Chabarovsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 1:4 (kon.)
Barys – Toljatti 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Jokerit 0:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 2:3 (1:3 po s.n.)
Jekatěrinburg – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Soči 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Záhřeb 2:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 08.09.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

JOKERT HELSINKY
    Jediný finský účastník KHL začal sezónu domácím utkání se Severstalem Čerepovec. Favorit utkání se dlouho trápil, nicméně nakonec dokázal zvítězit 3:2. Následující utkání s Nižnij Novgorodem Jokerit jasně ovládl v poměru 5:2! Ve třetím domácím utkání přišla první těžká zkouška, když do Hartwall arény přicestovalo CSKA! Domácí fanoušci vytvořili skvělou atmosféru a Jokerit zvítězil 3:0! Domácí sérii zápasů však finský celek výhrou nezakončil. S Dinamem Misnk dlouhou dobu hrát 0:0, nicméně v 56. minutě se trefil Ryan Vesce, který rozhodl o vítězství běloruského celku!

Dnešním zápasem svěřenci Erkka Westerlunda začínají svůj trip na venkovních kluzištích!

HK SIBIR NOVOSIBIRSK
    Novosibirsk před léto opustilo několik důležitých hráčů, vedení by však i tak chtělo zopakovat loňské tažení play-off, které skončilo až ve finále Východní konference. Sibir měl velmi těžký start do nové sezóny. Na ledě moskevského Dynama dokázal udržet nerozhodný stav, avšak v prodloužení rozhodl domácí Karsums. V dalším utkání si však HK spravilo chuť, když porazil 5:1 Viťaz! Ve třetím utkání však svěřenci Andreje Skabelky nebodovali! Chorvatský Záhřeb dokázal vyhrál 4:2, a potvrdil dobrý vstup do sezóny. Poslední zápas západního tripu sehrál Sibir na půdě Slovanu. Slovenský účastník KHL držel s favoritem krok, nicméně v 56. minutě vstřelil vítěznou branku na 3:2 Maxim Šalunov. První domácí zápas Sibiru vyšel náramně! Ve výborné atmosféře v Ice Sports Palace Sibir porazil SKA 5:2! I v následujícím utkání se Spartakem Moskva Novosibirsk nezaváhal, vyhrál 5:2. I dnes bude chtít Sibir jistě zvítězit!

Příjemné úterní dopoledne! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem jedenáct zápasů. My se společně zaměříme na šlágr tohoto dnes, ve kterém se představí HK Sibir Novosibirsk proti Jokeritu Helsinky! Úvodní vhazování je naplánováno v 15:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:09
    Úvodní vhazování vyznělo lépe pro hostující Jokerit, kterému však úvodní útok nevyšel a u puku je domácí Sibir!

00:40
    Jesper Jensen dostal na pravou stranu přihrávku od Larsena a tvrdě se opřel do puku. Nikita Bespalov musel vytáhnout první zákrok dnešního utkání!

01:29
    Na druhé straně domácí Sibir velmi aktivně napadal rozehrávku Jokeritu, a dočkal se zisku kotouče. Po nahození Sergeje Šumakov si připsal první zákrok i Helenius.

02:01
    Ve třetině Novosibirsku odvedl výbornou práci Pekka Jormakka, který vybojoval kotouč pro Wirtanena. Finský útočník se však přes Verešagina ke střele nedostal.

02:39
    Do útoku se hnal také Sibir, nicméně přihrávka Rideerwalla na Vorošila nebyla přesná a Jokerit vyhodil kotouč do středního pásma.

03:17
    Vladimír Roth byl na začátku rozehrávky domácího celku, který nevyšla. Následně se však kotouč odrazil na hůl Ridderwalla, který od modré vyslal tvrdou ránu. Helenius opět zasáhl!

04:09
    Velkou chybu předvedl na útočné modré hostující Pekka Jormakka, který málem vyslal do úniku domácího Butuzova. Před toho se však dokázal dostat Jensen.

04:43
    Do útočného pásma najel Jesse Joenssu, který vypálil zápěstím. Jeho ránu Bespalov vyrazil!

05:02
    Další velkou příležitost hostujícího celku měl Jere Sallinen, který pálil z mezikruží. Střela však mířila těsně mimo!

