Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 5:4 (3:2 po s.n.) | Chicago – NY Rangers 0:1 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 09.03.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Play-off Chance ligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy! Čtvrtfinálová klání jsou definitivně za námi a play-off první ligy bude pokračovat semifinálovými bitvami. Čeká nás tedy i střet chomutovských Pirátů s jihlavskou Duklou.

Piráti Chomutov mají za sebou úspěšnou šesti zápasovou čtvrtfinálovou sérii s ústeckým Slovanem. V prvním duelu na domácím ledě nezaváhali a vyhráli 4:1. Druhý zápas ale Slovan překvapil svého soupeře a vyhrál. Oba venkovní zápasy poté Chomutov vyhrál, v pátém zápase hraným před domácím publikem ale nestačil na soupeře a tak se o vítězi série rozhodlo v šestém utkání. Piráti postoupili a čekali na vítěze série mezi Jihlavou a Kladnem.

HC Dukla Jihlava skončila na čtvrtém místě tabulky po základní části. Jihlavské tak čekalo čtvrtfinále s ambiciózními kladenskými Rytíři. První dva duely na domácím kluzišti Jihlava vyhrála, Kladenští ale na svém ledě sérii srovnali. V pátém duelu se Rytířům podařilo vyhrát a Dukla s vypětím všech sil srovnala sérii na 3:3. V posledním zápase pak Jihlavští ukončili rytířům sezonu a sebe poslali do semifinále.

Jan Rutta (CHM) 3+3 – Miha Štebih (JIH) 1+6

Veškeré postřehy ze zápasového dění, které bude sdílet prostřednictvím sociálních sítí, označte hashtagem #PIRvDUK . Nejlepší příspěvky budou uveřejněny zde v onlajnu.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák, Stehlík – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O.Kaše – Račuk

HC Dukla Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Šimek, Štebih, Čermák, Mocek, Kaláb – Melenovský, Kuřítko, Prokš – Březina, Malec, Harkabus – Seman, Důras, Jergl – Anděl, Zeman, Čachotský.

Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda – Gerát, Hynek.

Ještě jednou přeji příjemný den všem hokejovým příznivcům. Začátek utkání se nám již blíží, před malou chvíli jsme Vám nabídli soupisky obou týmů. Piráti i Dukla dokončují rozbruslení a hala se pomalu zaplňuje.
    Rozbruslení v chomutovské SD ARÉNĚ

Led již testuje čtveřice rozhodčích, oba týmy přijdou za malou chvíli.

Na ledovou plochu přicházejí hráči Dukly Jihlava.

A nyní za velkého potlesku nastupují domácí Piráti.

Úvodní formace jsou připraveny na první buly utkání.

00:01

00:08
    Po úvodním buly skončil kotouč v pásmu Pirátů, ti ihned rozjížděli první akci směrem k Sáblíkovi.

00:34
    Gajovský na poslední chvíli udržel puk. Jeho posunutí směrem k Hřebejkovi bylo zastaveno Dobrovolným a Dukla míří do protiútoku.

01:11
    Je zde první vyloučení! Kaláb (JIH) si posedí dvě minuty za držení.

01:20
    Piráti udrželi kotouč a první přesilovková formace si vypracovala první šanci. Hovorka dostal puk do volného prostoru, ale vystřelil prachbídně.

02:01
    Dukla stihla nadvakrát vyhodit. Následně střílel Drtina, Rittich jeho střelu zvládl vyrazit.

02:59
    Duškovu střelu zblokoval obránce a Dukla vyhazuje.

03:11

03:26
    Dukla pouze vyvezla na útočnou modrou, puk přebírají domácí a začínají další akci zpoza gólmana.

03:45
    Jihlavě je ve středním pásmu pískána přihrávka rukou, následuje vhazování na středovém kruhu.

03:58
    Jan Rutta (CHM) dostává trest za hákování. Dukla si tedy taktéž vyzkouší přesilovku.

04:06
    DOmácí ihned po vyhraném buly vyhazují kotouč přes celou délku kluziště.

04:29
    Dukla se nyní sama připravila o pásmo, puk je ve střední třetině.

04:48
    David Květoň obětavě skočil do střely Kalába a puk zamířil do ochranné sítě. Hra je tedy přerušena.

04:54
    Piráti vyhodili, puk následně dojel Dušek. Před brankou mu ale puk propadl.

05:35
    Hřebejk se ujal kotouče a zamířil do pásma. Jeho střelu hosté zblokovali.

05:58

06:15
    Hrubost. To je zcela zbytečný přestupek Kuřítka (JIH), jenž atakoval chomutovského hráče a daroval Pirátům přesilovou hru.

