Jokerit – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Riga – Viťaz 1:4 (kon.) | Záhřeb – Spartak Moskva 1:7 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 1:2 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 17.09.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:08:54)

Statistiky

Střely na branku: 40:40
    Zásahy brankářů: 38:39
    Trestné minuty: 12:18

Viděli jsme hokej vysoké úrovně, který se opravdu musel líbit. I v prodloužení se toho dělo hodně, neboť SKA mělo přesilovku: Garnett byl sice v ohni střel, ale odolal. Padl až v poslední minutě, kdy jej překonal Ketov. Slovan si tak ze zápasu odnáší bod, Petrohrad dva.

64:01. Jevgenij KETOV - 1:2

64:01
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto a prémiový bod míří do Petrohradu. Chochrjakov zabrzdil v pravém kruhu pro vhazování, rychle se otočil, přihrál na najíždějícího JEVGENIJE KETOVA a ten rychle prostřelil domácího brankáře. Asistence: Pjotr Chochrjakov.

63:32
    Barker si málem srazil puk do vlastní sítě, nakonec se ale černá guma vykutálela těsně vedle Garnettovy branky.

62:42
    Slovan je ve čtyřech.

62:40
    Znovu Kutějkin, nyní si ho Garnett vychutnal bleskovou lapačkou.

62:32
    V dobrém úhlu byl Kutějkin, ale trefil pouze padající obránce Slovanu Ti hrají velice obětavě.

61:59
    Šipačjov se nedokázal probít přes obránce Slovanu, Novák vyhazuje do středního pásma.

61:34
    Trenér Petrohradu si vzal oddechový čas.

61:34
    Šipačjov nahazoval z nulového úhlu, Garnett skryl puk ve své výstroji.

61:24
    Čudinovova bomba byla sražena, hosté jsou ale i nadále v útočném pásmu a tlačí.

60:54
    Surový drží puk mimo obranné pásmo a šetří tak čas.

60:42
    Petrohrad bude mít velkou příležitost rozhodnout v přesilovce. Cam Barker neudržel nervy na uzdě, oplácel Koskirantovi zákrok na svou osobu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. SKA bude hrát ve čtyřech proti třem.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 39:36
    Zásahy brankářů: 35:38
    Trestné minuty: 10:18

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, neboť ve třetí třetině se s kupou štěstí podařilo srovnat Barkerovi. I ve třetí části se hrál svižný hokej, který se divákům musel líbit, nudit se nešlo. Nyní nás ještě čeká nášup v podobě prodloužení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 52. Barker – 7. Koskiranta (Barabanov), 65. Ketov (Chochrjakov)

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Novák, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihálik, Kozák – Viedenský, Nedorost, Kašpar – Jeglić, Tičar, Nagy – Surový, Protasenja, Bartovič – Skalický, Lušňák, Petráš.
    SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Čudinov, Bělov, Zubarev, Jakovlev, Chafizullin, Kutějkin, Rukavišnikov, Judin – Barabanov, Koskiranta, Lindström – Dadonov, Šipačjov, Burdasov – Arťuchin, Kablukov, Ketov – Dergačjov, Chochrjakov, Ponikarovskij.

Rozhodčí: Eduard Odinš, Alexej Ravodin – Viktor Tomilov, Konstantin Gorděnko

Diváci: 10 055