5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Sobota 14.03.2015, 18:30MOL play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítam Vás pri stretnutí v poradí štvrtého finálového zápasu medzi Novými Zámkami a Miškolcom. Po troch zápasov je stav série 3:0 pre Miškolc a tak majú ľadové medvede ideálnu možnosť sériu ukončiť už v dnešnom zápase a vyhrať MOL ligu.
    V prvom stretnutí sa zrodila kontumačná prehra 0:5 Nových Zámkov, v tom druhom už Nové Zámky vycestovali na ľad súpera a podľahli mu 0:7!
    No a včera sa hral zatiaľ posledný zápas, Nové Zámky v ňom dvakrát viedli, ale svoj náskok nedokázali udržať a nakoniec Miškolcu podľahli 2:3.
    Bielo- zelení v tomto roku tak nad maďarským mužstvom ešte nezvíťazili a práve dnes na to majú poslednú možnosť a zároveň aj poslednú možnosť, aby obhájili minuloročný titul z tejto nadnárodnej súťaže.

Úvodné zostavy:

Miškolc JJSE: Bálizs – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Metcalfe – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Láda B., Roczanov, Nagy – Láda P., Szilágyi, Miskolczi, Fliszár, Popovics

Rozhodca: Kincses, Haszonits – Kis-Király, Vas.

Obe mužstvá prichádzajú na ľadovú plochu, stretnutie sa o pár minút začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší hosti, no tí si nerozumeli v rozohrávke. Puk sa následne dostal na hokejky hráčov Miškolca a tí ho poslali cez všetky čiary.

00:29
    Čaládi nespracoval prihrávku medzi kruhmi, ak by sa mu to podarilo, bol by v dobrej príležitosti.

00:59
    Dansereau sa dostal na druhej strane do zakončenia, ale Krajčovič si pravú žrdku postrážil.

01:42
    Miškolc sa stále držal v útočnej tretine, Tóth bol s pukom za bránou, ale nakoniec si zákrok pripísal Krajčovič a hru prerušuje.

02:15
    Domáci sa v týchto chvíľach držia v útočnej tretine a je evidentné, že v dnešnom stretnutí pôjdu za víťazstvom.

02:59
    Ďurčo strieľal od modrej čiary, ale jeho projektil smeruje tesne vedľa.

03:40
    Puk je v strednej tretine, majú ho na hokejkách domáci.

03:59
    Až teraz sa s ním dostali do útočnej tretiny, podarí sa im niečo vymyslieť?

04:33
    Roczanov vystrelil z ľavej strany a Krajčovič spoľahlivo chytá a hru prerušuje.

05:03
    Miškolc je v prvých minútach naozaj lepším mužstvom, všetko však vyriešil mladý Krajčovič.

06:00
    Boli to ale práve hostia, ktorí sa mohli dostať do vedenia!
    Martin Frolík dostal prihrávku pred bránu, kde bol úplne osamotený, jeho forhendový pokus Bálizsovi prepadol, no z bránkovú čiaru sa nedostal.

06:58
    Následne ďalšia obrovská možnosť.
    Faith sa dostal k dorážke, bol taktiež nikým nepokrytý, ale Bálizs sa vyznamenal lapačkou!

07:40
    Ďurčovu strelu od modrej čiary Bálizs chytá do lapačky. Hra je prerušená.

08:05
    Boyle nahodil puk od modrej, no ten hostia tečovali na ochrannú sieť. Vhadzuje sa po ľavici hosťujúceho gólmana.

08:20
    Po Nagyovej strele sa strhla menšia mela a na trestnú lavicu putuje Roczanov. Zámky budú hrať presilovú hru.

08:55
    Dudas vystihol Frolíkovu krížnu prihrávku a puk posiela aspoň do stredného pásma.

09:28
    Kowalczykova strela trafila iba Cohena. Zámky túto presilovú hru nehrajú zrovna najlepšie.

09:50
    Čo teraz s pukom vymyslí Uram? Ten ho má na svojej hokejke za súperovou bránou.

10:17
    HC Nové Zámky dali gól!
    Zámky predsa len využívajú túto presilovú hru! Dubcovu strelu vyrazil Bálizs, puk sa však odrazil ku MAREKOVI URAMOVI, ten bol síce z uhla, ale dorazil ho do brány! Asistencie: Marek Dubec, Juraj Faith.

10:58
    K dorážke sa dostal Tóth, jeho bekhendový pokus z medzi kruhov Krajčovič dokázal pokryť.

