New Jersey – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Carolina – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Florida – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.) | Winnipeg – San Jose 5:2 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 4:1 (kon.)
Florida Panthers
2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Montreal Canadiens
Středa 18.03.2015, 00:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je ode mě pro tento zápas vše. Přeji co nejlepší start do nového dne a u dalších onlajn přenosů brzy na shledanou. (03:16:38)

Jaromír Jágr (FLA) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:14

Je dobojováno. O vítězství Montrealu Canadiens rozhodla druhá třetina, která byla jedinou části hry, ve které padaly branky. O tu rozhodující se v čase 35:26 postaral obránce P.K. Subban.

60:00

59:52
    Montreal takticky dohrává utkání.

59:46
    Tlak domácí přerušuje až vyloučení. Jaromíra Jágra, který dnes usedne na trestnou lavici podruhé. Tentokrát si odpyká dvouminutový trest za podražení.

59:28
    Domácí drží Montreal v jejich obranném pásmu.

59:01
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    Florida získává kotouč a Ellise opouští branku.

58:43
    Montreal kontroluje puk v útočném pásmu a šetří čas.

58:20
    Hra se odvíjí ve středním pásmu, kde týmy bojují o kotouč.

57:34
    Síly na ledě se srovnají! Nedovoleným bráněním se provinil Alex Galchenyuk, který si odpyká také dvouminutový trest.

57:24
    Florida hned z kraje oslabení vyhazuje puk.

57:09
    Komplikace pro Floridu, neboť na trestnou lavici odjíždí domácí hráč. Vyloučen je Brian Campbell, který si odpyká dvouminutový trest.

56:35
    Do konce zápasu zbývají necelé čtyři minuty a Montreal stále vede o jedinou branku, což slibuje jistě dramatický závěr.

55:38
    Po návratu Smith-Pellyho se do dobré šance dostali ještě domácí, ale střela Dmitrij Kulikovo postrádala tu správnou razanci.

55:32

55:00
    Canadiens vyváží kotouč do bezpečí.

54:47
    Střela Jaromíra Jágra míří pouze na mantinel na brankou hostů.

54:25
    Na konci kolotoče přihrávek v útočném pásmu by Pirri, jehož střela s jeho oblíbené pozice končí v lapačce připraveného Tokarskiho.

54:02
    Montreal prakticky ihned po vhazování vyhazuje puk za branku domácího brankáře Ellise.

53:32
    Vyloučen Smith-Pelly (MTL) na dvě minuty za držení. Přichází tak další šance na vyrovnání pro domácí.

53:27
    Canadiens operují s kotoučem v útočném pásmu.

53:02
    Montreal vyhodil puk ze svého pásma takovým způsobem, aby se kotouč nedostal na zakázané uvolnění.

52:39
    Montreal sice vybojoval kotouč, ale následně jej poslal na zakázané uvolnění. Přerušovaná hra jistě vyhovuje spíš hostům, kteří vedou a nikam, tak spěchat nemusí.

52:26
    Florida vyhrála vhazování ve svém obranném pásmu a přechází do protiútoku.

52:07
    Zakázané uvolnění domácích.

51:58
    Po přesném pásmu se před Tokarskim objevil Alexander Barkov, jehož střela, ale pro brankáře větší nebezpečí neznamenala.

51:35
    Ani Florida nezvládla po vhazování udržet útočné pásmo.

51:28
    Nepřesná přihrávka Montrealu končí až na zakázaném uvolnění.

51:10
    Florida se snažila o rychlý protiútok, ale její snaha přichází vniveč.

50:46
    Montreal prohrál vhazování v útočném pásmu a přichází o pásmo. Florida postupuje kupředu.

50:42
    Ellise byl nucen přikrýt nahozený kotouč Canadiens, takže se bude vhazovat v útočném pásmu hostů, ale až po komerční přestávce.

50:17
    Obrana Canadiens dokazuje proč je nejlepší v celé NHL, ačkoliv dnes obdržela dvě branky.

49:32
    Panteři se snaží dostat do útočného pásma, ale již dva útoky ztroskotaly na modré čáře, kde je připravená obrana Montrealu.

48:50
    Montreal se snaží zklidnit hru, ale Florida se tomu snaží zabránit, neboť hře určuje tempo, což domácím vyhovuje.

48:19
    Ani tato přesilová hra Floridy nebyla využita. Domácím se v dnešní zápase přesilové hry příliš nedaří.

47:55

47:27
    Brad Boyes přihrál na druhou stranu hřiště, kde byl volný Brandon Pirri, jehož střelu z první Tokarski chytá do lapačky. Nutno pochválit Jaromíra Jágra, který odváděl skvělou práci před hostujícím brankářem.

