Sparta – Slavia 5:4 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Hr. Králové 1:4 (kon.)
Kladno – Písek 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 1:5 (kon.) | K. Vary – Hvězda Praha 4:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:5 (1:1, 0:4, 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 08.03.2015, 15:00 • Tipsport arena Pardubice. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Příjemné sportovní odpoledne, dovolte mi, abych vás provedl utkáním dvacátého kola nadstavby A mladšího dorostu, v němž změří síly domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující Piráti Chomutov.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vlk (Jánský) – Dubovči, Matěcha, Hybeš, Rudy, Trejbal, Javůrek, Mert, Žouželka – Koffer, Blümel, Matýs, Zahradník, Černý, Kaut, Bucek, Machač, Svatoš, Chára, Pochobradský, T. Zeman.

Piráti Chomutov: Pavlát (Šedivý) – Jírovec, Bukač, Seemann, Studený, D. Zeman, Jarý, Záruba – Mežnar, Baier, Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

Rozhodčí: Barek – Pilný, Čížek.

00:01

00:14
    Hned v úvodu utkání se po vyhraném buly vydaly do útoku Pardubice, ale Žouželka nepřesnou střelou ztratil kotouč.

01:05
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Trejbal vyjel zpoza brány a nasměřoval kotouč na zcela volného MATĚJE BLÜMELA, který poté zakončoval do odkyrté klece. Asistence: Ondřej Trejbal.

02:29
    Lauko se vydával do rychlého protiútoku, ale byl včas zastaven domácí obranou.

02:53
    Odpískaný ofsajd zastavil útočnou akci Chomutova.

03:13
    Pochobradský s Kautem jeli dva na jednoho, jenže Pochobradský nedokázal dobře přihrát.

03:48
    Po Žouželkově nepřesné rozehrávce se dostal do zajímavé šance Chlán, zakončoval však pouze do připraveného Vlka.

04:16
    Adam Studený (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

04:44
    Kaut svou střelou mířil pouze do gólmana Pavláta.

05:10
    Mertovu střelu tečoval Žouželka pouze do ochranné sítě.

05:37
    Machač zavezl kotouč do útočného pásma pozdě, je mu odpískán ofsajd.

06:16
    Hosté hrají v plném počtu.

06:49
    Aktivní Koffer dokázal vybojovat kotouč v útočné třetině, ale Chomutov následně vyhodil puk do střední části kluziště.

07:49
    Koblížek nejprve pálil z pravé strany a následně se nedokázal prosadit ani z dorážky.

08:11
    Kaut vzal při rychlém přečíslení střelu na sebe, jenže pálil nepřesně.

09:10
    Po nahození Chomutova raději Vlk přerušil hru.

09:35
    Posunutá brána hostů, hra je přerušena.

09:49
    Stínil pálil z rychlého protiútoku pouze do betonu domácího brankáře.

10:27
    Piráti překombinovali celou akci, Stínil už neměl dost času na zakončení.

11:41
    Kaut zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj přišel.

12:06
    Breczko našel přesnou přihrávkou Veselého, který se ale k zakončení nedostal.

12:21
    Bukačovu střelu ihned po vhazování si Vlk pohlídal.

12:49
    Machač zavezl kotouč pozdě do útočné třetiny, odpískán ofsajd.

13:21
    Štěpán Jírovec (CHM) si odpyká dvě minuty na trestné lavici za podražení.

13:55
    Po Mertově nahození se Pardubice usadily v útočném pásmu, kde kombinují.

14:53
    Střelu Machače z dobré střelecké pozice zlikvidoval Pavlát.

15:21
    Hosté dokázali i druhé oslabení ubránit a již hrají v plném počtu.

16:13
    Jírovcova střela byla tečována, z následné dorážky se žádný z hostů prosadit nedokázal.

17:00
    Střelecký pokus Studeného Vlk viděl a poté v pohodě zasáhl lapačkou.

