Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)
Braehead – Ingolstadt 6:4 (kon.)
po s.n. (3:1)
Adler Mannheim
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 05.09.2015, 19:30 • SAP aréna • Hokejová Liga mistrů • Skupina 9

Ode mě je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si probíhající víkend podle představ. (22:34:35)

Z celkem šesti zástupců z naší extraligy postoupilo do play-off pět týmů – Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, HC Sparta Praha, HC Vítkovice a HC Verva Litvínov, která sice hraje svůj poslední zápas až zítra, ale přesto je už jasné, že jako jediná postoupí z prvního místa ve své skupině. Ke sledování tohoto onlajnu jste na zítřek samozřejmě zváni. Jediným nepostupujícím týmem je HC Dynamo Pardubice.

Skupina "I" Champions Hockey League zná svého vítěze. S náskokem jednoho bodu se jím stal domácí tým Adelr Mannheim. Německý celek měl v dnešním zápase přece jen více ze hry, vítkovické předčil nejen ve statistice střel na branku, vyhranými vhazováními, ale také v počtu trestných minut. Vítkovičtí ale nemusejí být příliš zklamaní, odehráli těžký zápas a prohráli až po nájezdech, což je přece jen trochu o štěstí. Oba dnešní soupeři postupují do play-off, takže se s nimi u některého z dalších onlajnů určitě ještě potkáte.

Kai HOSPELT - 2:1

65:00
    Prémiový bod pro svůj tým zajistil v penaltovém rozstřelu KAI HOSPELT – 2:1.

5. série
    3:1
    Dalším hráčem za domácí je Tardif, jeho pokus do horní části branky pečetí osud dnešních nájezdů – 3:1.

4. série
    2:1
    Také vítkovický kapitán Burger zvolil kličku, Endras si však snadno poradil – 2:1.

4. série
    2:1
    Další sérii načne Hospelt, jeho střela byla rychlá, ale účinná – 2:1.

3. série
    1:1
    Hostující Olesz zvolil kličku a uspěl – 1:1.

3. série
    1:0
    Také Fischer na druhé straně chtěl dostat puk za Dolejšova záda podél tyče, ale ani jemu se to nepodařilo – 1:0.

2. série
    1:0
    Vítkovický Kolouch si chvilku počkal na pohyb Endrase, ale kličku k tyči neproměnil – 1:0.

2. série
    1:0
    Mannheimský Raedeke namířil kotouč přímo do Dolejše, skóre se nemění – 1:0.

1. série
    1:0
    Za vítkovické se k puku staví Sloboda, ten však na Endrase nedokázal vyzrát – 1:0.

1. série
    1:0
    Jako první se k nájezdovému rozstřelu postavil Buchwieser a propaluje Dolejše – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00
    Po skončeném prodloužení si další trest vysloužil vítkovický Štich, taktéž pro nesportovní chování.

64:54
    Vítkovičtí u německé klece.

64:39
    Domácí kontrolují puk, hraje se ve středím pásmu.

64:13
    Olesz si počínal u soupeřovy klece dobře, Endras byl však pohotovější.

63:45
    Endras nakonec zasáhnout nemusel.

63:22
    Vítkovičtí se přesunují před domácí branku.

63:00
    Domácí Buchwieser měl jedinečnou šanci na své hokejce, když sám ujížděl na branku, byl ale tísněn a Dolejš jeho střelu vytěsnil snad ramenem.

62:36
    Čerešňák nastřelil puk do pásma, ale jako první u něj byli hráči v červeném.

62:01
    Domácí drží pozice v útočném pásmu, vítkovickým se bude od své klece dávat gól velice špatně.

62:00

61:13
    Hecht se dobře dobíjel do branky, puk za záda Dolejše ale nedostal ani dojíždějící Tardif.

60:51
    Vítkovice nahodili puk do pásma, sjeli si pro něj ale domácí hráči a znovu pokoušejí štěstí.

60:10
    Domácí vyhráli kotouč a okamžitě míří k Dolejšovi.

60:01
    Za nesportovní chování si dvouminutový trest vykoledoval Olesz.

