Kerkrade – Graafschap 1:0 (kon.) | Heerenveen – Eindhoven 1:1 (kon.) | Cambuur – Heracles 1:6 (kon.)

89
    Nový muž na hřišti Cicilia se dostával k zakončení, jenže nakonec neuspěl. Hrát mohou hosté a rychle rozehrávají vpřed.

88
    Výtečně takticky hrají fotbalisté Kerkrade v této fázi zápasu. Míč drží na svých kopačkách a navíc hrají na polovině soupeře, tomu už příliš času na vyrovnání nezbývá.

87
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Anco Jansen, přichází Rigino Cicilia.

86
    Nyní to však již neplatí a po sražené střele z pravé strany v podání El Jebliho se hosté dostanou k rohovému kopu.

86
    Co se nedařilo žlutým po většinu druhé půle, daří se jim teď. Míč mají totiž poslední minuty pevně ve své moci.

85
    Domácí hráči však rozehrávku možná až příliš uspěchali a Jansen snadno přišel o míč.

84
    Další získané vteřinky na své konto počítají domácí, Noor si totiž kousek za půlící čarou došel pro faul a z trávníku se jen tak zvedat nebude.

82
    Centr Jansena z rohu hřiště mířící do prostoru malého vápna ale s přehledem odvrátila defenziva hostů,. Pouze však na kopačky domácích hráčů a ti v klidu rozehrávají až na vlastní polovinu, není kam spěchat.

82
    Domácí dobře zdržují hru a navíc se jim ještě povedlo vybojovat rohový kop.

81
    Po drahné době zakončovali i domácí, jenže střelecký pokus Jansena z levé strany nepatřil mezi nejpřesnější.

80
    Posledních deset minut plus nastavení k tomu mají hosté na to, aby alespoň vyrovnali. Ve druhé půli nehrají špatnou partii, chybí tomu jen branka v soupeřově síti.

79
    Vermeij je po svém příchodu na hřiště hodně vidět a často se cpe k zakončení. Nyní jeho ránu lapil brankář van Leer a Sankoh mu okamžitě přišel poděkovat, neboť nebyl lehký zákrok pro domácího gólmana.

78
    Tentokrát se přihrávka vzduchem hostům nepovedla a ta z kopačky Vidy skončila vysoko nad brankou.

77
    Další centr směřoval z hloubi pole do prostoru malého vápna, před Vermeijem však na poslední chvíli parádním skluzem ve vzduchu míč odkopl jeden z bránících hráčů.

76
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Edwin Gyasi, přichází Mitchel Paulissen.

75
    Hosté stále drží míč na svých kopačkách, domácí ale poslední dvě, tři minuty zavřeli vrata před svou šestnáctku a daleko je nepustili.

73
    Hosté vybojovali standardní situaci, na centr si ve vápně naskočil Vermeij, byl však dobře bráněn a tak jeho hlavička neměla patřičnou razanci a jen pomalu doplachtila do rukavic brankáře van Leera.

73
    Straalman sice při bránění Gyasiho následně zahrál rukou, avšak ta byla jasně u těla a tak hlavní sudí správně nechal hru pokračovat.

72
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Alexander Bannink, přichází Youssef El Jebli.

72
    Hosté měli možnost dlouhého autu do vápna na pravé straně, jenže domácí jim sebrali míč a okamžitě hledali vepředu rozběhnutého Gyasiho, ten však nakonec neudržel balon proti přesile čtyř protihráčů.

71
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Tom van Hyfte, přichází Jens van Son.

70
    Žlutou kartu dostává Kristopher Vida (BV De Graafschap).

70
    Domácí se svojí pasivitou v posledních minutách dostali zcela mimo hru a jen sledují, jak si v útoku vedou jejich soupeři. Budou to mít v závěru utkání ještě hodně těžké s bráněním těsného náskoku.

69
    Bouma poslal z pravé strany dobrý přízemní centr do prostoru malého vápna, domácí obrana jej však zvládla odkopnout mimo nebezpečí.

68
    Hosté s přibývajícím časem pomalu navyšují svůj tlak a domácí se čím dál častěji musí bránit. No nevím, jestli se zatáhnou dvacet minut před koncem není příliš brzy.

66
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Tim Linthorst, přichází Tesselaar.

65
    A další šance hostů, která přišla z levé strany, jenže centr ve vápně Vida nedokázal uklidit do branky.
    64. Bannink ani Tarfi se svými střelami neuspěli, domácí tak stále vedou těsným náskokem.

