HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Zlín – Opava 12:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:4 (kon.) | Olomouc – Vsetín 9:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 7:3 (kon.) | Havířov – Poruba 2:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 6:1 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:2 (po pr.) | Jihlava – Letňany 5:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
HC Letci Letňany
Pátek 11.09.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího kola NOEN extraligy staršího dorostu, ve kterém se proti sobě postaví domácí Dukla Jihlava. Červenožlutí od 18 hodin na Horáckém zimním stadionu vyzvou celek HC Letci Letňany.

Jihlavští starší dorostenci mají za sebou již dva zápasy. Minulý týden dokázali svěřenci kouče Štěpána Moravce uzmout tři body na ledě Pardubic, které porazili 6:2. Dva góly vstřelili Vladimír Oščádal s Tomášem Mejzlíkem, po gólu si připsali Aleš Heinrich a Milan Strnad. O den později jihlavským mladíkům výsledkově příliš nevyšel duel proti regionálnímu rivalovi z Havlíčkova Brodu, kterému na jeho ledě podlehli 0:4.

letňanští Letci jsou na tom po dvou kolech stejně jako jejich páteční soupeř, i když s mnohem horším skóre. To je zapříčiněno zejména demolicí v prvním kole na ledě Brna, odkud si Pražané dovedli vysokou porážku 1:9. O den později si ale Letňany doma napravily chuť a po boji porazily Pardubice 5:4. Václav Zídek a Jan Kučera mají po dvou zápasech na kontě dva góly.

Loňské vzájemné zápasy:
    Jihlava –
    Letňany 4:2
    Letňany – Jihlava 2:4.

00:01

00:20
    Hned při prvním útoku se Dukla dostala do dvou šancí. Vladimír Oščádal nejprve zblízka nepropálil brankáře a následně po přihrávce Mejzlíka střelou z kruhů těsně minl pravou tyčku Špirka.

01:07
    Střelu Kučery z levého kruhu má ve své moci Šťastný.

01:21
    Po střele jednoho z hostujících hráčů je puk v ochranné síti, kam jej poslala hokejka domácích.

02:15
    Puk se po špatné rozehrávce domácích dostal na modrou čáru kde si jej vzal Jiří Slabý. Ten si následně sjel blíž k bráně a vypálil, také nyní však těsně netrefil pravou tyčku.

02:21
    Vidíme první přesilovku zápasu. Lukáš Jindra (JIH) za brankou zbytečně krosčekoval soupeře a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 1-0.

02:30
    Jihlavští se hned po buly osvobozují.

03:07
    Letňanští se nemohou zabydlet před Šťastným, Dukla se znovu osvobozuje.

03:38
    Až nyní rozestavěli hosté pětku před gólmanem Dukly, jenže Paříkovi utekl na modré puk do středního pásma.

04:20
    Průžek posílal pas podél brankoviště, do jeho přihrávky ale vložil hůl Šťastný. Od modré poté přišla střela Brabce, kterou Průžek tečoval vedle branky.

04:21
    Jihlava hraje v plném počtu.

04:48
    Hosté budou mít k dispozici další přesilovku, za podražení jde na dvě minuty ven Slavomír Kadleček (JIH).

Na vyloučení: 2-0.

05:00
    Po dobré práci Josefa Vrátného se Dukla osvobozuje.

05:39
    Puk přes všechny čáry posílá Vojtěch Pražák.

05:51
    Také nyní se hosté neusadili před Šťastným, následuje další jihlavské vyhozeí puku přes všechny čáry.

06:15
    Po kombinaci Mejzlíka a Oščádala se domácí v oslabení drali do útoku, ale útočníci Dukly si nedokázali lépe přihrát.

06:48
    Jihlava je v plném počtu.

07:05
    Václav Zídek si vyměnil puk s Václavem Maříkem, kterého našel přesně před brankou. Útočník Letňan ale nedokázal zblízka zamířit mezi tři tyče, sjel si až příliš před Šťastného.

