Tampa – Dallas 5:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Colorado 0:4 (kon.)
Nashville – Winnipeg 1:3 (kon.) | Arizona – Montreal 0:2 (kon.) | Washington – Buffalo 6:1 (kon.)
Toronto – St. Louis 1:6 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 0:1 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
7:4 (0:1, 3:2, 4:1)
Edmonton Oilers
Neděle 08.03.2015, 20:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

I tuto noc pokračuje americko – kanadská NHL, která se zdárně blíží ke svému konci základní části. Od 20:00 hodin budeme sledovat utkání mezi Carolinou a Edmontonem.

Hurricanes jsou po katastrofálním startu, kdy prohráli úvodních osm zápasů sezóny, na posledním místě Metropolitní divize s 55 body, ve Východní konferenci to dělá příčku předposlední. Poslední dva mače Hurikánům nevyšly, padli jak s Chicagem (2:5), tak s Minnesotou (1:3).

Edmonton je na tom ještě hůř, má o osm bodů méně než Carolina, tudíž 47, což stačí na poslední místo jak v Západní konferenci, tak v Pacifické divizi. Hůř v celé lize jen na tom už jen Buffalo se 43 body. Oilers prohrálo poslední tři zápasy (1:2, 2:5, 1:2).

Vzájemné zápasy:

Letos se oba celky potkaly jen jednou, a to na domácím ledě vyhrál Edmonton 6:3. I předchozí sezónu bylo úspěšnější Oilers, vyhrálo oba vzájemné zápasy, a to 2:1 a 5:4 po prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Hainsey, Murphy, Rissanen, Jordán, Liles – Lindholm, Rask, E. Staal – Nestrašil, J. Staal, Gerbe – Semin, Nash, Skinner – Dwyer, McClement, Malone.

Edmonton Oilers: Bachman (Scrivens) – Schultz, Klefbom, Osterle, Ference, Fayne, Marinčin – Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Purcell, Roy, Jakupov – Fraser, Hendrick, Hamilton – Klinkhammer, Gordon, Gazdic.

00:01

00:23
    Jako první se dostali do útočné třetiny hráči Caroliny, Edmonton raději vyhazuje na icing.

01:02
    Skinner se dostal mezi kruhy a vypálil, Bachman je ovšem připraven.

01:32
    Střelu z kruhu Nestrašila mohl dorážet Staal, puk ale těsně před ním odpálil jeden z beků Oilers.

02:38
    Roy střílel od levého mantinelu, Ward ale zasahovat nemusel.

03:13
    Tři na dva šli domácí hráči, vše zakončil střelou příklepem Jordán, ale Bachman zasáhl ramenem.

03:58
    Purcell se z ničeho nic řítil sám na Warda, zvolil forhendovou kličku, puk mu ale v závěrečné fázi uklouzl.

04:48
    Edmonton se při přechodu do pásma provinil ofsajdem.

05:11
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Bachmana.

05:24
    Zakázané uvolnění, další buly před brankářem hostů.

05:56
    Další icing Edmontonu.

06:05
    Nyní pro změnu ofsajd Hurikánů.

06:40
    je tu první trest utkání, za faul kolenem je vyloučen Rissanen (CAR).

07:01
    Carolina ale už podruhé vyhazuje.

07:33
    Domácí šetří čas opět s pukem v útočné třetině.

07:59
    Stále se Edmontonu nedaří získat útočné pásmo.

08:22
    Oesterleho střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Wardem.

08:32
    Oilers se stále při přesilovce trápí, nyní se dostalo do postavení mimo hru.

08:40

09:02
    Jakupov dorážel střelu svého spoluhráče, prázdnou branku ale netrefil.

09:47
    Střely zní pro Carolinu, 6:3.

10:19
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Střelecký účet utkání je otevřen, a to zásluhou hostujícího celku. Domácí propadli ve středním pásmu, RYAN NUGENT-HOPKINS pláchl ještě se svým spoluhráčem v přečíslení dva na jednoho, jenomže jmenovaný zvolil střelu, níž se trefil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Jordan Eberle.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:1

11:40
    Šance Hurikánů srovnat, za podražení je vyloučen Gazdic (EDM).