47:15
    Domácí jsou zpět v útočném pásmu a kombinují.

46:54
    P.K. Subban vybojoval kotouč a vyhazuje až za branku domácí Floridy.

46:42
    Florida stále neopustila útočné pásmo a kombinuje.

46:12
    První střelu Panthers v přesilové hře likviduje Tokarski, takže se vhazování bude opakovat.

46:09
    Panthers vyhráli vhazování v útočném pásmu, takže jej udrželi a může začít přesilovkový tlak.

45:55
    Nedovoleného faulu se dopustil Petry (MTL), který si odpyká dvě minuty na lavici hanby za držení.

45:33
    Po chybě domácích se puku v útočném pásmu ujal David Desharnais, jehož střela provětrala vyrážečku Ellise.

44:48
    Hosté se přes domácí obranu nedostali ke střele. Navíc Willie Mitchell vybojoval kotouč.

44:38
    Montreal konečně vyvezl puk do útočného pásma, kde byli útočníci Canadiens však zatlačeni do rohu, kde svádí boj a kotouč s domácí obranou.

43:42
    Už to vypadalo, že se Canadiens podaří vyvést puk, ale Jaromír Jágr udržel útočné pásmo.

43:15
    Montreal vyhrál vhazování ve svém obranném pásmu, ale Jemelin přišel o puk, takže Panthers nadále drží útočné pásmo.

43:05
    Do zakončení se tlačil Upshall, ale jeho zakončení, když si vybruslil zpoza branky Tokarski chytá.

42:58
    Montrealu se nedaří rozehrát, což graduje dalším icingem.

42:06
    Nepřesná přihrávka hostů skončila až na zakázaném uvolnění, takže se bude vhazovat v útočném pásmu Panterů.

41:47
    Pirri se dostal do zakončení, ale jeho střelu Tokarski chytá i přes clonící hráče, kteří mu znepříjemňovali výhled.

41:40
    Útok Canadiens končí brzkým nezdarem a kupředu se žene domácí tým.

41:08
    Jaromír Jágr se snažil vybojoval ztracený puk, ale obránci Montrealu mu to neumožnili a hosté rozjíždí útočnou akci.

40:48
    Začátek poslední části chtějí začít hosté opatrně, tak aby nepřišli o své vedení.

40:01

Druhá třetina byla už na branky o dost bohatší než ta první. Ve druhé části padlo celkem pět branek. Nejprve skóre utkání otevřel Barkov, který poslal domácí do vedení, ale pak přišla rychlá odpověď Jemelina a o tři minuty později branka v oslabení De La rose, která zvrátila stav utkání na stranu Montrealu. Domácí se snažili srovnat krok po brance Pirriho, ale v závěru druhé části vrátil vedení Canadiens P.K. Subban.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Montreal vyhazuje na zakázané úvolnění.

39:01
    Pierre-Alexandre Parenteau zabránil Jaromíru Jágrovi v zakončení před brankářem Tokarski. Nebýt zákroku hráče hostů, tak byl Jágr mohl zakončovat z velmi výmluvné pozice.

38:23
    Jaromír Jágr je na ledě a diváci v BB&T Center skandují jeho jméno.

37:33
    Montreal se připravil o puk vlastní chybou a Panthers mohou postupovat kupředu.

37:17
    Montreal rozjíždí další ze svých útoku.
    P. K. SUBBAN - 2:3

35:26
    Montreal právě vstřelil branku!
    Eller vybojoval puk za brankou, odkud je poslal před branku, kde jej tečoval De La Rose na P.K. SUBBANA, který svým typickým dělovým zakončením překonává domácího brankáře a vrací Canadiens vedení. Asistence: Jacob De La Rose a Lars Eller.

35:12
    P.K. Subban nahazuje puk do útočného pásma.

34:50
    Brand Pirri si připisuje sedmou branku v posledních devíti zápasech!
    Brandon PIRRI - 2:2

33:35
    Florida právě vstřelila branku!
    Brad Boyes přihrál puk volnému BRANDNU PIRRIMU, jehož střela z pravého kruhu se oprěla do tyče, od které končí v brance. Asistence: Brad Boyes a Nick Bjugstad.

32:42
    Do zakončení se dostal opět De La Rose, ale jeho střela tentokrát brankou nekončí.

31:42
    V rohu útočného pásma vybojoval puk Jaromír Jágr, který s pukem vyjel do lepší pozice a vystřelil, ale jeho střelecký pokus končí na Tokarski.

