Širak – AIK Stockholm 0:2 (kon.) | Alaškert – Kajrat 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Černo More 4:0 (kon.)
Debrecín – Skonto FC 9:2 (kon.) | Keşla FK – Hafnarfjördur 2:2 (po pr.) | Jūrmala – Vojvodina 1:1 (kon.)
Omonia Nikósie – Jagiellonia 1:0 (kon.) | Qäbälä – Čukarički 2:0 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Ferencváros 2:0 (kon.)
Kalju – Vaduz 0:2 (kon.) | Brøndby – Beroe 0:0 (kon.) | Rosenborg – Reykjavík 3:0 (kon.)
Botoşani – Legia 0:3 (kon.) | PAOK – Loko Záhřeb 6:0 (kon.) | UC Dublin – Slovan Bratislava 1:5 (kon.)
Odd – Shamrock 2:1 (kon.) | Göteborg – Śląsk 2:0 (kon.) | Riteriai – Apollon Limassol 0:0 (kon.)
Hajduk Split – Koper 4:1 (kon.) | Strømsgodset – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Differdange – Trabzonspor 1:2 (kon.)
Beitar Jeruzalém – Charleroi 1:4 (kon.) | Thun – Beer Ševa 2:1 (kon.) | Žilina – Dacia Kišiněv 4:2 (kon.)
Newtown – Kodaň 1:3 (kon.) | Astra Giurgiu – Inverness Caledonian 0:0 (kon.) | FK Rabotnički – Jelgava 2:0 (kon.)
Wolfsberger – Soligorsk 2:0 (kon.) | Mladost Podgorica – Kukësi 2:4 (kon.) | Linfield – Trnava 1:3 (kon.)
Aberdeen – Rijeka 2:2 (kon.) | Birkirkara – West Ham 1:0 (3:5 po pen.)
MŠK Žilina
4:2 (1:0)
Dacia Kišiněv
Čtvrtek 23.07.2015, 19:30Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu druhé předkola EL. Dnes se spolu utkají týmy MŠK Žilina a FC Dacia Kišiněv. Start utkání je naplánován na 19:30.

První zápas nabídl krásnou podívanou, po které se nakonec radovali favorizovaní slovenští hráči. V prvním poločase se toho ještě tolik zajímavého nedělo, kromě jedné šance Vavra. Vše podstatné přišlo až po přestávce. Šest minut v rozmezí mezi 53. a 59. minutou stačilo Žilině na vstřelení dvou branek a výrazné posílení šancí na postup. Obě branky vstřelil chorvatský kanonýr Matej Jelič. Rumuni se poté ještě snažili a deset minut před koncem přišlo zadostiučinění, když se z standardky trefil opravu krásně Maxim Mihaliov. Žilina si tedy přiveza domů výhru 2:1, což je pro ně velmi povzbuzující. Po včerejším konci Trenčína v LM se na Žilinu, jakožto zástupce Slovenska, bude obracet ještě víc očí slovenských fanoušků. Dle předpokladů by ale měli žilinští vše zvládnout.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

MŠK Žilina: Volešák – Letić, Škriniar, Vavro, Mabouka – Mihalík, Škvarka, Pečovský "C", Káčer, Čmelík – Jelić
    Náhradníci: Le Giang – Hučko, Michlík, Michlík, Bénes, William, Špalek

FC Dacia Kišiněv: Gaiduchevici – Mamah, Posmac "C", Roşca, Zastavniy – Mihaliov, Cociuc, Mani, Pidnebennoy, Lozoviy – Frunză
    Náhradníci: Railean – V. Jardan, Gavrylenko, Zagynailov, Pavlov, Stjepanović, Leuca.

1

1
    Úvodní výkop měli k dispozici hostující fotbalisté, kteří ale kombinovali nejprve směrem dozadu, až poté se vydali kupředu.

2
    Svůj střelecký pokus už si připsal také Maxim Mihaliov, avšak napoprvé úspěšný nebyl.

4
    Domácí byli vytlačeni na polovinu hřiště, tam se o míč podělili Vaveo a Mabouka.

6
    Vavro hledal za obranou Čmelíka, ten ale balon bohužel nedostihl, brankář hostujícího celku byl u něj rychleji.

7
    Domácí měli možnost zahrát rohový kop, ten se jim ale ne zcela vydařil, i tak se ale nadále drží u míče.

8
    Do vápna mířil dobrý centr, na který si naskočil Jelić. Pokus to nebyl špatný, ale Gaiduchevici dokázal balon polapit.

10
    Domácí jsou stále u balonu, hosty zatím nepouštějí k nijaké výraznější šanci. Až nyní budou zahrávat standardní situaci.

11
    Hosté se rozhodli pro centr do vápna, na něj si ale nedokázal vyskočit tak, aby zakončil přesně, balon tak končí mimo hrací plochu.

