NY Rangers – Chicago 0:1 (kon.) | Edmonton – Columbus 3:4 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Edmonton Oilers
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Columbus Blue Jackets
Čtvrtek 19.03.2015, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Ode mě to z dnešního utkání bude vše. Loučí se s vámi Michal Belšán, někdy příště u onlajnu na počtenou! (05:56:05)

Dnešní utkání sledovalo 16839 diváků.

V Rexall Place máme dobojováno, Columbus si odtud odveze dva body za výhru po samostatných nájezdech.

Do utkání vstoupili hosté lépe, díky brance ze šesté minuty se dokonce ujali vedení. Prosadil se obránce David Savard. Na něj ve 24. minutě navázal Ryan Johansen a Columbus tak i přes střeleckou převahu soupeře vedl 2:0. Oilers se k obratu nadechli v čase 31:00, kdy skóroval Derek Roy. Vyrovnat se domácímu celku podařilo na počátku třetí třetiny zásluhou Ryana Nugent-Hopkinse. Obrat byl dokonán v 50. minutě, jelikož se po střele Klefboma prosadil Nail Jakupov. Stav 3:2 domácímu týmu ale nevydržel ani minutu, protože v čase 50:09 vyrovnal Mark Letestu. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých se za domácí prosadil pouze Jordan Eberle, zatímco za hosty Ryan Johansen a Alexander Wennberg. Bonusový bod tedy získali Modrokabátníci.

Střely: 47:20 (14:4, 12:7, 18:8 – 3:1)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je ALEXANDER WENNBERG.

3. série
    1:2
    Derek Roy to ovšem nedokázal a Blue Jackets tak vítězí na nájezdy!

Edmonton teď musí dát!
    Alexander Wennberg (nájezdy 1:2) - vítězný gól

3. série
    1:2
    Švédský mladík Alexander Wennberg krásnou bekhendovou kličkou překonal Scrivense!
    Jordan Eberle (nájezdy 1:1)

2. série
    1:1
    Jordan Eberle to rovněž udělal velmi dobře a po sérii kliček vyrovnává!
    Ryan Johansen (nájezdy 0:1)

2. série
    0:1
    Ryan Johansen to udělal velmi dobře, počkal si na Scrivensův pohyb a následně ho bekhendem překonal!

1. série
    0:0
    Za domácí začal Ryan Nugent-Hopkins, který ovšem trefil pouze McElhinneyho. V první sérii jsme tedy gól neviděli.

1. série
    0:0
    Úvodním nájezdníkem byl Mark Letestu, který ale na Scrivense nevyzrál.

Jako první začnou hosté.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 31. Roy (Pouliot, Jakupov), 42. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Jakupov (Klefbom, Ference) – 6. Savard (Wennberg, Hartnell), 24. Johansen (Murray, Atkinson), 51. Letestu (Johnson), rozh. náj. Wennberg