60:01

Vítkovičtí v této třetině dokázali srovnat brankou Koloucha a korunovali tím svou zlepšenou hru. Ani toto zvednutí však na domácí Mannheim nestačilo dost, proto další branka nepadla a nás čeká prodloužení.

Po odpískání se k sobě obě skupinky hráčů nebezpečně přiblížili, k šarvátce ale nedošlo i díky včasnému zásahu rozhodčích.

60:00

59:55
    V této třetině se již nic podstatného nestane.

59:46
    Oddechový čas pro hosty.

59:46
    Mannheim vytvořil u vítkovické branky menší závar, Ullmann ani Arend ale nebyli dostatečně důslední.

59:18
    Domácí v pásmu, nikam však nespěchají.

58:59
    Raedeke poslal puk na branku,Dolejše ale tato lehká střela nemohla překvapit.

58:50
    Szturc jen lehce nahodil puk do pásma.

58:11
    Adlerští se dostali do středního pásma, ale znovu musejí vysouvat a bránit svou branku.

57:44
    Domácím se nedaří vymanit od Endrase.

57:11
    Hosté mají puk pod kontrolou, jen musejí vyjet z útočného pásma.

56:30
    Vhazování u Endrase, ten se pořádně soustředí.

56:05
    Hosté vyhazují puk do středního pásma a brání svou modrou.

55:29
    Dolejš neví, kde mu hlava stojí, skáče od jedné tyče k druhé, Mannheimští si s ním teď hrají jako kočka s myší.

55:01
    Jejich snaha neměla dlouhého trvání, hraje se ve středním pásmu, u puku Vítkovice.

54:39
    Domácí si stáhli kotouč a míří do útoku.

53:55
    Vítkovičtí znovu zahrozili před domácí brankou, Endras byl ve střehu.

53:10
    Szturc se Strapáčem se prosmýkli do pásma, Endrase ale nepřekvapili.

52:40
    Vhazování u hostujícího gólmana vyhráli domácí.

52:14
    Sudí posoudili situaci tak, že nešlo o gól a domácím fanouškům se to příliš nelíbí. Nedá se však nic dělat.

52:14
    Hlavní rozhodčí využili pauzy a studují videozáznam, zda šlo či nešlo o branku z hole Raedekeho.

52:14
    Balán se prodíral mezi soupeřovy hráče i s pukem MacMurchy mu vložil do jízdy hůl, ale poté sám upadl a dojel až k ležícímu spoluhráči, o jehož brusli se praštil.. Dlouze klečel na ledě, byl přivolán lékař, za jehož pomoci se až po delší době zvedl a ujíždí na střídačku.

51:28
    Domácí fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ale puk se do branky nedostal – Raedeke s největší pravděpodobností nastřelil pouze tyč!

50:49
    Dolejš si poradil s pokusem Raedekeho.

50:28
    Vítkovice v plném počtu.

50:03
    Hosté nechtějí nechat svou kůži lacino, bojují u mantinelů o kotouče.

49:21
    Ullmann naskakuje do hry, domácí mají zkrácenou přesilovku 5 na 4.

49:01
    Bude se vhazovat u vítkovické branky.

48:28
    Síly na ledě srovnány, za nedovolené bránění je vyloučen Strapáč. Hraje se 4 na 4.

48:13
    Domácí se osvobozují a navíc ujíždějí na Dolejše i s pukem.

48:00
    Vítkovičtí se drží v pásmu, celá SAP aréna píská.

47:21
    Vítkovice sehrají přesilovou hru, Ullmann odjíždí za katr kvůli sekání.

47:07
    Hosté nahodili kotouč do pásma a ujíždějí za ním, Zdráhalovu střelu ale Endras viděl.

46:39
    Mannheim má už dlouho puk ve svém držení, vítkovický gólman zatím odolává.

45:18
    Dnešní utkání sleduje 9 744 diváků.

44:41
    Domácí se přesunují před vítkovickou klec, Dolejš si rovná betony.

43:51
    Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

43:29
    Vítkovice rozehrávají od Dolejše systematicky.

42:54
    Domácí v pásmu, ale Ullmann tentokrát mířil těsně nad.
    Petr KOLOUCH - 1:1

42:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Po střele Kováře od modré chtěl puk do branky dostat Pastor, kotouč se ale dostal k PETRU KOLOUCHOVI stojícímu před brankovištěm, který nedal Endrasovi možnost pořádně zareagovat – 1:1. Asistence: Tomáš Pastor.

