RB Lipsko – Darmstadt 2:1 (kon.) | Bochum – Kaiserslautern 0:2 (kon.)
RB Lipsko
2:1 (0:0)
SV Darmstadt 98
Pátek 24.04.2015, 18:30 • Red Bull Arena (Kapacita: 44.345) • 2. německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu 30.kola 2. Bundesligy mezi RasenBallsport Leipzig a SV Darmstadt 98.

RasenBallsport Leipzig

Leipzig se nachází v tabulce na páté příčce s čtyřiačtyřiceti body. Po devětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 11 výher, 11 remíz a 7 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli čtrnáct zápasů ze kterých 8x vyhráli, 4x remizovali a pouze 2x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Kaiserslautern – Leipzig 1:1
    Bochum – Leipzig 1:2
    Leipzig – Norimberk 2:1
    Leipzig – Udinese 2:2 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Heidenheim – Leipzig 1:0

Darmstadt se nachází v tabulce na třetím místě s padesáti body. Po devětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 12 výher, 14 remíz a 3 porážky. Na venkovní půdě zatím odehráli čtrnáct zápasů ze kterých 3x vyhráli, 9x remizovali a 2x prohráli.

Darmstadt – Heidenheim 1:1
    Norimberk – Darmstadt 1:1
    Darmstadt – Bochum 2:0
    Düsseldorf – Darmstadt 2:0
    Darmstadt – Union Berlín 5:0

Nejlepší střelci obou mužstev

RasenBallsport Leipzig – Na domácí straně to je Dánský útočník Yussuf Poulsen, který má na svém kontě 11 branek.

SV Darmstadt 98 – Na druhé straně to je Německý útočník Dominik Stroh-Engel, který má na svém kontě 9 branek.

Poslední 3 vzájemná utkání

Darmstadt – Leipzig 1:0
    Leipzig – Darmstadt 1:0
    Darmstadt – Leipzig 0:1

RasenBallsport Leipzig: Coltorti – Klostermann, Sebastian, Compper, Jung – Kimmich, Kaiser – Teigl, Demme, Poulsen – Reyna
    Náhradníci: Bellot – Ernst, Frahn, Damari, Kalmár, Hoheneder, Hierländer

SV Darmstadt 98: Mathenia – Holland, Sulu, Brégerie, Balogun – Gondorf, Behrens – Heller, Rosenthal, Kempe – Stroh-Engel
    Náhradníci: Platins – Gorka, König, Sirigu, Jungwirth, Stark, Ivana

Rozhodčí: Kampka – Göpferich, Sinn.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v bílých dresech, hosté dnes oblékli oranžové dresy.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se tlačí do útoku.

1
    Sulu poslal příliš dlouhý pas na Stroh-Engela a pro míč si tak došel Coltorti.

2
    Domácí se provinili na polovině hřiště faulem a k míči se tak opět dostávají hosté.

2
    Poulsen fauloval na pravé straně hřiště blízko hranice vápna Baloguna a hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop.

3
    Kempe však poslal míč pouze k jednomu z domácích hráčů a ten ho tak neměl problém odkopnout daleko od své branky.

4
    Stroh-Engel se už už řítil s míčem sám na brankáře, šanci mu však zhatil zvednutý praporek rozhodčího u postranní čáry.

5
    Demme nyní hledal obloučkem blízko hranice vápna ve vápně Teigla, ten však míč tak jak by si představoval a míč tak končí v rukavicích Mathenii.

6
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou a míč posílají až k brankáři Coltortimu.

7
    Reyna nyní napřáhl z hranice vápna a míč končí jen těsně vedle pravé tyče.
    Reynova rána mířila těsně vedle pravé tyče.

8
    Hosté nyní chybují blízko hranice soupeřova vápna a o míč opět přichází.

9
    Dlouhý nákop Sebastiana na Reynu příliš nevyšel a míč nakonec končí až u Mathenia.

10
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na vlastní polovině.