05:39
    Nejdříve se útok nepodařil domácímu Sibiru. Na druhé straně mohl udeřit Jani Rita, který tvrdě vypálil. Bespalov však zasahovat nemusel, neboť střelu zablokoval obránce.

06:06
    Velmi aktivní byl v pásmu Jokeritu domácí Damir Žafjarov, který se dostal ze sevření Lajunena a vystřelil bekhendem. Jeho ránu však Helenius dokázal přikrýt pod lapačku.

06:38
    Druhá formace domácího celku se hnala do zajímavého útoku, nicméně ten zastavil hvizd hlavního rozhodčího, který odpískal ofsajd!

07:00
    Na modré čáře zastavil kotouč Šumakov, který jej přiťukl Butozovi, jehož rána zprvní však byla zablokována.

07:25
    Na druhé straně mohl udeřit Jokerit! V rohu kluziště dojel kotouč Jormakka, který jej pohotově posílal před branku. Bespalov však hru přerušil.

08:11
    Obránce Verešagin našel na modré najetého Stěpana Sannikova, který vystřelil zápěstím. Jeho rána mířila těsně mimo!

08:36
    To vypadá velmi nepříjemně! Alexej Kopejkin poslal na mantinel Tomi Mäkiho, který zůstává ležet na ledě! K finskému útočníkovi přicházejí lékaři, doufejme, že bude v pořádku!

08:36
    Alexej Kpejkin nakonec dostává pět minut plus do konce utkání! Tomi Mäki je mezitím za pomoci svých spoluhráčů odnášen na střídačku, kde již na něj čekají lékaři!
    Tvrdý zákrok Kopejkina

09:17
    Jokerit začíná svou pětiminutovou přesilovku velmi dobře! V útočném pásmu se dostal do kombinace. Zakončoval Marhis Olimb, nicméně Bespalov byl připravený!

09:57
    Sibiru se podařilo vyhodil kotouč z pásma, nicméně Brandon Kozun ho zavezl pohotově zpět!

10:23
    Hagman se pokoušel najít křížnou přihrávkou na pravé straně Jormakku, nicméně přihrávku zablokovala domácí obrana.

10:49
    Na led se dostala druhá přesilovková formace Jokerit! Na levé straně operoval s pukem Hagman, který hledal Regina, ten však v jasné příležitosti promáchl!

11:26
    Další velká šance hostů! Před Nikitou Bespalovem se ocitl osamocený Juhamatti Aaltonen, nicméně ruského brankáře nepřekonal!

12:08
    Na modré čáře chyboval hostující Ville Lajunen, který nabídl kotouč Vladimíru Rothovi, který vypálil od modré. Jeho rána však mířila mimo!

12:38
    Sibir zvládá oslabení zatím dobře! Jokeritu již zbývá pouze minuta, kotouč je momentálně za brankou Heleniuse.

13:25
    Na modré čáře špatně zpracoval přihrávku Wirtanen a za malou chvíli bude Sibir v plném počtu!

13:47
    Za obrovského potlesku domácí hali se Vorošilo vrátil na led! Sibir tak přežil pětiminutové oslabení!

14:19
    Sannikov operoval s pukem za brankou, nicméně jeho přihrávka z otočky před brankou nikoho ze domácích nenašla.

15:03
    Tomáš Vincour přiťukl kotouč ve středu hřiště do jízdy Šumakovi, který vystřelil přes obránce, nicméně Helenius jeho ránu vyrazil!

15:41
    Po chybě Regina se do protiútoku dostal Calle Ridderwall, který si chtěl vyměnit kotouč s Veešaginem na modré čáře. Kotouč však vypíchl Larsen.

15:57
    Přesilovou hru si zahraje také domácí celek! Na trestnou lavici míří Jere Sallinen, který se holí ohnal po domácím hráči!

16:09
    Jokerit však vyhrál vhazování a pohotově vyhazuje. Sibir tak bude muset začít z vlastní třetiny!

16:53
    Butuozov posílal kotouč před branku na Šumakova. Ten se však nedokázal do puku trefit! Kombinace Sibiru však pokračuje!

17:03
    Z pravé strany nebezpečně pálil domácí Vladimir Butuzov, kterého však vychytal Helenius. K následné dorážce už se Tomáš Vincour nedostal.

17:56
    Těsně před koncem přesilové hry rozjížděl Novosibirsk zajímavou kombinaci v útočném pásmu, nicméně chyběla větší přesnost!

