Ajoie – Pardubice 1:1 (nedohr.) | Třebíč – Prostějov 1:3 (kon.) | Most – Kadaň 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.) | Havířov – Šumperk 7:5 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 3:0 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 1:2 (1:2 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 6:3 (kon.) | K. Vary – Slavia 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Pelhřimov 4:6 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 3:2 (2:0 po s.n.) | Opava – Vsetín 3:2 (1:0 po s.n.) | Technika Brno – Břeclav 4:3 (2:1 po s.n.)
Zlín – HC Slovan 2:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Čtvrtek 13.08.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Přípravné zápasy

Viděli jsme dnes pěkné utkání, na to že se jednalo o přípravu, tak to byl rychlý a kombinační hokej. Domácí i přesto že měli možná o trochu více šancí tak je nedokázali využít a tak na konci v přesilovkách urvali zápas na svou stranu hosté. Děkuji Vám za pozornost a u dalších zápasů napočtenou. (19:50:34)

59:51
    Ale ještě jedna šance tady byla, ale Wasserbauer v samostaném nájezdu na Neužila nevyzrál.

59:35
    Ofsajd domácích, to už na vyrovnání nevypadá.

59:00
    Hostům už moc času nezbývá, navíc nemají pásmo a tak nemohou odvolat ani Svobodu.

57:56
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A krásnou kombinací se hosté prosazují a zdá se, že je dnes rozhodnuto. O branku se postaral ROBIN MALÝ. Asistence Partik Husák, Vladimír Stejskal.

57:25
    Svoboda kryl těžkou sřelu z mezikruží, ale hosté jsou stále u puku a dobře kombinují.

57:04
    A další vyloučení, domácí půjdou do třech a to se jim teď rozhodně nehodí. Vyloučen Václav Čejka, 2 minuty za krosček.

56:36
    Po zásahu obrany domácích puk mimo hřiště, buly před Svobodou.

56:09
    Nyní opět Svoboda kryje slušnou střelu hostů.

56:03
    Vyloučen Martin Čech 2 minuty za podražení.

55:53
    Hra zastavena pro přihrávku rukou.

55:17
    Domácí se snaží o odpověd, ale hosté vyhazují do středního pásma.

54:41
    Krásná nahrávka extřebíčského Jakuba Čučíka, který našel úplně osamoceného JAKUBA ŠLAHAŘE, který neměl problém dopravit puk do odkryté klece. Asistence: Jakub Čuřík.

54:37
    Hosté kombinují v útočeném pásmu, ale zatím je to bez střely.

54:07
    Vyloučen Peroutka na 2 minuty za držení.

53:45
    Nahození se kterým Neužil neměl problém.

53:16
    Husák se dobře probíjel středem, ale nakonec už neměl čas pořádně zakončit a tak jeho pokus bez problémů chytil Svoboda.

52:49
    A další zákrok Svobody. Tentokrát celkem pohodový.

52:24
    Nyní se také hosté pokušejí zaútočit a strhnout zápas na svojí stranu, dostali se také ke střele, ale Svoboda zakročil.

51:12
    Další závar před Neužilem, ale gol z toho nebyl.

50:12
    A je po přesilovce, domácí stále nahrávají jeden druhému, ale chybí tomu střelba.

49:53
    Ale to byla po hříchu jediná slušná šance v této přesilovce, která za chvíli skončí.

48:58
    Domácí Šik se teď dostal do dobré pozice, ale obránci hostů jej nenechali vystřelit.

48:10
    Vyloučen Šlahař, další přesilovka pro Třebíč.

47:55
    Dominik Svoboda teď předvádí své kvality, tvrdou střelu přikryl do své lapačky.

47:36
    Těsný ofsajd hostů, na modré jim uskučil puk, buly ve středním pásmu.

46:43
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedopracovali.

Dnešní utkání sleduje 470 diváků.

46:11
    A další zákrok Svobody, ten se nyní musí činit.

46:02
    Přibyl si nyní odsedí 2 minity za zdržování hry.

45:54
    Dobrý zákrok Svobody, který podržel puk a nedovolil hostům dorážet.

45:41
    Icing domácích, těm nyní rozehrávka vázne.

44:40
    Pár střel hostů, ale žádná netrefila branku a Svoboda tak nemusel zasahovat.

