Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 5:4 (3:2 po s.n.) | Chicago – NY Rangers 0:1 (po pr.)
po s.n. (3:2)
Ottawa Senators
5:4 (2:0, 2:0, 0:4 - 0:0)
Calgary Flames
Pondělí 09.03.2015, 00:05 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Já se s vámi pro tentokrát loučím a u dalších onlajnů, nejen z NHL, nashledanou. (03:08:00)

Československá stopa v utkání
    Milan Michálek (OTT) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:10
    Jiří Hudler (CGY) 0+2, 3 střely, čas na ledě 18:14

Pro domácí znamená tato výhra osmé vítězství z posledních devíti utkání a rovněž prodloužení devítizápasové bodové sérii, ve které Sens získali 17 z 18-ti možných bodů.
    Calgary prohrálo poprvé po třech vítězstvích v řadě, avšak vzhledem k průběhu utkání je pro hosty i bod jistě výborný.

1. Erik Karlsson (OTT) 0+0, rozh. sam. nájezd
    2. Kris Russell (CGY) 2+0
    3. Mike Hoffman (OTT) 1+0

Máme za sebou neuvěřitelný zápas! Domácí vedli po dvou třetinách 4:0, ve třetí třetině dokázalo Calgary srovnat, ale domácí nakonec přeci jenom vítězí po dramatických samostatných nájezdech.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem vítězné branky je ERIK KARLSSON.

6. série
    3:2
    Josh Jooris byl také v pozici, kdy musel dát, ale bekhendem neuspěl.
    Erik Karlsson (nájezdy 3:2) - vítězný gól

6. série
    3:2
    I kapitán Erik Karlsson umí střílet pod břevno. Ottawa znovu vede.
    Jiří Hudler (nájezdy 2:2)

5. série
    2:2
    Jiří Hudler zvolil tvrdou střelu a přišpendlil puk pod břevno.
    Milan Michálek (nájezdy 2:1)

5. série
    2:1
    Fantastická rychlá střela nad rameno v podání Milana Michálka dostává Ottawu do vedení.

4. série
    1:1
    David Schlemko rychle zamíchal s kotoučem, vystřelil a trefil tyč.

4. série
    1:1
    Hoffman zkusil stejně jako Turris střelu a neuspěl.

3. série
    1:1
    Sean Monahan nic nepředvedl, Anderson zasahuje.
    Kyle Turris (nájezdy 1:1)

3. série
    1:1
    Turris má neskutečné nervy. Musel dát a také rychlou střelu dal.
    Johnny Gaudreau (nájezdy 0:1)

2. série
    0:1
    Johnny Gaudreau si pohrál s Andersonem a bleskovým pohybem mu poslal puk mezi nohy.

2. série
    0:0
    Bobby Ryan už měl Hillera téměř překonaného, ale ten na poslední chvíli položil hokejku na led a zastavil puk na brankové čáře.

1. série
    0:0
    Hodně pomalu jel Joe Colborne a Anderson na poslední chvíli betonem zastavil jeho rychlou kličku.

1. série
    0:0
    Mika Zibanejad načal nájezdy neúspěšnou střelou.

Samostatné nájezdy začínají.

V poslední vteřině prodloužení se ještě vhazovalo ve středním pásmu, ale to nic nezměnilo na tom, že o vítězi dnešního skvělého utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Obrany jsou v prodloužení velmi pozorné. S největší pravděpodobností uvidíme samostatné nájezdy.

63:48
    Opět je puk až u Andersona. Domácím se nedaří proniknout do útočného pásma.

63:15
    Domácí uklidňují hru a přihrávají si ve vlastním pásmu.

62:23
    Methot nejdříve od mantinelu hledal spoluhráče před bránou, neuspěl a z dalšího útoku Stone trefil jen Hillera.

61:28
    Bekhnendový pokus Mikea Hoffmana nezaskočil Hillera a na druhé straně si jednoduchý zákrok připisuje Anderson.

60:59
    Gaudreau našel u brány připraveného Hudlera, ale ten místo střely přihrával a puk skončil u mantinelu.

60:19
    První střelu prodloužení má na svědomí Erik Karlsson, který však trefil jednoho z obránců hostujícího celku a puk minul bránu.