18:28
    Ve středním pásmu se nechal obrat o kotouč Riderwall a ke střele se dostal Jani Rita. Jeho střela však mířila mimo!

18:59
    Po nepřesné přihrávce Šumakova mířil vpřed Pekka Jormakka, kterého však ke střele nepustil obránce Roth!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla velmi zajímavý hokej! První polovina třetiny vyšla lépe hostům, velkou příležitost měl Sallinen, který však Bespalova nepřekonal. V deváté minutě inkasoval tvrdý náraz Tomi Mäki, který odešel z ledu za pomoci lékařů. Jokerit měl následně pěti minutovou přesilovku, kterou však nedokázal využít. V závěru si zahrál přesilovku i Sibir, ani domácí tým však úspěšný nebyl!

Druhá třetina začne přibližně v 16:20!

20:01

20:29
    Výbornou práci na modré čáře odvedl hostující Aaltonen, který uvolnil Brandona Kozuna. Kanadský útočník se však ke střele nedostal.

21:03
    Do pásma Sibiru najel hostující Wirtanen, který ostře vypálil. Bespalov však dokázal kotouč vyrazit!

21:33
    Před branku Sibiru vyjel Nicklas Hagman, který se společně s Reginem pokoušel dostat kotouč za Bespalova. Domácí obránci však situaci zvládli!

22:09
    Sibir momentálně kontroluje hru ve vlastním pásmu! Jokerit však velmi nepříjemně napadá...

22:39
    Na druhé straně pálil domácí Sannikov, jehož ránu vyrazil Helenius na hůl Gubina, který však z otočky vypálil mimo!

23:16
    Ze středního pásma nahodil kotouč do pásma Lajunen, nicméně nikdo z domácích se následně ke kotouči nedostal.

23:39
    Od modré nahodil kotouč na Heleniuse domácí Vladimír Roth, následně kotouč tečoval Ridderwall, a ten skončil těsně mimo!

24:23
    Z ostrého úhlu to zkusil kanadský útočník Brandon Kozun. Bespalov si však prostor u své levé straně pohlídal.

24:31
    Kozun následně po vhazování poslal kotouč na modrou, kde se nacházel Jesper Jansen. Jeho nahození však opět zastavil Bespalov!

24:59
    Ve vlastním pásmu chyboval domácí Igor Fefelov, který namazal Hagmanovi. Finský útočník však Bespalova nepřekonal!

25:32
    Před branku Sibiru nahazoval kotouč Jere Sallinen. Tečovat se pokoušel Jani Rita, který však puk nezasáhl.

26:29
    Velkou šanci měl na druhé straně také domácí Butuzov, který pálil z pravé straně. Helenius však dokázal kotouč vyrazit do rohu!

27:11
    Nahození dánského obránce Larsena skončilo za brankou a po souboji Olimba s Gimajevem skočnil kotouč v ochranné síti! Následuje komerční přestávka!

27:31
    Nikita Bespalov držel odražený kotouč pod svojí lapačkou, nicméně zcela neočekávané rozehrál. Obránci tohle rozhodnutí ruského brankáře neočekávali, nicméně k zakončení se Hagman nakonec nedostal!

28:13
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Teď už se však hostující Jokerit prosazuje! JESPER JENSEN postupoval po levé straně, dánského obránce bránil marně Ridderwall. Jansen následně poslal kotouč před branku, a ten skončil v síti! Asistence: Philip Larsen
    Jesper JENSEN - 0:1

29:11
    Na trestnou lavici míří domácí Maxim Ignatovič a hostující Jokerit má k dispozici další přesilovou hru!

29:49
    Sibir však začíná své oslabení výborně! Vyhrál vhazování, a následně Vladimír Roth vyhodil kotouč do pásma finského celku.

30:31
    Další vyhození! Jokeritu se zatím vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.

31:05
    Přesilová hra Jokeritu vůbec nevyšla, nicméně v jejím závěru se dokázal dostat do útočného pásma a skóruje! Od modré čáry nahodil kotouč před branku Philip Larsen. Před Bespalovem tečoval kotouč NIKLAS HAGMAN, který posílá Jokerit do dvoubrankového vedení! Asistence: Philip Larsen
    Niklas HAGMAN - 0:2

31:53
    Jokerit je i nadále velmi aktivní! Před Bespalova najel z pravé strany Jere Sallinen, kterému se však nepodařilo dostat kotouč do branky.

