Olomouc – Vítkovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Martin – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:1 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.) | Trnava – Senica 3:4 (kon.) | Kadaň – Most 2:5 (kon.)
Prostějov – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 4:3 (kon.)
Jihlava – Trenčín 2:5 (kon.) | Slavia – K. Vary 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 4:10 (kon.)
Kladno – Plzeň 5:3 (kon.) | HC Slovan – Zlín 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Stadion Litoměřice
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Čtvrtek 06.08.2015, 18:00 • Kalich aréna • Přípravné zápasy

Konec zápasu. (20:17:06)

59:58
    Benátky si po icingu berou oddechový čas.

59:38
    Plášil se snažil založit z útočného pásma útok, který však zastavily Benátky ve středním pásmu.

59:00
    Benátky vyhodily puk do litoměřického pásma, kde se k němu dostal první Šulc.

58:04
    Tomáš Král zůstává na střídačce!

58:04
    Litoměřický trenér Jiří Kučera si vyžádal time-out.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:51
    Offside domácích.

56:37
    Litoměřice právě vstřelily branku! Jan Lukáš dočaroval, puk se smolně odrazil od jeho betonu do sítě po střele DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO. Asistence: Jaromír Chmel.

56:16
    Lukáš čaruje v Benátské brance, postupně si poradil se střelami Plášila, Rouska a Doležala.

55:06
    Ransdorf vyhodil puk do útočného pásma.

54:44
    Tomáš Král byl nucen kotouč zalehnout.

54:20
    Bittner se prorval do útočného pásma, kde mu kotouč vzápětí sebral Šulc.

Dnešní utkání sleduje 386 diváků.

53:01
    Po dorážce končí puk pod Janem Lukášem.

52:22
    Puk se odrazil od brusle Petra Litery, avšak Králův beton byl rychlejší.

51:26
    Litoměřice kombinují v útočném pásmu, Šiknerova střela se odrazila od hokejky benátského obránce a skončila v rukavici Jana Lukáše.

49:50
    Norair Hovsepyan kličkuje s pukem se středním pásmu.

49:02
    Litoměřice propálily další přesilovou hru, Benátky si udržují dvoubrankový náskok.

48:20
    Puk se přesouvá ze strany na stranu, žádná strana ho není schopna zkrotit.

46:57
    Petr Litera (BEN) ve středním pásmu podrazil domácího hráče a jde na 2 minuty na trestnou lavici. Jedná se o celkem 17. vyloučení v dnešním utkání.

46:41
    Hosté hrají v plném počtu.

46:40
    Doležalovu střelu zastavila Lukášova vyrážečka.

45:47
    Litoměřice si udržují útočné pásmo, zatím se však do větší šance nedostaly.

44:37
    Benátky jdou do čtyř, Matějíček si od rozhodčího vyslechl verdikt 2 minuty za držení.

43:52
    Halvas šťouchal do Krále tak dlouho, až se Půlpán (LTM) neudržel a přišel na obranu jeho gólmana. Do následné šarvátky se ještě zapletl Schwamberger (BEN). Schwamberger s Půlpánem dostávají oba 2+2 minuty za hrubost.

43:18
    Střela Dlouhého končí v ochranné síti.

43:05
    Hosté ubránily čtyřminutové oslabení.

42:20
    Benátky poprvé vyhazují, ve čtyřech budou ještě 30 sekund.

41:48
    Postupně zkusili štěstí Kalla a Šulc, oba bez úspěchu.

40:26
    Domácí se usadili v benátském pásmu, Krstevovu střelu Lukáš vychytal.

40:01

Hráči jsou na ledě, poslední část může začít.

O dnešním utkání rozhodují přesilové hry. Všechny čtyři branky totiž padly v početní výhodě. Litoměřice začnou třetí část v přesilovce, která bude trvat přesně 3 minuty a 6 sekund. Povede se domácím utkání otočit? To se dozvíme v poslední třetině, která začne za 14 minut.

40:00

39:59
    Bittner se dostal do útočného pásma, jeho akci však vykryl pohotový Král betonem.

39:06
    Chmel odjíždí po vysoké holi s rukou pevně přitisknutou na tváři. 2+2 minuty dostává Dlouhý (BEN).

38:16
    Zpoza benátské klece poslal Doležal přihrávku na jednoho z litoměřických útočníků. K puku se však rychleji dostaly Benátky, které kotouč zavezly do litoměřického pásma.

37:26
    Domácí přesilovka se obešla bez větších šancí, obě strany hrají s pěti hráči v poli.

36:27
    Domácí hrají s plným počtem hráčů, v přesilovce budou ještě minutu.

35:44
    Hraje se 4 na 4, na trestné lavici sedí Miškovský. (2 min.)