11:29
    Frolík sa s pukom ďaleko nedostal, domáci ho poslali však späť do tretiny Zámkov.

11:46
    Becze aj Šiška dostávajú 2 minúty, hrať by sa malo 4 na 4.

12:21
    Faith to zobral na seba. Vystrelil spoza obrancu, ale Bálizs jeho strely chytá do lapačky.

12:35
    Dansereau vystrelil z medzi kruhov, puk sa odrazil ku Gőzovi, ale jeho strela trafila iba Krajčoviča! To boli ďalšie výborné príležitosti domácich.

13:10
    Domáci rozkrútili ďalší kolotoč pred Krajčovičom. Ale Dudas z bezprostrednej blízkosti nepochodil!

13:47
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

14:21
    Tábi šikovne vystrelil spoza obrancu, ale bránu netrafil.

14:40
    Hra je prerušená, tentokrát po strele Mareka Dubca, sa vyznamenal Bálizs a chytá puk do výstroje.

15:02
    Zámčania držia puk na vlastnej hokejke za svojou bránou, nikam sa neponáhľajú.

15:30
    Dansereau sa snažil prihrať Gőzovi, ale ten jeho prudkú prihrávku nespracoval.

15:58
    Podstavek iba nahodil puk zo stredného pásma, obe mužstvá striedajú.

16:29
    Tábi našiel pred bránou úplne voľného Faitha, Ten ale nedokázal prekonať Bálizsa.

17:10
    Na druhej strane Becze zaváhal, keď mohol zakončiť z tesnej blízkosti, ale preváhal ideálnu možnosť a hostia mu puk zobrali.

17:42
    Dansereau nenašiel presne ´Tótha a domáci tak tentokrát nezakončili.

17:59
    Ale teraz už Dansereau zakončoval, no opäť kto iný, ako Krajčovič si pripísal úspešný zákrok.

19:02
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny.

19:15
    Zámky vyhadzujú puk cez všetky čiary a vhadzuje sa po Krajčovičovej pravici.

19:40
    Pred koncom prvej tretiny to ešte domáci skúšajú a sú usadení v útočnej tretiny, no už im príliš veľa času nezostáva.

19:59
    Krajčovič vytiahol v poslednej sekunde dva neuveriteľné zákroky! Obe z bezprostrednej blízkosti proti Beczemu a tak bude po prvej tretine stav 0:1 pre Zámky.

20:10
    Hostia sa okamžite púšťali do útoku, no cez dobre zorganizovanú obranu sa nepresadili.

21:05

Hostia sa na začiatku druhej tretiny ujali dvojgólového vedenia. vysunul MAREKA URAMA do samostatného nájazdu, ten si puk prehodil na backhand a pomedzi betóny prekonáva po druhýkrát Bálisza. Asistencia: Juraj Faith

21:51
    Marek Dubec si posedí za vrazenie.

22:49
    Becze strielal z ľavej strany príklepom, no novozámocká obrana strelu zblokovala a Krajčovič zasahovať nemusel.

23:08
    Opäť výborný zákrok Krajčoviča, ktorý prerušuje hru prikrytím puku.

23:51
    Hostia v plnom počte.

24:00

Do úniku sa dostal ALBÍN PODSTAVEK, ktorý si ako pred malou chvíľou Marek Uram prehodil puk na backhand a prekonáva Bálisza aj po tretíkrát. Asistencia: Marek Dubec

25:03
    Sagert priťukol puk Beczemu, ktorý nemieril presne.

25:30
    Domáci hráči sa usadili v útočnom pásme, k strele sa odhodlal Gőz, ktorý trafil lapačku pripraveného Krajčoviča.

25:43
    Do úniku sa dostal aj Matúš Púchovský, no domáca obrana ho vytlačila do rohu, odkiaľ sa ešte pokúsil ohroziť Bálisza.

26:52
    Zach Cohen sa natlačil až na Pavela Krajčoviča, ktorého zvalil na ľad.

27:20
    Tábi našiel dobre postaveného Urama, no novozámocký útočník akciu hattrickom nezakončil.

27:47
    Vylúčenie na oboch stranách. Adrián Tóth za krosček, Peter Klobučník podľa hlavných rozhodcov filmoval pád.

28:34
    Danseroau sa dostal k strele medzi kruhmi, no jeho strelu zblokovala obrana hostí a puk končí na ochrannej sieti.

29:14
    Do zakončenia sa tlačil Jakub Hrudík, no domáca obrana ho vytlačila.