06:18
    Po buly se puku ujala obrana hostí a podařilo se jí vyhodit. Chomutov začíná znovu od Hanuljaka.

06:43
    Přechod do pásma Pirátům nevyšel a tak se opět vracejí pro puk do svého pásma.

07:05
    Růžička ztratil puk a následně se Jihlavě podařilo vyhodit.

07:25
    Štebih zblokoval střelu Drtiny vysoko nad ochranou síť. Vhazuje se před Sáblíkem.

07:47
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava využila vážné chyby v obraně Pirátů. Důras unikl po straně, Drtina mu puk zblokoval, ale šťouchnout do něj stačil dojíždějící MAREK MELENOVSKÝ a kotouč zapadl za Hanuljaka. Asistence: Michal Důras.
    Marek MELENOVSKÝ - 0:1
    Více videí ze zápasu si můžete prohlédnout zde.

08:40
    Hosté hrají již v plném počtu, další střelu srážel Hanuljak.

09:02
    Rittich si během střely Šagáta nejspíše sám posunul bránu, rozhodčí vylučovat nebude.

09:28
    Důras poslal na bránu střelu. Hanuljak v klidu chytá do připravené lapačky.

09:42
    Sinisalo zkusil projít kolem dvou obránců u mantinelu. Přišel ale o puk.

10:09
    Puk skončil na chomutovské střídačce, rozhodčí přerušuje hru a vhazuje se ve středním pásmu.

10:44
    Kalába se dostal k odraženému kotouči a mířil těsně nad! Dukla nyní tvrdě tlačí Piráty v jejich vlastním pásmu.

11:42
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nádherná souhra chomutovských "dvojčat"! Kämpf si vzal puk a zpoza brány našel ONDŘEJE KAŠEHO, jenž v klidu zavěsil puk pod horní tyč. Asistence: David Kämpf.
    Ondřej KAŠE - 1:1

12:41
    Růžička dojel nahozený puk a nyní se o něj bojuje za bránou.

13:01
    Bartejs si sjel až před bránu ale nevyužil. Z následného protiútoku Dukla vyprodukovala pouze vyloučení na obou stranách. David Květoň (CHM) a Petr Šidlík (JIH) jsou posláni na trestnou za hrubost.

13:36
    Ondřej Kaše se protáhl okolo obránce a najel si do výhodné pozice. Rittich proti jeho střele těžko odolával.

14:08
    Piráti nerozehráli ideálně a je pískáno zakázané uvolnění.

14:28
    Malec nahazoval, Hanuljak puk raději podržel pod lapačkou na ledě. Následuje vhazování.

14:44
    Hřebejk vybojoval puk, který poslal na Bartejse. Obráncova střela nadělala brankářovi problémy, za vzduchu chtěl dorážet Hovorka avšak minul.

15:24
    Oba týmy již v plném počtu, vhazuje se v jihlavském obraném pásmu.

16:08
    Na trestnou lavici míří Růžička (CHM), který se dopustil sekání.

16:17
    Hřebejk doslova vytlačil puk z pásma a následně Piráti dostali kotouč až za bránu Ritticha.

16:59
    Po nadějné střele Jihlavských domácí vyhazují.

17:36
    Štebih (JIH) vrazil na hrazení Kašeho, jenž vyvezl puk až za bránu Jihlavy. Počet hráčů se na půl minuty srovná.

17:41
    Neuvěřitelná akce Pirátů! Po vhazování zkusil bekhendem dorážet Chlouba a trefil břevno!

18:15
    Domácí v plném počtu, nyní je čeká přesilová hra.

18:53
    Skóre je otočeno ještě před první sirénou! MAREK HOVORKA dostal puk do volného prostoru, opřel se do střely a trefil se Rittichovi pod vyrážečku. Asistence: Brett Skinner, Nikola Gajovský.
    Marek HOVORKA - 2:1

19:09
    Zakázané uvolnění Pirátů a hra se stěhuje před Hanuljaka.

19:12
    Podražení je přestupek Růžičky (CHM) jenž oslabuje svůj tým v závěru třetiny.

19:24
    Chyba v rozehrávce Jihlavy a domácí zvládli vyhodit.

19:41
    Další vyhození Pirátů, čas první třetiny se krátí.

20:00

Úvodní třetina prvního semifinálového zápasu je za námi. Vedení se v něm po chybě obrany ujali hosté zásluhou Melenovského. Piráti ale zabrali a po hezké akci Kämpfa s Kašem jsme byli svědky vyrovnání. V závěru třetiny pak Piráti využili přesilovou hru, když se trefil ostrostřelec domácích Marek Hovorka. Další třetina začne přibližně v 18:20.