11
    Přihrávka Poulsena z levé strany hřiště nenašla ve vápně nikoho z jeho spoluhráčů a míč tak končí v zámezí.

12
    Hosté nyní měli výhodu přímého kopu zhruba z poloviny hřiště, Behrens se snažil míč poslat až do vápna, ten si to však namířil úplně mimo vápno a nakonec tak končí v zámezí.

13
    Teigl nyní dostal příliš dlouhý pas za obranu a míč už drží ve své náruči Mathenia.

14
    Holland vyslal z levé strany centr do vápna, míč si to však namířil přímo do rukavic Coltortiho.

15
    Teigl se dopustil útočného faulu a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

16
    Heller se dostal po levé straně s míčem až do vápna, poté hledal přízemním centrem ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, tam však nikdo z nich nebyl a Compper neměl problém míč odkopnout daleko od branky.

17
    Míč nyní drží na kopačkách domácí tým a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

18
    Behrensovi se nyní příliš nepovedl pas na svého spoluhráče a míč poslal až k brankáři Coltortimu.

19
    Kaiser napřáhl z velké dálky, trefil však pouze jednoho z obránců.

20
    Gondorf byl faulován zhruba na polovině hřiště a hosté tak zůstanou u míče.

21
    Behrens se nyní z ničeho nic dostal ve vápně k zakončení, jeho střela však postrádala razanci a Coltorti tak neměl sebemenší problém tuto střelu pokrýt.

22
    Poulsen se nyní po levé straně dostal s míčem až do vápna, poté však svým centrem trefil pouze jednoho z obránců a ten míč odráží do zámezí.

23
    Z následného rohového kopu nevzniklo ve vápně větší nebezpečí a jeden z obránců míč odkopává daleko od své branky.

24
    Sulu byl nyní zasažen v hlavičkovém souboji loktem do obličeje a Kaiser si vysloužil za tento faul žlutou kartu.

25
    Poulsen byl nyní nedovoleně zastaven zhruba pětatřicet metrů od branky a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

26
    Kaiser to zkusil přímo na branku a míč končí jen těsně nad břevnem.

27
    Behrens se dostal na levé straně s míčem až do zámezí a nyní se sám na sebe vzteká.

28
    Reyna se dopustil ve vápně soupeře útočného faulu a hrát tak budou hosté.

29
    Zápas je velmi vyrovnaný a zatím jsme mohli vidět pouze jednu větší šanci, kterou si připravil Reyna v sedmé minutě zápasu.
    Na utkání v Lipsku dorazila slušná návštěva.

30
    Behrens nyní předvedl důležitý obranný zákrok a to se domácím příliš nelíbilo, neboť si mysleli že měl být odpískán nedovolený zákrok a Jung tak následně tvrdě sestřelil Behrense, rozhodčí mu také ihned domlouvá.

31
    Heller nyní poslal z levé strany míč přímo na hlavu Kempeho a ten ho posílá těsně vedle levé tyče.

32
    Poulsen dostal skvělý pas na hranici malého vápna, míč si však nedokázal zpracovat a Mathenia tak neměl problém mu ho sebrat.

34
    Domácí nyní zahrávali rohový kop z pravé strany, jeden z domácích ho poslal přímo na hranici malého vápna a Compper byl velmi blízko branky, míč však jen o krok netrefil a Mathenia ho tak kryje do své náruče.

36
    Domácí jsou nyní u míče a kombinují s ním na vlastní polovině.

37
    Nyní však přišla nepřesná přihrávka a hosté se dostali do protiútoku, ten však nevyřešili vůbec dobře a míč končí od jednoho z hostujících hráčů v zámezí.

38
    Domácí opět drží míč na svých kopačkách.

39
    Kaiser zkusil své štěstí z hranice vápna, míč však napálil pouze do jednoho z obránců.

41
    Jeden z domácích hráčů byl nyní faulován blízko hranice vápna a domácí budou zahrávat další zajímavou standartku.

42
    Kaiser poslal míč přímo na branku, Compper se snažil napodobit Maradonu a míč poslal směrem na branku rukou. Rozhodčí to moc dobře viděl a uděluje mu žlutou kartu.

