Ukrajina – Lucembursko 3:0 (kon.) | Estonsko – San Marino 2:0 (kon.) | Slovinsko – Anglie 2:3 (kon.)
Lichtenštejnsko – Moldavsko 1:1 (kon.) | Rusko – Rakousko 0:1 (kon.) | Bělorusko – Španělsko 0:1 (kon.)
Slovensko – S. Makedonie 2:1 (kon.) | Litva – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Švédsko – Černá Hora 3:1 (kon.)
Bělorusko
0:1 (0:1)
Španělsko
Neděle 14.06.2015, 20:45 • Borisov Arena, Borisov • Kvalifikace ME

Ode mne je to pro dnešek vše a já Vám přeji příjemný zbytek nnedělního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou! (22:45:19)

Španělsko si v dnešním utkání připisuje povinnou, ale také důležitou výhru 1:0 po jediné brance z prvné půle, o kterou se postaral v 45. minutě David Silva. Domácí se ve druhé půli hodně zlepšili, ale kýženou vyrovnávající branku vstřelit nedokázali. Zbývá také dodat, že nebýt vynikajího brankáře Gorbunova, tak by bylo o výsledku již dávno rozhodnuto. Španělé tak v tabulce zůstavají na 2. míště tabulky s 15 body, zatímco Bělorusko je na místě 4. se ziskem 4 bodů.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:20. Střely mimo: 2:9.

90+6

90+5
    Znovu skvělý Gorbunov, který dobře vyrazil ránu Moraty a poté míč ještě dobře vyboxoval před následnou dorážkou.

90+4
    Centr z pravé strany odvrátil razantní hllavičkou Piqué.

90+3
    Bělorusové už vrhají všechny síly do útoku.

90+2
    Vitolo měl další šanci, ale pod nohy se mu vrhli hedn dva obránci a střelu zblokovali.

90+1
    Střídající Staševič se dostal k centru, jenže ten doplachtil pouze do náručí Ikera Casillase.

90
    Bude se nastavovat 5 minut!

90
    Střídání v týmu Běloruska: ze hřiště odchází Hleb, kterého nahrazuje Putilo.

89
    Ten se hostům příliš nevyvedl, nicméně poté měl dobrou šanci Moratam který střelou po zemi jen těsně minul pravou tyč branky Gorbunova.

89
    Rohový kop pro Španělsko.

88
    Vitolo táhl rychlý brejk hostů a poté hledal ve vápně zcela volného Moratu, avšak v poslední chvíli mu padl pod nohy Martynovič, který celou akci zastavil.

87
    Kornilenko dostal trochu prostoru na pravé straně, odkud mohl vypálit, jenže hledat ještě dalšího spoluhráče, což se ukázalo jako chybné rozhodnutí.

86
    Střídání v týmu Španělska: hřiště opouští Silva, kterého nahrazuje Bernat.

85
    Poté to ale právě SIlva přehnal s razancí, a proto vidí z ruky hlavního arbitra žlutou kartu.

84
    Silva měl na kopačce rozhodnutí! Po skvostné přihrávce Vitola se dostal sám s míčem před Gorbulova, který však předvedl zákrok večera a stále drží naděje Běloruska na bodový zisk.

83
    Španělé drží míč na svých kopačkách a nepouštějí hosty na míč.

Daniel Kinc

Branky: 45. Silva (Fàbregas)

Karty:   7. Bordačev (BLR), 21. Něchajčik (BLR) – 54. Morata (ESP), 59. Pedro (ESP), 85. Silva (ESP)

Bělorusko: Gorbunov – Šitov, Martynovič (C), Filipenka, Bordačev – Něchajčik, Kisljak (78. Drahun), Majewski, M. Volodko (81. Stasevič) – Hleb (90. Putilo), Kornilenko.
    Náhradníci: Černik, Žawnow – Drahun, Krivec, Lapcew, Putilo, Palicevič, Paljakow, Signevič, Stasevič.

Španělsko: Casillas – Torres Juanfran, Piqué, Ramos, Alba – Silva (86. Bernat), Busquets, Fàbregas (75. Isco), Cazorla – Pedro (65. Vitolo), Morata.
    Náhradníci: de Gea, S. Rico – Bartra, Bernat, Carvajal, San José, Isco, Koke, Vitolo, Alcácer, Nolito, Vidal.

Rozhodčí: Robert Schörgenhofer – Matthias Winsauer, Roland Brandner (všichni Rakousko)