08:01
    Letňany právě vstřelily branku!
    Domácí nechali před brankou nikým nehlídaného DOMINIKA ŘEPÍKA, který dostal přesný pas od Rouska a zakončil mimo dosah přesouvajícího se Šťastného. Ten neměl příliš šancí Řepíkovu střelu zneškodnit. Asistence: Lukáš Rousek, Lukáš Kučera.

09:11
    Kadleček s Hrbatým neuspěli za brankou v souboji o puk, ten vyvážejí hosté.

09:48
    Po pumelici Vály od modré vyrazil Špirek puk jen do strany, kde byl volný Kadleček. Ten však z ostrého úhlu nedokázal zakončit do části volné klece.

10:01
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

10:28
    I když Dukla napadala obranu hostí, podařilo se Letňanům vyjet s pukem do středního pásma, kde dostává Tomáš Mejzlík (JIH) trošku přísné dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 3-0.

10:56
    Letňanští se se štěstím udrželi v útočném pásmu a už kombinují.

11:22
    Brabec střelou od modré trefil jen hůl Dominika Adama, který vyjel do rychlého kontru. Kousek za modrou předal puk pro Davida Čermáka, který jej napoprvé ne zrovna dobře zpracoval a poté mu kotouč uskočil od hole.

12:27
    Vteřinu před návratem vyloučeného Mejzlíka na led se hosté provinili zakázaným uvolněním.

12:58
    Šťastný ztlumil u své levé tyče puk pro Vrátného, jenže příliš si hráči Dukly neporozuměli a nechybělo moc k tomu, aby Mařík doklepl puk do branky.

13:09
    Jihlava bude mít poprvé výhodu přesilové hry. Václav Mařík (LET) podrazil u útočné modré soupeře a jde na dvě minuty na lavici hanby.

Na vyloučení: 3-1.

13:46
    Po chybné rozehrávce Petra Slabého se Dukla sama připravuje o pásmo.

14:23
    Hodně kostrbatě se Dukla dostávala do pásma, ale nakonec se povedlo. Přihrávka Strnada před branku ale nenašla nikoho z domácích hráčů.

14:43
    Z protiútoku zahrozil Lukáš Rousek, který se rychle prodral do pásma a z levé strany vystřelil těsně vedle levé tyče Šťastného.

15:09
    Letňany hrají v plném počtu.

15:55
    Adam krásně našel před branku si sjíždějícího Matěje Válu, který zblízka mířil k levé horní tyči, ale tento prostor těsně netrefil.

17:53
    Adam Hrbatý viděl před brankou najíždějícího Kadlečka. Poslal na něj pas, který na poslední chvíli zblokovala obrana Letňan. Hned poté přišel na řadu závar před brankou Špirka, ale gólman hostí má puk bezpečně v lapačce.

18:35
    Letňanští teď nehráli vůbec čistě a jsou za to po zásluze potrestáni. Během krátkého okamžiku se hned dvěma tresty provinil Pavel Grauer a dostává 2+2 minuty, za podražení a hned poté za krosček.

Na vyloučení: 3:3.

18:50
    Dukla rozebrala obranu hostí a Vála měl přes sebou hodně volného prostoru. Vystřelil, ale trefil jen napadajícího Rouska, který odchází s bolestivou grimasou na střídačku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:40
    Po závaru před brankou se neprosadil ani David Čermák a poté ani Dominik Adam.

20:00

První třetina je u konce. Viděli jsme v ní jednu branku, když se hned na začátku deváté minuty trefil zblízka Dominik Řepík, který byl sám před Šťastným a měl jednoduchou úlohu.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

20:01

20:26
    Jihlava vyhrála buly a je před Špirkem.

20:50
    Srnský nahodil puk na branku, ale trefil pouze Václava Maříka, který ihned vyrazil do rychlého kontru. V situaci dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe a vystřelil z pravého kruhu jen těsně vedle pravé horní tyče Šťastného.

