Tampa – Dallas 5:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Colorado 0:4 (kon.)
Nashville – Winnipeg 1:3 (kon.) | Arizona – Montreal 0:2 (kon.) | Washington – Buffalo 6:1 (kon.)
Toronto – St. Louis 1:6 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 0:1 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
7:4 (0:1, 3:2, 4:1)
Edmonton Oilers
Neděle 08.03.2015, 20:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je ode mne dne vše, přeji Vám hezkou noc. (23:09:28)

Československá stopa v utkání:

Andrej Nestrašil (CAR): (1+0), +/- -1, 4 střely, čas na ledě 16:05.
    Michael Jordán (CAR): (0+1), +/- +2, 0 střel, čas na ledě 15:25.
    Martin Marinčin (EDM): (0+0), +/- 0, 1 střel, čas na ledě 18:43.

1. Elias Lindholm (CAR): (3+2), +/- +3, 3 střely, čas na ledě 15:33.
    2. Jeff Skinner (CAR): (2+0), +/- +2, 4 střely, čas na ledě 14:06.
    3. Eric Staal (CAR): (0+4), +/- +3, 3 střely, čas na ledě 16:36.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
    Ryan Nugent – Hopkins (EDM): (3+1), +/- +2, 5 střel, čas na ledě 20:21.

Je dobojováno, a že to byl boj! První třetina dopadla nenápadně 1:0 pro hostující Edmonton, který ale ve 27. a 28. minutě přidal další dvě branky a vedl už 3:0. Ovšem poté se třikrát za šest minut prosadila domácí Carolina, která tak srovnala na 3:3. Začátek posledního dějství byl stejný jako konec druhé periody, Hurricanes vstřelilo za pět minut další tři góly a stav byl 6:3. Následně sice ještě Oilers snížilo, jenže do prázdné branky pečetil Lindholm, který tak jako druhý dovršil hattrick, první byl hostující Nugent – Hopkins. Konečný účet střetnutí je tak 7:4.

Střely ve třetí třetině (celkem):

Carolina 10 (35)

Edmonton 5 (20)

60:00

59:25
    Čepice, které zasypaly ledovou plochu po hattricku Lindholma, jsou již v pytlech, dohrává se utkání, ve kterém už je jasné, že zvítězí Carolina.
    Elias LINDHOLM - 7:4

58:40
    Carolina právě vstřelila branku!
    Druhý hráč, který v dnešním zápase dokonává hattrick! Eric Staal nahrál na ELIASE LINDHOLMA, který od červené čáry trefil nikým nestřeženou klec. Asistence: Eric Staal, Justin Faulk.

58:30
    Zmatek v brankovišti domácích nekončí brankou, Carolina postupuje dopředu.

58:05
    Bachman šel do branky, nyní už je ale zase mezi spoluhráči na lavičce.

57:59
    A Oilers odpískán ofsajd.

57:40
    Ovšem v útočném pásmu se drží Carolina, ale ne a ne trefit odkrytou klec.

57:05
    Edmonton už zkouší hru bez brankáře!

56:33
    Bekhendový pokus Purcella koční na betonech Warda.

55:58
    Oblouček domácího beka zamířil do útočné třetiny Oilers tak, aby z toho nebyl icing.

55:11
    Střela Hendricka zblokovaná do ochranné sítě, buly po pravici Warda.

54:40
    O to více Edmonton hraje agresivněji, nyní schytal tvrdý hit domácí Faulk.

53:51
    Domácí opravdu hlídají hru a drží kotouč převážně na svých holích, do ničeho se nepouštějí.

52:50
    Po komerční pauze rozhodčí vhodí puk ve středním pásmu.

51:36
    Carolina střeží střední třetinu, přes kterou se Edmontonu těžko dostává.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 6:4

49:31
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers se oklepává a snižuje na rozdíl dvou branek. Eberle v rohu kluziště atakoval soupeře, kterému utekl puk až před branku, kde do kotouče plácl RYAN NUGENT-HOPKINS a dokonal tak svůj hattrick v dnešní utkání. Bez asistence.
    Elias LINDHOLM - 6:3

46:49
    To je rána pro Oilers, která dostává šestou branku. Rask nahrál skrze brankoviště ELIASI LINDHOLMOVI, který přes beton překonal Bachmana. Asistence: Viktor Rask, Eric Staal.
    Jeff SKINNER - 5:3

46:18
    A je to, z 0:3 je to 5:3, Hurricanes využívá další přesilovku. Na vrcholek kruhu dostal puk JEFF SKINNER a vystřelil, no a hrací předmět se zastavil až v síti. Asistence: Ryan Murphy, John-Michael Liles.

45:41
    Početní výhoda se zatím moc Hurikánům nedaří, nyní útočí Skinner.

44:22
    Souboj čtrnáctek, Eberle se nyní objal s Gerbem a oba dostávají dvouminutové osobní tresty. Navíc Eberle (EDM) dostává dvě minuty navrch za vysokou hůl, je z toho tak klasická početní výhoda Caroliny.

42:58
    Ou, brankář Edmontonu za brankou ztratil puk a jeden z domácích kotouč posílal na svého spoluhráče, ten se už radoval, do střely ale skočil Bachman a vyrazil puk koncem lapačky! Veliká možnost.
    Andrej NESTRAŠIL - 4:3

41:40
    Obrat dokonán,a to českým hráčem!! Lindholm našel zpoza branky mezi kruhy postaveného ANDREJE NESTRAŠILA, který naznačil střelu, potáhl puk a vypálil přesně do růžku. Asistence: Elias Lindholm, Viktor Rask.

41:14
    Carolina zakládá akci zpoza vlastní branky.

40:33
    Třetí dějství začali Hurikáni stejně aktivně jako skončili to druhé, bude z toho přesilovka. Za držení je vyloučen Marinčin (EDM).

40:01

Ve druhé periodě se nám s brankami rozsypal pytel, nejprve se Edmonton dostal do tříbrankového trháku, ovšem Carolina během šesti minut dokázala srovnat.
    Další třetina začne přibližně v 22:03.

Střely ve druhé třetině (celkem): 15 (25) – 9 (15)

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:42
    Murphy pálil z vrcholku kruhu, Bachman ale vyráží.

39:18
    Hurikánům je odpískán ofsajd.

37:54
    Pozor, už to mohl být čtvrtý gól v síti Bachmana! Domácí forward střílel z pravé strany a puk gólmanovi Edmontonu vypadl, kotouč doráželi hned dva hráči, ale bez efektu.

37:28
    Oilers je v šoku a vyhazuje na druhý icing po sobě.

37:03
    Edmonton v plném počtu.
    Jeff SKINNER - 3:3

35:23
    A máme srovnáno. Stejná kombinace na podruhé už vyšla, akorát nezakončoval Lindholm. Lindholm našel mezi kruhy Erica Staala, jenž ještě posunul k tyčce na JEFFA SKINNERA, který trefuje poloprázdnou klec. Asistence: Eric Staal, Elias Lindholm.

35:07
    Lindholm promáchl nahrávku na pravou tyč.

35:03
    Carolina si vybírá oddechový čas.

35:03
    Za hákování je vyloučen Purcell (EDM), 67 sekund mají tak možnost hry pět na tři domácí hráči.

35:03
    Semin se prokličkoval až před Bachmana, v zakončení mu ale zabránil faul.

34:44
    Oilers se osvobozují.

34:09
    Za nedovolené bránění si jde na dvě minuty posedět za katr Justin Schultz (EDM). Uvidíme vyrovnání?
    Elias LINDHOLM - 2:3

33:00
    Kontaktní branka ze strany Hurricanes je na světě. Hainsen vystřelil bekhendem z mezikruží, puk se ale dostal na hůl ELIASE LINDHOLMA, jenž nasměroval kotouč do odkryté klece. Asistence: Ron Hainsen, Erik Staal.

32:29
    Edmonton si aktivitou vydobyl buly v útočné třetině.

32:04
    Oilers zkusili rychlou protiakci, obrana Caroliny ale nezaváhala.

