Winnipeg – Ottawa 1:3 (kon.) | Detroit – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Královští lvi Hradec Králové
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 05.03.2015, 18:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Play-off extraligy st. dorostu

V utkání nakonec zvítězil tým HC Vítkovice Steel, který vyhrál poměrem 1:0 po samostatných nájezdech. Série bude pokračovat v neděli na ledě Vítkovic. Série je tedy srovnaná 1:1. (21:00:22)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem rozhodující branky je hostující kapitán Vlastimil Malina, který proměnil oba své nájezdy.

4. série
    1:2
    Martin Hejna vystřelil mezi betony, ty Šimeček sklapl včas.

4. série
    1:2
    Malina to provedl nádherně a bekhendovou kličkou překonal Groha.

3. série
    1:1
    Šala neproměňuje.

3. série
    1:1
    Matějček se pokoušel stejně jako Zahradník o střelu nad lapačku, Šimeček tentokrát připraven.

2. série
    1:1
    Daniel Spratek trefil Grohovi vyrážečku.

2. série
    1:1
    Malík zkoušel střelu mezi betony, ale Šimeček odolal.

1. série
    1:1
    Malinovu kličku do forhendu Groh sice přečetl, ale puk se nakonec dostal za brankovou čáru.

1. série
    1:0
    Zahradník zvolil střelu nad lapačku a uspěl!

Samostatné nájezdy začínají.

Začínat budou domácí.

Ani v prodloužení dnešního zápasu jsme branku neviděli, následovat tedy budou trestné střílení.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:56
    Zahradník mohl zakončovat do prázdné branky, ale v poslední chvíli mu kotouč sjel z hole.

68:45
    Hra je opravdu velice opatrná, šancí je pramálo.

66:47
    Do protiútoku vyrazil hostující Malina, jeho střelu přes obránce ale srazil jeden z domácích beků bruslí.

65:30
    Zatím v největší šanci prodloužení se ocitl Martin Hejna, jehož střelu z mezikruží ale vyrazil Šimeček lapačkou nad branku.

65:13
    Hradečtí kombinují v útočné třetině.

63:59
    Kryštof Hroudný vystřelil okamžitě po přejetí modré čáry, Šimeček zasáhl a přerušil hru.

63:26
    V prodloužení jsme zatím svědky spíše defenzivní partie, kdy týmy čekají na chybu soupeře.

62:46
    Martin Hejna byl v situaci 1 na 1, ale místo střely zvolil kličku, která mu neprošla.

62:21
    Nyní se Královští lvi dostali do útočného pásma, ale zatím to ke střele nevede.

61:49
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

61:06
    V prodloužení mají puk na svých holích zatím spíše hosté.

60:01

V řádné hrací době branka nepadla a bude tak následovat desetiminutové prodloužením.

60:00

59:46
    Ondřej Hartmann měl na holi vítězný gól! V době přihrávky měl před sebou prázdnou branku, ale puk mu přeskočil hokejku!

59:12
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat chybu.

58:41
    Třetí zakázané uvolnění Vítkovic v krátké době.

57:44
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

56:07
    Po zákroku Šimečka se bude vhazovat v útočném pásmu Hradce.

55:36
    Oba týmy začaly hrát ze zabezpečené obrany, útočníkům se nedaří prolomit obranný val soupeře.

54:32
    Střílenou přihrávku před branku Groh zachytil do lapačky.

53:57
    V mezikruží se objevil osamocený Jakub Exner, ale jeho sražená střela skončila ve výstroji Šimečka.

52:32
    Plachtící kotouč nad hradeckou branku lapil Groh do lapačky a přerušil hru.

51:35

50:39
    Domácí se nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu.

49:55

49:35
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, protože Daniel Spratek obdržel trest za držení protihráče.

49:01
    Vítkovice kombinují v útočném pásmu.

47:55
    Za sekání obdržel trest hradecký brankář Dominik Groh, pro nějž je to druhý trest v dnešním zápase.

47:53
    Opět fantastický Groh, tentokrát zastavil únik Dominika Rašky.

