Winnipeg – Ottawa 1:3 (kon.) | Detroit – NY Rangers 2:1 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:1 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Královští lvi Hradec Králové
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 05.03.2015, 18:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Play-off extraligy st. dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Do druhého zápasu osmifinálové série vstoupí domácí Královští lvi Hradec Králové s vedením 1:0 v sérii.
    V prvním utkání zvítězil tým z východních Čech poměrem 4:1. Skvělý výkon podal kapitán Hradce Tomáš Zahradník, který nasázel hattrick. V druhém zápase mohou domácí v sérii hrané na tři vítězné zápasy získat mečbol, který je přiblíží k vysněnému postupu do čtvrtfinále. Play-off se ale hraje zápas od zápasu a hráči obou týmů si jistě uvědomují, že každý zápas se hraje od nuly. Nechme se překvapit, jak se bude série vyvíjet dál.

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Roubal) – Havránek, Lier, Šimůnek, Fanderlík, Kynčl, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Malík, Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Moník, Hejna. Trenér: Jiří Slabý

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Daňa) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč, Čechman, Krčmář, Bartek – Franz, Raška, Malina (C), Maxner, Toman, Pastor, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Hartmann, Šala. Trenér: Pavel Hulva

Rozhodčí: Jan Doležal – Guth, Rittich..

00:01

00:20
    Vítkovice vstoupily do zápasu velice odhodlaně, ihned se usadily v útočném pásmu.

01:04
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

01:12
    Matějčkovi sjel v akci 1 na 1 puk z hokejky, ke střele se tak nedostal.

01:59
    Filip Moník zkoušel překvapit Šimečka zpoza brány, neúspěšně.

02:49
    Groh vyrazil střelu Šendery od modré před sebe, ale podařilo se mu puk odpálit do rohu kluziště.

03:15
    Závar před hradeckou brankou vyústil ve střelu, která ale byla sražena mimo domácí klec.

04:27
    Dominik Groh dobře přečetl přihrávku mezi kruhy a nenechal jí projít na volného hostujícího hráče.

05:25
    Groh zastavil nahození ze středního pásma, vhazování před hradeckou brankou.

06:18
    Začínající útok Královských lvů přerušil ofsajd.

06:36
    Zahradník se zjevil sám před Šimečkem, ale jeho bekhendovou kličku vítkovický brankář přečetl a dobře zasáhl betonem.

07:39
    Přesilová hra pro Hradec. Vítkovický Matěj Šala si odsedí trest za podražení.

08:17
    Obrovskou příležitost mají teď hradečtí! Zahrají si totiž přesilovku 5 na 3, protože Petr Šendera vystřelil puk mimo hřiště.

09:02
    Střelu Emila Veselého zastavil Šimeček, který pokryl i následné dorážky.

09:41
    Matějček se dral mezi tři obránce hostů, což mu sice málem prošlo, ale nakonec byl odzbrojen.

10:17

10:35
    Dominik Groh teď předvedl dva dobré zákroky z hole Radima Tomana.

11:10
    Hra se zrychlila, přelévá ze strany na stranu.

12:30
    Tomáš Zahradník vybojoval kotouč za brankou hostů, ale jeho následná přihrávka před branku neprošla před zhluk obránců v modrém.

13:12
    Rychlá lapačka Dominika Groha přerušuje hru.

13:24
    Vlastimil Malina vyslal další střelu na hradeckou branku, ale opět pouze od modré čáry, což Grohovi nedělalo problém.

14:17
    Přesilovou hru si zahrají i Ostravané. Na trestnou lavici putuje Jakub Exner za vysokou hůl.

15:20
    Vítkovičtí se nemohou dostat do tlaku.

16:17

18:02
    Přečíslení 2 na 1 zablokoval lehnutím do střely obětavý Kryštof Hroudný.

18:46
    Nenápadná střela vítkovického obránce byla několikrát tečována a velice znepříjemnila situaci hradeckému brankáři, ten jí ale nakonec dokázal vykopnout mimo tři tyče.