12:03
    Oilers se podařilo vyhodit kotouč až k Wardovi.

12:56
    Domácí nekombinují špatně, ovšem chybí důraz, jako nyní, Bachmanovi kotouč vypadl, ale nikdo nestál před ním.

13:24
    Murphymu střela nesedla a Edmonton opět vyhazuje.

13:40

14:33
    Hráči Edmontonu zakládali útok nepřesně, je z toho icing.

15:45
    Počet zakázaných uvolnění bude s takovou dnes na vysokém čísle, Oilers se tímto prohřeškem znovu provinilo.

16:11
    Nugent-Hopkins hokejkou poslal puk do vzduchu, hrací předmět se ta, chvíli pohyboval a poté dopadl za branku brankáře Warda.

16:48
    A ofsajd zastavuje útok hostujícího celku.

17:03
    Další zakázané uvolnění Edmontonu, dnes už šesté.

17:42
    Staal napřáhl na kruhu a vypálil, ovšem jen Bachmanovi do masky.

18:28
    Eberle se prokličkoval přes dva hráče, poté vystřelil, ale jeho střela nebyla nijak nebezpečná.

19:31
    Rask se hrnul se svými spoluhráči do slibné šance, ovšem pravé křídlo bylo moc rychlé a je z toho ofsajd.

19:51
    Ještě uvidíme jedno vhazování, a to přes brankou domácích.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu trefu, a to v síti Warda. Další třetina začne přibližně v 21:06.

Střely: 10 – 6

20:01

20:33
    Domácí začali druhou třetinu aktivně, Bachman musel už dvakrát zasahovat.

21:09
    Další střela Caroliny, kterou ještě tečoval Staal, ale gólman Oilers je pozorný.

21:46
    Edmonton se dostal do útočné třetiny, poté ale Staal poslal puk na zakázané uvolnění.

22:02
    Hurikáni se z ničeho nic dostali do přečíslení, střelu Semina ale Bachman kryje.

23:17
    Hostující celek se nyní dvakrát pokusil založit akci, ani jednou to ale nevyšlo.

23:58
    Z úhlu pálil Gerbe a brankář Edmontonu si kotouč málem skopl do sítě.

24:19
    Po střele Roye se bude vhazovat před Wardem.

25:12
    Ofsajd Oilers při pokusu dostat se do útočné třetiny.

25:55
    Nugent-Hopkins pláchl po levé straně a jel řítil se na Warda, ten si musel lehnout, aby jeho dlouhou kličku polapil.

25:55
    Nugent-Hopkins byl ale faulován, za hákování je vyloučen Semin (CAR).

26:18
    Domácí útočník našlápl a dostal se před Bachmana, ten ale střelu mezi betony kryje.

26:45
    Přesilová hra využita, Oilers zvyšuje na 2:0. Hendrickova střela se odrazil k JORDANU EBERLEMU, který neměl problém prostřelit ležícího Warda. Asistence: Matt Hendricks, Ryan Nugent-Hopkins.
    Jordan EBERLE - 0:2

27:07
    Eric Staal (CAR) podrazil brankáře soupeře a je vyloučen za podražení.

27:59
    Další využitá početní výhoda a je to 3:0. Nejprve za Wardem zněla tyč, poté se ale kotouč dostal k RYANU NUGENTU-HOPKINSOVI, jenž prostřeluje Warda. Asistence: Jordan Eberle.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:3

29:08
    Vhazuje se v útočné třetině Caroliny.

29:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes snižuje, ALEXANDR SJOMIN byl faulován, stejně vystřelil, puk ale Bachman vyrazil, ovšem Sjomin i v leže máchl hokejkou a mezi betony dopravil puk za brankovou čáru. Signalizovaný trest se tak neukládá. Asistence: Riley Nash, Michal Jordán.
    Alexandr SJOMIN - 1:3

30:39
    Po komerční přestávce se vhazuje před Wardem.

32:04
    Oilers zkusili rychlou protiakci, obrana Caroliny ale nezaváhala.

