Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)
Braehead – Ingolstadt 6:4 (kon.)
po s.n. (3:1)
Adler Mannheim
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 05.09.2015, 19:30 • SAP aréna • Hokejová Liga mistrů • Skupina 9

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Evropská hokejová Liga mistrů dospěla do svého šestého hracího dne, v němž se utkají mannheimští Orlové s ostravskými Vítkovicemi. Ty čekal po včerejším utkání bleskový přesun do SAP arény prakticky ihned po odehraném (a vítězném) zápase s běloruským Grodnem.

Vítkovice si včerejším zápasem pojistily postup do play-off ze skupiny "I", když už podruhé v jednom týdnu porazily tým Něman Grodno a získaly tak šest bodů do tabulky. Stejný počet bodů má také Adler Mannheim, proto je tento poslední zápas ve skupině zároveň utkáním o prvenství v tabulce.

Domácí tým Adler bude v sobotu slavit desetileté výročí působení týmu v SAP aréně a samotnému utkání Ligy mistrů bude předcházet řada akcí pro fanoušky, včetně autogramiády nebo zápasu "All star".

Mannheim v předchozích dnech podepsal pětiletý kontrakt s dlouholetým hráčem NHL Marcelem Gocem, jenž si tak zahraje se svým mladším bratrem Nikolaiem, který v týmu působí už od roku 2010. Jeden z nejlepších německý útočníků však nebude moci zasáhnout do dnešního utkání, protože soupiska pro základní část Ligy mistrů je už po uzávěrce.

Hokejisté německého celku věnovali několik posledních dní spíše tréninku a regeneraci, poslední přátelské utkání sehráli na půdě Frankfurtských Lvů přesně před týdnem, v sobotu 29.8.2015 a odvezli si vysokou výhru, navíc pro gólmana Ziffzera korunovanou čistým kontem, 7:0.

Program Vítkovic je přece jen nabitější, v minulém týdnu cestovali za svým soupeřem do Běloruska, aby si zápas se stejným týmem zopakovali o pět dní později ve své domácí aréně. Oba zápasy jim vyšly, gólman Pavel Kantor dokonce dokázal celých 118 minut držet čisté konto. Až dvě minuty před koncem utkání jej o další nulu připravil útočník Bojarčuk, který potrestal vyloučení Balána.

Další vítkovickou hvězdou zápasu se stal bezesporu útočník Petr Strapáč, který byl u všech tří gólů (2+1), a který kvůli drobnějšímu zranění sehrál teprve druhé utkání před ostrým startem extraligy.

Jak dopadne tento zápas, zda si vítkovičtí udrží prvenství v tabulce a tedy i naději na lepší či atraktivnější los pro play-off, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Buďte u toho s našimi onlajny a budete informováni.

Adler Mannheim: Endras (Ziffzer) – Akdag, Wagner, Richmond, Carle, Reul, Bittner,Fischer, Goc N. – Joudrey, Kink, Tardif – Riefers, Buchwieser, Ullmann – MacMurchy, Hecht, Arend – Hospelt, Rheault, Raedeke

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Čerešňák, Pastor, Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz – Káňa, Balán, Vandas – Kucsera, Burger, Zdráhal – Húževka, Kolouch, Hlinka – Tomi

Rozhodčí: Krawinkel (GER), Salonen (FIN) – Kowert (GER), Schelewski (GER).

Pohodlně se usaďte, můžeme začít.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování pro domácí tým Mannheimu.

00:36
    Hosté se dostali až před soupeřova gólmana, ten ale nemusel zasahovat.

01:25
    Také domácí navštívíli Dolejše ve vítkovické brance, ten byl pozorný.

02:23
    Domácí hráči rozjeli útok, ale puk končí u Kudělky, který za svou brankou čeká s rozehrávkou a uklidňuje hru.

02:58
    Orli znovu rozjíždějí útok od své klece, Riefersova střela ale není přesná.

03:18
    Ofsajd pro Mannheim.

04:14
    Hraje se od branky k brance, oba celky jakoby se zatím testovaly.

04:37
    Štich rozehrál od své klece, vítkovičtí se dostali až k brance, ale Endras jen monitoroval kotouč pohledem.

