Zlín – Vsetín 10:1 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:12 (kon.) | Opava – Havířov 1:6 (kon.)
Kladno – HC Plzeň 3:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 4:2 (kon.)
Sparta – Slavia 8:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (po pr.)
HC Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.) | Poruba – Olomouc 0:7 (kon.) | Třinec – Zlín 4:3 (kon.)
Letňany – Pardubice 5:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 05.09.2015, 12:30Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

59:20
    Krofta míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti!

58:00
    Dančišin si vybruslil zpoza branky a prověřil Dostála, který nyní vůbec nevěděl, kde je puk. Vyrovnání opravdu nebylo daleko!

56:52
    Domácí si vybírají oddechový čas!

54:48
    Ferda přihrávkou zpoza branky našel Nečase, proti jehož pokusu se Krofta vyznamenal parádním reflexivním zákrokem!

45:12
    Outrata našel zcela volného Straku, který tváří v tvář brankáři brněnskou svatyni těsně minul! Tady opravdu mnoho nechybělo!

44:55
    Bude se vylučovat. Flynn dostává dvě minuty za nesportovní chování, za následnou potyčku inkasují 2+2 minuty domácí Uřidil a hostující Novák.

42:37
    Třetí třetina se zatím nese v duchu neuznaných branek! Tentokráte dostali puk do sítě Brněnští, ale kvůli postavení v brankovišti jednoho z hostujících útočníku gól pochopitelně nemůže platit.

41:33
    Milan Dančišin se už radoval ze vstřelené branky, ale sudí ji ze zcela neznámých důvodů neuznal! Na boleslavské střídačce teď opravdu není veselo.

40:30
    Po Kroftově zákroku se v brankovišti strhla mela a vypadá to, že se bude vylučovat na obou stranách. Jak domácí Uřídil, tak hostující Čejka si odpykají dvě minuty za hrubost.

39:52
    Ještě jedno vyloučení uvidíme ve druhé třetině. Vojtěch Outrata (MBL) se proti pravidlům provinil sekáním.

38:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí opět snižují na rozdíl jediné branky! Ihned po vhazování přiťukl Dvořák puk na v posledních minutách aktivního DUŠANA KERDU, který ranou z první překvapil Dostála! Asistence: Jan Dvořák.

34:47
    Ferda pasem skrz brankoviště našel zcela volného Nečase, který v tutové šanci nepochopitelně minul! Teď měli domácí štěstí.

34:18
    Tentokráte si přesilovou hru zahraje Kometa. Kryštof Linhart si odsedí dvě minuty za podražení.

31:31
    Šance pro tým z města automobilů. Jan Süss si odpyká dvě minuty za hru vysokou holí. Dokáží domácí snížit?

31:09
    Outrata hledal v druhé vlně najíždějícího Straku, který však trefil jen výstroj připraveného Dostála. Puk se následně odrazil k Linhartovi, ovšem ani ten na brněnského muže v masce nevyzrál.

26:21
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! Na jedné straně netrefil z poloviny prázdnou branku Vojtěch Outrata a hosté z následující akce udeřili! V závaru před brankou se nejlépe zorientoval MATĚJ NOVÁK, který si připisuje už druhý přesný zásah v dnešním mači! Asistence: Martin Nečas.

25:05
    Domácí se řítili 3 na 1, celou akci vzal na sebe trošku sobecky Flynn, který branku nedokázal trefit, za což si určitě od svých spoluhráčů nevyslouží pochvalu.

23:27
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Outrata našel v předbrankovém prostoru dobře stojícího PATRIKA STRAKU, jenž přesnou ranou nedal Dostálovi šanci! Asistence: Vojtěch Outrata.

22:36
    Uřídil předvedl obrovskou hrubici v rozehře, ale unikající Čejka svůj samostatný nájezd ve třetí branku hostí nepřetavil.

22:09
    Boleslav půjde do čtyř, za hákování je vyloučen Dominik Hrachovec.

19:56
    Marek Škvrně (KOM) ve středu hřiště velmi tvrdým způsobem zastavil Muslia, za což mu sudí uděluje pět minut plus trest do konce utkání. Trest za svého spoluhráče odpyká Filip Klenec.

19:01
    Hosté se utrhli do přečíslení 2 proti 1. Škvrně vzal celou akci na sebe a tvrdou ranou jen o vlásek minul horní tyč Kroftovy svatyně!

14:14
    Unikajícího Mlynáře nedovoleně zastavil Michal Chládek (MBL) – dvě minuty, hákování.

11:54
    Další zaváhání v obraně Bruslařů Kometa opět trestá! Novák našel před brankou nikým nehlídaného LIBORA ZÁBRANSKÉHO, který přesnou ranou zvyšuje na 2:0! Asistence: Matěj Novák, Filip Král.

11:44
    Poměr sil na ledě se na jednašedesát vteřin vyrovná, Jakub Čejka hrál se zlomenou holí, za což ho sudí Koziol ocenil dvěma trestnými minutami.

10:45
    První vyloučení i na straně Mladé Boleslavi. Za hru vysokou holí na trestnou lavici míří František Uřídil.

09:07
    Kometa se ujímá vedení po gólu ve vlastním oslabení! Mlynář vyslal na steč MATĚJE NOVÁKA, který se po zaváhání obrany Brulařů řítil sám na Kroftu a ranou k levé tyči ho i dokázal prostřelit! Asistence: Tomáš Mlynář.

07:38
    První vyloučení zápasu, Zábranský (KOM) si po faulu na Dančišina odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

02:03
    Po nejistém zákroku Dostála se ke slibné dorážce dostal Milan Dančišin, ale bekhendovým pokusem o kousek přestřelil!

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 24. Straka (Outrata), 39. Kerda (Dvořák) – 10. Novák (Mlynář), 12. Zábranský (Novák, Král), 27. Novák (Nečas)

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Uřídil "C", Obrtlík, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj – Kerda, Flynn, Musliu, Straka, Jindra, Zahradník, Kalaš, Outrata, Homolka, Hrachovec, Dančišin, Dvořák
    HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Jeřábek, Trnka, Král, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Petrla, Mikyska – Novák, Klenec, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Mlynář, Knap, Frydrych, Ferda "C", Süss, Nečas

Rozhodčí: Koziol – Axman, Čuňočka