46:47
    Další velká šance Vítkovic. Před brankou dva osamocení hostující forvardi, ale akci překombinovali a nakonec z toho nebyla ani střela.

46:14

45:39
    Dominik Groh kryje střelu Petra Šendery od modré čáry.

45:11
    Oddechový čas pro hosty.

45:11
    Další zázračný zákrok brankáře, tentokrát toho hradeckého. Groh nejdříve vyrazil střelu od modré čáry, načež Maxner dorážel do prázdné branky, ale hradecký gólman skvělým provazem zabránil puku v cestě do branky.

44:30
    Střela od modré byla málem tečována Maxnerem do hradecké branky, ale těsně se odkutálela mimo branku.

44:21
    Hosté v plném počtu a začíná tak 92 sekund dlouhá přesilová hra 5 na 3 ve prospěch Vítkovic.

44:14
    Hosté si zahrají přesilovku 4 na 3. František Hnik putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.

43:54
    Za podražení vyloučen hradecký Patrik Hidveghy.

43:32
    Střela Kryštofa Hroudného od modré byla sražena a málem nadělala Šimečkovi problémy, ale nakonec hostující brankář zasahovat nemusel.

43:18
    Hosté vyhazují přes celé kluziště.

42:21
    Ondřej Hartmann z Vítkovic je vyloučen za vražení na hrazení.

41:47
    Vítkovice se dostaly z pásma a snaží se o založení protiútoku.

41:19
    Kynčlovu střelu z mezikruží chytá Šimeček.

40:32
    Hradec v útočné třetině.

40:06
    Po vyhození kotouče mimo kluziště se bude vhazování opakovat.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:00.

I po druhé třetině je stav bez branek. V prostředním dějství byl po většinu hry lepší domácí tým, ale šance byly opět k vidění na obou stranách. Největší šanci zápasu měl zatím František Hnik, jehož střelu do odkryté klece ale zázračně lapil Šimeček. Hosté se několikrát dostali do nebezpečného přečíslení, ale oni neuspěli. Uvidíme, zda 3. třetina přinese rozuzlení.

40:00

39:12
    Tvrdá střela Martina Hejny mířila pouze do ramene vítkovického brankáře.

38:34
    Malíkova přihrávka z rohu nenašla hole spoluhráčů.

37:45
    Šimeček kryje střelu Hnika, vhazovat se bude v útočném pásmu Hradce.

35:42
    Domácí nyní obléhají vítkovickou branku.

35:08
    Přihrávka před branku obdržel Malík, ale jeho střelu vyrazil Šimeček betonem.

33:06

33:02

32:27
    Hosté ujeli do přečísení 2 na 1, ale Jakub Ďurkáč netrefil kotouč a Groh tak nemusel zasahovat.

31:06
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, protože hostující kapitán Malina je vyloučen za hákování.

31:02
    Domácí brankář Dominik Groh vyloučen za podražení.

31:00
    Groh dobrým zákrokem přerušil hru.

29:14
    Hradečtí nadále svého soupeře přehrávají, hosté se snaží o protiútoku.

27:09
    Neuvěřitelné! Zákrok století teď převedl vítkovický brankář Kamil Šimeček. Přihrávka před branku byla sražena, což hostující gólman nepředpokládal a nechal úplně odkrytou branku. František Hnik už střílel do odkryté klece, když se Šimeček natáhl a ve vzduchu střelu lapil částí své rukavice. Dámy a pánové, takový zákrok se vidí jednou za 20 zápasů.

26:06
    Sražená střela od modré se málem odrazila na hůl Dominiku Raškovi, nakonec skončila mimo branku Hradce.

24:03
    Maxner střílel ze strany, jeho rána ale mířila do rohu kluziště.

23:08
    Hosté se ve druhé třetině ještě nedostali do útočného pásma, hraje především Hradec.

22:29

21:32
    Hradec ve velkém tlaku, Vítkovice se nemohou vymanit z obranného pásma.

21:26
    Šimeček lapil střelu od modré čáry z hole Veselého.