60:01

Po čtyřiceti minutách dnešního utkání se zdálo vše rozhodnuté, Ottawa vedla 4:0 a v pohodě zvládala zápas. Ve třetí třetině však přišla neuvěřitelná smršť Calgary, které v této periodě vyslalo 24 střel a po druhé trefě Krise Russella bylo v 58.minutě vyrovnáno. Čeká nás tak pětiminutové prodloužení a případné samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Okamžitě po buly zkusil od modré překvapit Hillera Karlsson. Domácí kapitán neuspěl a uvidíme prodloužení.

59:50
    Možná poslední střelu základní hrací doby vyslal Zibanejad, ale Hiller si s jeho pokusem od mantinelu poradil.

59:07
    Běží poslední minuta třetí třetiny a Calgary má puk v útočném pásmu.

58:26
    Otřesení domácí se snaží cosi vymyslet v útočném pásmu, ale vypadá to na prodloužení.
    Kris RUSSELL - 4:4

57:42
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí vedli po dvou třetinách 4:0, ale Calgary dvě minuty a osmnáct sekund před koncem třetí třetiny vyrovnává! Mezi kruhy dostal puk KRIS RUSSELL a ten rychlou střelou k tyči nedal šanci Craigu Andersonovi v bráně Ottawy. Asistence: Johnny Gaudreau, Jiří Hudler

57:33
    Hostujícímu celku se daří držet v útočném pásmu a na Andersona letí jedna střela za druhou. Tu poslední Condra srazil do ochranné sítě.

57:10
    Mikael Backlund vyzkoušel Andersona střelou od modré čáry, ale gólman Sens si našel prostor a lapil tuto dělovku.

56:46
    Domácím se daří držet puk ve středním pásmu, odkud jim nehrozí nebezpečí.

55:58
    Již 42 střela letěla na domácího gólmana a ten si připisuje další důležitý zákrok, neboť stačil přikrýt kotouč před dotírajícími hráči Calgary.

55:39
    Jedovatá střela od mantinelu prosvištěla jen kolem Andersonovy brány.

55:18
    Po gólové smršti Calgary se tempo hry trochu uklidnilo, avšak hosté mají stále více ze hry.

54:37
    Po špatné rozehrávce Calgary je pískán icing hostujícího celku.

54:28
    Dvě nepřesné střely příliš nevystrašila Andersona a na druhé straně Hiller pohodlně schoval kotouč do své lapačky. Je tady další komerční přestávka.

53:48
    Colbornovi se sice podařilo dostat puk do útočného pásma, avšak poté nepředvedl přesnou přihrávku a kotouč míří zpět do neutrální zóny mezi modrými čarami.

53:24
    Po delší době měl práci i Jonas Hiller, který zlikvidoval Grybovu tvrdou ránu.

52:27
    Domácí trenér Dave Cameron si vybírá oddechový čas. Senátoři potřebují uklidnit.
    Mikael BACKLUND - 4:3

52:27
    Co se to v Ottawě děje? Calgary je zpátky ve hře! Po další tvrdé střele Anderson nevěděl, kde má kotouč, ten vypadl k MIKAELU BACKLUNDOVI, který poslal puk za záda rozhozeného brankáře Ottawy. Asistence: Mason Raymond, Deryk Engelland
    Kris RUSSELL - 4:2

51:28
    Nyní už ani Anderson nestačil a Calgary snižuje na rozdíl dvou branek. Ke střele od modré čáry se dostal KRIS RUSSELL, puk změnil směrem po nárazu do Grybovy nohy a domácí brankář byl bez šance. Asistence: Jiří Hudler, Sean Monahan

50:53
    Dva fantastické zákroky teď předvedl Craig Anderson, který čelil několika tvrdým střelám v krátkém časovém úseku. Po první střele měl na holi dorážku do prázdné brány Backlund, ale útočník Calgary trestuhodně minul.

50:20
    Po ofsajdu Calgary se bude vhazovat ve středním pásmu.

49:58
    Po neúspěšném zakončení Monahana se Condrovi podařilo vyvést puk do středního pásma.

49:31
    Tvrdý hit Matta Puempela (OTT) byl "odměněn" dvěma trestnými minutami za nedovolené bránění.