32:29
    Edmonton si aktivitou vydobyl buly v útočné třetině.

33:00
    Kontaktní branka ze strany Hurricanes je na světě. Hainsen vystřelil bekhendem z mezikruží, puk se ale dostal na hůl ELIASE LINDHOLMA, jenž nasměroval kotouč do odkryté klece. Asistence: Ron Hainsen, Erik Staal.
    Elias LINDHOLM - 2:3

34:09
    Za nedovolené bránění si jde na dvě minuty posedět za katr Justin Schultz (EDM). Uvidíme vyrovnání?

34:44
    Oilers se osvobozují.

35:03
    Semin se prokličkoval až před Bachmana, v zakončení mu ale zabránil faul.

35:03
    Za hákování je vyloučen Purcell (EDM), 67 sekund mají tak možnost hry pět na tři domácí hráči.

35:03
    Carolina si vybírá oddechový čas.

35:07
    Lindholm promáchl nahrávku na pravou tyč.

35:23
    A máme srovnáno. Stejná kombinace na podruhé už vyšla, akorát nezakončoval Lindholm. Lindholm našel mezi kruhy Erica Staala, jenž ještě posunul k tyčce na JEFFA SKINNERA, který trefuje poloprázdnou klec. Asistence: Eric Staal, Elias Lindholm.
    Jeff SKINNER - 3:3

37:03
    Edmonton v plném počtu.

37:28
    Oilers je v šoku a vyhazuje na druhý icing po sobě.

37:54
    Pozor, už to mohl být čtvrtý gól v síti Bachmana! Domácí forward střílel z pravé strany a puk gólmanovi Edmontonu vypadl, kotouč doráželi hned dva hráči, ale bez efektu.

39:18
    Hurikánům je odpískán ofsajd.

39:42
    Murphy pálil z vrcholku kruhu, Bachman ale vyráží.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé periodě se nám s brankami rozsypal pytel, nejprve se Edmonton dostal do tříbrankového trháku, ovšem Carolina během šesti minut dokázala srovnat.
    Další třetina začne přibližně v 22:03.

Střely ve druhé třetině (celkem): 15 (25) – 9 (15)

40:01

40:33
    Třetí dějství začali Hurikáni stejně aktivně jako skončili to druhé, bude z toho přesilovka. Za držení je vyloučen Marinčin (EDM).

41:14
    Carolina zakládá akci zpoza vlastní branky.

41:40
    Obrat dokonán,a to českým hráčem!! Lindholm našel zpoza branky mezi kruhy postaveného ANDREJE NESTRAŠILA, který naznačil střelu, potáhl puk a vypálil přesně do růžku. Asistence: Elias Lindholm, Viktor Rask.
    Andrej NESTRAŠIL - 4:3

42:58
    Ou, brankář Edmontonu za brankou ztratil puk a jeden z domácích kotouč posílal na svého spoluhráče, ten se už radoval, do střely ale skočil Bachman a vyrazil puk koncem lapačky! Veliká možnost.

44:22
    Souboj čtrnáctek, Eberle se nyní objal s Gerbem a oba dostávají dvouminutové osobní tresty. Navíc Eberle (EDM) dostává dvě minuty navrch za vysokou hůl, je z toho tak klasická početní výhoda Caroliny.

45:41
    Početní výhoda se zatím moc Hurikánům nedaří, nyní útočí Skinner.

46:18
    A je to, z 0:3 je to 5:3, Hurricanes využívá další přesilovku. Na vrcholek kruhu dostal puk JEFF SKINNER a vystřelil, no a hrací předmět se zastavil až v síti. Asistence: Ryan Murphy, John-Michael Liles.
    Jeff SKINNER - 5:3

46:49
    To je rána pro Oilers, která dostává šestou branku. Rask nahrál skrze brankoviště ELIASI LINDHOLMOVI, který přes beton překonal Bachmana. Asistence: Viktor Rask, Eric Staal.
    Elias LINDHOLM - 6:3

49:31
    Oilers se oklepává a snižuje na rozdíl dvou branek. Eberle v rohu kluziště atakoval soupeře, kterému utekl puk až před branku, kde do kotouče plácl RYAN NUGENT-HOPKINS a dokonal tak svůj hattrick v dnešní utkání. Bez asistence.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 6:4

51:36
    Carolina střeží střední třetinu, přes kterou se Edmontonu těžko dostává.