20:00

Skončila 1. třetina druhého zápasu osmifinálové série mezi Hradcem a Vítkovicemi. Branku jsme neviděli, ale šance byly na obou stranách. Oba brankáři jsou ale zatím oporami svých týmů a působí jistým dojmem. Nechme se překvapit, co přinese druhé dějství.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

20:01

20:29
    Přesilová hra pro Hradec. Petr Šendera vyloučen na 2 minuty za krosček.

21:26
    Šimeček lapil střelu od modré čáry z hole Veselého.

21:32
    Hradec ve velkém tlaku, Vítkovice se nemohou vymanit z obranného pásma.

22:29

23:08
    Hosté se ve druhé třetině ještě nedostali do útočného pásma, hraje především Hradec.

24:03
    Maxner střílel ze strany, jeho rána ale mířila do rohu kluziště.

26:06
    Sražená střela od modré se málem odrazila na hůl Dominiku Raškovi, nakonec skončila mimo branku Hradce.

27:09
    Neuvěřitelné! Zákrok století teď převedl vítkovický brankář Kamil Šimeček. Přihrávka před branku byla sražena, což hostující gólman nepředpokládal a nechal úplně odkrytou branku. František Hnik už střílel do odkryté klece, když se Šimeček natáhl a ve vzduchu střelu lapil částí své rukavice. Dámy a pánové, takový zákrok se vidí jednou za 20 zápasů.

29:14
    Hradečtí nadále svého soupeře přehrávají, hosté se snaží o protiútoku.

31:00
    Groh dobrým zákrokem přerušil hru.

31:02
    Domácí brankář Dominik Groh vyloučen za podražení.

31:06
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, protože hostující kapitán Malina je vyloučen za hákování.

32:27
    Hosté ujeli do přečísení 2 na 1, ale Jakub Ďurkáč netrefil kotouč a Groh tak nemusel zasahovat.

33:02

33:06

35:08
    Přihrávka před branku obdržel Malík, ale jeho střelu vyrazil Šimeček betonem.

35:42
    Domácí nyní obléhají vítkovickou branku.

37:45
    Šimeček kryje střelu Hnika, vhazovat se bude v útočném pásmu Hradce.

38:34
    Malíkova přihrávka z rohu nenašla hole spoluhráčů.

39:12
    Tvrdá střela Martina Hejny mířila pouze do ramene vítkovického brankáře.

40:00

I po druhé třetině je stav bez branek. V prostředním dějství byl po většinu hry lepší domácí tým, ale šance byly opět k vidění na obou stranách. Největší šanci zápasu měl zatím František Hnik, jehož střelu do odkryté klece ale zázračně lapil Šimeček. Hosté se několikrát dostali do nebezpečného přečíslení, ale oni neuspěli. Uvidíme, zda 3. třetina přinese rozuzlení.

Další třetina začne přibližně ve 20:00.

40:01

40:06
    Po vyhození kotouče mimo kluziště se bude vhazování opakovat.

40:32
    Hradec v útočné třetině.

41:19
    Kynčlovu střelu z mezikruží chytá Šimeček.

41:47
    Vítkovice se dostaly z pásma a snaží se o založení protiútoku.

42:21
    Ondřej Hartmann z Vítkovic je vyloučen za vražení na hrazení.

43:18
    Hosté vyhazují přes celé kluziště.

43:32
    Střela Kryštofa Hroudného od modré byla sražena a málem nadělala Šimečkovi problémy, ale nakonec hostující brankář zasahovat nemusel.

43:54
    Za podražení vyloučen hradecký Patrik Hidveghy.

44:14
    Hosté si zahrají přesilovku 4 na 3. František Hnik putuje na trestnou lavici za vysokou hůl.

44:21
    Hosté v plném počtu a začíná tak 92 sekund dlouhá přesilová hra 5 na 3 ve prospěch Vítkovic.

44:30
    Střela od modré byla málem tečována Maxnerem do hradecké branky, ale těsně se odkutálela mimo branku.

45:11
    Další zázračný zákrok brankáře, tentokrát toho hradeckého. Groh nejdříve vyrazil střelu od modré čáry, načež Maxner dorážel do prázdné branky, ale hradecký gólman skvělým provazem zabránil puku v cestě do branky.