30:39
    Po komerční přestávce se vhazuje před Wardem.
    Alexandr SJOMIN - 1:3

29:22
    Hurricanes snižuje, ALEXANDR SJOMIN byl faulován, stejně vystřelil, puk ale Bachman vyrazil, ovšem Sjomin i v leže máchl hokejkou a mezi betony dopravil puk za brankovou čáru. Signalizovaný trest se tak neukládá. Asistence: Riley Nash, Michal Jordán.

29:08
    Vhazuje se v útočné třetině Caroliny.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:3

27:59
    Další využitá početní výhoda a je to 3:0. Nejprve za Wardem zněla tyč, poté se ale kotouč dostal k RYANU NUGENTU-HOPKINSOVI, jenž prostřeluje Warda. Asistence: Jordan Eberle.

27:07
    Eric Staal (CAR) podrazil brankáře soupeře a je vyloučen za podražení.
    Jordan EBERLE - 0:2

26:45
    Přesilová hra využita, Oilers zvyšuje na 2:0. Hendrickova střela se odrazil k JORDANU EBERLEMU, který neměl problém prostřelit ležícího Warda. Asistence: Matt Hendricks, Ryan Nugent-Hopkins.

26:18
    Domácí útočník našlápl a dostal se před Bachmana, ten ale střelu mezi betony kryje.

25:55
    Nugent-Hopkins byl ale faulován, za hákování je vyloučen Semin (CAR).

25:55
    Nugent-Hopkins pláchl po levé straně a jel řítil se na Warda, ten si musel lehnout, aby jeho dlouhou kličku polapil.

25:12
    Ofsajd Oilers při pokusu dostat se do útočné třetiny.

24:19
    Po střele Roye se bude vhazovat před Wardem.

23:58
    Z úhlu pálil Gerbe a brankář Edmontonu si kotouč málem skopl do sítě.

23:17
    Hostující celek se nyní dvakrát pokusil založit akci, ani jednou to ale nevyšlo.

22:02
    Hurikáni se z ničeho nic dostali do přečíslení, střelu Semina ale Bachman kryje.

21:46
    Edmonton se dostal do útočné třetiny, poté ale Staal poslal puk na zakázané uvolnění.

21:09
    Další střela Caroliny, kterou ještě tečoval Staal, ale gólman Oilers je pozorný.

20:33
    Domácí začali druhou třetinu aktivně, Bachman musel už dvakrát zasahovat.

20:01

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu trefu, a to v síti Warda. Další třetina začne přibližně v 21:06.

Střely: 10 – 6

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    Ještě uvidíme jedno vhazování, a to přes brankou domácích.

19:31
    Rask se hrnul se svými spoluhráči do slibné šance, ovšem pravé křídlo bylo moc rychlé a je z toho ofsajd.

18:28
    Eberle se prokličkoval přes dva hráče, poté vystřelil, ale jeho střela nebyla nijak nebezpečná.

17:42
    Staal napřáhl na kruhu a vypálil, ovšem jen Bachmanovi do masky.

17:03
    Další zakázané uvolnění Edmontonu, dnes už šesté.

16:48
    A ofsajd zastavuje útok hostujícího celku.

16:11
    Nugent-Hopkins hokejkou poslal puk do vzduchu, hrací předmět se ta, chvíli pohyboval a poté dopadl za branku brankáře Warda.

15:45
    Počet zakázaných uvolnění bude s takovou dnes na vysokém čísle, Oilers se tímto prohřeškem znovu provinilo.

14:33
    Hráči Edmontonu zakládali útok nepřesně, je z toho icing.

13:40

13:24
    Murphymu střela nesedla a Edmonton opět vyhazuje.

12:56
    Domácí nekombinují špatně, ovšem chybí důraz, jako nyní, Bachmanovi kotouč vypadl, ale nikdo nestál před ním.

12:03
    Oilers se podařilo vyhodit kotouč až k Wardovi.