44
    Stroh-Engel se nyní skvěle uvolnil na hranici vápna přes jednoho z obránců, poté si míč navedl na svou silnější nohu a z uvnitř vápna míč napálil přímo do dalšího obránce.

45
    Běží nám poslední minuta první půle.

45

Druhý poločas začne zhruba v 19:30.

První poločas je za námi. Oba týmy hrají zatím velmi vyrovnané utkání a tak jsme mohli vidět pouze jednu větší šanci a to na straně domácích, když se v 7.minutě dostal ke střele z hranice vápna Reyna a míč poslal jen těsně vedle pravé tyče. Uvidíme zda se dočkáme ve druhé půli nějaké branky.

Držení míče: 63% – 37%
    Střely celkem: 7 – 7
    Střely na branku: 1 – 1

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a nyní s míčem kombinují na vlastní polovině.

47
    Kempe nyní poslal z pravé strany přízemní centr do vápna, tam si skvěle seběhl Behrens a nebýt špatného zpracování, tak je z toho nejspíše branka.

48
    Stroh-Engel se dopustil útočného faulu a míč tak získávají domácí.

48
    Hosté se nyní dostali do skvělého protiútoku, Kempe se snažil z pravé strany poslat míč do vápna na zcela volného Rosenthala, před ním však skvěle zasáhl jeden z obránců a míč tečuje do zámezí.

49
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině hřiště a míč téměř darují svému soupeři.

50
    Brégerie má nyní nějaké zdravotní problémy, nakonec však nebude potřeba ošetření a hra může pokračovat dále.

51
    Poulsen nyní hledal z levé strany centrem do vápna někoho ze svých spoluhráčů, tam však nikdo z nich nebyl a míč prosvištěl vápnem až do zámezí.

52
    Demme byl nyní tvrdě sražen zhruba na polovině hřiště a u míče tak zůstanou domácí.

53
    Mathenia nyní poslal nepřesný výkop pouze na kopačky domácích hráčů.

54
    Stroh-Engel nyní po jednom ze soubojů zůstává ležet na trávníku a bude muset být ošetřen.

55
    Stroh-Engel už je zpět na nohou a vypadá to, že bude dále pokračovat ve hře.

55
    Hosté si mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a míč končí až u Coltortiho.

56
    Kimmich se snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč přichází.

57
    Sebastian nyní poslal nepřesný pas na Teigla a míč končí na kopačkách hostujících hráčů.

58
    Mathenia nyní příliš nepospíchá s odkopem od branky a domácí fanoušci na něj pískají.

59
    Holland nyní tvrdě fauloval jednoho z domácích hráčů a po zásluze vidí od rozhodčího žlutou kartu.

60
    Teigl se dopustil útočného faulu a hrát budou hosté. Mathenia opět příliš nepospíchá s odkopem.

61
    Kempemu se nyní příliš nepovedl centr z levé strany a míč posílá do zámezí.

62
    Domácí jsou ve druhém poločase jasně lepším týmem, hostující obrana však pracuje velmi dobře.

63
    Hosté střídají. Hřiště opouští Rosenthal a místo něj nastupuje Sirigu.

64
    Reyna nyní přistrčil na polovině soupeře Sulua a rozhodčí tak píská faul.

65
    Domácí střídají. Hřiště opouští Demme a místo něj nastupuje Damari.

66
    A máme tu další žlutou kartu. Gondorf tvrdě sestřelil na polovině hřiště jednoho z domácích hráčů, rozhodčí neváhá a vytahuje žlutou kartu.

67
    Sirigu nyní už nestihl na hrací ploše přihrávku od svého spoluhráče a domácí tak budou vhazovat zhruba z poloviny hřiště.