41:47
    Vítkovičtí vlétli do pásma, Szturcovi střela nesedla.

41:20
    Dolejš je ve střehu, vhazuje se po jeho pravici.

40:28
    Hraje se v pěti na obou stranách.

40:05
    Úvodní vhazování této třetiny vyhráli domácí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:15.

V této části nebyla k vidění žádná branky, zato potyček na ledě se sešlo trochu více. Domácí měli i v této části více ze hry, pokud chtějí vítkovičtí pomýšlet na úspěch, měli by asi trochu přidat.

40:00

39:52
    Dostali se sice do pásma, ale tam jen odevzdali kotouč.

39:39
    Ale ani toto není příliš dobré řešení, domácí se dostali k puku a míří k Dolejšovi.

39:13
    Zdá se, že normálně projít do pásma nepůjde, vítkovičtí tedy nahazují puky do pásma.

39:00
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale hosté hrají urputně a brání svou modrou.

38:32
    Domácí útočník Hecht vyfasoval za hrubost 2+2+10 minut, hostující Hlinka pak 2+2 minuty, taktéž za hrubost. Vítkovice mají k dispozici přesilovku 5 na 4.

38:32
    Tentokrát si to v pěstním souboji rozdali Hecht a Hlinka, sudí se radí o výši trestu.

38:10
    Hráči v červeném mají puk ba svých hokejkách, míří k vítkovické brance.

37:23

37:06
    Adler kontroluje puk ve svém útočném pásmu.

36:59
    Domácí vyhazují kotouč a následují jej.

36:37
    Olesz se ocitl před brankou, ale Endras byl ve střehu.

36:10
    Čerešňák to zkusil od modré, Endras sklapl betony včas.

35:52
    Domácí se osvobozují vyhozením.

35:23
    První přesilovka pro Vítkovice, hákováním si vypomohl Hecht.

35:05
    Hosté nahazují puk ze středního pásma a urychleně střídají.

34:42
    Boj o kotouč za brankou Vítkovic.

34:03
    Probíhá komerční přestávka.

33:49
    Mannheim okupuje útočné pásmo, vítkovičtí se snaží, ale domácí jen neradi půjčují kotouč.

33:09

32:38
    Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.

32:04
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, vítkovické to stojí mnoho sil.

31:26
    Za krosček je potrestán hostující Štencel, domácí Tardif vyfasoval trest 2+10 minut za hrubost. Mannheim pokračuje v přesilovce 5 na 4.

31:26
    Dolejš chytil jednu ze střel, která na něj šla, poté se u branky strhla menší šarvátka.

31:09
    Domácí mají další přesilovku, za hru vysokou holí je vyloučen Zdráhal.

30:45
    Už třetí vhazování v krátkém sledu u Endrasovy klece.

30:30
    Endras byl zapojen do hry, když se vítkovičtí dostali až do pásma, ale neměl se zpacifikováním puku pražádný problém.

30:00
    MacMurchy to nyní zkusil sám, ale v následném závaru předvedl Dolejš jeden ze svých lepších zákroků ze svého repertoáru.

29:19
    Vítkovičtí se vydali do pásma, Balán ale přesnou přihrávku do prázdného prostoru nedostal, a tak se musí urychleně vrátit.

28:24
    MacMurchy nahrával na Arenda, jeho střele se do cesty postavil Kudělka, který poté zůstává ležet na ledě. Zvedá se ale sám a za potlesku diváků odjíždí na střídačku.

27:38
    Další vhazování u vítkovického gólmana, domácí chtějí mermomocí vstřelit další branku.

27:05
    Domácí Kink se pokusil oblafnout Dolejše, ten se však nedal.

26:48
    Vítkovický Káňa nastřelil zadní mantinel.

26:16
    Ofsajd pro domácí.

26:05

25:43
    Vhazování po levici Dolejše.

24:57
    Hosté se dostávají do pásma spíše nahozením kotouče, s tím si ovšem Mannheimští v klidu dokáží poradit.

23:50
    Chvilka ve středním pásmu, domácí Buchwieser ale vyrazil na zteč Dolejšovy klece.

23:06
    Dalekonosná střela Vandase skončila v Endrasově lapačce.

22:41
    Hosté se nedostali ze svého obranného pásma, Wagner s Kinkem byli proti.

22:16
    Domácí byli nepřesní, jejich rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

21:59
    Hraje se nahoru dolů, gólmani se do hry moc nedostávají.

21:15
    Vítkovičtí vtrhli do pásma, Endras přikryl kotouč v poslední možné chvíli.

20:51

20:23
    I přesto to jsou ale domácí, kdo se nakonec ujímá puku a přesunuje před Dolejše, protože pokračuje jejich přesilovka z předchozí třetiny.

20:05
    Vhazování druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

V první třetině si oba týmy dokázaly vypracovat šance, ale přece jen to byli domácí, kteří byli o něco aktivnější a zaměstnávali Dolejše, který několikrát zabránil brance. Jedna branka je v hokeji velmi zanedbatelný počet, uvidíme, jak se vítkovičtí s tímto stavem popasují.

Další třetina začne přibližně v 20:15.

20:00

19:50
    Mannheim je usazen v pásmu, točí vítkovickou čtveřici.

19:26
    Vítkovicím se oslabení docela daří, kotouč ve středním pásmu.

18:51
    V pořadí druhá přesilovka pro domácí, provinilcem je Burger, který nedovoleně bránil.

18:09
    Kotouč míří za branku domácích, zakázané uvolnění to ale nebude.

17:54
    Hosté se dostali k Endrasovi, ten však nemusel nijak zásadně situaci řešit.

17:19
    Dobrý pokus Kinka, ale Dolejš byl na svém místě.

16:50
    Domácí znovu okupují útočné pásmo, vítkovičtí se musejí mít na pozoru.

16:02

15:38
    Strapáč se dokázal bleskově přesunout do útoku, chyběli mu ale spoluhráči.

14:48
    Adler je na koni, znovu ovládl kotouč.
    Philip RIEFERS - 1:0

14:20
    Mannheim právě vstřelil branku! A je to tady, domácí fanoušci se přece jen dočkali – Fischer si sjel po levém křídle před branku, tam se puk dostal do skrumáže, odkud vyjel až do prostoru před kruhy a PHILIP RIEFERS propálil vše – 1:0. Asistence: Christopher Fischer, Martin Buchwieser.

14:00
    Hosté míří znovu a znovu do pásma, vítkovičtí nekladou příliš velký odpor.

13:04
    Domácí mohli vést už dva nula, kdyby své příležitosti se znovu odkrytou klecí dokázali využít. Tentokrát na puk mířící těsně kolem klece nedosáhl Richmond.

12:37
    Hra se přesunula k Dolejšovi.

12:05
    Vítkovičtí u kotouče, Kucsera bojuje v rohu u Endrasovy klece a prostor.

11:22
    Dolejš se také zapojil, když zpomalil puk a nahrál jej zpět do hry.

10:52
    Mannheimští vymýšlejí nový postup útoku.

10:00
    Endras měl znovu práci, z prostoru před kruhy to zkoušel Pastor.

09:22
    Kolouch poslal dobrou přihrávku na Húževku, ten si k brance sjížděl zleva, ale hra je přerušena pro posunutou branku.

09:04
    Kotouč na holích hostujícího celku, Kudělka rozehrává.

08:28
    Hraje se ve střední části kluziště.

08:10

07:43
    Raedeke mělo před sebou odkrytou klec, ale jeden z vítkovických stačil včas vletěl do střely.

07:17

07:04
    Dolejš teď měl docela dost práce, ale nepřesnost hráčů v červeném nakonec skóre nezměnila.

06:53
    Mannheim se drží před vítkovickou brankou, zatím ale nevystřelil.

06:10
    Domácí si zahrají přesilovku, Kovář je vyloučen za hákování.

06:10

05:07
    Velká šance domácího celku Ullmann se dostal nečekaně k puku a měl před sebou jen Dolejše, počkal si na jeho pohyb a chtěl zamést kotouč do branky, vítkovický gólman ale jeho úmysl vystihl zcela přesně.