49:15
    Eric Gryba se rozhodl podpořit útok Ottawy, ale přihrávka od jeho spoluhráče byla příliš nepřesná a z přečíslení dvou na jednoho nakonec nic nebylo.

49:01
    Nebezpečnou zadovku do brankoviště posílal jeden z hostujících hráčů, ale puk se zastavil o brusli domácího obránce.

47:35
    Hosté by jistě rádi ještě zdramatizovali zápas. Jiří Hudler nejdříve nechal vyniknout Andersona a následně netrefil bránu.
    Joe COLBORNE - 4:1

46:56
    Žeby jiskřička naděje pro Calgary? JOE COLBORNE dostal nabito na střed útočného pásma a propálil přesunujícího se Andersona. Asistence: Matt Stajan

46:40
    Bobby Ryan hodně dlouho vyčkával za bránou a nakonec přišel o puk.

45:53
    Calgary se nyní podařilo přehrát domácí, avšak puk se Jonesovi odrazil až k Andersonovi a ten černý kus gumy schoval pod lapačkou.

45:31
    Kotouč zamířil do prostoru mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:09
    Lazar neprošel kolem Colborna a hostující obránce uklidňuje hru vyčkáváním u Hillerovy brány.

44:26
    Z velkého úhlu zkusil Hillera překonat Ryan. Neúspěšně!

43:55
    Karlsson napálil od modré jen bránícího hráče Calgary, avšak z rychlého protiútoku hostů se nic neurodilo.

43:27
    Craig Anderson pokračuje ve výborném výkonu a likviduje i Gaudreauovu rychlou střelu.

41:22
    Na druhé straně se po objetí brány pokusil překvapit Andersona Bouma, ale brankář Ottawy byl pozorný a pohlídal si prostor u tyče.

41:08
    Neuvěřitelný zákrok Jonase Hillera! Švýcarský brankář chytající za Calgary měl proti sobě hned trojici domácích, Zibanejad našel zadovkou volného Hoffmana, ale Hiller se stačil přesunout a parádně zlikvidoval Hoffmanovu obrovskou šanci.

40:40
    Ceci nahodil puk do útočného pásma a Zibanejad u něj bly první. Ottawa je v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:00.

I druhá třetina je fuč a domácí v ní ještě navýšili vedení. Po brankách Borowieckiho a Hoffmana se již ve 28.minutě pakoval z brány Karri Rämö, který přepustil místo Hillerovi. Od té doby předvedl Hiller i Anderson několik skvělých zákroků, neinkasoval a stav utkání je tak po čtyřiceti minutách 4:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Po přečíslení dvou na jednoho se puk odrazil před bránu, kde stál Matt Puempel, ale ten si místo své první branky v NHL připsal pouze nastřelenou tyčku.

38:48
    Hra se s blížícím se koncem druhé třetiny rychle přelévá ze strany na stranu, ale brankáři obou celků předvádí výborná zákroky.

38:08
    Nepříjemnou situaci musel řešit Craig Anderson. Jeden z útočníků Calgary si sjel až k jeho bráně, najel do brankoviště a brankář Ottawy musel opět zasahovat.

37:45
    Dobrý tlak si vytvořili pro změnu hostující hráči, kteří sevřeli Ottawu. Anderson dvakrát zasáhl a třetí střela šla mimo.

36:47
    Opravdu centimetry nyní chyběly Hoffmanovi, aby se dostal přes obránce Calgary. Domácímu střelci by pak stačilo překonat Hillera, neboť mezi ním a brankářem Calgary by nestál nikdo.

35:55
    Stajanovu tvrdou střelu z pravé strany Anderson sice pouze vyrazil před sebe, ale poté si poradil i s dorážkou z hranice brankoviště.

35:27
    Po osmém zákroku Hillera následuje další komerční přestávka.

35:20
    Icing Calgary a hra se stěhuje zpět k Hillerovi.

34:27
    Milan Michálek se dostal s puk až do střelecké pozice, avšak jeho bekhend si Hiller pohlídal.

34:10
    S útokem Brodieho se Colborne vrací na led a hosté jsou v plném počtu.

33:40
    Wiercioch tvrdou střelou od modré čáry minul bránu a následně se musí pro puk vrátit až k Andersonovi.