12
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou kupředu, avšak domácí jim sebrali balon a sami zaútočili. Káčerova střela ale brankáře nevystrašila.
    12. Káčerova střela.

14
    Domácí měli další dobrou šanci, z té ale Škvarka trefil pouze boční síť.

16
    Žilina právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Po rohovém kopu se dostal odražený balon na DENISE VAVRA, který se již nemýlil.
    16. VAVRO - 1:0

18
    Střeleckou pozici si následně vytvořili i hosté, avšak Mihai Rosca nedokázal prostřelit již téměř překonaného Volešáka.

20
    Hosté se stále snaží odpovědět na úvodní branku, avšak zatím nemají dostatek štěstí.

22
    Domácí hráči zatím pouze napadají, ale nemůžou svému soupeři odebrat míč.

24
    Až nyní se domácí dostali k balonu a pomalu se přesouvají na polovinu hostujícího celku, ten zformoval obranu, a tak to nebude mít Žilina lehké.

25
    Po další akci Káčera mají domácí k dispozici rohový kop.

25
    Centr byl ale přetažený, ani jeden z hráčů na něj nedokázal vyskočit. Z následné akce je navíc Žilině odpískán ofsajd.

26
    Po úvodní brance se domácí trochu stáhli, už nejsou tak aktivní a spíše si hlídají obranu, kupředu vyrážejí jen po chybách Dacie.

28
    Obrovská šance hostujícího celku! Po přihrávce se dostal ke střele do téměř odkryté brány Mihaliov, avšak pálil těsně vedle tyče, jelikož byla jeho rána tečovaná!

29
    Domácí jsou stále pod tlakem hostujícího celku, ten zahrává již několikátý rohový kop v řadě, ani z jednoho ale pořádně nezahrozil.

30
    Další obrovská šance Dacie! K hlavičce se po rohovém kopu dostal Posmac, kapitán hostujícího celku, ale trefil břevno!

30
    Ale pozor! Lozoviy zfauloval jednoho z hráčů domácích a rozhodčí se nechystal vylučovat, avšak poté, co k němu Lozoviy přiběhl a něco mu řekl, dostal červenou kartu ihned!
    30. Červená karta pro Lozoviye

32
    Faulovaným byl Jelić, po krátkém ošetření už je ale zpátky na nohou a opět se může zapojit do akcí.

35
    Domácí se po vyloučení Lozoviye zatím nedostali do výraznější akce, prozatím se spíše brání namátkovým útoků hostů.

37
    Čmelík se po perfektní přihrávce dostal do vyložené šance, avšak v zakončneí nebyl úplně přesný a brankář ho vychytal!

38
    Hosté dnes nehrají zrovna v rukavičkách. Na to, že již mají jednu červenou kartu, tak hrají docela na hranici pravidel.

40
    Hlavní síla Žiliny by mohla být v centrech, těch dnes vyslali domácí opravdu hodně. Vypadá to, že je je jen otázkou času, kdy se díky jednomu z nich prosadí.

41
    Čmelíkova nadýchaná přihrávka přistála u Jeliće, ten ale kvůli jednomu z obránců neměl dostatek prostoru na zpracování a následnou střelou.

42
    Další Čmelíkova akce, nyní to zkusil tak nějak sólo, ale ani tato varianta hry mu nevyšla, o balon přišel ve vápně.

43
    Domácí by v prvním poločase určitě ještě rádi přidali jednu pojišťující branku, hosté ale zatím brání co jim síly stačí.

44
    Ani domácí se neobejdou bez karty, pro ně bude naštěstí jen žlutá, potrestaný je Letić.

45
    Rozhodčí k prvnímu poločasu přidá ještě dvě minuty navrch. Uvidíme, jestli toho nějaký tým využije.

45+1
    Ani jeden tým už se ale nikam nežene, oba celky chtějí dohrát první poločas v klidu.

45+2
    Tak nakonec ještě domácí zahrozili! Ke střele se dostal Bojan Letić, avšak bránu minul opravdu o kousek. Kdyby se trefil, mohlo být prakticky hotovo.
    45+2. Letićova střela

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas, který by se dalo říct, že patřil domácím. Ti se dostali do vedení poměrně brzy, čímž se určitě uklidnili. Hosté poté navíc dostali červenou kartu, s čímž určitě pro taktiku nepočítali, a tak jejich hra bude muset být opatrnější. Aby dosáhli alespoň prodloužení, tak potřebují vstřelit dvě branky.

46

46
    Úvod druhého poločasu začala akce hostujícího celku, ten se ale do zakončení nedostal.

47
    I nadále pokračují v akci hosté, ti se stále motají kolem vápna domácího celku, avšak ani nyní nemohou zakončit.

48
    Žlutou kartu dostává Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina).

