Novosibirsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 19.03.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

To je pro dnešek vše a u příštích zápasů KHL play off na shledanou! Mějte pěkný zbytek dne. (16:51:05)

Konečný stav série:

HK Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk – 4:1

(2:0, 3:2, 2:5, 3:2 PP, dnes 3:1)

Česká stopa:

Jan Kovář – 0+0, 2 střely, 22:25 času na ledě, 8/16 vyhraných buly (úspěšnost 50 %),
    – letos pro něj klubová sezóna končí a může čekat pozvánku na MS od Vladimíra Růžičky

Alexandr Salák – 1 obdržený gól, 26 chycených střel, 96,3 úspěšnost zásahů
    - naopak Salák má stále naději na Gagarinův pohár a bude čekat na semifinálového soupeře z dvojice Kazaň – Omsk

Ice Sports Palace Sibir viděl dnes nesmírnou bitvu mezi dvěma skvělými týmy. Co je důležitější pro domácí příhlížející a všechny aktéry byla úspěšná a cesta Sibiru play off nekončí ani po čtvrtfinále a teď už je Novosibirsk rovnou mezi čtyřmi nejlepšími celky KHL. Dá se říct mezi smetánkou. Sice nepatří mezi největší favority, ale kdo ví, co se může stát. Sibir dnes poslal domů a na dovolenou obhájce Gagarinova poháru Metallurg Magnitogorsk a můžeme si být jistí, že tím jeho ambice nekončí.

60:00
    Salák se se svými spoluhráči raduje z postupu

59:59
    Je hotovo, dobojováno. Salák křepčí se svými spoluhráči a radost z postupu do semifinále je ohromná.

59:38
    Hosté znovu v šesti. Není na co čekat. Musí skórovat, což se jeví hodně nereálně, ale utkání má 60 minut.

59:20
    Euforie domácích fanoušků neutuchá po třetím gólu. Křičí a fandí v naprosté extázi už několik minut v kuse.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.
    Igor OŽIGANOV - 3:1

58:57
    Sibir právě vstřelil branku!
    IGOR OŽIGANOV trefil prázdnou branku přes celé hřiště z levého rohu vlastního pásma. Akcie Metallurgu na postup tím dostávají vážnou trhlinu a prudce klesají. Bez asistence.

58:21
    Košečkin opouští klec a Metallurg hraje v šesti.
    Oleg GUBIN - 2:1

58:04
    Což se právě stalo a Sibir se ujímá velice důležitého vedení 2:1 pár minut do konce třetí třetiny. Na vrcholu kruhů našel Vorošilo OLEGA GUBINA a ten se nemýlil, i když to není možná to správné slovo, střela mu nesedla a doplachtila prakticky do brány jako padající list. Asistence: Arťom Vorošilo

57:04
    Metallurg více kontroluje puk na svých holí a snaží se tvořit. Pro něj je tento zápas vyjádřeno symbolicky: jako "nůž na krku." Prohraje a letí na dovolenou a sezóna končí. Teď už to lze přeložit dokonce na: "dostane gól a končí."

56:17
    Střela mlaskla o plexisklo za branou Saši Saláka. Pokračuje se dál.

55:00
    Zápas nabral trochu rychlejší tempo.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 30. Šumakov (Sannikov), 59. Gubin (Vorošilo), 59. Ožiganov – 27. Mozjakin (Zaripov, Antipin)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Ožiganov, Mamašev, Alexejev, Menšikov, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev – Šalunov, Enlund, Ullström – Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin – Sannikov, Gubin, Voroshilo – Butuzov, Šumakov, Bobrov
    Trenér: Skabelka

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Antipin, Birjukov, Lee, Batyršin, Maleňkich, Chabarov, Bereglazov, Těreščenko – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Platonov, Kameněv, Osala – Brent, Stapleton, Timkin – Kosov, Junkov, Jakucenja
    Trenér: Keenan

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Lazarev, Šichanov