64
    Hosté se dostali krátce po sobě ke dvěma střelám, jenže pokus Banninka zpoza vápna byl zblokován a následná střela Tarfiho již mířila nad domácí branku!

63
    Domácí hráči to zkusili takřka již tradičně vysunutím Gyaseho po pravé straně hřiště, jenže přihrávka do prostoru byla nyní příliš dlouhá a domácí forvard na ní dosáhnout nemohl.

62
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Erik Quekel, přichází Vincent Vermeij.

61
    Hosté se dostali k ojedinělé návštěvě útočné poloviny ve druhém poločase, jenže z levé strany míč do vápna prostě nedostali a tak se znovu musí rychle stáhnout a bránit.

60
    Perfektní obranný zákrok vytáhl na pravé straně Straalman, kterým alespoň na chvíli zastavil postupný útok domácích fotbalistů.

59
    Fotbalisté Rody nyní přidali na aktivitě a poslední minuty nepouští svého soupeře z vlastní šestnáctky, jenže, stále tomu chybí jakékoliv zakončení z jejich strany.

58
    Z pravé strany se pokoušel procpat míč do vápna Noor, jenže jeho centre letící těsně nad trávníkem hosté odkopli za autovou čáru. Navíc to bylo s tečí a tak budou sami vhazovat.

56
    Jenže ani žlutí se ve druhé půli do zakončení příliš nedostávají, nyní si pomohli útočným faulem a budou se muset bránit.

55
    To se povedlo až nyní Quekelovi, jenže otázka je, zda se jeho střela dala označit za nebezpečnou. Klec jenž hájí van Leer totiž ani zdaleka neohrozil.

54
    Hráči Graafschapu se přeci jen konečně dostávají do hry ve druhé půli, k ohrožení domácí branky se však zatím nedostali.

53
    Hosté se po delší době dostali k míči, ale rychle o něj přicházejí. Vida si při zpracování balonu nevedl nejlépe a poté, co zahrál rukou, budou hrát znovu domácí fotbalisté.

52
    Krátké přerušení hry si nyní vyžádal hlavní sudí utkání, který si musel nechat u postranní čáry opravit kus svého oděvu.

50
    Rohový kop však již žádné větší vzrušení před brankou Jurjuse nepřinesl.
    49. Farshad Noor (KER)

49
    Noor se dostal po centru z levé strany k míči a zcela sám se v prostoru penalty jal vystřelit, trefil však pouze střed branky. Hosté sice reklamovali faul domácího hráče, ten se ale nekonal a tak žlutí budou pokračovat rohovým kopem.

48
    Hosté se zatím nemohou dostat k míči a ani nyní se jim to nepovede, po faulu Tarfiho na Jansena budou i nadále hrát domácí hráči.

47
    Domácí se hned od úvodu druhé půle usadili před pokutovým územím soupeře, jejich snahu ale ukončila nepřesná přihrávka podél levé strany šestnáctky na nabíhajícího Gyasiho.

46

Hráči obou týmů už se pomalu navrací na hrací plochu, druhý poločas tak začne již za několik málo okamžiků.

Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

Skončil úvodní poločas utkání 3. kola nizozemské Eredivisie mezi nováčky letošního ligového ročníku a lépe si zatím vede ten, který dnes hostí svého soupeře. Roda se totiž v 37. minutě ujala vedení po povedené akci, na jejímž konci byla přesná střela van Hyfteho.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Jenže centr z kopačky Tarfiho byl hodně nepřesný a proletěl dobré dva metry vedle levé tyče domácí branky.

45+1
    I to málo času stačí hostům k další standardce, pozice je podobná jako před malou chvílí, musí přijít centr do vápna.

45+1
    Hlavní sudí přidal k prvnímu poločasu ještě jednu minutu nastaveného času.

45
    Jenže i tato standardka měla pro hráče Graafschapu podobný průběh jako ta minulá, míč skončil jen v náručí brankáře van Leera.

45
    Bílomodří si ale ještě v závěru první vykoledovali faul a následnou standardní situaci.

44
    Hosté tak to zkusili z pravé strany vzduchem, jenže centr letící do vápna byl až příliš dlouhý.

43
    Hosté stále drží balon na polovině hřiště a příliš jej domácím nepůjčují, jenže dostat se za obranu žlutých je nyní velice obtížné.

42
    Quekel si sice našel míč i volný prostor za domácí obranou, jenže v době přihrávky se nacházel v ofsajdu a tak jeho akce končí ještě dřív, než mohla naplno začít.

