Novosibirsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:2 (kon.)
CSKA Moskva
4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 19.03.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

Československá stopa

Petr Koukal (JOK) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:58 (19:58:01)

Alexander Radulov se raduje a spolu s ním i celé CSKA Moskva. Domácí zvládli parádně třetí třetinu, ve které díky trefám Grigorenka a Žafjarovova otočili vývoj utkání a v závěrečné minutě si dokázali ještě pojistit postup Paninovou střelou do prázdné klece.

CSKA Moskva tak vítězí 4:1 na zápasy, ale hosté si určitě ve svém premiérovém ročníku v KHL ostudu neudělali.

60:00

59:40
    Hosté se provinili icingem a Karlsson musí zpět do brány.

59:40
    Domácí znovu útočili na odkrytou klec Jokeritu, ale nezamířili přesně!
    Grigorij PANIN - 4:2

59:19
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je to tak! Domácí s největší pravděpodobností postoupí dál v play off! Aaltonen zahrál hodně smolně na modré čáře, když kvůli němu hosté přišli o útočné pásmo a následně ještě svedl sprinterský souboj s GRIGORIJEM PANINEM, který z úhlu trefil odkrytou klec. Bez asistence.

59:13
    Galimov už musel zasahovat jedou, když se puk odrazil k levé tyči k Aaltonenovi, ale ten z vynikající pozice nezamířila do branky!

59:04
    Až nyní drží hosté útočné pásmo.

58:19
    Puk zamířil přes celé kluziště do odkryté klece, ale nakonec jen těsně míjí jednu z tyčí!

58:15
    Karlsson zůstává na střídačce a hosté to zkusí s šesti muži v poli.

58:15
    Hostí si vyžádali oddechový čas.

58:15
    Toto je pro domácí nepříjemné! Igor Makarov (MOS) totiž vyhodil puk z hřiště a půjde si odpykat trest za zdržování hry.

58:12
    Puk je v obranném pásmu Jokeritu, což aktuálně domácím vyhovuje.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Aaltonen už byl téměř ve středním pásmu, ale ještě nastřelil puk za Galimovovu bránu.

56:39
    Linus Omark byl v útočném pásmu poslán k ledu, ale takovéto zákroky už rozhodčí dnes pískat nebude.

56:07
    Rázem vidíme zvýšenou aktivitu od hostí, ale těm se nedaří získat útočné pásmo.
    Damir ŽAFJAROV - 3:2

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 34. Žarkov (Žafjarov), 41. Grigorenko (Radulov), 56. Žafjarov (Muršak), 60. Panin – 21. Aaltonen, 36. Omark (Moses, Koukal)

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov "C", Zajcev "A", Bondarev, Mišarin, Panin, Jegoršev, Naumenkov – Grigorenko, Radulov "A", Prochorkin – Muršak, Hjalmarsson, Makarov – Korotkov, Žafjarov, Žarkov – Stas, Volkov, Mamin – Ljubimov
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen "A", Gunderson, Todd, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Wirtanen, Aaltonen – Huhtala, Sallinen, Poysti – Moses, Koukal, Omark "A" – Maki, Rita, Hahl "C"

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov