Ingolstadt – Znojmo 2:3 (po pr.) | Klatovy – Písek 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Wolfsburg 3:2 (kon.)
HC Slovan – Záhřeb 1:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Grizzlys Wolfsburg
Sobota 08.08.2015, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Já se pro dnešní den rozloučím, všem přeji hezký parný večer a budu se těšit opět u hokejových přenosů na počtenou. (19:48:08)

Závěrečná siréna zazněla a hráči obou týmů si už podávají ruce. Utkání mezi Mladou Boleslaví a Wolfsburgem nakonec zvládli lépe Středočeši. Celek z Dolního Saska se však stejně jako v loňské přípravě prezentoval kvalitní hrou především z obrany. Dva góly si připsal Haskins. Ve ŠKOENERGO Aréně proběhla ještě krátká děkovačka domácího kotle hokejistům. Duel dvou Škodovek je tedy definitivně za námi, možná zase za rok.

59:34
    Puk je stále v obranném pásmu Wolfsburgu, který už má velmi málo času na případné vyrovnání.

59:08

58:55
    Středočeši stále kombinují v pásmu, Wolfsburgští však pořád sympaticky brání.

58:14
    Gólová střela Tomáše Klimenty! Domácí forward mířil takřka do prázdné klece hostů, jenže Sebastian Vogl se ještě na poslední chvíli přemístil a skokem skoro jako Grizzly puk lapil!

57:40
    Stříteského projektil od modré těsně minul Voglovu branku.

57:15
    Hosté záhy vyhazují.

57:08
    Dalším potrestaným je Vincenz Mayer (WOL), který dostal dvě minuty za sekání. Boleslavští budou hrát 16 sekund pět proti třem.

56:17

55:59
    David Rittich už přikrýval kotouč pod lapačku a Sharrow po ní ještě lehce sekl. Rozhodčí Souček ale celou situaci vyřešil domluvou.

55:24
    Na ledě zůstal ležet Kubica a následně byl potrestán Aubin (WOL) – dvě minuty za hákování.

54:27
    Hned po buly domácí vyhazují přes všechny čáry.

54:17
    Vylučuje se za podražení. Na trestnou lavici odjíždí Lukáš Pabiška (MBL), kde by měl strávit dvě minuty.

53:53
    Widing byl v ofsajdu, vhazuje se tedy ve středním pásmu.

52:56
    V posledních minutách se hraje velmi rychlý hokej, je znát, že se Grizzlys snaží ještě minimálně o vyrovnání skóre. Zatím mají však Středočeši kotouč na svých holích a hosty k ničemu nepouštějí.

51:46
    Aktivní Jarůšek střílel z mezikruží, gólman ale znovu přerušuje. Vhazuje se po Voglově pravici.

50:38
    Oba týmy hrají v plném počtu.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Klimenta (M.Látal), 30. Látal (Klimenta), 47. Klimenta (M.Látal) – 11. Haskins (Widing), 21. Haskins (Furchner)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Ovčačík, Trončinský, Robar, Kučný, Holub, Stříteský, Trška, Voráček – Urban, Výborný, Bárta – Látal, Hruška, Klimenta – Pacovský, Lenc, Pabiška – Jarůšek, Kubica, Ďurač
    Grizzlys Wolfsburg: Vogl (Brückmann) – Sharrow, Likens, Wurm, Seifert, Bina, Hambly, Krupp, Reiss – Haskins, Aubin, Mayer – Furchner, Rosa, Höhenleitner – Fauser, Mulock, Gollenbeck – Widing, Stas, Pfohl

Rozhodčí: Lacina, Souček – Prokop, Macháč