05:07
    Velká šance domácího celku Ullmann se dostal nečekaně k puku a měl před sebou jen Dolejše, počkal si na jeho pohyb a chtěl zamést kotouč do branky, vítkovický gólman ale jeho úmysl vystihl zcela přesně.

06:10
    Probíhá komerční přestávka.

06:10
    Domácí si zahrají přesilovku, Kovář je vyloučen za hákování.

06:53
    Mannheim se drží před vítkovickou brankou, zatím ale nevystřelil.

07:04
    Dolejš teď měl docela dost práce, ale nepřesnost hráčů v červeném nakonec skóre nezměnila.

07:17
    Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.

07:43
    Raedeke mělo před sebou odkrytou klec, ale jeden z vítkovických stačil včas vletěl do střely.

08:10

08:28
    Hraje se ve střední části kluziště.

09:04
    Kotouč na holích hostujícího celku, Kudělka rozehrává.

09:22
    Kolouch poslal dobrou přihrávku na Húževku, ten si k brance sjížděl zleva, ale hra je přerušena pro posunutou branku.

10:00
    Endras měl znovu práci, z prostoru před kruhy to zkoušel Pastor.

10:52
    Mannheimští vymýšlejí nový postup útoku.

11:22
    Dolejš se také zapojil, když zpomalil puk a nahrál jej zpět do hry.

12:05
    Vítkovičtí u kotouče, Kucsera bojuje v rohu u Endrasovy klece a prostor.

12:37
    Hra se přesunula k Dolejšovi.

13:04
    Domácí mohli vést už dva nula, kdyby své příležitosti se znovu odkrytou klecí dokázali využít. Tentokrát na puk mířící těsně kolem klece nedosáhl Richmond.

14:00
    Hosté míří znovu a znovu do pásma, vítkovičtí nekladou příliš velký odpor.

14:20
    Mannheim právě vstřelil branku! A je to tady, domácí fanoušci se přece jen dočkali – Fischer si sjel po levém křídle před branku, tam se puk dostal do skrumáže, odkud vyjel až do prostoru před kruhy a PHILIP RIEFERS propálil vše – 1:0. Asistence: Christopher Fischer, Martin Buchwieser.
    Philip RIEFERS - 1:0

14:48
    Adler je na koni, znovu ovládl kotouč.

15:38
    Strapáč se dokázal bleskově přesunout do útoku, chyběli mu ale spoluhráči.

16:02

16:50
    Domácí znovu okupují útočné pásmo, vítkovičtí se musejí mít na pozoru.

17:19
    Dobrý pokus Kinka, ale Dolejš byl na svém místě.

17:54
    Hosté se dostali k Endrasovi, ten však nemusel nijak zásadně situaci řešit.

18:09
    Kotouč míří za branku domácích, zakázané uvolnění to ale nebude.

18:51
    V pořadí druhá přesilovka pro domácí, provinilcem je Burger, který nedovoleně bránil.

19:26
    Vítkovicím se oslabení docela daří, kotouč ve středním pásmu.

19:50
    Mannheim je usazen v pásmu, točí vítkovickou čtveřici.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:15.

V první třetině si oba týmy dokázaly vypracovat šance, ale přece jen to byli domácí, kteří byli o něco aktivnější a zaměstnávali Dolejše, který několikrát zabránil brance. Jedna branka je v hokeji velmi zanedbatelný počet, uvidíme, jak se vítkovičtí s tímto stavem popasují.

20:01

20:05
    Vhazování druhé třetiny vyhráli hosté.

20:23
    I přesto to jsou ale domácí, kdo se nakonec ujímá puku a přesunuje před Dolejše, protože pokračuje jejich přesilovka z předchozí třetiny.

20:51

21:15
    Vítkovičtí vtrhli do pásma, Endras přikryl kotouč v poslední možné chvíli.

21:59
    Hraje se nahoru dolů, gólmani se do hry moc nedostávají.

22:16
    Domácí byli nepřesní, jejich rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

22:41
    Hosté se nedostali ze svého obranného pásma, Wagner s Kinkem byli proti.

23:06
    Dalekonosná střela Vandase skončila v Endrasově lapačce.