32:31
    Z pravé strany poslal kotouč před branku Aaltonen, který našel Huhtalu. Finský útočník však poslal kotouč těsně mimo branku!

33:19
    Obránce Philip Larsen je ve druhé třetině opravdu velmi aktivní! Tentokrát dánský obránce prokličkoval obranou Sibiru a dostal se do zakočnení. Bespalov však jeho pokus vyrazil!

34:12
    Po delší době se dostal do útočného pásma s pukem i hostující Sibir. Z pravé strany si najel před Heleniuse Sannikov, avšak do zakončení se nedostal.

34:39
    Až teď je hra přerušena, neboť kotouč vylétl do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka!

35:04
    Na přihrávku Vorošila si mezi kruhy našel Ridderwall, jehož přízemní rána však skončila mimo branku Riku Heleniuse.

35:42
    Na pravé straně operoval s pukem domácí Dmitrij Moňa, který hledal svou přihrávkou hledal před brankou Gubina. Ten však nedokázal kotouč zpracovat!

36:31
    Na druhé straně střílel obránce Topi Jaakola, který však branku Nikity Bespalova netrefil.

36:59
    Obránce Verešagin našel před modrou čárou najetého Moňu, který měl na výběr dvou spoluhráčů. Akci však vzal na sebe a vystřelil. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě!

37:36
    Po delší době je hra opět přerušena, neboť se kotouč odrazil na střídačku domácího Sibiru.

38:09
    Za brankou Sibiru operoval s pukem Aaltonen, jehož přihrávka před branku došla až na modrou, kde se nacházel Jaakola. Jeho rána byla zablokovaná.

38:26
    Následně se ke kotouči dostal opět Aaltonen, který si najel až před Bespalova. Ten však kotouč za svá záda nepustil.

38:44
    Na druhé straně se mohl prosadit Moňa, který si z pravé strany najel až před Heleniuse. V rozhodujícím okažiku však podklouzl a kotouč do branky nedostal.

39:26
    Výbornou přihrávku mezi kruhy dostal David Ullström, který však promáchl a na druhou stranu míří Jokerit!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetině konečně nabídla branky! Po celou dobu druhé třetiny byl hostující Jokerit jasně lepší. Velkou chybu obrany Sibiru však Hagman nepotrestal! Jokerit se prosadil až v 29. minutě, když nahození Jespera Jensena skončil v brance Bespalova! O tři minuty později lovil Bespalov kotouč ze sítě znovu. Nahození Larsena tečoval Niklas Hagman! V závěru třetiny měly oba týmy velké šance, nicméně skóre se nezměnilo!

Třetí třetina začne přibližně v 17:10!

40:01

40:58
    Do poslední periody vstoupil aktivněji hostující Jokerit, který se pokoušeí navýšit své vedení.

41:06
    Jokerit si navíc zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří domácí Vitalij Menšikov, který poslal k zemi Regina.

41:39
    Hagman prošel vcelku jednoduše do útočného pásma po levé straně a našel Aaltonena. Finský útočník nestřílel, nicméně Jokerit se usazuje v útočném pásmu!

42:01
    Hru přerušil až hvizd rozhodčího, který odpískal vysokou hůl Brandona Kozuna!

42:29
    Sibir se však tentokrát dokázal ubránit! Moňa dostal kotouč až za branku Heleniuse a celá čtyřka Sibiru odchází střídat!

42:58
    Do útočného pásma prošel opět vcelku jednoduše Hagman, který hledal na druhé straně Mathise Olimba. Přihrávka se však k norskému útočníkovi nedostala.

43:29
    Sibir je již v plném počtu, nicméně Jokerit pokračuje v kombinaci. Z pravé strany pálil obránce Daine Todd, jehož rána však mířila mimo!

44:28
    Jokerit zatím zvládá třetí třetinu výborně a svého soupeře prakticky nepouští do hry!

45:11
    Po delší době se podíval do útočného pásma i Sibir, nicméně domáíc Arťjom Vorošilo kotouč pouze nahodil.

45:31
    Po levé straně najížděl do pásma domácí David Ullström, nicméně kotouč ztratil a do protiútoku šel Jokerit. Finský celek však nezvládl přechod přes modrou čáru!

