Olomouc – Vítkovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Martin – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:1 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.) | Trnava – Senica 3:4 (kon.) | Kadaň – Most 2:5 (kon.)
Prostějov – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 4:3 (kon.)
Jihlava – Trenčín 2:5 (kon.) | Slavia – K. Vary 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 4:10 (kon.)
Kladno – Plzeň 5:3 (kon.) | HC Slovan – Zlín 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Stadion Litoměřice
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Čtvrtek 06.08.2015, 18:00 • Kalich aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, z litoměřické Kalich arény vás vítáme u dnešního přípravného zápasu mezi týmy HC Stadion Litoměřice a HC Benátky nad Jizerou.

Litoměřice mají za sebou první přípravné utkání, které se odehrálo v severočeské Kadani. Klub se rozhodl dát v prvním přípravném utkání větší prostor mladším hráčům a tak tým odjel do Kadaně bez hlavních opor. Častá vyloučení hostů vedla k porážce Stadionu 3:1, přičemž jedinou branku Litoměřic zaznamenal útočník Václav Racek.

Poslední soupiska Litoměřic: Michajlov (Března) – Málek, Piegl, Brandejský, Racek, Rousek, Plášil, Chmel, Krátoška, Valášek, Hovsepyan, Bílek, Šikner, Bartoň, Zajan, Sýkora, Hercig, Půlpán, Kastner, Ransdorf

Benátky čekal v prvním přípravném zápase o několik úrovní lepší soupeř, konkrétně Jugra Chanty-Mansijsk z východoevropské KHL. Premiéra benátského trenéra Čelanského jistě nevyšla podle jeho představ, jelikož si Jugra s domácím týmem bez významnějších potíží poradila. Po gólech Volova, Bortnikova, Ivanova a Ugolinkova odjíždí ze středních Čech s vítězstvím 4:1.

Poslední soupiska Benátek: Schwarz (Hosnedl) – Jandejsek, Hubáček, Ulrych, Kajínek, Říha, Čermák – Matějček, Lakatoš, Petelin – Dlouhý, Miškovský, Volf – Král, Plodek, Špaček – Hrníčko, Jonâk, Víšek.

12.2.2015: Benátky – Litoměřice 3:1

SESTAVA LITOMĚŘIC: Král (Michajlov) – Šikner, Šulc, Bílek, Krstev, Plášil, Piegl – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Sýkora, Půlpán, Hovsepyan – Bartoň, Kastner, Ransdorf

SESTAVA BENÁTEK: Lukáš (Sejpal) – Čermák, Říha, Čakajík, Arlt, Hubáček, Jandejsek, Tržický – Špaček, Višek, Matějček, Volf, Miškovský, Dlouhý, Petelin, Bittner, Nemček, Schwamberger, Havlas, Litera

Hráči obou týmu jsou na ledě, bylo zahájeno rozbruslení. Zajímavé je, že oba týmy se rozhodly vyjet na rozbruslení oděni v bílém.

Hráči jsou opět na ledové ploše, Litoměřice se převlékly do modrých dresů. Utkání co nevidět začne.

00:01

00:18
    Benátky se tlačí do útoku.

01:29
    Král chytil první střelu Jandejska do lapačky.

01:48
    Z bitvy o puk v rohu vyšly vítězně Benátky.

02:07
    Ofsajd domácích.

02:24
    Benátky právě vstřelily branku! Úvodní gól padl z dorážky, střelcem je VOJTĚCH HAVLAS. Asistence: Daniel Schwamberger, Petr Litera

03:50
    Vyloučení domácích, dvě minuty za hákování si odsedí Ondřej Kopta.

04:26
    Benátky právě vstřelily branku! Prudkou střelou od modré čáry se prosadil ADAM JANDEJSEK. Asitence: Luka Petelin, Radek Hubáček

06:12
    Offside hostů.

06:20
    Doležal dlouho bojoval o puk před benátskou brankou, avšak nakonec mu puk ujel.

07:39
    Litoměřice se poprvé usadily v útočném pásmu, střela Piegla od modré se odrazila od hrudi Lukáše,

07:40
    Před brankou Benátek vypukla po přerušení malá šarvátka, vylučovat se nebude.

07:54
    Bitterův pokus z bezprostřední blízkosti zastavil Králův beton.

08:25
    Kallova střela se odrazila od benátského obránce do ochranné sítě, vhazovat se bude před Lukášem.

08:50
    Máme tu další přesilovku hostů, tentokrát půjde trestnou lavici zahřát na 2 minut Dominik Bílek. (Krosček)

09:34
    Říhova silná střela od modré šla mimo branku.

10:05
    Benátky si s přehledem drží útočné pásmo.

Na 43 vteřin se bude hrát ve čtyřech, Čermák jde ven na 2 minuty za nedovolené bránění.