Nyní se můžete podívat na animace jednotlivých branek.
    Statistiky po první třetině

Na led nastupují domácí, následují je hokejisté Jihlavy. Chomutov bude dohrávat minutu a jedenáct vteřin v oslabení.

20:01

20:05
    Puk mají po buly domácí a daří se jim vyhodit.

20:16
    Nahození Jihlavy se odrazilo nad branku do ochranné sítě. Vhazuje se na středovém kruhu.

20:25
    Piráti poslali puk za Ritticha a vystřídají.

20:46
    Další vyhození Chomutovského týmu.

20:53
    Sekání Hřebejka (CHM) je odměněno dvouminutovým trestem.

20:57
    Piráti se po buly zmohli k vyhození.

21:13
    Piráti jsou ve čtyrech.

21:29
    Tak Chomutov čeká další dvojnásobné oslabení. Rutta (CHM) dostává trest za sevření kotouče.

21:32
    Jihlavští zřejmě nechtěli hrát dvojnásobnou přesilovku a tak je za nedovolené bránění vyloučen Malec (JIH).

21:47
    Jihlava je v pásmu a vyměňuje si kotouč mezi sebou.

22:11
    Hanuljak zasáhl proti Čachotskému a následně Chomutov vyhazuje.

22:17
    Štebih sám proti Hanuljakovi neuspěl, gólman domácích jeho pokus výtečně zlikvidoval.

22:52
    Čachotský zkusil dvakrát prostřelit Hanuljaka, ten ale předvádí parádní výkon a přerušuje hru.

22:56
    Chomutov již pouze s jedním vyloučeným.

23:13
    Rittich teď vytáhl prapodivným způsobem puk z brankové čáry! následně se Jihlava zachraňuje vyhozením na zakázané uvolnění.

23:42
    Oba týmy v plném počtu, Šulákova střela nebyla pro Ritticha větším problémem.

24:35
    Chlouba obral bránícího hráče o puk a trefil rameno gólmana.

25:13
    Mladé pušky řádí! Kaše s Kämpfem dostali puk zpoza brány na MARTINA ŠAGÁTA, který na podruhé prostřelil Ritticha a navyšuje pro Piráty. Asistence: Ondřej Kaše.
    Martin ŠAGÁT - 3:1

25:42
    Jihlava se rozhodla snížit, ale ležící Rutta přibližně pětkrát zblokoval jejich dorážky. Nakonec se kotouč doklouzal pod Hanuljaka. Ten jej zalehl a přerušil hru.

26:08
    Růžička dostal puk za bránu, ale upadl a tak černou gumu převzali hosté.

26:37
    Dušek dostal nádhernou přihrávku do volného prostoru. Místo střely zvolil přihrávku na v úhlu postaveného Hovorku. Jeho střela mířila do ramene Ritticha, který následně pokryl puk na ledě.

26:41
    Jak jsem psal u předchozího gólu, chomutovští mladíci se rozjeli! Po buly našel Kaše DAVIDA KÄMPFA. Ten poslal do odkryté brány puk a navyšuje na rozdíl tří gólů. Asistence: Ondřej Kaše, Martin Šagát.
    David KÄMPF - 4:1

27:40
    Piráti jsou při chuti, což potvrdil David Květoň. Po hezkém zaseknutí vyslal střelu na rameno gólmana.

27:51
    Čachotský (JIH) je poslán na dvě minuty na trestnou za držení protihráče.

28:14
    Tomanův projektil zamířil těsně vedle tyče. Dukla následně nevyhodila.

28:38
    Tomanův pokus minul klec, Piráti stále na puku.

29:03
    Růžička našel dobře postaveného Chloubu. Ten z dorážky těsně minul horní roh branky.

29:44
    Zpoza brány byl puk nasměrován na Růžičku. Přízemní střelu chytá Rittich.

29:54

30:23
    Šulákova rána prověřila betony brankáře. Dukla se ujímá puku.

31:04
    Další krásná souhra lajny Kämpf – Kaše – Šagát. Vše vyvrcholilo zakončení Kämpfa a gólman s vypětím sil zasahuje.

31:31
    Rozhodčí bude vylučovat ale zatím není jisté jak.

31:31
    Prokš (JIH) je nyní vyloučen za vražení na hrazení poté, co srazil Kašeho. Šulák (CHM) dostává trest za hrubost, svého parťáka se snažil pomstít.

31:42
    Dukle se nepodařilo udržet v pásmu.

31:43
    Zakázané uvolnění Dukly, hra se přestěhuje k Rittichovi.