49
    Domácí se nyní ujali balonu a mají výhodu standardní situace.

50
    Tak to byla krásná akce Žiliny! Domácí se dostali do rychlého brejku, balon se dostal před bránu, tam se ale nikdo neprosadil. Míč se tak odrazil na volného MIROSLAVA KÁČERA, která se z hranice vápna nemýlil a vše propálil.
    50. Miroslav KÁČER - 2:0

51
    Hosté se poté dostali, ale na dlouho, domácí je opět obrali o balon.

52
    Žlutou kartu dostává Zastavniy (FC Dacia Kišiněv).

54
    Domácí pokračují ve výborné hře, Čmelík nyní našel Jeliće, tomu chyběl k zakončení opravdu jen kousíček, ve skluzu před bránou minul míč o centrimetry.

56
    Střídání v týmu FC Dacia Kišiněv: ze hřiště odchází Frunză, přichází Havrylenko.

56
    Střídání v týmu FC Dacia Kišiněv: ze hřiště odchází Mani, přichází Pavlov.

56
    Střídání v týmu FC Dacia Kišiněv: ze hřiště odchází Pidnebennoi, přichází Leuca.

57
    Po střetu s protihráčem zůstává na zemi ležet Jelić, rozhodčí okamžitě přivolává lékaře. Snad to nebude nic vážného, pro Žilinu by to byla veliká ztráta.

58
    Lékaři odvádějí Jeliće mimo hřiště, uvidíme, jak rychle se vrátí do hry.

60
    Čmelík patičkou vysunul Letića, ten ale z dobré pozice nedokázal skórovat.

62
    Žilina vede již o tři branky a o postupujícím je dovolím si říct rozhodnuto! MICHAL ŠKVARKA se dostal k balonu ve vápně a prudkou ranou z blízkosti prostřelil brankáře Dacie!
    62. Michal ŠKVARKA - 3:0

64
    Kišiněv právě vstřelil branku!
    Tak ale Dacie odpovídá neméně hezkou brankou! Přesný pas na vrchol vápna doputoval až na EUGENIUA COCIUCE, který se trefil krásně na vzdálenější tyč!
    64. COCIUC - 3:1

66
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Škvarka, přichází Bénes.

68
    Dnešní utkání sleduje 3856 diváků.

70
    Domácí již hrají opravdu v pohodě, hosté během dvaceti branek dle předváděné hry asi těžko vstřelí tři branky, Žilině by postup utéct neměl.

72
    Od domácích jsme viděli rychlý brejk, avšak poněkud smolný. Hned tři střelecké pokusy během jedné akce, ale všichni hráči promáchli.

73
    Ve vápně zůstal právě po zmíněné akci Čmelík. Nejprve to vypadalo pouze na křeč, ale nakonec je odnášen na nosítkách.

74
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Čmelík, přichází Paur.

74
    Rosca (KIS) u kraje hřiště poměrně tvrdě poslal k zemi Bénese, za tento zákrok vidí žlutou kartu.

75
    Zástupci Žiliny předvedli pěknou akci, když si Káčer položil hned ti hráče! Následná přihrávka na Paura už ale byla zbytečný, hosté se po ní navíc osvobozují.

77
    Domácí nikam sice nepospíchají, avšak raději mají balon pod kontrolou. Aktuálně jsou s ním na polovině hostů a nevypadají, že by se chtěli přesunout jinam.

78
    Trvalo poměrně dlouho, než se do hry zapojili konečně také hosté. Avšak nemělo to dlouhé trvání, jelikož se domácí dostali do brejku, tam ale zklamala finální přihrávka.

79
    Fanoušci obou celků neustále fandí, což dělá opravdu dobou atmosféru i na tak malou návštěvu.

80
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Mihálik, přichází Špalek.

81
    Hosté se dostali do útoku a zahrávali rohový kop, který dokonce u opakovali, avšak ani na jeden pokus z něj nic nevytěžili.

82
    Obrovská šance Lászla Benése! Ten nejprve trefil břevno, od kterého balon odrazil zpět do hry, následně šla dorážka těsně mimo bránu!

84
    Z rohového kopu se balon dostal před bránu, kde se jako první zorientoval Jakub PAUR a doklepl balon do nekryté brány.
    84. Jakub PAUR - 4:1

87
    Hosté se přeci jen ještě nevzdávají. Dacia se dostala do přečíslení, avšak zakončení na sebe vzal PETRU LEUCA, který se trefil krásně pod břevno!
    87. Petru LEUCA - 4:2

90
    Žlutou kartu dostává Pavlov (FC Dacia Kišiněv).

90+1
    Rozhodčí ve druhém poločase přidává tři minuty.

90+2
    Hosté se ještě derou do útoku, na nějaké stahování skóre je už ale krapet pozdě, nyní už hosté nemají šanci stihnout.

90+2
    Žlutou kartu dostává Mihailov (FC Dacia Kišiněv).

90+2

Žilina nakonec potvrdila roli favorita a v trochu divočejším zápase vítězí 4:2. Po venkovní výhře 2:1 tak v klidu postupuje do další fáze Evropské ligy. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování. (21:26:23)