šanci na srovnání. Asistence: Dustin Boyd.
    Nigel DAWES - 3:4

59:39
    Astana drží svého soupeře pod zámkem, tohle ještě bude zajímavé!

60:00

Astana nakonec nedokázala vyrovnat, a tak Omsk vítězí 3:4! Připisuje si tak velecenné vítězství, srovnal totiž stav série na 2:2. To je ode mne pro dnešek vše, já vám děkuji za pozornost. Na přečtenou! (16:56:20)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 28. Boyd (Dawes, Puškarjov), 42. Starčenko (Rudenko), 60. Dawes (Boyd) – 4. Kuljaš (Perežogin), 8. Kolarik (Popov), 49. Fisčenko (Semjonov), 52. Kurjanov (Popov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Litvinenko, Blochin, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Boyd, Puškarjov – Rudenko, Antropov, Starčenko – Žailauov, Poliščuk, Gavrilin – Michailis, Kvaša, Romanov
    Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Hustafsson, Blaťák, Chomicky, Kuljaš, Ljamin, Gluchov, Gončarov – Kolarik, Popov, Perežogin – Širokov, Sobotka, Kurjanov – Musatov, Kalinin, Schutz – Rasskazov, Fišenko, Pervušin