31:56
    Hřebejk vystavil bodyček Štebihovi, ten následně hákoval Hřebejka a je poslán na dvě minuty. Hřebejk ale dostává trest za nafilmovaný pád. Hrát se bude nadále ve čtyřech.

32:19
    Staňkova střela míří do těla obránce a puk následně opouští pásmo.

32:26
    Na trestné lavici Pirátů dochází místo, rozhodčí nastavili velmi přísný metr. Bartejs (CHM) byl nachytán při držení hole.

32:31
    Po krátkém zmatku se Piráti osvobodili vyhozením.

32:50
    Gajovský získával cenné vteřiny ve středním pásmu, následně vyhazuje.

33:10
    Další hezké vyhození Pirátů.

33:29
    Hosté v plném počtu. Hanuljak zasáhl nádherně proti Melenovskému.

34:05
    Piráti v klidu hrají své oslabení, nepouštějí hráče přes červenou čáru.

34:29

35:10
    Jihlava se nemůže dostat ze svého pásma a její hráči se drží za bránou Ritticha.

35:37
    Šidlík (JIH) poslal k zemi Růžičku. Vše je posouzeno jako držení a Jihlavu čekají perné chvilky.

35:40
    Po buly se Dukle podařilo vyhodit.

35:52
    Kuřítko zamáčkl puk k mantinelu a zdržoval v pásmu soupeře. Piráti mu ale puk sebrali a rozehrávají.

36:30
    Drtina poslal jednoduchou střelu na Ritticha, který prapodivně vyráží.

36:45
    Tomanova rána končí v náruči gólmana.

37:02
    Jihlavě se podařilo vyvést kotouč.

37:18
    Rutta nahrál Hovorkovi na teč, ten minul.

37:35
    Tečovaný puk drží v lapačce Rittich, následuje vhazování po jeho levici.

37:38

37:54
    Květoň dostal kotouč před bránu a nahozením jej poslal mimo.

38:25
    Pirátům je pískán ofsajd a následuje vhazování ve střední třetině.

38:40
    Prapodivné vyloučení. Šagát (CHM) odzbrojil čistě protihráče o puk lehkým šťouchnutím. Útočník Pirátů je vyloučen za podražení.

39:01
    Růžička byl sražen nevybíravým zákrokem, asistent kapitána Hřebejk diskutuje s rozhodčími a asi se bude vylučovat.

39:01
    Jergl (JIH) dostává trest za předchozí zákrok.

39:07
    Rittich se vytáhl hezkým zákrokem. Střela na něj mířila z buly a jihlavský gólman nejspíše neviděl ideálně, ale i tak se dobře přesunul.

39:23
    Harkabusův pokus odrazil obránce holí.

39:44
    Kaše zalehl na modré puk a tak se přerušuje.

39:57
    Skinner poslal na brankáře tvrdou ránu. Gólman zasahuje v samotném závěru třetiny.

40:00

V druhé třetině předvedli parádní hru domácí hráči. Dva krásné góly z jejich hokejek zastavili skóre na hodnotě 4:1. Uvidíme, co přinese třetí perioda, ta započne přibližně v 19:22.
    Statistiky po druhé třetině utkání

Na hrací plochu nastupují oba soupeři, zápas bude pokračovat.

40:01

40:09
    Po buly zamířili kupředu Jihlavští.

40:17
    Štěbih nahazoval a puk končí na Hanuljakově hrudi.

40:25
    Další nebezpečný Štebihův pokus se odrazil od tyče!

40:33
    Zakázané uvolnění Pirátů, puk se vrátí do jejich pásma.

40:43
    David Květoň se proháčkoval do pásma. Jeho střela mířila nad.

41:08
    Oba týmy již v plném počtu.

41:24
    Prokš dostal kotouč ke gólmanovi a zakončil. Brankář přerušuje a bude se vhazovat.

41:36
    Nejdříve rozhodčí odpískal icing Chomutova, následně uznal svou chybu a vhazuje se na středu kluziště.

41:59
    Proti nahození se ohnal Hanuljak lapačkou a zastavil tak plynulost hry.

42:24
    Čachotský našel Štebiha na modré. Obráncova střela našla lapačku brankáře Pirátů, následuje vhazování.

42:45
    Prokš byl v kritickém okamžiku obrán o kotouč. Nezakončil a hrají Piráti.

43:28
    Důras nečekal a poslal od mantinelu navštívenku Hanuljakovi. Ten odrazil kotouč na hůl brankářů.

44:03
    Kuřítko dostal při svém průniku tvrdý hit a upadl. Černou gumu drží domácí.

44:43
    Šagát i ze země rozehrál a akce Pirátů trvá.