21:30
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jak je to jednoduché. Minutu a čtyři vteřiny před návratem vyloučeného Grauera využívá Dukla přesilovou hru. Po Adamově akci získal puk mezi kruhy DAVID ČERMÁK (1+0), nikterak se nerozpakoval a vymetl všechny pavučiny z pravého horního rohu branky. Špirka. Asistence: Aleš Heinrich (1+2) a Dominik Adam (0+1).

23:15
    Jihlavě vstřelený gól nalil novou krev do žil a rázem je přes Špirkem pořádně rušno.

23:37
    Letňanští se osvobozují na zakázané uvolnění.

23:41
    Po buly vystřelil Oščádal, ale trefil pouze kotník Lukáše Rouska.

24:02
    Jihlava během dvou a půl minuty otáčí zápas. Oščádal našel před brankou volného TOMÁŠE MEJZLÍKA (3+0), který i s troškou štěstí dostal puk za záda ležícího gólmana Letňan. Asistence: Vladimír Oščádal (2+2).

24:39
    Mohlo být znovu vyrovnáno. Kotouč se po pasu Kučery zpoza branky dostal až k Michalu Paříkovi, který táhlou střelou ze středu pásma orazítkoval levou tyčku branky.

25:33
    Jihlava si zahraje další početn výhodu. Za podražení míří na trestnou lavici Dominik Danov (LET).

Na vyloučení: 3-4.

26:05
    Před brankou se hráči mírně pošťuchovali a sudí se pustil do vylučování. Milan Strnad (JIH) usedne na dvě minuty na trestnou lavici za vražení na hrazení, Václav Zídek (LET) dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 4-5.

27:18
    Jihlava má stále puk před Špirkem. Střelu Huňáčka z levého kruhu tečoval Čermák těsně vedle branky.

27:33
    Hosté hrají v plném počtu.

27:52
    Následuje další početní nevýhoda hostí. Dominik Adam odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku, protože Michal Pařík (LET) jej neúmyslně zasáhl vysokou holí.

Na vyloučení: 4-6.

28:10
    Oščádal střílel z otočky, ale poslal puk vedle levé tyče branky Letňan.

28:46
    Tvrdá rána Petra Slabého od modré končí na vyrážečce Adama Špirka, který nyní zachránil svůj tým.

29:15
    Za 37 vteřin skončí vyloučení Paříka a poté se Dukla bude minut a půl bránit. Tomáš Mejzlík (JIH) je vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

Na vyloučení: 5-6.

29:39
    Špirek je venku z branky a hosty čeká přesilovka pět na tři.

29:52
    Letňanští hrají v plném počtu.

30:04
    K Mejzlíkovi si na trestnou lavici usedá za hákování Stanislav Huňáček (JIH). Letňany mají k dispozici 71 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 6-6.

30:12
    Fantastický Daniel Šťastný. Po střele Paříka se k dorážce u jeho pravé tyče dostal Václav Zídek, ale díky výbornému rozkleku domácího gólmana se Zídek neprosadil ani střelou a ani následnou dorážkou.

30:30
    Tečovaná rána Michala Paříka končí na levém betonu gólmana.

31:10
    Jihlava se osvobozuje.

31:15
    Dukla je ve čtyřech.

31:24
    Rozhodčí Homola trestá jakoukoliv potyčku v brankovišti. I když měl Šťastný puk bezpečně ve své moci, pustili se hráči do sebe a Petr Slabý (JIH) jde sedět na dvě minuty za hrubost, stejně jako Dominik Řepík (LET).

Na vyloučení: 7-7.

31:48
    Tomáš Mejzlík se rychle prosmýkl do pásma, kde byl podražen, ale poměrně jasný zákrok se nepíská, hraje se dále.

32:12
    Jihlavští hrají v plném počtu, kritický moment zvládli.