23:50
    Chvilka ve středním pásmu, domácí Buchwieser ale vyrazil na zteč Dolejšovy klece.

24:57
    Hosté se dostávají do pásma spíše nahozením kotouče, s tím si ovšem Mannheimští v klidu dokáží poradit.

25:43
    Vhazování po levici Dolejše.

26:05

26:16
    Ofsajd pro domácí.

26:48
    Vítkovický Káňa nastřelil zadní mantinel.

27:05
    Domácí Kink se pokusil oblafnout Dolejše, ten se však nedal.

27:38
    Další vhazování u vítkovického gólmana, domácí chtějí mermomocí vstřelit další branku.

28:24
    MacMurchy nahrával na Arenda, jeho střele se do cesty postavil Kudělka, který poté zůstává ležet na ledě. Zvedá se ale sám a za potlesku diváků odjíždí na střídačku.

29:19
    Vítkovičtí se vydali do pásma, Balán ale přesnou přihrávku do prázdného prostoru nedostal, a tak se musí urychleně vrátit.

30:00
    MacMurchy to nyní zkusil sám, ale v následném závaru předvedl Dolejš jeden ze svých lepších zákroků ze svého repertoáru.

30:30
    Endras byl zapojen do hry, když se vítkovičtí dostali až do pásma, ale neměl se zpacifikováním puku pražádný problém.

30:45
    Už třetí vhazování v krátkém sledu u Endrasovy klece.

31:09
    Domácí mají další přesilovku, za hru vysokou holí je vyloučen Zdráhal.

31:26
    Dolejš chytil jednu ze střel, která na něj šla, poté se u branky strhla menší šarvátka.

31:26
    Za krosček je potrestán hostující Štencel, domácí Tardif vyfasoval trest 2+10 minut za hrubost. Mannheim pokračuje v přesilovce 5 na 4.

32:04
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, vítkovické to stojí mnoho sil.

32:38

33:09

33:49
    Mannheim okupuje útočné pásmo, vítkovičtí se snaží, ale domácí jen neradi půjčují kotouč.

34:03

34:42
    Boj o kotouč za brankou Vítkovic.

35:05
    Hosté nahazují puk ze středního pásma a urychleně střídají.

35:23
    První přesilovka pro Vítkovice, hákováním si vypomohl Hecht.

35:52
    Domácí se osvobozují vyhozením.

36:10
    Čerešňák to zkusil od modré, Endras sklapl betony včas.

36:37
    Olesz se ocitl před brankou, ale Endras byl ve střehu.

36:59
    Domácí vyhazují kotouč a následují jej.

37:06
    Adler kontroluje puk ve svém útočném pásmu.

37:23

38:10
    Hráči v červeném mají puk ba svých hokejkách, míří k vítkovické brance.

38:32
    Tentokrát si to v pěstním souboji rozdali Hecht a Hlinka, sudí se radí o výši trestu.

38:32
    Domácí útočník Hecht vyfasoval za hrubost 2+2+10 minut, hostující Hlinka pak 2+2 minuty, taktéž za hrubost. Vítkovice mají k dispozici přesilovku 5 na 4.

39:00
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale hosté hrají urputně a brání svou modrou.

39:13
    Zdá se, že normálně projít do pásma nepůjde, vítkovičtí tedy nahazují puky do pásma.

39:39
    Ale ani toto není příliš dobré řešení, domácí se dostali k puku a míří k Dolejšovi.

39:52
    Dostali se sice do pásma, ale tam jen odevzdali kotouč.

40:00

V této části nebyla k vidění žádná branky, zato potyček na ledě se sešlo trochu více. Domácí měli i v této části více ze hry, pokud chtějí vítkovičtí pomýšlet na úspěch, měli by asi trochu přidat.

Další třetina začne přibližně v 21:15.

40:01

40:05
    Úvodní vhazování této třetiny vyhráli domácí.

40:28
    Hraje se v pěti na obou stranách.

41:20
    Dolejš je ve střehu, vhazuje se po jeho pravici.

41:47
    Vítkovičtí vlétli do pásma, Szturcovi střela nesedla.

42:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Po střele Kováře od modré chtěl puk do branky dostat Pastor, kotouč se ale dostal k PETRU KOLOUCHOVI stojícímu před brankovištěm, který nedal Endrasovi možnost pořádně zareagovat – 1:1. Asistence: Tomáš Pastor.
    Petr KOLOUCH - 1:1

42:54
    Domácí v pásmu, ale Ullmann tentokrát mířil těsně nad.

43:29
    Vítkovice rozehrávají od Dolejše systematicky.

43:51
    Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

44:41
    Domácí se přesunují před vítkovickou klec, Dolejš si rovná betony.

45:18
    Dnešní utkání sleduje 9 744 diváků.

46:39
    Mannheim má už dlouho puk ve svém držení, vítkovický gólman zatím odolává.

47:07
    Hosté nahodili kotouč do pásma a ujíždějí za ním, Zdráhalovu střelu ale Endras viděl.

47:21
    Vítkovice sehrají přesilovou hru, Ullmann odjíždí za katr kvůli sekání.

48:00
    Vítkovičtí se drží v pásmu, celá SAP aréna píská.

48:13
    Domácí se osvobozují a navíc ujíždějí na Dolejše i s pukem.

48:28
    Síly na ledě srovnány, za nedovolené bránění je vyloučen Strapáč. Hraje se 4 na 4.

49:01
    Bude se vhazovat u vítkovické branky.

49:21
    Ullmann naskakuje do hry, domácí mají zkrácenou přesilovku 5 na 4.

50:03
    Hosté nechtějí nechat svou kůži lacino, bojují u mantinelů o kotouče.

50:28
    Vítkovice v plném počtu.

50:49
    Dolejš si poradil s pokusem Raedekeho.

51:28
    Domácí fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ale puk se do branky nedostal – Raedeke s největší pravděpodobností nastřelil pouze tyč!

52:14
    Balán se prodíral mezi soupeřovy hráče i s pukem MacMurchy mu vložil do jízdy hůl, ale poté sám upadl a dojel až k ležícímu spoluhráči, o jehož brusli se praštil.. Dlouze klečel na ledě, byl přivolán lékař, za jehož pomoci se až po delší době zvedl a ujíždí na střídačku.

52:14
    Hlavní rozhodčí využili pauzy a studují videozáznam, zda šlo či nešlo o branku z hole Raedekeho.

52:14
    Sudí posoudili situaci tak, že nešlo o gól a domácím fanouškům se to příliš nelíbí. Nedá se však nic dělat.

52:40
    Vhazování u hostujícího gólmana vyhráli domácí.

53:10
    Szturc se Strapáčem se prosmýkli do pásma, Endrase ale nepřekvapili.

53:55
    Vítkovičtí znovu zahrozili před domácí brankou, Endras byl ve střehu.

54:39
    Domácí si stáhli kotouč a míří do útoku.

55:01
    Jejich snaha neměla dlouhého trvání, hraje se ve středním pásmu, u puku Vítkovice.

55:29
    Dolejš neví, kde mu hlava stojí, skáče od jedné tyče k druhé, Mannheimští si s ním teď hrají jako kočka s myší.

56:05
    Hosté vyhazují puk do středního pásma a brání svou modrou.

56:30
    Vhazování u Endrase, ten se pořádně soustředí.

57:11
    Hosté mají puk pod kontrolou, jen musejí vyjet z útočného pásma.

57:44
    Domácím se nedaří vymanit od Endrase.

58:11
    Adlerští se dostali do středního pásma, ale znovu musejí vysouvat a bránit svou branku.

58:50
    Szturc jen lehce nahodil puk do pásma.

58:59
    Raedeke poslal puk na branku,Dolejše ale tato lehká střela nemohla překvapit.

59:18
    Domácí v pásmu, nikam však nespěchají.

59:46
    Mannheim vytvořil u vítkovické branky menší závar, Ullmann ani Arend ale nebyli dostatečně důslední.

59:46
    Oddechový čas pro hosty.

59:55
    V této třetině se již nic podstatného nestane.

60:00

Po odpískání se k sobě obě skupinky hráčů nebezpečně přiblížili, k šarvátce ale nedošlo i díky včasnému zásahu rozhodčích.

