Olomouc – Žižkov 0:1 (kon.) | Ústí n. L. – Varnsdorf 0:0 (kon.) | Vlašim – Pardubice 1:0 (kon.)
Třinec – Zlín 0:3 (kon.) | Táborsko – Sokolov 2:2 (kon.) | Most – Karviná 0:1 (kon.)
Znojmo – Kolín 3:2 (kon.) | Opava – Frýdek-Místek 2:0 (kon.)
FK Baník Most 1909
0:1 (0:0)
MFK Karviná
Neděle 31.05.2015, 17:00 • Fotbalový stadion Josefa Masopusta • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V posledním kole FNL zažije Most v utkání proti Karviné minimálně na rok loučení s druhou ligou, protože už je několik kol jistě sestupujícím týmem. Oproti tomu Karviná se nachází na 8. místě se ziskem 43 bodů. Směrem dolů už se nemůže posunout, ale pokud v Mostě vyhraje, může ještě živit naději na posun o jedno místo výše. Karvinští v posledním kole doma podlehli 0:1 Ústí. První vzájemný duel skončil nerozhodně 1:1. Most poté, co na jaře nedokázal v jedenácti kolech získat ani bod, vyhrál poslední dva duely (s Frýdkem Místkem 3:2 a ve Znojmě 0:2). To nic nemění na tom, že z patnácté příčky v každém případě sestoupí do ČFL. Půjde jen o tom, aby se s druhou ligou rozloučil před vlastními diváky důstojně.

1

2
    O úvodní výkop se postarali domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.

2
    Utkání začíná velmi zvolna před prázdnými tribunami.

4
    Karviná zatím aktivnější, žádné velké ohrožení branky zatí ale nepřišlo.

6
    Glaser dostal přihrávku na střelu z první někde na hranici vápna, jeho pokus se stáčel k pravé tyči, kde by Šíla určitě nebyl, nakonec ale míč minul brankovou konstrukci.

8
    Chábera centroval do vápna z pravé strany, nepodařilo se mu však míč ideálně přizvednout, a tak jej hostující stoper bezpečně uklidil do bezpečí.

10
    Veselinovič si hned na začátku utkání zřejmě natáhl lýtkový sval, a tak domácí lavička poprvé střídá, na hřiště se podívá Schön.

12
    Karviná se teď dobrou kombinační hrou dostala po pravé straně až do šestnáctky Mostu, z celé situace je nakonec rohový kop.

14
    Od rohového praporku se dostal míč na hlavu Janíčka, který jej sice dokázal usměrnit na branku, ale jen do náručí Šíly.

14
    Urgela to teď zkusil zhruba ze třiceti metrů, jeho pokus jen proletěl nad břevnem domácí branky.

16
    Hosté teď skoro nepůjčují domácím míč.

17
    Velmi nepřesně teď pálil znovu z velké dálky Janíček, bude se kopat od branky Mostu.

18
    Kurtaj se postavil k rozehrávce standardní situace, poslal míč do vápna, ale příliš daleko od svých spoluhráčů.

21
    Kurtaj dostal přesný pas do vápna a vystřelil z otočky, po jeho pokusu na vzdálenější tyč ale bez problému vyskočil Pindroch.

22
    Žlutou kartu dostává domácí Šural.

24
    Daníček zpracoval míč kousek za půlící čarou a řítil se za pískotu několika desítek domácích fanoušků sám na branku Mostu, kde střelou po zemi sice prostřelil Šílu, ale nebylo mu to nic platné, neboť hlavní arbitr přiběhl zatím pomezním a upravil jeho verdikt a odpískal ofsajd hostujícímu útočníkovi!

26
    Karviná teď hodně hýří aktivitou.

29
    Další rohový kop Karviné teď rozehrál Eismann, ale našel pouze hlavu domácího Jiřího Procházky, který míč poslal mimo vápno Mostu.

31
    Hosté rozehrávali teď v krátké době třikrát od rohového praporku, ani jednou si však nedokázali ve vápně Mostu připravit brankovou příležitost.

33
    Kurtaj teď rozehrával roh na druhé straně a nutno podotknout, že velmi zdařile, ve vápně připravený Jiří Procházka sice vyskočil na míč, jenže ho nedokázal ideálně usměrnit.