11:16
    Domácí hrají s plným počtem hráčů, přesilovku si užijí 55 vteřin.

11:50
    Šulcovi ujel po přihrávce puk, Benátky vyhazují.

12:09
    Hosté hrají s plným počtem hráčů.

12:19

12:56
    Bílek drží puk za vlastní bránou, Litoměřice střídají.

13:44
    Zakázané uvolnění Benátek.

14:40
    Podruhé uvidíme přesilovou hru v podání domácích, na trestnou lavici jde Miškovský. (2 min., hákování)

15:02
    Benátky úspěšně hasí všechny litoměřické pokusy o útok.

15:24
    Litoměřice poprvé v přesilové hře kombinují v útočném pásmu.

16:18
    Další vyloučení hostů, Litoměřice budou hrát 4 vteřiny dvojnásobnou přesilovou hru. Vyloučen je Hubáček (2 min., podražení)

16:30
    Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli, Litoměřice se usadily v útočném pásmu a povedlo se jim i třikrát vystřelit.

17:11
    Po vyhození Volfa však Litoměřice pásmo rychle ztrácejí.

18:00
    Krstevova dělovka skončila v rukavici hostujícího brankáře.

18:21
    Hosté jsou v plném počtu.

18:30
    Icing Benátek.

19:09
    Šikner nahodil puk na Lukáše, hosté nakonec měli s slabou střelou problém.

19:21
    Ofsajd Litoměřic.

19:42
    Čermák vypálil od modré čáry, jeho střela Krále úplně minula.

20:00

V prvních deseti minutách utkání jsme sledovali poměrně jednostranný zápas, ve kterém měly navrch jasně Benátky. V druhé polovině se, mimo jiné díky častým vyloučení hostů, hra srovnala, avšak Litoměřicím se stav zkorigovat nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně za 15 minut.

20:01

20:14
    Úvodní vhazování patří Benátkám, kteří odvezly puk do vlastního pásma.

20:31
    To se ale málem nevyplatilo, Litoměřice získaly puk a Lukáš musel dvakrát zasáhnout. To nesnesl Čermák, který jde na trestnou na 2 minuty za nedovolené bránění.

21:13
    Krstev prorazil do útočného pásma, jeho střela z blízka zavadila o Lukášovu branku.

22:26
    Litoměřice právě vstřelily branku! Od modré čáry se po krásné přihrávce prosadil RENÉ PIEGL. Asistence: Milan Valášek, Zdeněk Doležal.

23:34
    Bitva o puk za Královou svatyní končí přerušením.

24:16
    Hosté mají šanci opět získat dvougólový náskok, na dvě minuty si jde zchladit hlavu Jakub Šulc. (podražení)

24:53
    Litoměřice solidně brání, Doležal se dokonce dostal do útočného pásma a snažil se získat kotouč.

25:24
    Litoměřice jdou do tří, za podražení jde na dvě minuty ven Norair Hovsepyan.

25:35
    Stadion vyhazuje, zbývá 29 vteřin hry 5 na 3.

26:05
    Litoměřice dusí benátské šance, Středočeši během dvojnásobné výhody ani jednou nevystřelili.

26:15
    Domácí hrají ve čtyřech.

26:24
    Benátky právě vstřelily branku! Souhra ADAMA JANDEJSKA s Petelinem očividně funguje. Dělovkou od modré čáry navyšuje Jandejsek vedení Benátek na 3:1. Asistence: Luka Petelin

28:34
    Hosté jdou na trestnou lavici, před brankou hákoval Dlouhý. (2 min.)

28:39
    Litoměřice právě vstřelily branku! Stačilo jen málo, branku obkroužil ZDENĚK DOLEŽAL a zasunul k tyčce. Bez asistence.

29:33
    Jandejsek je dnes nejaktivnějším hráčem Benátek, další z jeho střel chytil Král do lapačky.

29:48
    Akci Benátek přerušil ofsajd.

31:26
    Střela Valáška z voleje šla vysoko nad benátskou klec.

32:36
    Litoměřice tlačí, chuť na vyrovnání je očividná.

33:21
    Hubáček zkusil štěstí z dálky, branku Krále ale minul.

33:31
    Ransdorf (LTM) jde ven na 2 minuty, sekání.

34:00
    Minutu a půl si hosté užijí přesilovku 5 na 3, nervy na uzdě u mantinelu neudržel Kalla. (hákování)

34:04
    S první střelou Benátek v přesilovce neměl Král sebemenší problém.

34:41
    Říha otestoval Králův pravý beton.

35:04
    Benátky právě vstřelily branku! Benátky dlouho držely domácí v obranném pásmu. Po sérii několika přihrávek poslal Matějíček puk k pravé tyči na JANA VÍŠKA, který zakončil do prázdné branky. Asistence: Martin Matějíček

35:44
    Hraje se 4 na 4, na trestné lavici sedí Miškovský. (2 min.)