31:23
    O puk se bojuje v rohu kluziště v útočném pásmu domácích Panthers.

30:41
    Hostující Montreal se rázem ujímá vedení v utkání, které po brance Barkova prohrával 0:1.
    Jacob DE LA ROSE - 1:2

28:23
    Montreal udeřil po rychlém protiútoku. Brandon Prust obdržel puk ve středním pásmu odkud postupoval společně s De La Rosem na domácí branku. Prust počkal na tu nejlepší chvíli a naservíroval puk JACOBU DE LA ROSOVI před branku, tak aby jej mohl pouze dorazit za záda Ellise. Asistence: Brandon Prust

28:00
    Český útočník přichází o puk a Montreal vyhazuje.

27:48
    Jaromír Jágr drží kotouč v útočném pásmu u rohu kluziště a přemýšlí co s ním vyvede.

26:48
    Vyloučen Malhotra (MTL) na dvě minuty za držení.

26:41
    Montreal po vstřelené brance tlačí na branku svého soupeře.
    Alexej JEMELIN - 1:1

25:44
    Přesná střela ALEXEJE JEMELINA od modré čáry končí až za zády bezmocného Ellise, který měl před sebou pořádný chumel hráčů. Asistence: Brandon Prust a Dale Weise.

25:37
    Po nepřesné přihrávce se dostávají hosté na zakázané uvolnění.

25:06
    Během pauzy si musel Ellise nechat upravit svou masku.

25:06
    Ofsajdové postavení, ve kterém se ocitl Max Pacioretty.
    Aleksander BARKOV - 1:0

24:20
    Domácí tým se ujímá vedení.Obránci Montrealu vypíchli puk Jonathanu Huberdeau, ale puk zůstal před brankářem Tokarkim, kam si dojel ALEXANDER BARKOV, který svou přesnou střelou otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Jonathan Huberdeau.

23:44
    Hayes vyzkoušel od pravého mantinelu, ale jeho střelu zastavuje Tokarki betony.

23:13
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se přesune před Tokarskiho.

22:58
    Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útočného pásma. Oba týmy se do něj snaží všelijak dostat, ale nedaří se jim to.

21:53
    Gilbert kontroloval puk na modré čáře, odkud jej posunul na Subbana, jehož střela pořádně provětralal betony domácího brankáře.

20:35
    Dmitrij Kulikov se dostal do dobré pozice ke střele, z ní ale Tokarskiho neprostřelil.

20:10
    Tomáš Plekanec prohrál úvodní buly druhé třetiny, ale Montreal získává puk po nepřesné přihrávce domácího obránce.

20:01

V první třetině jsem sledovali velmi bojovné utkání, které svým style připomíná zápasy v play-off. Šance byly k vidění na obou stranách, ale oba brankáři zůstali po dvaceti minutách nepřekonáni.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

20:00
    Vyloučeni Gallagher (MTL) na dvě minuty za vysokou hůl a Mitchell (FLA) na dvě minuty za napadení.

19:30
    Max Pacioretty ujížděl sám na domácího brankáře, ale Jaromír Jágr jej dojel a při pokusu o odstavení od puku amerického útočníka zahákoval, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, ten vylučuje českého útočníka na dvě minuty.

19:02
    Jaromír Jágr svým typickým držením puku kontroluje hru v útočném pásmu domácích.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetina.

17:47
    Subbanovi podklouzli brusle v rohu kluziště, když byl dotírán domácím útočníkem. Celou situaci musel z pohledu hostů zachránit Tokarski, který vyjel pro puk za branku a rychle jej odehrál pryč.

16:39
    Pohledná akce Panthers končí zákrokem Tokarski, který byl nucen zasáhnout proti střele Jokinena.

15:27
    Po chybě v domácí rozehrávce, kterou vybojoval Max Pacioretty se k puku dostal Desharnais, ten se z otočky snažil překvapit Ellise, ale domácí brankář si připsal parádní zákrok.

14:18
    Po nahození Montrealu do útočného pásmu se puku ujali domácí, kteří se našili přejít útoku, ale jejich snahy zhatil přechod přes střední pásmo.

13:48
    Po chybě hostující obrany se do protiútoku dostal Barkov s Jágrem, ale první jmenovaný se rozhodl vzít celou situaci na sebe, jeho následná střela nachází připraveného brankáře hostů.

13:16
    Na začátku dalšího útoku Montrealu je Eller, který nahodil puk do útočného pásma.

12:38
    Canadiens se pomalu ale jistě dostávají do svého tempa, na které zatím Panthers nenachází klíč.

11:33
    Další střela Brendana Gallaghera, která tentokrát donutila Dana Ellise k vytasení parádního zákroku.

10:16
    Montreal se dostal do první vážnější akce, kdy brankář Ellise musel řešit hned tři střely hostů, když Galchenyuk vyslal střelu na domácího brankář z bodu pro vhazování. Tuto střelu Ellise vyrazil do rohu, kde se puku ujal Gallagher, který s ním vyjel před branku, kde vyslal další střelu, kterou následně dorážel, ale na Ellise nevyzrál.

09:24
    Nahození Panthers do útočného pásma přikryl Tokarski raději pod svou lapačku. Následovat bude vhazování.

08:43
    Montreal zavezl pouze puk do útočného pásma, kde o něj přišel. Florida si následně zvládla vytvořit v útočném pásmu menší tlak, ale střelu nevyprodukovala.

07:29
    Pirri prověřil pozornost hostujícího brankáře, ale jeho střela mu příliš mnoho starostí nenadělala. Tokarski ještě zvládl rychle rozehrát puk na spoluhráče.

06:47
    Florida vyhrála vhazování, po kterém se snažil Jaromír Jágr dostat s pukem do útočného pásma, ale jeho snažní bylo zastaveno ve středním pásmu, kde byl obrán o puk.

06:29
    Do zakončení se dostal Tomáš Plekanec, jeho střelu vyrazil Dan Ellis před sebe, kde byl připravený P.K. Subban, ale ani jeho střele nedokázala překonat domácí brankáře. Po reklamní pauze bude následovat vhazování v útočném pásmu Canadiens.

05:35
    Florida vyhrávala vhazování ve středním pásmu a zajela s pukem do útočného, kde však o puk přihází Jokinen, kterého o puk obral P.K. Subban.

04:56
    Přechod do útočného pásma se Panterům nepovedl a je pískán ofsajd.

04:00
    Střelu Briana Campbella vyráží Tokarski betony do rohu kluziště.

03:30
    Florida drží Canadiens v jejich obranném pásmu a zatím kombinuje.

03:00
    Jussi Jokinen nahodil puk do útočného pásma, kde se jej však ujímá hostující obrana.

01:57
    Zatím jsme neviděli žádnou akci. Oba týmy nedokáží udržet útočné pásmo na delší dobu, a tak se těžiště hry dost mění.

00:45
    Florida se po vyhraném vhazování přesunula do útočného pásma.

00:01

Úvodní vhazování se jako vši o chvíli oddálí, protože před zápasem probíhá ceremonie.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Florida Panthers: Ellis (Brittain) – Campbell, Ekblad, Mitchell, Gudbranson, Kulikov, Kampfer – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Bjugstad, Boyes – Pirri, Trocheck, Hayes – Mackenzie, Bolland, Upshall

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Gilbert, Petry, Emelin, Gončar – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Galchenyuk, Plekanec, Parenteau – Eller, De La Rose, Smith-Pelly – Prust, Malhotra, Weise

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Driscoll, Brisebois.

Tomáš Plekanec (MTL) – 70 zápasů, 48 bodů (21+27)
    Jaromír Jágr (FLA) – 64 zápasů, 34 bodů (12+22)
    Tomáš Kopecký (FLA) – 55 zápasů, 7 bodů (2+5)

Domácí Panteři si dali za cíl postoupit do play-off a pomoct jim v tom má i Jaromír Jágr. Tým z Floridy se aktuálně nachází na desátém místě Východní konferenci se ziskem 76 bodů. Canadiens dle předpokladů patří v téže konferenci mezi nejlepší týmy. Aktuálně jsou na místě třetím s 93 body na kontě. Stejný počet bodů má i druhá Tampa, která má však o zápas navíc. Montreal se může pochlubit nejlepší obranou v celé soutěži.

Dobrý den, vítám Vás u sledování onlajn přenosu z NHL. V tomto utkání vyzve domácí Florida Panthersv BB&T Center tým Montreal Canadiens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 25. Barkov (Huberdeau), 34. Pirri (Boyes, Bjugstad) – 26. Jemelin (Prust, Weise), 29. De La Rose (Prust), 36. Subban (Rose, Eller)

Montreal Canadiens: Tokarski (Price) – Markov, Subban, Gilbert, Petry, Emelin, Gončar – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Galchenyuk, Plekanec, Parenteau – Eller, De La Rose, Smith-Pelly – Prust, Malhotra, Weise

Rozhodčí: Kozari, Hebert – Driscoll, Brisebois

Diváci: 18,245