44:17
    Hra se teď stěhuje před Svobodu. Zakázané uvolnění domácích.

43:55
    Další velká šance domácích, tentokráte snad Neužila zahránila tyč!

43:11
    Svoboda nerozehrál šťastně a puk tak získávají hosté.

42:09
    Přetahovaná o puk před Neužilem, hostující obránci úspěšní a puk odpalují puk do bezpečí.

41:53
    Zakázané uvolnění hostů, buly před Neužilem.

41:06
    Další z pokusů hostů přejít modrou čáru.

40:29
    Puk mají na hokejkách hosté, ale obrana domácích je nepoští do pásma.

40:01

Vše je připraveno k zahájení poslední třetiny.

Ve druhé třetině Bílé Hvězdy přidaly na tempu a přineslo jim to řadu šancí. Především aktivní a důrazný Baldwin jich měl několik, ale proměnit se mu podařilo až tu v polovině utkání, kdy dokázal využít přesilovou hru. Po vstřeleném gólu se i nadále hrálo podle not domácích, ale všechny další šance zlikvidoval dnes skvěle chytající Neužil. Další třetina bude jistě napínavá, tak zůstaňte s námi. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

40:00

39:18
    Hosté se nyní ženou do útoku, ale jejich střelu zablokovala obrana domácích.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. Vhazování před Neužilem.

38:32
    Po dlouhé době se ke střele dostali hosté, ale hostující útočník mířil hodně nad Svobodovu branku.

38:02
    Ofsajd hostů.

37:20
    A hosté jsou v plném počtu, přežili celé 4 minuty v oslabení bez úhony.

36:22
    Další ze soubojů Baldwin – Neužil, kdy Třebíčský hráč byl osamocen před gólmanem hostů, ale nedokázal puk protlačit za jeho záda.

35:48
    Nyní je to boj o puk, který končí tím, že jej Neužil schoval do rukavice. Ten se nyní rozhodně nenudí a práce má dost.

35:37
    Baldwin opět v dobré pozici, jeho bekendovou střelu lapil Neužil do své rukavice.

35:21
    Tato přesilovka se zatím ale Třebíči nedaří, má sice pásmo, ale je to zatím bez šance nebo střely.

33:56
    Ve druhé třetině si hosté vyzkouší především hru v oslabení, nutno však říct, že k mnoha faulům je donutili aktivní hrou domácí.

33:20
    Za nešetrný zákrok po přerušení dostává 2 + 2 minuty Patrik Husák.

33:02
    Další prázdná brána tentokráte před Martinem Čechem, ten však v obtížné pozici nedokázal bekendem zakončit.

32:29
    Další z pokusů Třebíče rozestavit se v útočném pásmu, což se zdá se daří.

31:18
    Hosté nedovolují žádnou útočnou akci horáků a vyhazují přes všechny čáry.

30:55
    Vyloučeni hned 3 hráči, ovšem dva na straně hostů. Třebíč tak bude hrát přesilovku.

30:44
    Třebíč přidala na obrátkách a opět útočí, navíc bude hrát další přesilovku.

29:22
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Tak a je vyrovnáno a je to využitá přesilovka domácích. Postaral se o to CHARLES BALDWIN. Asistence: Dakota Klecha, Milan Přibyl.

28:37
    Vyloučen Jan Niko na 2 minuty za hákování. Další z příležitostí pro Třebíč.

28:06
    Další z šancí domácích, ani dorážka z úhlu se neujala. Neužil začíná být nepřekonatelný.

27:47
    Hosté jsou na puku a snaží se založit útok, ale puk jim unikl a tak jsou na řadě Horáci.

27:23
    Třebíč přidala na tempu, ale zatím to vyústilo pouze k zakázanému uvolnění hostů.

27:02
    Po další střele Třebíče, vyrazil puk mimo hrací plochu Neužil.

26:40
    Nyní jsou v útoku hosté, ale ti se ke střela neprobojovali.

25:58
    Další ze střel domácích, Neužil je dnes však velmi pozorný, a ni následné dorážky neskončili za jeho zády.

25:07
    Bekendová střela Baldwina šla vedle.

24:47
    Ofsajd hostů, kteří jsou již v 5ti a opět myslí na útok.

24:13
    Další přesilovka se blíží ke konci a krom jediné střely od modré, si nevypracovali vážnější šanci.