30:11
    Domáci hráči opäť potvrdili, že milujú tvrdú hru a priam až zalahli Krajčoviča a posunuli bránu. Sagert následne vystrelil do prázdnej brány, no gól neplatí.

31:41
    Adrián Tóth opäť skúšal strelu z otočky, no Krajčovič dnes chytá vynikajúco.

32:19

Hostia strielajú štvrtý gól. Hostia vytvorili v pásme domáceho mužstva veľký tlak, Púchovský sa tlačil pred bránu a naservíroval puk pre PETRA KLOBUČNÍKA, ktorý puk umiestnil do pravého vinkla. Asistencia: Matúš Púchovský.

32:19
    Oddychový čas domácich.

33:39
    Tyler Metcalfe sa dostal do dobrej streleckej pozície, napriahol, no Krajčovič opäť pozorný.

34:25
    Dansereau to skúsil prízemnou strelou príklepom, no brankár hostí opäť úspešnejší.

35:02
    Na dve minúty si posedí Albín Podstavek, ktorý sa dopustil podrazenia.

35:27
    Miškolc si zahrá presilovú hru 5 na 3.Za podrazenie si posedí aj Juraj Faith.

36:12
    Miškolc dal gól!

Domáci využívajú presilovú hru 5 na 3. JESSE DUDAS sa zmocnil puku na modrej, potiahol si ho po šírke ihriska, napriahol a nechytateľne prestrelil všetko, čo stálo v ceste. Asistencia: Keegan Dansereau, Matt Boyle.

36:51
    Tyler Metcalfe inkasuje osobný desať minútový trest za nešportové správanie.

37:27

38:11
    Veľká príležitosť domácich, Láda prehodil puk do úniku Nagymu, no hosťujúci brankár Krajčovič si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

38:16
    Frolík sa snažil prehodiť puk na Podstaveka, no puk zachytila domáca obrana, ktorá okamžite zakladá útok.

39:38
    Krisztián Nagy sa predieral pred Michala Šišku, no novozámocký obranca mu puk dokázal vypichnúť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou druhú tretinu štvrtého finálového zápasu, v ktorej sa Novozámčania ujali už štvrogólového vedenia. Následne však prišli dve vylúčenia, ktoré v hre 5 na 3 potrestal Jesse Dudas. Stav po druhej tretine je tak 4:1 z pohľadu Nových Zámkov.

Tretia tretina začne približne o 20:10

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:26
    /tok Nových Zámkov končí hvizdom čiarového rozhodcu. Ofsajd.

41:03
    Miškolc zakladá útok cez Adrián Tótha, no puk stráca.

41:59
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou si posedí Martin Baron.

42:38

Domáci hráči strielajú druhý gól, ale s poriadnym kusom šťastia.Becze prihrával pred bránu na ležiaceho ZACHA COHENA, ktorý s obrovským prispením šťastia poslal puk za Krajčoviča. Asistencia: Tihamér Becze, Keegan Dansereau.

42:58
    Dansereau sa natlačil do zakončenia, no Krajčovič chytá.

43:58
    Púchovský sa snažil prekľučkovať cez Goza, no domáci obranca vyšiel zo súboja ako úspešnejší.

45:06
    Za hrubosť odchádza na trestnú ľavicu Erik Čaládi.

45:18
    Veľký tlak pred Krajčovičovou bránou. Krajčovič aj so šťastím zlikvidoval asi 5 striel domácich hráčov.

46:36

Domáci zatlačili štvoricu Novozámčanov v malom priestore pred Krajčovičom. Jesse Dudas krížnou prihrávkou našiel voľného KEEGANA DANSEREAUOVA, ktorý poľahky zakončil do odkrytej brány. Asistencia: Jesse Dudas, Tihamér Becze.

46:36
    Oddychový čas hostí.

47:21
    Krajčovičovu pozornosť teraz vyskúšal Sagert.

48:10
    Domáci výrazne ožili strelením tretieho gólu a sú to práve oni, kto ovláda hru.

48:18
    Obojstranné vylúčenie za hrubosť. Na domácej strane Krisztián Nagy a na strane hostí Jakub Hrudík.

49:10
    Michal Šiška vyskúšal Báliszovu pozornosť z ľavej strany, domáci brankár strelu kryje.

50:18
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

50:30
    Domáci majú na vyrovnanie 10 minút. Môžeme očakávať ich veľkú aktivitu.

50:51
    Marek Uram inkasuje osobný 10 minútový trest.

51:40
    Marek Dubec sa zrazil s patrikom Popovicsom, no všetko sa zaobišlo bez zbytočných šarvátok a vylúčení.

51:57
    Marek Dubec sa rútil do prečíslenia, no miesto prihrávky zvolil strelu, s ktorou si Bálisz poradil.

52:38

Domáci sa napokon dočkali a vyrovnávajú na 4:4! Zach Cohen naservíroval puk JESSEMU DUDASOVI na modrú čiaru, odkiaľ nechytateľne vyrovnal na 4:4. Asistencia: Zach Cohen, Tyler Metcalfe.

53:30
    Hra sa ešte viac ožiliva, puk lieta zo strany na stranu. Máme sa ešte na čo tešiť!

54:34
    Becze ani na dvakrát neprekonal Krajčoviča, ktorému síce vypadol puk, no následne ho rýchlo prikryl lapačkou.

55:32
    Jakub Hrudík si nakorčuľoval na ľavé krídlo, odkiaľ vystrelil príklepom, no Bálisz aj za pomoci Goza strelu zastavili.

56:48
    Domáci teraz zatlačili Zámky v ich pásme, no nedokázali dopraviť puk za Krajčovičov chrbát.

57:18
    Autor vyrovnávajúceho gólu, Jesse Dudas si posedí za podrazenie.

58:04
    Podstavek si spracoval puk so zdvihnutou hokejkou a rozhdocovia prerušujú hru.

58:30
    Vynikajúci Krajčovič! Domáci hráči sa dostali do prečíslenia 2 na 1. K puku sa dostal Tyler Metcalfe, no Krajčovič mu výborným zákrokom znemožnil dať piaty gól Miškolcu.

59:19
    Domáci v plnom počte.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Domáci v tretej tretine naštartovali všetky motory a strelili 3 góly, ktorými si vynútili predĺženie.

Obe mužstvá sú už nastúpené. O malú chvíľu pokračujeme.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:46
    Hostia držia puk za svojou bránou.

61:18
    Beczeho strelu od modrej čiary si Krajčovič postrážil.

62:18
    Lukáš Tábi podržal puk v útočnom pásme, no bez podpory spoluhráčov puk stratil.

63:32
    Podstavek priťukol medzi kruhy Čaládimu, ten puk ešte posunul na modrú Kowalczykovi, ktorého tvrdú strelu Bálisz chytil.

64:18
    Sucharda sa pretlačil po ľavej strane do pásma, odkiaľ vystrelil, no Bálisz s jeho strelou nemal najmenší problém.

64:57
    Jesse Dudas sa preštrikoval cez celé ihrisko až pred Krajčoviča, vyslal prízemnú strelu, ktorú Krajčovič vykopol betónom a následne puk odpálildo bezpečia Miro Štefanka.

65:17
    Krásna kombinácia Nových Zámkov, na ktorej konci bol Andrej Sucharda, ktorý bol síce vytláčaný, no stihol poslať puk tesne nad brvno Báliszovej brány.

66:11

A je dobojované, domáci otočili celý zápas! Do pásma si nakorčuľoval JESSE DUDAS, ktorý hattrickom rozhodol o víťastve Miškolcu. Asistencia: Zach Cohen

Víťazstvo domácich 5:4 po predĺžení znamená, že tím MIŠKOLC JJSE je novým majstrom MOL ligy!

Máme za sebou nádherný hokejový zápas, v ktorom Nové Zámky vyhrávali 4:0, no domáci tím zabral a vyrovnal zápas na 4:4. V predĺžení rozhodol svojim tretím gólom v dnešnom zápase Jesse Dudas.

S konštatovaním, že Miškolc je novým majstrom MOL ligy sa s vami ľúčim a prajem Vám príjemné sledovanie ostatných zápasov. (21:17:49)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 37. Dudas (Dansereau, Boyle), 43. Cohen (Becze, Dansereau), 47. Dansareau (Dudas, Becze), 53. Dudas (Cohen, Metcalfe), 67. Dudas (Cohen) – 11. Uram (Dubec, Faith), 22. Uram (Faith), 24. Podstavek (Dubec), 33. Klobučník (Púchovský)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs – Boyle, Dudas, Cohen, Becze, Metcalfe – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Láda B., Roczanov, Nagy – Láda P., Szilágyi, Miskolczi, Fliszár, Popovics
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Král, Kowalczyk, Uram, Tábi, Faith – Durco, Siska, M. Stefanka, Puchovsky, O. Stefanka – Sucharda, Hrudik, Rejzek, Podstavek, Frolik – Baron, Duris, Klobucnik, Caladi, Dubec

Rozhodčí: Kincses, Haszonits – Kis-Király, Vas