33:15
    Calgary je odpískán ofsajd, ale buly ve středním pásmu hostům v oslabení jistě nevadí.

32:49
    Domácím se daří držet útočné pásmo, ale k zakončení zatím nedošlo.

32:10
    Joel Colborne (CGY) vyloučen za podražení.

32:01
    Po dalším zákroku Hillera přichází komerční přestávka.

30:45
    Na druhé straně se však připomněl i Craig Anderson! Matt Stajan si položil obránce Ottawy, byl úplně sám před brankářem domácích, ale ten dokázal zlikvidovat dvě Stajanova nebezpečná zakončení.

29:58
    Znovu se do velké šance dostali domácí, ale osamocený Milan Michálek nedokázal nadvakrát na brankovišti překonat Jonase Hillera.

29:19
    Hráčům Calgary se daří dostávat do útočného pásma, avšak zde dnes opravdu na výbornou pracuje obrana Sens, která likviduje jeden útok za druhým.

28:17
    Erik Condra hned prověřil Hillera, když se neatakován dostal do úniku. Švýcar v bráně Calgary musel předvést výborný zákrok proti Condrově kličce.

27:10
    A pro Kariho Rämö je to dnes konečná. Do brány nastupuje Jonas Hiller.
    Mike HOFFMAN - 4:0

27:10
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Rychle po vhazování se dostali k puku domácí borci a Rämö kapituluje po čtvrté! MIKE HOFFMAN si od mantinelu vyjel více do středu a parádním švihem poslal puk pod břevno. Asistence: Mika Zibanejad, Cody Ceci

27:03
    Takovým spíše nahozením vyzkoušel Kariho Rämö Karlsson a finský brankář chytá.

26:51
    Pageau špatnou křížnou přihrávkou našel jen hostujícího útočníka, který rychle přejel do útočného pásma a nechal vyniknout Andersonovu lapačku.

26:33

25:56
    Anderson dvakrát vyrazil puk, třetí střela končí až v ochranné síti a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

25:19
    Opět hosté začínají až od vlastní brány.

24:58
    Hostům se zatím příliš nedaří a puk je ve středním pásmu.

24:33
    Calgary využilo svého dobrého pohybu v útočném pásmu k faulu a přesilové hře. Vyloučen Kyle Turris (OTT) – 2 minuty za sekání.

23:22
    Raphael Diaz vyslal dobrou střelu, ale ta přeci jen o pár centimetrů minula bránu. Na následný odraz od zadního mantinelu zareagovali nejlépe obránci Senátorů, kteří odpravili puk do bezpečí.
    Mark BOROWIECKI - 3:0

22:34
    Dvakrát se domácí snažili dorazit puk z hranice brankoviště do brány, neúspěšně a tak přišla dělovka MARKA BOROWIECKIHO, který trefil Schlemka a od něj se kotouč odrazil za záda Kariho Rämo. Asistence: Erik Condra

22:07
    Domácí čtvrtá pětka dělá problémy obraně Calgary a drží se v útočném pásmu.

21:26
    Svižnou střelu Zibanejada, který střílel zpoza obránce zastavil Rämö.

20:56
    Engelland zkusil nahodit puk před bránu na teč, ale Anderson bez problémů vykopl kotouč betonem.

20:12
    Domácí začali druhou třetinu nepovedeným útokem, po kterém jim je pískán ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:03.

Je za námi první třetina tohoto kanadského střetnutí a domácí Ottawa po dvaceti minutách vede 2:0. O první branku se po skvělé práci Legwanda ve 13.minutě postaral Chiasson a osm sekund před koncem třetiny se trefil Milan Michálek. Hosté měli jednu obrovskou šanci, kterou Jooris nevyužil a jestli chtějí bodovat, budou muset zlepšit svůj výkon.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Milan MICHÁLEK - 2:0

19:52
    Opět se Ottawě podařilo držet puk v blízkosti Räma a domácí rázem vedou 2:0. Nezištnou zadovkou zpoza brány našel Stone MILANA MICHÁLKA a ten z první překonal nic netušícího brankáře Calgary. Asistence: Mark Stone, Erik Gryba

19:11
    Velké sólo Hoffmana, který projel celým hřištěm, skončilo pouze dobrým zákrokem Kariho Rämö.