17:34
    Piráti právě vstřelili branku!
    Z levého kruhu pro vhazování vypálil příklepem do vzdálenějšího horního rohu brány DANIEL BUKAČ, který svou trefou vyrovnává stav utkání. Asistence: Jakub Lauko a Tomáš Koblížek.

19:12
    Baierovi se nedaří vyhodit kotouč z obranné třetiny.

19:32
    Matěj Blümel (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

19:52
    Rána studeného z mezikruží příklepem za Vlka neprošla.

20:00

První třetina je u konce, v 2. minutě se domácí ujali vedení zásluhou Blümela, ale dvě minuty před první sirénou se dokázal prosadit také hostující Bukač. Druhá třetina začne zhruba v 15:47.

20:01

20:39
    Pochobradský nejprve vybojoval kotouč, ale ihned poté ho zase ztratil, do útoku se vydává Chomutov.

21:30
    Nejprve se zdálo, že z šance Jírovce už nic nebude, Vlk ale nedokázal přikrýt kotouč a JAKUB VESELÝ ho dorazil za jeho záda. Asistence: Štěpán Jírovec.

22:53
    Stínil tečoval střelu pouze do rohu kluziště, Piráti ale zůstavají u kotouče v útočném pásmu.

23:43
    Stínil trefil pouze před sebou stojícího Javůrka, který se těžce zvedá z ledu.

23:54
    Nahození Chlána končí pouze u Vlka v lapačce.

24:03
    Matýs si sice obhodil hostujícího obránce, ale kotouč už nestihl dojet.

24:27
    Breczkův střelecký pokus Vlk pouze vyrazil.

25:16
    Kaut sice dojel nahození v útočném pásmu, ale kotouč vybojovat nedokázal.

25:47
    Sražná střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Pavláta.

26:11
    Pavel Jarý (CHM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

26:36
    Východočeši vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění.

26:51
    Jakub Veselý (CHM) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.

27:23
    Trejbalova střela příklepem mířila mimo tři tyče Chomutova.

27:54
    Pavlát musí likvidovat jednu střelu za druhou.

28:46
    Piráti se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a další dvě přesilové hry nejspíše ubrání.

29:46
    Blümel pouze protečoval kotouč do útočné třetiny a odchází střídat.

30:24
    Vladimír Zahradník (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

30:52
    Po přihrávce od Stínila proti DANIELU BUKAČOVI vyjel Černý, toho si obehrál a poté příklepem zamířil přesně do pardubické klece. Asistence: Michal Stínil.

32:14
    Machač obkroužil s kotoučem bránu a snažil se ho zasunout k pravé tyčce, což si Pavlát pohlídal.

32:25
    Ránu Blümela příklepem hostující gólman zlikvidoval.

32:35
    Odpískaný ofsajd Pardubic.

32:42
    Další postavení mimo hru Východočechů.

33:00
    Rychlé přečíslení tři na dva po přihrávce od Stínila zakončil přesně JAKUB LAUKO. Asistence: Michal Stínil a Tomáš Koblížek.

34:07
    Chlán přebruslil domácího obránce, jenže poté pálil z velkého úhlu.

34:54
    Veselý dostal dobrou přihrávku do jízdy, v tísni pálil jen do rohu kluziště.

35:23
    Stínilův střelecký pokus vyrazil Vlk betonem.

35:40
    K odraženému kotouči se dostal Stínil, který ho následně poslal do mezikruží na JAKUBA LAUKA, jenž střelou o tyčku navýšil vedení Pirátů. Asistence: Michal Stínil.

37:02
    Východočeši se sice usadili v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat ke střele.

37:44
    Zahradník přes tři protihráče neprošel a ty zakládají protiútok.

38:04
    Za sekání vyloučen na dvě minuty Jakub Veselý (CHM).

38:27
    Pochobradský zavezl kotouč do útočné třetiny a poté pálil Kaut, s jehož ránou si Pavlát poradil.