35:04
    Benátky právě vstřelily branku! Benátky dlouho držely domácí v obranném pásmu. Po sérii několika přihrávek poslal Matějíček puk k pravé tyči na JANA VÍŠKA, který zakončil do prázdné branky. Asistence: Martin Matějíček

34:41
    Říha otestoval Králův pravý beton.

34:04
    S první střelou Benátek v přesilovce neměl Král sebemenší problém.

34:00
    Minutu a půl si hosté užijí přesilovku 5 na 3, nervy na uzdě u mantinelu neudržel Kalla. (hákování)

33:31
    Ransdorf (LTM) jde ven na 2 minuty, sekání.

33:21
    Hubáček zkusil štěstí z dálky, branku Krále ale minul.

32:36
    Litoměřice tlačí, chuť na vyrovnání je očividná.

31:26
    Střela Valáška z voleje šla vysoko nad benátskou klec.

29:48
    Akci Benátek přerušil ofsajd.

29:33
    Jandejsek je dnes nejaktivnějším hráčem Benátek, další z jeho střel chytil Král do lapačky.

28:39
    Litoměřice právě vstřelily branku! Stačilo jen málo, branku obkroužil ZDENĚK DOLEŽAL a zasunul k tyčce. Bez asistence.

28:34
    Hosté jdou na trestnou lavici, před brankou hákoval Dlouhý. (2 min.)

26:24
    Benátky právě vstřelily branku! Souhra ADAMA JANDEJSKA s Petelinem očividně funguje. Dělovkou od modré čáry navyšuje Jandejsek vedení Benátek na 3:1. Asistence: Luka Petelin

26:15
    Domácí hrají ve čtyřech.

26:05
    Litoměřice dusí benátské šance, Středočeši během dvojnásobné výhody ani jednou nevystřelili.

25:35
    Stadion vyhazuje, zbývá 29 vteřin hry 5 na 3.

25:24
    Litoměřice jdou do tří, za podražení jde na dvě minuty ven Norair Hovsepyan.

24:53
    Litoměřice solidně brání, Doležal se dokonce dostal do útočného pásma a snažil se získat kotouč.

24:16
    Hosté mají šanci opět získat dvougólový náskok, na dvě minuty si jde zchladit hlavu Jakub Šulc. (podražení)

23:34
    Bitva o puk za Královou svatyní končí přerušením.

22:26
    Litoměřice právě vstřelily branku! Od modré čáry se po krásné přihrávce prosadil RENÉ PIEGL. Asistence: Milan Valášek, Zdeněk Doležal.

21:13
    Krstev prorazil do útočného pásma, jeho střela z blízka zavadila o Lukášovu branku.

20:31
    To se ale málem nevyplatilo, Litoměřice získaly puk a Lukáš musel dvakrát zasáhnout. To nesnesl Čermák, který jde na trestnou na 2 minuty za nedovolené bránění.

20:14
    Úvodní vhazování patří Benátkám, kteří odvezly puk do vlastního pásma.

20:01

V prvních deseti minutách utkání jsme sledovali poměrně jednostranný zápas, ve kterém měly navrch jasně Benátky. V druhé polovině se, mimo jiné díky častým vyloučení hostů, hra srovnala, avšak Litoměřicím se stav zkorigovat nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně za 15 minut.

20:00

19:42
    Čermák vypálil od modré čáry, jeho střela Krále úplně minula.

19:21
    Ofsajd Litoměřic.

19:09
    Šikner nahodil puk na Lukáše, hosté nakonec měli s slabou střelou problém.

18:30
    Icing Benátek.

18:21
    Hosté jsou v plném počtu.

18:00
    Krstevova dělovka skončila v rukavici hostujícího brankáře.

17:11
    Po vyhození Volfa však Litoměřice pásmo rychle ztrácejí.

16:30
    Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli, Litoměřice se usadily v útočném pásmu a povedlo se jim i třikrát vystřelit.

16:18
    Další vyloučení hostů, Litoměřice budou hrát 4 vteřiny dvojnásobnou přesilovou hru. Vyloučen je Hubáček (2 min., podražení)

15:24
    Litoměřice poprvé v přesilové hře kombinují v útočném pásmu.

15:02
    Benátky úspěšně hasí všechny litoměřické pokusy o útok.

14:40
    Podruhé uvidíme přesilovou hru v podání domácích, na trestnou lavici jde Miškovský. (2 min., hákování)

13:44
    Zakázané uvolnění Benátek.

12:56
    Bílek drží puk za vlastní bránou, Litoměřice střídají.

12:19
    Ofsajd domácích.

12:09
    Hosté hrají s plným počtem hráčů.

11:50
    Šulcovi ujel po přihrávce puk, Benátky vyhazují.

11:16
    Domácí hrají s plným počtem hráčů, přesilovku si užijí 55 vteřin.

Na 43 vteřin se bude hrát ve čtyřech, Čermák jde ven na 2 minuty za nedovolené bránění.