41
    Hosté nyní častěji drží míč na svých kopačkách, domácí však celkem v poklidu brání svoji polovinu.

40
    Pět minut zbývá do konce a hra si stále drží své vysoké tempo. Vstřelená branka domácích by navíc mohla donutit hosty ještě více otevřít hru a šancí bychom tak na obou stranách mohli vidět ještě více.

39
    Domácí se po zisku míče rozhodli překvapit obranu hostů v čele s Jurjusem a jeho vyběhnutí se pokusil obloučkem z půlky potrestat Faik, kousek mu však chyběl, aby trefil odkrytou klec hostů.

38
    Hosté se ihned snaží odpovědět a Smeets se maálem dostal do dobré pozice, přihrávku na něj do vápna však na poslední chvíli zastavila domácí obrana.
    37. Tom van Hyfte - 1:0

37
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají do vedení poté, co si TOM VAN HYFTE naběhl na perfektní kolmici do vápna po pravé straně šestnáctky a střelou na zadní tyč překonal brankáře Jurjuse!

36
    Smeets jako buldok prorval s míčem mezi třemi protihráči až k vápnu domácích a ještě v pádu zakončil, jeho rána však následkem pádu nebyla příliš razantní a opět mířila jen do středu branky.

35
    Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus, jenže ten z dílny domácího Noora z pravé strany z ostrého úhlu mířil pouze do rukavic brankáře Jurjuse.

34
    Po Griffithově "žlutém" faulu kopali hosté standardní situaci, centr Smeetse mířící na zadní tyč ale nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl a balon tak skončil až mimo hrací plochu.

33
    Žlutou kartu dostává Rostyn Griffiths (Roda JC Kerkrade).

32
    Tempo hry je stále poměrně vysoké a hráči opravdu hrají nadoraz, jenže zakončení na obou stranách nyní poměrně pokulhává a tak jak van Leer tak i Jurjus mohou zůstat v klidu ve svých brankách.

30
    Hosté se po rozehrávce snažili zaútočit z pravé strany, jejich přihrávka směrem k brance soupeře podél lajny ale neskončila valně.

29
    Gyasi se po přiťuknutí hlavou od spoluhráče sice dostal s míčem za obranu hostů, jenže znovu je pískán offside domácímu fotbalistovi.

28
    A tak útoční znovu domácí, sraženou střelu Noora mířící z levé strany do vápna se pokusil tečovat Jansen, balon trefil nečistě a navíc stál v ofsajdu.

27
    I hosté vystrkují růžky, jenže jejich útočná snaha končila jen příliš vysokým centrem z pravé strany, na který nikdo nedosáhl.

26
    Rychlou akci vedli domácí po pravé straně, pak ji však hodně zbrzdili a hosté se stihli vrátit a zformovat do obranného postavení.

25
    Dalekonosnou střelu vypustil ze své pravé nohy Karim Tarfi, jenže jeho pokus mířící po zemi nebyl příliš prudký a navíc letěl jen do středu branky.

24
    Faik vyslal nepříjemnou ránu levačkou směrem na hostující branku, ta však byla přeci jen o kousek vyšší než být měla a klec hostí přeletěla.

23
    Domácí hráči vybojovali standardní situaci, LInthorst poslal zezadu k zemi Gyasiho jen kousek od pravého rohu pokutového území.

22
    Centr mířící na malé vápno byl prací pro brankáře vJurjuse a ten ji zvládla na jedničku, když vyboxoval míč až mimo šestnáctku.

22
    Tlak domácích nadále pokračuje a vyústil v rohový kop.

21
    Domácí však znovu útočí a opět poslali nepříjemný balon před hostující branku, čímž vytvořili nepříjemný závar, který na poslední chvíli hasila defenziva Graafschapu.

20
    Dopředu se nyní dostali i hráči hostujícího týmu, rána Banninka zpoza vápna ale nebyla příliš prudká, ba ani přesná, a skončila jen vedle pravé tyče.

18
    Na zemi zůstal dlouho ležet obránce hostí Linthorst, který byl tak trochu na počátku předchozí akce domácích, kteří ho obrali o míč.
    17. Edwin Gyasi (KER)

17
    Perfektní zákrok nyní vytáhl brankář Jurjus proti ráně Gyasiho, který již mířil do jeho protipohybu k levé tyči po rychlá akci domácích fotbalistů!

16
    Jeden z hostujících hráčů si nyní dobře srovnal míč na pravačku a z hranice velkého vápna mířil technicky na vzdálenější tyč, branku ale o notný kus minul.