45:09
    Faul loktem je připsán Martinu Šagátovi (CHM). Toho čekají dvě minuty na trestné.

45:21
    Piráti poměrně bez problémů vyhodili puk za bránu Jihlavy.

45:43
    Ani nyní Dukla nerozehrála v klidu, napadání Pirátů vyústilo v další vyhození.

46:14
    Obětavý Bartejs dostal puk ze třetiny a skokem jej následně vypíchl do pásma Jihlavy.

46:40
    Bartejs odstavil Štebiha postaveného v brankovišti. Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

47:00
    Kuřítkova nadějná střela prolétla skrze obránce a našla Hanuljakovu náruč.

Dnešní utkání sleduje 4917 diváků.

47:16

47:21
    Hala očekával vyloučení Kuřítka. Překvapivě je za sekání vyloučen Toman (CHM). Hrát se bude po reklamní pauze.

47:32
    Dukla se udržela v pásmu a rozehrává nebezpečnou kombinaci.

48:01
    Zatím si Jihlavští vyměňují kotouč, zakončení jsme neviděli.

48:22
    Hovorka z otočky vyhodil a jeho formace odchází střídat.

48:53
    Drtina si dlouho pohrál s pukem a následně jej poslal mimo vlastní pásmo.

49:15
    David Květoň hezky projel do pásma a vybojoval faul na svou osobu. Po skončení výhody se bude vylučovat.

49:57
    Staněk (JIH) dostává trest za nedovolené bránění.

50:12
    Šulák ztratil pásmo. Domácí se znovu vrhají do útoku.

50:51
    Po dlouhé kombinaci Pirátů se Dukle daří poslat puk za Hanuljaka.

51:15
    Hanuljak bravurně zasáhl hrudí proti střele obránce.

51:56
    Hosté v plném počtu. Piráti ještě v poklidu kombinovali na modré čáře.

52:15
    Růžička unikl a v samostatném úniku zakončil do betonu Ritticha.

52:53
    Šulák odzbrojil Kuřítka, který mohl klidně unikat na Hanuljaka.

Komerční pauza.

53:17
    Kaše byl sražen k zemi, rozhodčí nevylučuje.

53:40
    Jihlava z protiútoku ohrozil gólmana, který raději chytá.

54:10
    Sinisalo dotíral na gólmana. Rittich puk podržel a následovala menší strkanice.

54:51
    Melenovský zajel za bránu a motal hlavu obráncům. Následně jsou ale Jihlavští vykázáni z útočné třetiny.

55:11
    Zeman pronikl do pásma a hledal spoluhráče. Ten nakonec nevystřelil, ale akce trvá.

55:25
    Hanuljak si sáhl pro kotouč na boční síť a přerušil hru.

55:56
    Čachotský byl již mimo střelecký úhle a tak alespoň nahrával na spoluhráče. Ten ale také nevystřelil.

56:08
    Hanuljak (CHM) dostává trest za nedovolené bránění. Zároveň dostává Šagát deset minut osobního trestu za nesportovní chování.

56:20
    Na ledě se přiostřuje. Šidlík se do sebe s Skinnerem málem pustili.

56:20
    Hostující Důras vyloučen na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost, domácí Rutta vyloučen za krosček a Skinner za hrubost. Pokračuje přesilovka hostů 5 na 4.

Nyní oba kapitáni rozmlouvají s rozhodčími a rozdělují se tresty.

56:47
    Pohledá akce Jihlavy. krásnou přihrávku od Semana dostal TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Kapitán Dukly udělal kličku Hanuljakovi a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Filip Seman, Miha Štebih.

57:46
    Sekání má na svědomí Šidlík (JIH) a čekají ho dvě minuty na trestné.

57:55
    Piráti drží pásmo a kombinují. Jihlavští je nepříjemně napadají.

58:30
    Piráti stále drží útočnou třetinu, viděli jsme i dvě střely těsně vedle.

59:05
    Domácí v poklidu drží kotouč a rozehrávají. Užívají si aplausu diváků a ubíhajících vteřin.

59:46

60:00

Je konec. Ve třetí třetině sice Čachotský snížil na konečných 4:2. Piráti zvládli otočit zápas a první semifinálový zápas si připisují na svou stranu. Arénou zní Obrova muzika a všichni si užívají vítěznou atmosféru. Já se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:59:42)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 12. O. Kaše (Kämpf), 19. Hovorka (Skinner, Gajovský), 26. Šagát (O. Kaše), 27. Kämpf (O. Kaše, Šagát) – 8. Melenovský (Důras), 57. Čachotský (Seman, Štebih)

Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda – Gerát, Hynek