04:37
    Štich rozehrál od své klece, vítkovičtí se dostali až k brance, ale Endras jen monitoroval kotouč pohledem.

04:14
    Hraje se od branky k brance, oba celky jakoby se zatím testovaly.

03:18
    Ofsajd pro Mannheim.

02:58
    Orli znovu rozjíždějí útok od své klece, Riefersova střela ale není přesná.

02:23
    Domácí hráči rozjeli útok, ale puk končí u Kudělky, který za svou brankou čeká s rozehrávkou a uklidňuje hru.

01:25
    Také domácí navštívíli Dolejše ve vítkovické brance, ten byl pozorný.

00:36
    Hosté se dostali až před soupeřova gólmana, ten ale nemusel zasahovat.

00:05
    Úvodní vhazování pro domácí tým Mannheimu.

00:01

Pohodlně se usaďte, můžeme začít.

Adler Mannheim: Endras (Ziffzer) – Akdag, Wagner, Richmond, Carle, Reul, Bittner,Fischer, Goc N. – Joudrey, Kink, Tardif – Riefers, Buchwieser, Ullmann – MacMurchy, Hecht, Arend – Hospelt, Rheault, Raedeke

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Čerešňák, Pastor, Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz – Káňa, Balán, Vandas – Kucsera, Burger, Zdráhal – Húževka, Kolouch, Hlinka – Tomi

Rozhodčí: Krawinkel (GER), Salonen (FIN) – Kowert (GER), Schelewski (GER).

Jak dopadne tento zápas, zda si vítkovičtí udrží prvenství v tabulce a tedy i naději na lepší či atraktivnější los pro play-off, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Buďte u toho s našimi onlajny a budete informováni.

Další vítkovickou hvězdou zápasu se stal bezesporu útočník Petr Strapáč, který byl u všech tří gólů (2+1), a který kvůli drobnějšímu zranění sehrál teprve druhé utkání před ostrým startem extraligy.

Program Vítkovic je přece jen nabitější, v minulém týdnu cestovali za svým soupeřem do Běloruska, aby si zápas se stejným týmem zopakovali o pět dní později ve své domácí aréně. Oba zápasy jim vyšly, gólman Pavel Kantor dokonce dokázal celých 118 minut držet čisté konto. Až dvě minuty před koncem utkání jej o další nulu připravil útočník Bojarčuk, který potrestal vyloučení Balána.

Hokejisté německého celku věnovali několik posledních dní spíše tréninku a regeneraci, poslední přátelské utkání sehráli na půdě Frankfurtských Lvů přesně před týdnem, v sobotu 29.8.2015 a odvezli si vysokou výhru, navíc pro gólmana Ziffzera korunovanou čistým kontem, 7:0.

Mannheim v předchozích dnech podepsal pětiletý kontrakt s dlouholetým hráčem NHL Marcelem Gocem, jenž si tak zahraje se svým mladším bratrem Nikolaiem, který v týmu působí už od roku 2010. Jeden z nejlepších německý útočníků však nebude moci zasáhnout do dnešního utkání, protože soupiska pro základní část Ligy mistrů je už po uzávěrce.

Domácí tým Adler bude v sobotu slavit desetileté výročí působení týmu v SAP aréně a samotnému utkání Ligy mistrů bude předcházet řada akcí pro fanoušky, včetně autogramiády nebo zápasu "All star".

Vítkovice si včerejším zápasem pojistily postup do play-off ze skupiny "I", když už podruhé v jednom týdnu porazily tým Něman Grodno a získaly tak šest bodů do tabulky. Stejný počet bodů má také Adler Mannheim, proto je tento poslední zápas ve skupině zároveň utkáním o prvenství v tabulce.

Evropská hokejová Liga mistrů dospěla do svého šestého hracího dne, v němž se utkají mannheimští Orlové s ostravskými Vítkovicemi. Ty čekal po včerejším utkání bleskový přesun do SAP arény prakticky ihned po odehraném (a vítězném) zápase s běloruským Grodnem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 15. Riefers (Fischer, Buchwieser), rozh. náj. Hospelt – 43. Kolouch (Pastor)