45:11
    Oddechový čas pro hosty.

45:39
    Dominik Groh kryje střelu Petra Šendery od modré čáry.

46:14

46:47
    Další velká šance Vítkovic. Před brankou dva osamocení hostující forvardi, ale akci překombinovali a nakonec z toho nebyla ani střela.

47:53
    Opět fantastický Groh, tentokrát zastavil únik Dominika Rašky.

47:55
    Za sekání obdržel trest hradecký brankář Dominik Groh, pro nějž je to druhý trest v dnešním zápase.

49:01
    Vítkovice kombinují v útočném pásmu.

49:35
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, protože Daniel Spratek obdržel trest za držení protihráče.

49:55

50:39
    Domácí se nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu.

51:35

52:32
    Plachtící kotouč nad hradeckou branku lapil Groh do lapačky a přerušil hru.

53:57
    V mezikruží se objevil osamocený Jakub Exner, ale jeho sražená střela skončila ve výstroji Šimečka.

54:32
    Střílenou přihrávku před branku Groh zachytil do lapačky.

55:36
    Oba týmy začaly hrát ze zabezpečené obrany, útočníkům se nedaří prolomit obranný val soupeře.

56:07
    Po zákroku Šimečka se bude vhazovat v útočném pásmu Hradce.

57:44
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

58:41
    Třetí zakázané uvolnění Vítkovic v krátké době.

59:12
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat chybu.

59:46
    Ondřej Hartmann měl na holi vítězný gól! V době přihrávky měl před sebou prázdnou branku, ale puk mu přeskočil hokejku!

60:00

V řádné hrací době branka nepadla a bude tak následovat desetiminutové prodloužením.

60:01

61:06
    V prodloužení mají puk na svých holích zatím spíše hosté.

61:49

62:21
    Nyní se Královští lvi dostali do útočného pásma, ale zatím to ke střele nevede.

62:46
    Martin Hejna byl v situaci 1 na 1, ale místo střely zvolil kličku, která mu neprošla.

63:26
    V prodloužení jsme zatím svědky spíše defenzivní partie, kdy týmy čekají na chybu soupeře.

63:59
    Kryštof Hroudný vystřelil okamžitě po přejetí modré čáry, Šimeček zasáhl a přerušil hru.

65:13
    Hradečtí kombinují v útočné třetině.

65:30
    Zatím v největší šanci prodloužení se ocitl Martin Hejna, jehož střelu z mezikruží ale vyrazil Šimeček lapačkou nad branku.

66:47
    Do protiútoku vyrazil hostující Malina, jeho střelu přes obránce ale srazil jeden z domácích beků bruslí.

68:45
    Hra je opravdu velice opatrná, šancí je pramálo.

69:56
    Zahradník mohl zakončovat do prázdné branky, ale v poslední chvíli mu kotouč sjel z hole.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Ani v prodloužení dnešního zápasu jsme branku neviděli, následovat tedy budou trestné střílení.

Začínat budou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Zahradník zvolil střelu nad lapačku a uspěl!

1. série
    1:1
    Malinovu kličku do forhendu Groh sice přečetl, ale puk se nakonec dostal za brankovou čáru.

2. série
    1:1
    Malík zkoušel střelu mezi betony, ale Šimeček odolal.

2. série
    1:1
    Daniel Spratek trefil Grohovi vyrážečku.

3. série
    1:1
    Matějček se pokoušel stejně jako Zahradník o střelu nad lapačku, Šimeček tentokrát připraven.

3. série
    1:1
    Šala neproměňuje.

4. série
    1:2
    Malina to provedl nádherně a bekhendovou kličkou překonal Groha.

4. série
    1:2
    Martin Hejna vystřelil mezi betony, ty Šimeček sklapl včas.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem rozhodující branky je hostující kapitán Vlastimil Malina, který proměnil oba své nájezdy.

V utkání nakonec zvítězil tým HC Vítkovice Steel, který vyhrál poměrem 1:0 po samostatných nájezdech. Série bude pokračovat v neděli na ledě Vítkovic. Série je tedy srovnaná 1:1. (21:00:22)