Liberec – Nitra 2:0 (kon.) | IFK Helsinky – Linköping 1:2 (kon.) | TPS – Düsseldorf 1:2 (0:1 po s.n.)
JYP – Frölunda 1:4 (kon.) | Košice – EC-KAC 2:1 (3:0 po s.n.) | SønderjyskE – HV71 1:2 (kon.)
Stavanger – Kuopio 3:0 (kon.) | Storhamar – Ženeva 5:1 (kon.) | Ingolstadt – Växjö 5:3 (kon.)
Krefeld – Vienna Capitals 5:6 (kon.) | Färjestad – Pardubice 4:3 (po pr.)
Krefeld Pinguine
5:6 (2:3, 3:1, 0:2)
spusu Vienna Capitals
Čtvrtek 03.09.2015, 19:30 • König Palast • Hokejová Liga mistrů • Skupina 10

Pro Krefeld letošní ročník Ligy Mistrů končí, zatímco Vídeň si může v klidu užít poslední zápas skupiny s Karpatem Oulu. Z mé strany je to dnes vše. Dobrou noc! (22:09:55)

Je konec! Bláznivé utkání plné zvratů nakonec ovládla hostující Vídeň. Krefeld vstoupil do zápasu aktivně a šel do vedení. Hosté třemi brankami vývoj zápasu otočili, ale byli to znovu domácí, kdo se dostal do vedení. Vídeň v poslední třetině zásluhou Gamacheho vyrovnala a osm minut před závěrečnou sirénou zpečetil výhru hostů Whitmore.

59:55
    Puk je v rohu kluziště, kde o něj bojuje hned šestice hráčů. Tohle Krefeld nestihne.

59:21
    Obrana hostů uzmula kotouč a po mantinelu jej posílá mimo obrannou třetinu.

59:00
    Hostům se sice nepodařilo vyhodit kotouč z nebezpečného území, ale hokejisté Krefeldu se nemohou dostat do střelecké pozice.

58:39
    Domácí to zkoušejí v šesti! Klein zůstává na střídačce.

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:35
    Ke střele z mezikruží se dostal Driendl. Lawson jeho střelu zápěstím kryl do své rukavice.

58:00
    Do konce utkání zbývají dvě minuty.

57:50
    Ne. Domácí se nemohou za žádnou cenu dostat přes modrou čáru. Hosté brání opravdu skvěle.

57:10
    Krefeld se znovu zbytečně zbavil puku a dopřál soupeři další čas.

56:23
    Vídeň se usadila ve třetině domácích a sbírá cenné vteřinky.

55:36
    Po vyhraném buly se sám před Lawsonem ocitl Bishop, ale tváří v tvář brankáři úplně minul branku.

55:29
    Další snahu Krefeldu o vyrovnání zhatil ofsajd.

54:52
    Útok domácích zastavil tvrdým soubejem Milam. Vídeň vyváží kotouč.

54:02
    Ze souboje v rohu kluziště odjel vítězně Whitmore.

53:30
    Domácí se snaží uzamknout Vídeň před vlastní branku, ale postupný tlak kazí zbytečně nepřesné přihrávky.

52:03
    Bishop nabruslil do obranné třetiny Vídně a zkusil vyrovnat. Lawson byl opět na svém místě.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 4. Pietta (Fischer), 13. Hauner, 24. Pietta, 26. Schimanskyi (Pietta), 36. Hauner (Driendl, Fischer) – 5. Whitmore (Rotter), 7. Milam (Hartl), 10. Sharp (Nodl, Bois), 39. Peter (Gamache, Pretnar), 44. Gamache (Mclean, Milam), 52. Whitmore (Dzieduszcki, Milam)

Krefeld Pinguine: Duba ( 10´Klein) – Sonnenburg, Hanusch, Fischer, St-Pierre (A), Supis, Mebus – Bishop, Collins, Schymainski (A) – Eriksson, Koziol, Pietta (C,) – Driendl, Vasiljevs, Hauner – Kretschmann, Hagos, Mieszkowski.
    spusu Vienna Capitals: Lawson (Kickert) – Iberer, Milam, Lakos, Fraser, Pretnar, Klimbacher, Peter – Bois (A), Sharp, Nodl – McLean, Ferland, Gamache – Rotter (A), Whitmore, Dzieduszycki – Schiechl, Grosslercher, Fischer – Hartl

Rozhodčí: Boman (Fin), Schukies – Seeßle, Berger (GER)