Lucembursko – S. Makedonie 1:0 (kon.) | Ukrajina – Bělorusko 3:1 (kon.) | Estonsko – Litva 1:0 (kon.)
San Marino – Anglie 0:6 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:0 (kon.) | Španělsko – Slovensko 2:0 (kon.)
Švýcarsko – Slovinsko 3:2 (kon.) | Rakousko – Moldavsko 1:0 (kon.) | Černá Hora – Lichtenštejnsko 2:0 (kon.)
Švýcarsko
3:2 (0:1)
Slovinsko
Sobota 05.09.2015, 20:45 • St. Jakob-Park, Basilej • Kvalifikace ME • Skupina E

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou! (23:29:14)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:15.

Dnešní velkolepé utkání je u konce. Kdo by to byl řekl ještě patnáct minut před koncem, že všechny 3 body zůstanou na stadionu v Basileji.

Nejprve ale na začátku druhé půle byli šťastnější Slovinci, kteří se po úspěšné hlavičce kapitána Boštjana Cesara dostali do dvoubrankového vedení. Domácí byli v tu chvíli na ručník a vypadalo to s nimi bledě. Klíčový moment přišel ve chvílích, kdy se na hřiště podívali střídající Josip Drmić a Valentin Stocker.

První jmenovaný Drmić nejprve v 80. minutě po krášné patičce Embola snížil na 1:2, aby o další čtyři minuty později vyrovnal střelou k tyči po přihrávce Shaqiriho Stocker.

Druhý velký moment v podání Josipa Drmiće přišel ve čtvrté minutě nastavení, kdy dorazil ztečovaný míč do prázdné branky, a dokonal tak fantastický obrat Švýcarů.
    Ti si tak připisují na své konto 3 body a odskakují svému dnešnímu soupeři na rozdíl šesti bodů!
    Momentka z rozhodující střely Josipa Drmiće

90+5

90+5
    Hosté už nemají síly na vyrovnání, Švýcaři míří za výhrou!
    90+4. Josip DRMIĆ - 3:2

90+4
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Jedním slovem neuvěřitelné! Naprosto skvělá závěrečná desetiminutovka v podání domácích. Ti si nejspíš zajišťují vítězství v dnešním zápase. Ke smůle Slovinců se Scharova rána po teči jednoho z hostí odrazila před prázdnou branku na zcela volného JOSIPA DRMIĆE, který se stává hrdinou Švýcarů pro dnešní večer – 3:2! Fantastický závěr na stadionu v Basileji!

90+2
    Hosté zatím dobře brání, nyní dobře zapracovala obranná dvojice Ilič – Struna, která odvrátila dva po sobě jdoucí centry do vápna.

90+1
    Obrovská možnost domácích na obrat zápasu. Centr od rohového praporku našel na zadní tyči volného Fabiana Schara, jehož hlavičku reflexivně vyrazil Handanovič mimo tři tyče!

90
    Bude se nastavovat 5 minut!

90
    Střídání v týmu Slovinska: ze hřiště odchází Iličić, kterého nahrazuje Samardžić.

89
    Lichsteiner znovu dobře zapracoval na útočné polovině, po jeho centru následuje rohový kop.

88
    Iličić je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou, když zatáhl za záchrannou brzdu na obranné polovině.

87
    Domácí však znovu otáčejí hru a Slovinci jsou pod obrovským tlakem.
    85. Střela Pečnika brankou neskončila

85
    Domácí však mohli vzápětí opět prohrávat! Míč se po přihrávce od Kampla dostal na volného Pečnika, který svou křižnou ránu nasměroval těsně vedle pravé tyče.
    84. Valentin STOCKER - 2:2

84
    Neuvěřitelný závěr zápasu v podání Švýcarů! Ti během čtyř minut vyrovnávají. Po rohovém kopu se míč dostal na volného Shaqiriho. Ten se nerozpakoval a přihrávkou pod sebe vybídl ke střele VALENTINA STOCKERA, který svou ránu umístil přesně k tyči a vyrovnal na 2:2!

Daniel Kinc

Branky: 80. Drmić (Embolo), 84. Stocker (Shaqiri), 90+4. Drmić (Schär) – 45. Novaković (Iličić), 48. Cesar (Birsa)

Karty:   55. Schär (SUI), 64. Lichtsteiner (SUI), 64. Behrami (SUI) – 24. Kampl (SLV), 35. Novaković (SLV), 64. Pečnik (SLV), 65. Handanovič (SLV), 88. Iličić (SLV)

Švýcarsko: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Klose, Ricardo Rodríguez – Behrami, Xhaka – Mehmedi (57. Embolo), Shaqiri – Seferović (80. Stocker), Džemaili (65. Drmić).
    Náhradníci: Bürki, Hitz – Embolo, Drmić, Inler, Kasami, Fernandes, Lustenberger, Moubandje, von Bergen, Stocker, Widmer.

Slovinsko: Handanovič – Struna, Ilič, Cesar, Jokić – D. Stevanovič, Kurtić – Iličić (90. Samardžić), Kampl, Birsa (83. Krhin) – Novaković (58. Pečnik).
    Náhradníci: Oblak, Vidmar – Kirm, Berić, Krajnc, Lazarević, Ljubijankić, Pečnik, Rotman, Samardžić, Skubič, Krhin.

Rozhodčí: Pavel Královec – Roman Slyško, Martin Wilczek