35
    Koudelka teď nepřesnou přihrávkou na krátko odevzdal míč soupeři, který nyní obíhá okolo vápna.

37
    Velmi zajímavá standardka z pravé strany do vápna Mostu se snesla na kopačku Urgely, který trefil jen bránícího hráče Mostu.

39
    Jovanovič se teď s bolestivou grimasou skácel k zemi, domácí fanoušci tento zákrok vyhodnotili jako teatrální a ocenili jej pískotem.

41
    Hosté znovu operují s míčem na polovině Mostu.

43
    Karviná po celou první půli Most vyjma pár šancí z rohový kopů prakticky k ničemu nepouští.

45
    Koudelka dostává žlutou kartu po zákroku na Jovanoviče, který dnes není příliš oblíbený u domácího publika.

45

První půle posledního kola FNL je minulostí a nepřinesla nám jedinou branku. Územní převahu měl zcela jednoznačně hostující celek, který měl i několik velmi dobrých brankových příležitostí, ale žádnou nedokázal využít.

46

48
    Jan Procházka z velké dálky prověřil Pindrocha, ten po míči reflexivně vyskočil a stačil jej jen srazit do zámezí.

50
    Domácí vstoupili do druhé půle velmi aktivně a vypadá to, že se ještě v posledních 45 minutách jejich působení ve FNL poperou o výsledek.

52
    Jan Procházka znovu vybojoval míč ve vápně, tentokrát o něj ale přišel dříve, než s ním mohl nějak naložit.

52
    Karviná právě vstřelila branku!
    Tak tohle byl snad vůbec první výlet Karviné na půli Baníku ve druhé půli a hned je z toho branka! LUBOMÍR URGELA se dostal k odraženému míči a po zemi jej dopravil za brankovou čáru pod padajícím Šílou.

55
    Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Knötig, přichází Puchel.

57
    Úvodní branka hosty nakopla a už znovu dominují.

59
    Jiří Procházka teď z malého brankoviště doslova trestuhodně přestřelil branku, už mohlo být vyrovnáno. V ochozech to jen zašumělo!

61
    Domácí se opět snaží vytvořit si tlak na hosty z Karviné.

63
    Kurtaj centroval do vápna, míč ale nezamířil z kopačky Řeháka mezi tři tyče a bude se odkopávat od branky.

65
    Puchel se dostal po levé straně až do šestnáctky, ihned zvolil nikým neatakovaný střelu na bližší tyč, kterou Šíla vytěsnil jen do tyče!

67
    Karvinští drží míč na vlastní polovině, domácí trenér Medynský nabádá své svěřence k většímu presingu.

68
    Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Glaser, přichází Panák.

70
    Hosté svědomitě brání, domácí teď do ničeho nepouštějí.

72
    Mostečtí se na polovině Karviné zahánějí dlouhými nákopy.

74
    Janíček se dostal k odraženému míči ve vápně, jeho pokus ale nebyl příliš ideální, a tak nenadělal moc starostí Šílovi.

76
    Řehák na levé straně centroval do vápna, nikoho v něm však nenašel.

78
    Fall to zkoušel z voleje z velké dálky, míč mu ale nesedl ideálně na nohu, a tak ho poslal vysoko nad branku Karviné.

79
    Urgela teď dostal míč do běhu po levé straně a ihned zakončoval na vzdálenější tyč z hranice vápna, jeho pokus jen těsně proletěl okolo levé tyče mostecké branky!

81
    Puchel to zkusil z ostrého úhlu a málem se mu podařilo překvapit Šílu!

83
    Kurtaj to vzal na sebe, natáhl míč na střed ale vypálil do prostředku branku, což nemohlo Pindrocha překvapit.

84
    Urgela nyní v ofsajdu.

Dnešní utkání sleduje 308 diváků.

85
    Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Eismann, přichází Cverna.

85
    Střídání v týmu FK Baník Most 1909: ze hřiště odchází Koudelka, přichází Sulovský.

87
    Domácí zatím jen zoufale nakopávají míče na polovinu Karviné.

89
    Hosté se snaží kontrolovat vývoj zápasu a držet míč na svých kopačkách.

90

Je za námi poslední kolo FNL a domácí se minimálně pro příští sezonu loučí z touto soutěží. Karviná si na svou dlouhou cestu domů odváží 3 body a domácí mají již delší dobu zajištěnou místenku do ČFL. (18:50:45)