Vítkovičtí v této třetině dokázali srovnat brankou Koloucha a korunovali tím svou zlepšenou hru. Ani toto zvednutí však na domácí Mannheim nestačilo dost, proto další branka nepadla a nás čeká prodloužení.

60:01

60:01
    Za nesportovní chování si dvouminutový trest vykoledoval Olesz.

60:10
    Domácí vyhráli kotouč a okamžitě míří k Dolejšovi.

60:51
    Vítkovice nahodili puk do pásma, sjeli si pro něj ale domácí hráči a znovu pokoušejí štěstí.

61:13
    Hecht se dobře dobíjel do branky, puk za záda Dolejše ale nedostal ani dojíždějící Tardif.

62:00

62:01
    Domácí drží pozice v útočném pásmu, vítkovickým se bude od své klece dávat gól velice špatně.

62:36
    Čerešňák nastřelil puk do pásma, ale jako první u něj byli hráči v červeném.

63:00
    Domácí Buchwieser měl jedinečnou šanci na své hokejce, když sám ujížděl na branku, byl ale tísněn a Dolejš jeho střelu vytěsnil snad ramenem.

63:22
    Vítkovičtí se přesunují před domácí branku.

63:45
    Endras nakonec zasáhnout nemusel.

64:13
    Olesz si počínal u soupeřovy klece dobře, Endras byl však pohotovější.

64:39
    Domácí kontrolují puk, hraje se ve středím pásmu.

64:54
    Vítkovičtí u německé klece.

65:00
    Po skončeném prodloužení si další trest vysloužil vítkovický Štich, taktéž pro nesportovní chování.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Jako první se k nájezdovému rozstřelu postavil Buchwieser a propaluje Dolejše – 1:0.

1. série
    1:0
    Za vítkovické se k puku staví Sloboda, ten však na Endrase nedokázal vyzrát – 1:0.

2. série
    1:0
    Mannheimský Raedeke namířil kotouč přímo do Dolejše, skóre se nemění – 1:0.

2. série
    1:0
    Vítkovický Kolouch si chvilku počkal na pohyb Endrase, ale kličku k tyči neproměnil – 1:0.

3. série
    1:0
    Také Fischer na druhé straně chtěl dostat puk za Dolejšova záda podél tyče, ale ani jemu se to nepodařilo – 1:0.

3. série
    1:1
    Hostující Olesz zvolil kličku a uspěl – 1:1.

4. série
    2:1
    Další sérii načne Hospelt, jeho střela byla rychlá, ale účinná – 2:1.

4. série
    2:1
    Také vítkovický kapitán Burger zvolil kličku, Endras si však snadno poradil – 2:1.

5. série
    3:1
    Dalším hráčem za domácí je Tardif, jeho pokus do horní části branky pečetí osud dnešních nájezdů – 3:1.

65:00
    Prémiový bod pro svůj tým zajistil v penaltovém rozstřelu KAI HOSPELT – 2:1.
    Kai HOSPELT - 2:1

Skupina "I" Champions Hockey League zná svého vítěze. S náskokem jednoho bodu se jím stal domácí tým Adelr Mannheim. Německý celek měl v dnešním zápase přece jen více ze hry, vítkovické předčil nejen ve statistice střel na branku, vyhranými vhazováními, ale také v počtu trestných minut. Vítkovičtí ale nemusejí být příliš zklamaní, odehráli těžký zápas a prohráli až po nájezdech, což je přece jen trochu o štěstí. Oba dnešní soupeři postupují do play-off, takže se s nimi u některého z dalších onlajnů určitě ještě potkáte.

Z celkem šesti zástupců z naší extraligy postoupilo do play-off pět týmů – Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, HC Sparta Praha, HC Vítkovice a HC Verva Litvínov, která sice hraje svůj poslední zápas až zítra, ale přesto je už jasné, že jako jediná postoupí z prvního místa ve své skupině. Ke sledování tohoto onlajnu jste na zítřek samozřejmě zváni. Jediným nepostupujícím týmem je HC Dynamo Pardubice.

Ode mě je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si probíhající víkend podle představ. (22:34:35)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 15. Riefers (Fischer, Buchwieser), rozh. náj. Hospelt – 43. Kolouch (Pastor)