23:15
    Nyní jeli hned dva Jestřábi na jediného obránce Třebíče, avšak také Svoboda puk kryl.

23:00
    Šik nyní hezky pálil od modré, střela prošla přes klubko hráčů, ale Neužil si našel výhled a střelu lapil.

22:27
    Vyloužen Dominik Rudl, další příležitost pro domácí vyrovnat.

22:17
    Úmyslný ofsajd domácí, vhazování před Svobodou.

20:57
    Domácí v plném počtu a ženou se do útoku.

20:01

Hráči obou celků už se nám pomalu trousí na led, druhá třetina začne zhruba za minutku.

V první třetině jsme viděli poměrně svižný hokej, bez zbytečných přerušení. V úvodu měli více ze hry domácí, ale branku se podařilo vstřelit hostům, kdy se o to zasloužil Venkrbec. Poté si domácí ještě přidali, ale jakoby jim chyběl klid v koncovce a kolikrát místo střely volí ještě nahrávku na spoluhráče a tak domácí ztrácí o jednu branku. Podaří se jim vyrovnat, nebo hosté odskočí o dva nebo více branek. Zůstaňte s námi, druhá třetina začne zhruba v 18:19.

20:00

19:44
    Třebíč dobře drží modrou čáru a nepouští hosty do pásma.

19:22
    Svoboda teď musel řešit poskakující puk před brankovištěm, ale zkrotil jej a tak se bude vhazovat po jeho levici.

18:55
    Vyloučen Baldwin na 2 minuty za podražení.

17:58
    Sám před prázdnou brankou byl nyní jeden z domácích, rychlou přihrávku však minul a nedokázal koutouč zasunout do branky. Hosté jsou nyní v plném počtu.

17:06
    Další pěkná šance, ale Horáci jakoby neměli správně seřízená mířidla.

16:16
    Domácím se povedlo rozestavit se útočném pásmu, ale obrana Jestřábů je nepouští do větší střelecké příležitosti.

15:58
    Vyloučen Kuncek, 2 minuty za držení protihráče. Přesilovka pro Třebíč.

14:40
    Ale nyní už ano. Po slušném průniku středem hřiště zakončil přesně MATOUŠ VENKRBEC. Svoboda bez šance. Asistence: Robin Medek

14:12
    Rozvážná rozehra Jestřábů k šanci nevedla.

13:54
    Zakázané uvolnění Jestřábů. Buly před Neužilem.

13:47
    Slušná střela od modré od Rudla, Svoboda vyrazil mimo hrací plochu.

13:13
    Neužil neměl puk pod kontrolou, ale hvizd sudích znemožnil domácím dorážet.

12:50
    Kolize hostujícího obránce s pomezním rozhodčím teď pobavila diváky, hra pokračuje.

12:34
    Nutno říct, že přesilovka domácích byla daleko nebezpečnější, ale ke gólu také nevedla. Hosté jsou již v plném počtu.

11:48
    Domácí si teď dávali až příliš přednost, místo aby vyslali puk na branku. Byla to sice pohledná kombinace, ale ke gólu nevedla. Nyní puk podržel Neužil.

11:07
    Domácí se v pásmu neudrželi a zakládají útok znovu.

10:39
    Vyloučen Venkrbec za hákování, přesilovka také pro domácí.

09:56
    Au! Přibyl teď schytal tvrdou ránu pukem od Čuříka, ale snad bude v pořádku, už je na střídačce.

09:38
    Jestřábi mají teď problémy s rozehrávkou, Třebíč dobře napadá.

09:07
    Velké šance na obou stranách, nejprve Dolníček z dobré pozice přestřelil a poté famózním zákrokem podržel svůj tým Svoboda.

08:32
    Hra má spád, ale šance nepřicházejí, hraje se především ve středním pásmu.

07:55
    Nyní se snaží dostat do útoku hosté, ale také Třebíč dobře brání.

07:07
    Dobrá šance Třebíče, Neužil schytal ránu do masky, ale je v pořádku a pokračuje se ve hře.

06:55
    Zakázané uvolnění Jestřábů, vhazování po levici Neužila.

06:39
    Ofsajd Třebíče, vhazování ve středním pásmu.

06:22
    Domácí se ubránili a jdou do útoku.

05:56
    Opět Bílé Hvězdy vyhazují.