11:40
    Šance Hurikánů srovnat, za podražení je vyloučen Gazdic (EDM).
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:1

10:19
    Střelecký účet utkání je otevřen, a to zásluhou hostujícího celku. Domácí propadli ve středním pásmu, RYAN NUGENT-HOPKINS pláchl ještě se svým spoluhráčem v přečíslení dva na jednoho, jenomže jmenovaný zvolil střelu, níž se trefil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Jordan Eberle.

09:47
    Střely zní pro Carolinu, 6:3.

09:02
    Jakupov dorážel střelu svého spoluhráče, prázdnou branku ale netrefil.

08:40

08:32
    Oilers se stále při přesilovce trápí, nyní se dostalo do postavení mimo hru.

08:22
    Oesterleho střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Wardem.

07:59
    Stále se Edmontonu nedaří získat útočné pásmo.

07:33
    Domácí šetří čas opět s pukem v útočné třetině.

07:01
    Carolina ale už podruhé vyhazuje.

06:40
    je tu první trest utkání, za faul kolenem je vyloučen Rissanen (CAR).

06:05
    Nyní pro změnu ofsajd Hurikánů.

05:56
    Další icing Edmontonu.

05:24
    Zakázané uvolnění, další buly před brankářem hostů.

05:11
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Bachmana.

04:48
    Edmonton se při přechodu do pásma provinil ofsajdem.

03:58
    Purcell se z ničeho nic řítil sám na Warda, zvolil forhendovou kličku, puk mu ale v závěrečné fázi uklouzl.

03:13
    Tři na dva šli domácí hráči, vše zakončil střelou příklepem Jordán, ale Bachman zasáhl ramenem.

02:38
    Roy střílel od levého mantinelu, Ward ale zasahovat nemusel.

01:32
    Střelu z kruhu Nestrašila mohl dorážet Staal, puk ale těsně před ním odpálil jeden z beků Oilers.

01:02
    Skinner se dostal mezi kruhy a vypálil, Bachman je ovšem připraven.

00:23
    Jako první se dostali do útočné třetiny hráči Caroliny, Edmonton raději vyhazuje na icing.

00:01

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Hainsey, Murphy, Rissanen, Jordán, Liles – Lindholm, Rask, E. Staal – Nestrašil, J. Staal, Gerbe – Semin, Nash, Skinner – Dwyer, McClement, Malone.

Edmonton Oilers: Bachman (Scrivens) – Schultz, Klefbom, Osterle, Ference, Fayne, Marinčin – Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Purcell, Roy, Jakupov – Fraser, Hendrick, Hamilton – Klinkhammer, Gordon, Gazdic.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:

Letos se oba celky potkaly jen jednou, a to na domácím ledě vyhrál Edmonton 6:3. I předchozí sezónu bylo úspěšnější Oilers, vyhrálo oba vzájemné zápasy, a to 2:1 a 5:4 po prodloužení.

Hurricanes jsou po katastrofálním startu, kdy prohráli úvodních osm zápasů sezóny, na posledním místě Metropolitní divize s 55 body, ve Východní konferenci to dělá příčku předposlední. Poslední dva mače Hurikánům nevyšly, padli jak s Chicagem (2:5), tak s Minnesotou (1:3).

Edmonton je na tom ještě hůř, má o osm bodů méně než Carolina, tudíž 47, což stačí na poslední místo jak v Západní konferenci, tak v Pacifické divizi. Hůř v celé lize jen na tom už jen Buffalo se 43 body. Oilers prohrálo poslední tři zápasy (1:2, 2:5, 1:2).

I tuto noc pokračuje americko – kanadská NHL, která se zdárně blíží ke svému konci základní části. Od 20:00 hodin budeme sledovat utkání mezi Carolinou a Edmontonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 30. Sjomin (Nash, Jordán), 33. Lindholm (Hainsen, E. Staal), 36. Skinner (E. Staal, Lindholm), 42. Nestrašil (Lindholm, Rask), 47. Skinner (Murphy, Liles), 47. Lindholm (Rask, E. Staal), 59. Lindholm (E. Staal, Faulk) – 11. Nugent-Hopkins (Eberle), 27. Eberle (Hendricks, Nugent-Hopkins), 28. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Nugent-Hopkins