46:03
    Mezi kruhy dostal hodně prostoru Moňa, jeho střela byla však zablokovaná! Na druhé straně ujel Pekka Jormakka, který tvrdě vypálil. Tentokrát zasáhl Bespalov!

46:51
    Ve středním pásmu dostal přihrávku Sannikov, kterému však kotouč přeskočil hůl. Následně vypálil Oleg Gubin, jehož ránu zblokoval Lajunen do ochranné sítě!

47:51
    Mathis Olimb se dokázal uvolnit na pravé straně a u branky našel volného Tommi Huhutalu. Střela finského obránce z ostrého úhlu však Bespalova nepřekonala.

48:51
    Domácímu celku se v posledních minutách příliš nedaří rozehrávka, čehož využívá Jokerit, který drží kotouč na svých hokejkách!

49:26
    Třetí formace Jokeritu se dokázala dostat do kombinace v útočném pásmu. Z pravé strany vyjel Jere Sallinen, který střílel na vzdálenější tyč. Jeho ránu však vyrazil Bespalov!

50:09
    Od modré pálil Ullström, který se dostal k odraženému kotouči. Rána švédského útočníka se však k Heleniusovi nedostala.

50:33
    Další komplikace pro domácí Novosibirsk! Na trestnou lavici usedá devět minut před koncem Stěpan Sannikov!

51:03
    Úvod oslabení však Sibiru vychází! Domácí celek se výborně bráni a svého soupeře nepouští do kombinace.

51:31
    Od modré čáry poslal nahození na branku Bespalova obránce Larsen, jehož střela však mířila těsně mimo!

52:09
    Síly na ledě se však vyrovnají! Na trestnou lavici míří hostující Mathis Olimb, který v rohu kluziště poslal k zemi domácího Ignatoviče!

52:38
    Trest domácího Stěpana Sannikova je u konce a Sibir tak má k dispozici zkrácenou přesilovou hru!

53:16
    Jokerit se však zatím brání výborně! Již dvakrát vyhodil kotouč ze třetiny a polovinu oslabení má za sebou!

53:50
    Tvrdou ránu od modré vyslal domácí obránce Verešagin, tu však obrana Jokeritu srazila mimo!

54:17
    Jokerit už je v plném počtu! Mezitím se do šance dostal domácí Damir Žafjarov, jehož bekhendový pokus však Helenius vyrazil.

54:47
    Žafjarov si prodloužil střídání a pokoušel se projít do pásma po pravé straně. Hostující tým však ruského hráče zdvojil a puk mu odebral!

55:36
    Po pravé straně zajel do útočného pásma hostující Brandon Kozun, který nahodil kotouč na Bespalova, a ten přerušil hru!

56:26
    Hostující Ville Lajunen vcelku lehce prošel středem hřiště a pokoušel se dostal kotouč na Huhtalu. Tomu se však nepodařilo kotouč zpracovat!

57:06
    Od modré čáry nahodil kotouč na branku Vladimír Roth. Stěpan Sannikov se pokoušel tečovat, nicméně neúspěšně!

57:36
    Sibir se dokázal dostat do kombinace v útočném pásmu, nicméně do zakončení nikoliv a Jokerit se dokázal ubránit!

58:28
    Jokerit momentálně kontroluje hru ve vlastním pásmu a šetří cenné vteřiny!

58:41
    Hostující Lajunen se rozhodl k rozehrávce, nicméně kotouč poslal na zakázané uvolnění! Následně si bere Andrej Skabelka oddechový čas!

58:41
    Nikita Bespalov jde ven z branky a Sibir to zkouší v šesti!

58:59
    Ke kotouči se v rohu kluziště dostal Mathis Olimb, který jej vyhodil do středního pásma.

59:19
    To samé se podařilo Ville Lajunenovi a Jokerit míří za vítězstvím!

59:41
    Na útočné modré mohl rozhodnout hostující Regin, nicméně skákající kotouč netrefil!

Je konec! HK Sibir Novosibirsk nedokázal navázat na vítězství v zápase se Spartakem a se silným Jokeritem Helsinky prohrál 0:2!

Ve třetí třetině si Jokerit držel svůj náskok! V závěru to zkoušel Sibir v šesti, nicméně branku Heleniuse neohrozil!