36:27
    Domácí hrají s plným počtem hráčů, v přesilovce budou ještě minutu.

37:26
    Domácí přesilovka se obešla bez větších šancí, obě strany hrají s pěti hráči v poli.

38:16
    Zpoza benátské klece poslal Doležal přihrávku na jednoho z litoměřických útočníků. K puku se však rychleji dostaly Benátky, které kotouč zavezly do litoměřického pásma.

39:06
    Chmel odjíždí po vysoké holi s rukou pevně přitisknutou na tváři. 2+2 minuty dostává Dlouhý (BEN).

39:59
    Bittner se dostal do útočného pásma, jeho akci však vykryl pohotový Král betonem.

40:00

O dnešním utkání rozhodují přesilové hry. Všechny čtyři branky totiž padly v početní výhodě. Litoměřice začnou třetí část v přesilovce, která bude trvat přesně 3 minuty a 6 sekund. Povede se domácím utkání otočit? To se dozvíme v poslední třetině, která začne za 14 minut.

Hráči jsou na ledě, poslední část může začít.

40:01

40:26
    Domácí se usadili v benátském pásmu, Krstevovu střelu Lukáš vychytal.

41:48
    Postupně zkusili štěstí Kalla a Šulc, oba bez úspěchu.

42:20
    Benátky poprvé vyhazují, ve čtyřech budou ještě 30 sekund.

43:05
    Hosté ubránily čtyřminutové oslabení.

43:18
    Střela Dlouhého končí v ochranné síti.

43:52
    Halvas šťouchal do Krále tak dlouho, až se Půlpán (LTM) neudržel a přišel na obranu jeho gólmana. Do následné šarvátky se ještě zapletl Schwamberger (BEN). Schwamberger s Půlpánem dostávají oba 2+2 minuty za hrubost.

44:37
    Benátky jdou do čtyř, Matějíček si od rozhodčího vyslechl verdikt 2 minuty za držení.

45:47
    Litoměřice si udržují útočné pásmo, zatím se však do větší šance nedostaly.

46:40
    Doležalovu střelu zastavila Lukášova vyrážečka.

46:41
    Hosté hrají v plném počtu.

46:57
    Petr Litera (BEN) ve středním pásmu podrazil domácího hráče a jde na 2 minuty na trestnou lavici. Jedná se o celkem 17. vyloučení v dnešním utkání.

48:20
    Puk se přesouvá ze strany na stranu, žádná strana ho není schopna zkrotit.

49:02
    Litoměřice propálily další přesilovou hru, Benátky si udržují dvoubrankový náskok.

49:50
    Norair Hovsepyan kličkuje s pukem se středním pásmu.

51:26
    Litoměřice kombinují v útočném pásmu, Šiknerova střela se odrazila od hokejky benátského obránce a skončila v rukavici Jana Lukáše.

52:22
    Puk se odrazil od brusle Petra Litery, avšak Králův beton byl rychlejší.

53:01
    Po dorážce končí puk pod Janem Lukášem.

Dnešní utkání sleduje 386 diváků.

54:20
    Bittner se prorval do útočného pásma, kde mu kotouč vzápětí sebral Šulc.

54:44
    Tomáš Král byl nucen kotouč zalehnout.

55:06
    Ransdorf vyhodil puk do útočného pásma.

56:16
    Lukáš čaruje v Benátské brance, postupně si poradil se střelami Plášila, Rouska a Doležala.

56:37
    Litoměřice právě vstřelily branku! Jan Lukáš dočaroval, puk se smolně odrazil od jeho betonu do sítě po střele DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO. Asistence: Jaromír Chmel.

57:51
    Offside domácích.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

58:04
    Litoměřický trenér Jiří Kučera si vyžádal time-out.

58:04
    Tomáš Král zůstává na střídačce!

59:00
    Benátky vyhodily puk do litoměřického pásma, kde se k němu dostal první Šulc.

59:38
    Plášil se snažil založit z útočného pásma útok, který však zastavily Benátky ve středním pásmu.

59:58
    Benátky si po icingu berou oddechový čas.

Konec zápasu. (20:17:06)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 23. Piegl (Valášek, Doležal), 29. Doležal, 57. Švagrovský (Chmel) – 3. Havlas (Schwamberger, Litera), 5. Jandejsek (Petelín, Hubáček), 27. Jandejsek (Petelin), 36. Víšek (Matějíček)

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Šikner, Šulc, Bílek, Krstev, Plášil, Piegl – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Sýkora, Půlpán, Hovsepyan – Bartoň, Kastner, Ransdorf
    HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Sejpal) – Čermák, Říha, Čakajík, Arlt, Hubáček, Jandejsek, Tržický – Špaček, Višek, Matějček, Volf, Miškovský, Dlouhý, Petelin, Bittner, Nemček, Schwamberger, Havlas, Litera