14
    Útočná aktivita nyní na obou stranách trochu opadla, jinak se hraje ale v poměrně svižném tempu.

13
    Ten však příliš nebezpečný nebyl, centr z rohu hřiště byl totiž až příliš dlouhý a jen přeletěl na druhou stranu za autovou čáru.

12
    Hosté pokračují v útočné aktivitě i po nepovedené standardce a výsledkem je jejich první rohový kop.

11
    Přesto se však nakonec střílelo na domácí klec, jenže rána z veliké dálky mířila pouze do středu branky a tam si s ní van Leer v pohodě poradil.

10
    Hosté vybojovali standardní situaci, je to však poměrně daleko od branky.

9
    Hra se po úvodních opatrných minutách rozjela jeden centr za druhým míří do obou šestnáctek. Obrany obou týmů však zatím zvládají tyto situace na výbornou.

8
    Do rychlého protiútoku se hnali hosté, jejich centr zleva před branku domácí odvrátili.
    7. Edwin Gyasi (KER)

7
    Gyasi si naběhl z levé strany za hostující obranu a ještě se dostal k zakončení z těžké pozice, přesto však jeho střelu mířící po zemi k pravé tyči musel reflexivně vyrazit brankář Jurjus!

7
    Následný centr z rohu hřiště před branku hostů již tolik škody nenadělal a jen proletěl pokutovým územím bez povšimnutí.

6
    Povedlo se to až nyní. Centr Monteyneho z levé strany do vápna soupeře ale hosté odvrátili, i když pouze za cenu rohového kopu.

5
    Domácí se přeci jen po úvodním mírném tlaku hostů dostali do hry a nyní drží míč na svých kopačkách. Dopředu se ale jim prozatím nedaří dostat.

4
    Domácí se dostali po rychlém brejku do situace dva na dva, přihrávka Sankoha na Gyasiho ale bohužel pro ně mířila do ofsajdové pozice.

3
    Hosté hned od úvodu zápasu dotírají na domácí defenzivu a ta má s presingem soupeře velké problémy. Za půlku se tak žlutí doposud nedostali a zdá se, že se jim to nepovede ani nyní.

2
    Utkání začali u míče domácí hráči, dnes nastupující ve žlutých dresech, jejich protihráči odehrají tento duel v pruhovaných bílomodrých trikotech.

1

Roda JC Kerkrade: van Leer – Monteyne, Sankoh, Swinkels, Dijkhuizen – Noor, Griffiths, Faik – Jansen, van Hyfte, Gyasi.
    Náhradníci: Verbist – Werker, Cicilia, S. Palacios, Rutjes, van Son, Paulissen.

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman, Pröpper, Linthorst, Bouma – K. Vida, Smeets, Bannink – Quekel, Tarfi, Kabasele.
    Náhradníci: Verstappen – Tesselaar, El Jebli, Kaak, Lammers, Vermeij, Driver..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v loňském ročníku dvakrát a to při vzájemném působení ve druhé nejvyšší soutěži. Roda nejprve přehrála svého soupeře v poměru 2:1 a to dokonce na jeho hřišti, v odvetě na domácí půdě už se body dělily po výsledku 1:1.

Domácí fotbalisté vstoupili do ligové soutěže o něco lépe než jejich dnešní soupeř, jedna výhra hned v úvodním kole totiž přinesla Rodě tři body do tabulky, ve které se zatím drží v jejím středu, na deváté příčce. V dalším kole však už domácí nestačili na Vitesse, kde podlehli jasně 0:3 a tak dnes mají rozhodně co napravovat.

Odehrané zápasy

Vitesse – Roda Kerkrade 3:0
    Roda Kerkrade – Heracles 3:1

Nejlepší střelec

Van Hyfte, Faik, Gyasi – všichni 1 branka

Letošní nováček nejvyšší fotbalové soutěže v Nizozemsku nevstoupil do nového ročníku Eredivisie příliš dobře a po dvou odehraných zápasech svítí na kontě získaných bodů jedna velká nula. V tabulce tak logicky patří hostům až poslední, osmnáctá příčka.

De Graafschap – Zwolle 0:3
    Heerenveen – De Graafschap 3:1

Vincent Vermeij – 1 branka

Příjemný sobotní podvečer, vítám Vás při sledování online přenosu z holandské Eredivisie, v rámci jejíhož třetího kola Vám nabídneme utkání mezi týmy Roda JC Kerkrade a BV De Graafschap.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.