52:50
    Po komerční pauze rozhodčí vhodí puk ve středním pásmu.

53:51
    Domácí opravdu hlídají hru a drží kotouč převážně na svých holích, do ničeho se nepouštějí.

54:40
    O to více Edmonton hraje agresivněji, nyní schytal tvrdý hit domácí Faulk.

55:11
    Střela Hendricka zblokovaná do ochranné sítě, buly po pravici Warda.

55:58
    Oblouček domácího beka zamířil do útočné třetiny Oilers tak, aby z toho nebyl icing.

56:33
    Bekhendový pokus Purcella koční na betonech Warda.

57:05
    Edmonton už zkouší hru bez brankáře!

57:40
    Ovšem v útočném pásmu se drží Carolina, ale ne a ne trefit odkrytou klec.

57:59
    A Oilers odpískán ofsajd.

58:05
    Bachman šel do branky, nyní už je ale zase mezi spoluhráči na lavičce.

58:30
    Zmatek v brankovišti domácích nekončí brankou, Carolina postupuje dopředu.

58:40
    Druhý hráč, který v dnešním zápase dokonává hattrick! Eric Staal nahrál na ELIASE LINDHOLMA, který od červené čáry trefil nikým nestřeženou klec. Asistence: Eric Staal, Justin Faulk.
    Elias LINDHOLM - 7:4

59:25
    Čepice, které zasypaly ledovou plochu po hattricku Lindholma, jsou již v pytlech, dohrává se utkání, ve kterém už je jasné, že zvítězí Carolina.

60:00

Střely ve třetí třetině (celkem):

Carolina 10 (35)

Edmonton 5 (20)

Je dobojováno, a že to byl boj! První třetina dopadla nenápadně 1:0 pro hostující Edmonton, který ale ve 27. a 28. minutě přidal další dvě branky a vedl už 3:0. Ovšem poté se třikrát za šest minut prosadila domácí Carolina, která tak srovnala na 3:3. Začátek posledního dějství byl stejný jako konec druhé periody, Hurricanes vstřelilo za pět minut další tři góly a stav byl 6:3. Následně sice ještě Oilers snížilo, jenže do prázdné branky pečetil Lindholm, který tak jako druhý dovršil hattrick, první byl hostující Nugent – Hopkins. Konečný účet střetnutí je tak 7:4.

1. Elias Lindholm (CAR): (3+2), +/- +3, 3 střely, čas na ledě 15:33.
    2. Jeff Skinner (CAR): (2+0), +/- +2, 4 střely, čas na ledě 14:06.
    3. Eric Staal (CAR): (0+4), +/- +3, 3 střely, čas na ledě 16:36.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
    Ryan Nugent – Hopkins (EDM): (3+1), +/- +2, 5 střel, čas na ledě 20:21.

Československá stopa v utkání:

Andrej Nestrašil (CAR): (1+0), +/- -1, 4 střely, čas na ledě 16:05.
    Michael Jordán (CAR): (0+1), +/- +2, 0 střel, čas na ledě 15:25.
    Martin Marinčin (EDM): (0+0), +/- 0, 1 střel, čas na ledě 18:43.

To je ode mne dne vše, přeji Vám hezkou noc. (23:09:28)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 30. Sjomin (Nash, Jordán), 33. Lindholm (Hainsen, E. Staal), 36. Skinner (E. Staal, Lindholm), 42. Nestrašil (Lindholm, Rask), 47. Skinner (Murphy, Liles), 47. Lindholm (Rask, E. Staal), 59. Lindholm (E. Staal, Faulk) – 11. Nugent-Hopkins (Eberle), 27. Eberle (Hendricks, Nugent-Hopkins), 28. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Nugent-Hopkins