17:59
    Na druhé straně se pro změnu činil Rämö! Brnakář Calgary vyrazil střelu Pageaua a poté při něm stáli snad všichni svatí neboť Lazar na brankovišti nedokázal dorazit puk do brány.

17:32
    Hned dva velmi dobré zákroky musel předvést Anderson, který vychytal Russelovu zakončení z levého kruhu.

16:38
    V hodně nebrankářské pozici na zádech se nyní nacházel Rämö, ale brankář Calgary i přesto dokázal ustát Stonův atak.

15:28
    TJ Brodie se snažil využít velkého provozu před Andersonem, nahodil puk do brankoviště, ale kotouč se nakonec zastavil právě o chumel hráčů před bránou.

15:05
    Po rychlém přechodu do útočného pásma vypálil jedovatou střelu zápěstím Hoffman, Rämovi vypadl puk, ale než se stačil Hoffman zorientovat, zalehl Rämo neposedný kotouč.

14:53
    Po tvrdém hitu Gryby se do sebe pustili Borowiecki s Brandonem Bolligem a oba dostávají pětiminutový trest za bitku.

13:55
    Calgary by jistě rádo vyrovnalo, avšak zatím si kromě obrovské šance Joorise z desáté minuty nevypracovali větší šanci.

13:08
    Ottawě se podařilo sevřít hosty v útočném pásmu, ale Rämo dokázal zastavit všechny tři střelecké pokusy, které na něj šly.

12:38
    Dvakrát nyní musel zasahovat Anderson, poradil si a puk už je opět u Räma.
    Alex CHIASSON - 1:0

12:14
    Domácím se v posledních vteřinách dařilo přehrávat Calgary a ve třinácté minutě jdou do vedení. Legwand od mantinelu poslal puk do brankoviště, zde kotouč změnil směr po kontaktu s bruslí obránce Calgary, odrazil se přesně na hůl ALEXE CHIASSONA a ten otevřel skóre pohotovou střelou. Asistence: David Legwand

11:48
    Rämö i přes menší potíže u mantinelu dokázal dostat puk až k modré čáře, ale tam ho hosté ztratili.

10:42

10:18
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale žádná vyloženě nebezpečná střela zatím nepřišla.

09:27
    Tak to byla obrovská šance Calgary! Ve vlastním oslabení se dostal Josh Jooris až před Andersona, zkusil zakončení s hokejkou mezi nohami, ale domácí brankář jeho záměr vystihl a skvěle zasáhl!

08:42
    Johnny Gaudreau (CGY) jde na trestnou lavici za podražení.

08:08
    Nyní se ale do jedné takové dostal Bobby Ryan! Domácí útočník se prokličkoval útočným pásmem až k brankovišti, ale poté už pořádně bekhendem nedokázal zakončit.

07:46
    Zatím hodně opatrně hrají oba týmy. Hráči se těžce dostávají do střeleckých pozic.

07:14
    Cecimu se sice nadvakrát povedlo dostat puk do středního pásma, ale zde akce Ottawy také skončila.

06:34
    Příliš dlouhá přihrávka Russela končí zakázaným uvolněním Calgary.

06:06
    Komerční přestávka.

05:57
    Michálek se snažil zpoza brány vytočit až ke střele, kterou však Engeland srazil a Rämö přikryl kotouč.

05:21
    Velmi rychle se Sens dostali z vlastního pásma a Ryan vyzkoušel svižnou střelou Rämeho postřeh. Finský brankář zasáhl lapačkou.

05:10
    Domácí se špatně domluvili a je z toho zakázané uvolnění.

04:37
    Do první velké šance se dostali domácí! Borowiecki zakončoval z předbrankového prostoru, puk se zastavil ještě před Rämem a Turris potom nedokázal zamést kotouč do odkryté brány.

04:01
    Drew Shore si od mantinelu nabruslil k Andersonovi a ten likviduje akci hostujícího útočníka.

02:56
    Backlund se odhodlal k projížďce útočným pásmem, ale poté jeho nahození skončilo před brankovištěm, kde puk sebrali domácí.

02:14
    Po úspěšném zákroku Andersona a následném protiútoku domácích se bude vhazovat u Räma.