20:29
    Přesilová hra pro Hradec. Petr Šendera vyloučen na 2 minuty za krosček.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Skončila 1. třetina druhého zápasu osmifinálové série mezi Hradcem a Vítkovicemi. Branku jsme neviděli, ale šance byly na obou stranách. Oba brankáři jsou ale zatím oporami svých týmů a působí jistým dojmem. Nechme se překvapit, co přinese druhé dějství.

20:00

18:46
    Nenápadná střela vítkovického obránce byla několikrát tečována a velice znepříjemnila situaci hradeckému brankáři, ten jí ale nakonec dokázal vykopnout mimo tři tyče.

18:02
    Přečíslení 2 na 1 zablokoval lehnutím do střely obětavý Kryštof Hroudný.

16:17

15:20
    Vítkovičtí se nemohou dostat do tlaku.

14:17
    Přesilovou hru si zahrají i Ostravané. Na trestnou lavici putuje Jakub Exner za vysokou hůl.

13:24
    Vlastimil Malina vyslal další střelu na hradeckou branku, ale opět pouze od modré čáry, což Grohovi nedělalo problém.

13:12
    Rychlá lapačka Dominika Groha přerušuje hru.

12:30
    Tomáš Zahradník vybojoval kotouč za brankou hostů, ale jeho následná přihrávka před branku neprošla před zhluk obránců v modrém.

11:10
    Hra se zrychlila, přelévá ze strany na stranu.

10:35
    Dominik Groh teď předvedl dva dobré zákroky z hole Radima Tomana.

10:17

09:41
    Matějček se dral mezi tři obránce hostů, což mu sice málem prošlo, ale nakonec byl odzbrojen.

09:02
    Střelu Emila Veselého zastavil Šimeček, který pokryl i následné dorážky.

08:17
    Obrovskou příležitost mají teď hradečtí! Zahrají si totiž přesilovku 5 na 3, protože Petr Šendera vystřelil puk mimo hřiště.

07:39
    Přesilová hra pro Hradec. Vítkovický Matěj Šala si odsedí trest za podražení.

06:36
    Zahradník se zjevil sám před Šimečkem, ale jeho bekhendovou kličku vítkovický brankář přečetl a dobře zasáhl betonem.

06:18
    Začínající útok Královských lvů přerušil ofsajd.

05:25
    Groh zastavil nahození ze středního pásma, vhazování před hradeckou brankou.

04:27
    Dominik Groh dobře přečetl přihrávku mezi kruhy a nenechal jí projít na volného hostujícího hráče.

03:15
    Závar před hradeckou brankou vyústil ve střelu, která ale byla sražena mimo domácí klec.

02:49
    Groh vyrazil střelu Šendery od modré před sebe, ale podařilo se mu puk odpálit do rohu kluziště.

01:59
    Filip Moník zkoušel překvapit Šimečka zpoza brány, neúspěšně.

01:12
    Matějčkovi sjel v akci 1 na 1 puk z hokejky, ke střele se tak nedostal.

01:04

00:20
    Vítkovice vstoupily do zápasu velice odhodlaně, ihned se usadily v útočném pásmu.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Roubal) – Havránek, Lier, Šimůnek, Fanderlík, Kynčl, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Malík, Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Moník, Hejna. Trenér: Jiří Slabý

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Daňa) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč, Čechman, Krčmář, Bartek – Franz, Raška, Malina (C), Maxner, Toman, Pastor, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Hartmann, Šala. Trenér: Pavel Hulva

Rozhodčí: Jan Doležal – Guth, Rittich..

Do druhého zápasu osmifinálové série vstoupí domácí Královští lvi Hradec Králové s vedením 1:0 v sérii.
    V prvním utkání zvítězil tým z východních Čech poměrem 4:1. Skvělý výkon podal kapitán Hradce Tomáš Zahradník, který nasázel hattrick. V druhém zápase mohou domácí v sérii hrané na tři vítězné zápasy získat mečbol, který je přiblíží k vysněnému postupu do čtvrtfinále. Play-off se ale hraje zápas od zápasu a hráči obou týmů si jistě uvědomují, že každý zápas se hraje od nuly. Nechme se překvapit, jak se bude série vyvíjet dál.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.