68
    Kimmich byl nyní faulován blízko hranice vápna a domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiceti metrů.

69
    Centr z tohoto přímého kopu našel ve vápně pouze hlavu jednoho z obránců a ten míč posílá pryč z vápna.

70
    Poulsen nyní vyslal tvrdou střelu z hranice vápna, střela však trefila pouze jednoho z obránců.

71
    Damari nyní spadl ve vápně po kontaktu s Matheniou, rozhodčí píská, ale následně uděluje Damarimu žlutou kartu za simulování.
    Žlutá karta pro Damariho.

73
    Sirigův centr z pravé strany končí pouze v rukavicích Coltortiho.

74
    Klostermann si nyní udělal výlet až na polovinu soupeře, v souboji s protihráčem si však pomohl faulem a k míči se tak dostávají hosté.

75
    Poulsenovi se nyní nepovedla přihrávka na svého spoluhráče a míč doslova daruje svému soupeři.

76
    Domácí střídají. Hřiště opouští Teigl a místo něj nastupuje Frahn.

77
    Darmstadt právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Kempe dostal skvělou přihrávku od Sirigua do úniku po pravé straně, poté poslal skvělý přízemní centr do vápna na HANNA BEHRENSE a ten tvrdou střelou překonává Coltortiho.
    Hann BEHRENS - 0:1

79
    Domácí tak budou mít nyní co dělat aby dokázali s tímto výsledkem něco udělat.

79
    RB Lipsko právě vstřelil branku!
    Domácí bleskově vyrovnávají! Kimmich našel milimetrovou přihrávkou mezi dvěma obránci LUKASE KLOSTERMANNA, ten však napoprvé míč napálil do brankáře, poté se však dostal ke druhé střele a to už se nemýlil.
    Lukas KLOSTERMANN - 1:1

81
    Domácí se nyní dostali do další šance, střela od jednoho z domácích hráčů však trefuje pouze jednoho z obránců.

82
    Stroh-Engel byl nyní sám na polovině soupeře a o míč logicky přichází.

84
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

85
    Hosté se nyní dostali do obrovské šance! Sirigu dostal z levé strany přesný centr na hlavu a Coltorti musel předvést fantastický zákrok.

86
    Domácí střídají. Hřiště opouští Sebastian a místo něj nastupuje Kalmár.

88
    Domácí se velmi snaží vstřelit vedoucí branku, hosté však brání snad ve všech lidech a tak se nemohou domácí dostat do výhodnější střelecké pozice.

88
    Hosté střídají. Hřiště opouští Kempe a místo něj nastupuje Jungwirth.

89
    Mathenia nyní příliš zdržuje hru a rozhodčí mu za to uděluje žlutou kartu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90+2
    Hosté velmi dobře brání a domácí se tak nemohou dostat do větší příležitosti.

90+2
    Domácí budou ještě zahrávat rohový kop.

90+3
    Hosté střídají. Hřiště opouští Heller a místo něj nastupuje Gorka.

90+3
    Tak to je neuvěřitelné! Domácí se dostávají v poslední minutě do vedení 2:1! Po rohovém kopu se ve vápně dostal k zakončení Kimmich, ten poslal míč přímo na nohu brankáře FABIA COLTORTIHO a ten neměl problém z bezprostřední blízkosti překonat Matheniu.
    Fabio COLTORTI - 2:1

90+4

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes zcela zaslouženě vítězí a připisují si do tabulky 3 body. Na první branku jsme museli čekat až do druhého poločasu, když se v 77.minutě prosadil Behrens, poté však ihned za dvě minuty vyrovnal Klostermann. A to nejpodstatnější přišlo v poslední nastavené minutě zápasu. Jeden z domácích hráčů poslal míč od rohového praporku přímo na hlavu Kimmicha a ten míč poslal přímo k brankáři Coltortimu, ano čtete dobře BRANKÁŘI a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Střely celkem: 14 – 13
    Střely na branku: 3 – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště opět na shledanou. (20:28:02)