32:50
    Po nevyužité dvojnásobné přesilovce Letňan přichází gól Dukly. Huňáček vystřelil od modré. Jeho pokus vytěsnil Špirek pravým betonem jen k VLADIMÍRU OŠČÁDALOVI (3+2), který se zblízka u pravé tyče gólmana nemýlil. Asistence: Stanislav Huňáček (0+1).

33:45
    Při rychlém kontru Dukly vložil do Kadlečkovy střely hůl Vladimír Srnský a jen těsně minul branku.

34:36
    Jiří Průžek získal po jihlavské nedůslednosti před brankou Dukly puk, napřáhl, ale trefil pouze hruď dobře postaveného Šťastného.

35:07
    Nečekaně zády k brance zkusil zakončit Dominik Řepík. Šťastný si i tentokrát věděl rady a jeho pokus po ledě vyrazil pravým betonem.

35:28
    Mejzlík vystřelil od modré. Jeho pumelice si našla hůl Oščádala, který puk poslal těsně mimo branku.

35:53
    Matěj Vála se prokličkoval až mezi kruhy, kde si s jeho sraženou střelou věděl rady Špirek.

36:34
    Útok Letců pro úmyslný ofsajd nemůže pokračovat.

37:02
    Zblokovaný puk po kombinaci Dukly před brankou Špirka raději schovává pod výstroj Adam Špirek.

37:36
    Od modré vystřelil Jan Gonos, jeho pokus blokuje do ochranné sítě Josef Berka.

38:00
    Viděli jsme trošku těch šťouchanců před střídačkou Dukly, kde Václav Mařík ostře zajel do Matěje Vály (JIH). Ten si to nenechal líbit a dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 8-7.

38:30
    Letňany zatím nedokáží najít recept na poctivou hru Dukly v oslabení.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé části.

40:00

Ve druhé části Dukla dokonale otočila stav. Čtyřminutovou přesilovku z konce druhé třetiny využil David Čermák. Za minutu a půl již domácí po trefě Tomáše Mejzlíka vedli a krátce po polovině utkání přidal třetí gól domácích Vladimír Oščádal.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:41
    V souboji dvou čtrnáctek nabral Průžek rychlost a mezi kruhy se jal vystřelit, do jeho rány ale vložil hůl Mejzlík a zablokoval jej.

41:18
    Na vyloučení je to již 8-8. Dominik Řepík (LET) jde ven za napadení, dvě minuty.

41:49
    Dukla kombinuje před Špirkem, ale pokus Vály byl zblokván Satranem a hosté se hned poté osvobozují.

42:21
    Srnský nejprve mířil vedle levé tyče, poté jeho tečovaná střela prolétla nad brankou.

42:57
    Hosté se opět osvobodili, Dukla střídá a začíná svojí akci za brankou Šťastného.

43:18

44:01
    Domácí se opět dostali před branku soupeře. Ihned po zisku kotouče vyhazují hosté na zakázané uvolnění.

45:01
    Letňany mají již zhruba půlminuty puk za svojí brankou. Přes napadání Dukly ale nemohou založit souvislý útok.

45:29
    VLADIMÍR OŠČÁDAL (4+2) střílí svojí druhou branku v dnešním zápase a celkově čtvrtou v sezoně. Jihlavský šikula dostal mezi kruhy přesný pas od Strnada a trefil se přesně mezi vyrážečku a pravý beton gólmana. Asistence: Milan Strnad (1+1), Oliver Havelka (0+1).

46:42
    Letňany mohli snížit, když si Lukáš Rousek vybruslil před branku a ještě přihrával na Lukáše Kučeru, který číhal u pravé tyče Šťastného a zakončoval by do prázdné svatyně. Gólman Dukly ale stačil do přihrávky strčit hůl a zblokovat jí.

48:39
    Rozjetý Jiří Průžek si na přesilu dvou hráčů Dukly nepřišel, krátce za modrou ztratil puk.