39:06
    Kaut vystihl rozehrávku Pirátů, ale bekhendem nedokázal ideálně zakončit.

39:52
    Mert svou tvrdou ranou příklepem trefil pouze před sebou stojícího protihráče.

40:00

Druhou třetinu jasně ovládli hosté, kteří vedou již o čtyři branky. Třetí dvacetiminutovka začne zhruba v 16:33.

40:01

40:42
    Blümel se nedokázal ke střele, Pardubice se alespoň udržely v útočném pásmu.

41:15
    Ani Matýs se do zakočení prodrat nedokázal.

42:07
    Pirátům se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma.

42:37
    Po nahození Trejbala ze středního pásma raději Pavlát přerušil hru.

43:17
    Černý zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale přišel.

43:47
    Chomutovští se snaží vybojovat kotouč aktivním napadáním v útočné třetině, to se jim ale zatím nedaří.

44:19
    Útočné snažení Pirátů zastavil odpískaný ofsajd.

44:34
    Kautovu střelu ihned po vhazování Pavlát zlikvidoval.

45:44
    Černého pokus vyrazil hostující gólman na poslední chvíli ramenem.

46:09
    Blümelova střela mířila pouze do zadního mantinelu.

46:38
    Piráti zavřeli soupeře v obranném pásmu, ale nedaří se jim dostat kotouč za brankovou čáru.

47:19
    Machačovu střelu si Kaut zpracoval pozdě a již nestihl vypálit.

48:09
    Machač poslal dobrou přihrávku na Matěchu, který se ale z dobré střelecké pozice prosadit nedokázal.

48:59
    Kofferův sražený střelecký pokus končí za bránou Pirátů.

49:45
    Dvě minuty za napadení si odsedí Jakub Louko (CHM).

50:06
    Piráti se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

50:32
    Další vyhození Chomutova, oba celky střídají.

50:53
    Breczokovu střelu vyrazil Vlk pouze před sebe, poté se kotouče ujal domácí obránce.

51:40
    Trejbalova sražená střela od modré čáry končí na zadním plexiskle.

52:23
    Po Dubovčiho sražené střele se vydávají do protiútoku Piráti.

53:00
    Michal Žouželka (PCE) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

53:29
    Chomutov se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

55:00
    Východočeši přesilovou hru hostů ubránili a již hrají v plném počtu.

55:30
    Trejbalův pokus od modré čáry vyrazil Palát pouze před sebe, ale nikdo z domácích dorazit nedokázal.

56:04
    Po Koblížkově akci zazvonila pardubická tyčka.

56:45
    Za sekání si odsedí dvě minuty na trestné lavici Richard Záruba (CHM).

56:49
    Piráti posílají kotouč do středního pásma.

57:23
    Po nahození hostů do útočné třetiny odchází jejich obranná čtveřice střídat.

57:54
    Machač skulinku mezi betony Pavláta nenašel.

58:10
    Ani tenotkrát se Machač nedokázal prosadit.

58:44
    Jaroš byl faulová při zakončení samostatného úniku a je nařízeno trestné střílení!

58:44
    Jakub Jaroš mířil mezi betony Vlka, ten je však včas sklapl a zabránil gólu.

59:04
    Vít Seemann (CHM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

59:34
    Koblížek nedokázal ideálně zokončit samostatný uník.

60:00
    Konec zápasu. (17:02:18)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 2. Blümel (Trejbal) – 18. Bukač (Lauko, Koblížek), 22. Veselý (Jírovec), 31. Bukač (Stínil), 33. Lauko (Stínil, Koblížek), 36. Lauko (Stínil)

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Dubovči, Matěcha, Hybeš, Rudy, Trejbal, Javůrek, Mert, Žouželka – Koffer, Blümel, Matýs, Zahradník, Černý, Kaut, Bucek, Machač, Svatoš, Chára, Pochobradský, T. Zeman.

Rozhodčí: Barek – Pilný, Čížek