01:30
    Kris Russell ztratil kotouč na modré čáře, ale Stone neměl dostatek síly na zaútočení a poslal tak puk pouze do středního pásma.

00:56
    Nyní už je však puk na druhé straně kluziště a Rämö musel poprvé zasahovat proti Stoneově střele.

00:18
    Hosté se jako první dostávají do útočného pásma. Čtveřice hráčů bojuje o kotouč u mantinelu.

00:01

Úvodní pětky jsou ledě. Po minutě ticha za zesnulého kanadského vojáka a státní hymně Kanady nebude začátku utkání nic bránit.

I dnešní zápas začne tradičně s menším zpožděním.

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, Michálek – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Legwand, Puempel – Lazar, Pageau, Condra

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Wideman, Russell, Engeland, Brodie, Diaz, Schlemko – Hudler, Monahan, Gaudreau – Colborne, Backlund, Bouma – Jooris, Shore, Raymond – Jones, Stajan, Bollig

Rozhodčí: Marc Joannette, Frederick L’Ecuyer – Steve Miller, Greg Devorski.

Ještě jednou vítejte u zápasu Ottawy s Calgary. Utkání by mělo začít za pár minut.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zajímavosti a tipy co sledovat
    Magie domácího prostředí
    Ve všech pěti posledních vzájemných zápasech zvítězili právě domácí týmy. Tato série se tak táhne již od 31.12.2011. Posledním týmem, který dokázal v souboji těchto týmů zvítězit venku je Ottawy, která 16.11.2011 porazila Calgary 1:3.

Jiří Hudler
    Český útočník hrající v barvách Calgary má letos opravdu fantastickou formu! Hudler si v 62 zápasech připsal již 23 branek, a když se k tomu přidá 31 asistencí, je z toho první místo v klubové produktivitě a druhé místo v pořadí Čechů v NHL.

The Hamburglar
    To je přezdívka Andrew Hammonda. Trojka Ottawy dostala při zranění Andersona s Lehnerem příležitost v bráně Senators a dokonale ji chytla za pačesy. Hammond odchytal jako "startér" všech osm posledních utkání a připsal si v nich dvě nuly, sedm výher, 246 zákroků (30.75 na zápas) a jeho úspěšnost přesahuje 95%!

Johnny Gaudreau 16+31

Hosté jsou na tom v Západní konferenci přeci jenom o něco lépe než domácí v konferenci východní. Momentálně je Calgary na postupových příčkách, avšak stačí dva nepovedené zápasy a Flames se mohou propadnou až za osmé místo. Pozice kolem osmého místa jsou totiž v Západní konferenci neuvěřitelně vyrovnané.
    Hosté mají za sebou nepovedenou sérii, ve které prohráli čtyři z pěti utkání, ale nyní mají na kontě tři výhry v řadě a to ukazuje na velmi dobrou formu Calgary.
    Svůj poslední zápas Flames odehráli v Detroitu, stejně jako Ottawa prohrávali 2:0, ale poté dokázali otočit utkání a zvítězit 2:5. První hvězdou utkání byl vyhlášen Jiří Hudler, kterému se této pocty dostalo již potřetí za sebou.

Ottawa Senatos
    Domácí celek prožívá opravdu skvělé období. Na playoff sice pár bodů stále ztrácí, ale toto manko se za poslední dobu výrazně zmenšilo.
    Dopomohly tomu především výsledky, které si Senátoři přivezli z pětizápasového venkovního tripu.Devět z deseti bodů, dvě nuly a pouze jedna prohra po samostatných nájezdech je více než snad kdokoliv čekal a Ottawa se výrazně přiblížila osmému Bostonu.
    Naposledy se domácí utkali doma s Buffalem a i přes nepříznivý vývoj (0:2) dokázali otočit utkání a sebrat dva body za vítězství 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se spolu podíváme na střetnutí, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Calgary Flames. Utkání začíná v 00:05.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 13. Chiasson (Legwand), 20. Michálek (Stone, Gryba), 23. Borowiecki (Condra), 28. Hoffman (Zibanejad, Ceci), rozh. náj. Karlsson – 47. Colborne (Stajan), 52. Russell (Hudler, Monaham), 53. Backlund (Raymond, Engelland), 58. Russell (Gaudreau, Hudler)