05:30
    Hostům se zatím přesilovka nedaří, nemohou se usadit v pásmu, snad teď.

05:01
    Další vyhození domácích.

04:32
    Domácí vyhazují až za Neužila, Jestřábi musí znovu od vlastní branky.

04:21
    Vyloučen Milan Přibyl, hosté si zahrají přesilovku.

03:29
    Hraje se v celkem slušném tempu bez zbytečných přerušování, puk mají více na hokejkách domácí, ale větší šance si zatím nevypracovali.

03:23
    Zakázané uvolnění hostů.

03:08
    Další nahození na Neužila, ten si bez problémů poradil.

02:16
    Úvod patří domácím, snaží se kombinovat v útočném pásmu, ale obrana Jestřábu zatím stíhá.

01:47
    Bladwin si najel na modrou dostal dobrou přihrávku, protáhl se kolem obránce a dostal se k zakončení z pravé strany, Neužil puk udržel.

01:00
    Další pokus domácích v útočném pásmu, který vyústil ke střela na Neužila, ale ten byl pozorný.

00:16
    Úvodní buly vyhráli domácí a zakládají první útok.

00:01

A nyní nastupují domácí Bílé Hvězdy.

Hostující Jestřábi již krouží po ledové ploše, stejně tak rozhodčí dnešního utkání.

Dobré odpoledne, vítám Vás z MANN + HUMMEL ARÉNY, kde za pár minut padne první buly přípravného zápasu mezi SK Horácká Slavia Třebíč a LHK Jestřábi Prostějov. Za připomínku stojí, že stejní soupeři se potkali před 2 dny na ledě Prostějova, kde vyhráli Jestřábi 3:2.

Prostějov měl v minulé sezóně co dělat, aby se udržel v 1. lize, kdy skončil až na 13 místě a pouze 5 bodů jej dělilo od sestupové poslední pozice. V nadcházející sezóně se těmto problémům bude chtít určitě vyhnout. A dosavadní výsledky přípravných zápasů dávají tušit, že by to tentokrát mohlo být daleko lepší. Jestřábi odehráli v přípravě do teď 3 utkání a všechny 3 se jim podařilo vyhrát, což je pro ně určitě velmi pozitivní. V posledním utkání s Třebíči nastoupil Prostějov v této sestavě:
    Vydržel (Neužil) – Vokurka, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Malý, Husák, Protivný, Niko – Rod, Moskal, Kajaba, Luňák, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Meidl, Šlahař, Česlík, Augustin, Medek.
    Za zmínku v sestavě Jestřábů stojí Jakub Čuřík, který celou minulou sezónu odehrál právě v Třebíči a tak uvidíme jak se mu bude dařit v roli soupeře a jestli si pro něj domácí fanoušci nachystají nějaké uvítání.

Horáci sehrají již svůj pátý přípravný zápas. Tentokráte je čekají Jestřábi z Prostějova, se kterými se utkali na jejich ledě již v úterý a prohráli o jedinou branku 3:2 a tak jim budou chtít porážku na svém ledě určitě vrátit. Ale tak jako v každém přípravném utkání jde především o to vyzkoušet hráče a rozestavení jednotlivých útoků. Takže se dá očekávat řada změn oproti sestavě z minulého zápasu, kde Slavia nastoupila v tomto složení:
    Klimeš (Svoboda) – Čejka, Šaur, Vágner, Šik, Peroutka, Bilčík – Wasserbauer, Švec, Zohorna R., Baldwin, Kusko, Klecha, Beneš, Juráň, Roupec J.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Peška

Branky a nahrávky: 30. Baldwin (Klecha, Přibyl) – 15. Venkrbec (Medek), 55. Šlahař (Čuřík), 58. Malý (Husák, Stejskal)

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Klimeš) – Malena "A", Bilčík, Čejka, Šaur, Šik, Přibyl, Peroutka – Čech "A", Dolníček "C", Švec – Wasserbauer, Juráň, Roupec – Baldwin, Kusko, Klecha
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Vydržel) – Protivný "A", Rudl, Niko, Sobotka, Husák, Liška, Malý – Čuřík "C", Kuncek, Šlahař – Medek, Venkrbec, Augustín – Česlík, Stejskal, Kajaba – Kuchta

Rozhodčí: Blecha, Pokorný, Lainka, Rampír