10:05
    Benátky si s přehledem drží útočné pásmo.

09:34
    Říhova silná střela od modré šla mimo branku.

08:50
    Máme tu další přesilovku hostů, tentokrát půjde trestnou lavici zahřát na 2 minut Dominik Bílek. (Krosček)

08:25
    Kallova střela se odrazila od benátského obránce do ochranné sítě, vhazovat se bude před Lukášem.

07:54
    Bitterův pokus z bezprostřední blízkosti zastavil Králův beton.

07:40
    Před brankou Benátek vypukla po přerušení malá šarvátka, vylučovat se nebude.

07:39
    Litoměřice se poprvé usadily v útočném pásmu, střela Piegla od modré se odrazila od hrudi Lukáše,

06:20
    Doležal dlouho bojoval o puk před benátskou brankou, avšak nakonec mu puk ujel.

06:12
    Offside hostů.

04:26
    Benátky právě vstřelily branku! Prudkou střelou od modré čáry se prosadil ADAM JANDEJSEK. Asitence: Luka Petelin, Radek Hubáček

03:50
    Vyloučení domácích, dvě minuty za hákování si odsedí Ondřej Kopta.

02:24
    Benátky právě vstřelily branku! Úvodní gól padl z dorážky, střelcem je VOJTĚCH HAVLAS. Asistence: Daniel Schwamberger, Petr Litera

02:07

01:48
    Z bitvy o puk v rohu vyšly vítězně Benátky.

01:29
    Král chytil první střelu Jandejska do lapačky.

00:18
    Benátky se tlačí do útoku.

00:01

Hráči jsou opět na ledové ploše, Litoměřice se převlékly do modrých dresů. Utkání co nevidět začne.

Hráči obou týmu jsou na ledě, bylo zahájeno rozbruslení. Zajímavé je, že oba týmy se rozhodly vyjet na rozbruslení oděni v bílém.

SESTAVA LITOMĚŘIC: Král (Michajlov) – Šikner, Šulc, Bílek, Krstev, Plášil, Piegl – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Sýkora, Půlpán, Hovsepyan – Bartoň, Kastner, Ransdorf

SESTAVA BENÁTEK: Lukáš (Sejpal) – Čermák, Říha, Čakajík, Arlt, Hubáček, Jandejsek, Tržický – Špaček, Višek, Matějček, Volf, Miškovský, Dlouhý, Petelin, Bittner, Nemček, Schwamberger, Havlas, Litera

28.1.2015: Litoměřice – Benátky 2:4

Benátky čekal v prvním přípravném zápase o několik úrovní lepší soupeř, konkrétně Jugra Chanty-Mansijsk z východoevropské KHL. Premiéra benátského trenéra Čelanského jistě nevyšla podle jeho představ, jelikož si Jugra s domácím týmem bez významnějších potíží poradila. Po gólech Volova, Bortnikova, Ivanova a Ugolinkova odjíždí ze středních Čech s vítězstvím 4:1.

Poslední soupiska Benátek: Schwarz (Hosnedl) – Jandejsek, Hubáček, Ulrych, Kajínek, Říha, Čermák – Matějček, Lakatoš, Petelin – Dlouhý, Miškovský, Volf – Král, Plodek, Špaček – Hrníčko, Jonâk, Víšek.

Litoměřice mají za sebou první přípravné utkání, které se odehrálo v severočeské Kadani. Klub se rozhodl dát v prvním přípravném utkání větší prostor mladším hráčům a tak tým odjel do Kadaně bez hlavních opor. Častá vyloučení hostů vedla k porážce Stadionu 3:1, přičemž jedinou branku Litoměřic zaznamenal útočník Václav Racek.

Poslední soupiska Litoměřic: Michajlov (Března) – Málek, Piegl, Brandejský, Racek, Rousek, Plášil, Chmel, Krátoška, Valášek, Hovsepyan, Bílek, Šikner, Bartoň, Zajan, Sýkora, Hercig, Půlpán, Kastner, Ransdorf

Dobrý den, z litoměřické Kalich arény vás vítáme u dnešního přípravného zápasu mezi týmy HC Stadion Litoměřice a HC Benátky nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 23. Piegl (Valášek, Doležal), 29. Doležal, 57. Švagrovský (Chmel) – 3. Havlas (Schwamberger, Litera), 5. Jandejsek (Petelín, Hubáček), 27. Jandejsek (Petelin), 36. Víšek (Matějíček)

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Šikner, Šulc, Bílek, Krstev, Plášil, Piegl – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Sýkora, Půlpán, Hovsepyan – Bartoň, Kastner, Ransdorf
    HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Sejpal) – Čermák, Říha, Čakajík, Arlt, Hubáček, Jandejsek, Tržický – Špaček, Višek, Matějček, Volf, Miškovský, Dlouhý, Petelin, Bittner, Nemček, Schwamberger, Havlas, Litera