49:06
    Pumelice Srnského od modré končí v lapačce Špirka.

49:14
    Hosté budou mít šanci něco udělat s nepříznivým stavem zápasu. Stanislav Huňáček (JIH) se ve vlastním obranném pásmu provinil podražením a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 9-8.

49:41
    U pravé tyče Šťastného převzal puk Dominik Řepík. Jeho střelu zblízka gólman Dukly nadvakrát zlikvidoval.

50:29
    Hosté se opět dostávají do pásma a pokouší se postavit přesilovkovou formaci.

50:53
    Dvě střely hostí, obě vedle. nepřesně mířil jak Pařík od modré, tak Danov z pravého kruhu.

51:14
    JIhlava je v pěti, oslabení bez problémů přestála.

52:22
    Jihlava opět zahrozila. Pražák posílal puk na branku. Po jeho akci vznikla u Špirka trma vrma, bojovalo se o každý puk, ale ze všech soubojů vyšel nejlépe právě gólman Letňan, který kryje puk a má ho v lapačce.

53:09
    Kadleček si u mantinelu na obranné modré obhodil Antoše. Dukla se rázem dostala do přečíslení dva na jednoho. Kadleček nechrtil, dostal se před brankáře, přihrál kotouč na levou stranu pro JOSEFA VRÁTNÉHO (1+0), který sice netrefil puk ideálně, ale přehodil bezmocného Špirka. Asistence: Slavomír Kadleček (0+1).

53:42
    Střelu Oščádala z levého kruhu svírá Špirek pevně ve své lapačce.

54:13
    I přes jasné vedení je Jihlava usazena přes gólmanem Letňan a Špirek se musí být neustále ve střehu.

55:10
    Před brankou se do menší potyčky pustilo hned šest hráčů, rovnoměrně zastoupených třech proti třem, ale čároví sudí ihned přijeli do vřavy a hráče uklidnili. Vylučovat se nebude.

56:41
    Vrátný nabral ve středním pásmu rychlost a namířil si to po levé straně přímo do pásma, kde jej u mantinelu zastavil důrazný Václav Mařík.

57:05
    Jihlava vybojovala buly po pravici Špirka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, když si Milan Strnad za brankou počkal na Jonatana Lauka a čistě jej poslal k zemi.

58:28
    Zápas je rozhodnut, oba týmy se již výrazněji před branku soupeře nehrnou.

59:27
    Jeden z posledních útoků domácích rozehrává Stanislav Huňáček, ale puk je znovu za brankou Šťastného.

Ve třetí třetině přidala Dukla další dva góly, když se v šestačtyřicáté minutě prosadil podruhé v dnešním zápase Vladimír Oščádal a definitivní podobu výsledku nasadil šest minut před koncem Josef Vrátný. Tři body tak zůstaly naprosto zaslouženě na Horáckém zimním stadionu.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava ve svém prvním domácím zápase nové sezony vyhrála 5:1 nad letňanskými Letci, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý. (20:40:12)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 22. Čermák (Heinrich, Adam), 25. Mejzlík (Oščádal), 33. Oščádal (Huňáček), 46. Oščádal (Strnad, Havelka), 54. Vrátný (Kadleček) – 9. Řepík (Rousek, Kučera)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Škarek) – Srnský, P. Slabý, Vála, Huňáček, Pražák, Havelka – Mejzlík, Berka, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal, Heinrich, Adam, Jindra, J. Slabý, Hrbatý, Kadleček. Trenér: Štěpán Moravec.
    HC Letci Letňany: Špirek (Vlas) – Antoš, Grauer, Brabec, Gonos, Pařík, Gebell – Fabiánek, Lauko, Průžek, Šimon, Řepík, Danov, Rousek, Kučera, Satran, Zídek, Mařík, Nedorost. Trenér: Jan Zlatohlávek

Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý