Liberec – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:5 (0:1 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 17.09.2015, 18:40 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Ode mne je to z brněnské DRFG Areny vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! (22:30:38)

Utkání je u konce. Domácí rozhodli celé utkání ve druhé třetině, kdy se prosadili hned čtyřikrát a dali tak jasně najevo, kdo dnes bude brát všechny body. Ve třetí třetině se oba celky prosadily dvakrát. Nejprve snížili v 55. minutě hosté zásluhou Betáka, ovšem ještě v té stejné minutě uzavřel brankový účet na konečných 5:1 přesnou střelou Garčic.

59:49
    Poslední šanci měl ještě Fejko, ten však před prázdnou branku puk netrefil.

59:20
    Domácí vyhodili puk až za branku Šoustala, hosté rozjíždějí jednu z posledních akcí.

58:54

58:40
    Hosté se již radovali ze snižující branky, ovšem hlavní sudí dal jasně najevo, že puk brankovou čáru nepřešel, a tak se bude pouze vhazovat v obranném pásmu Komety.

58:09
    Přesilovka Komety končí. Vyloučen Filip Nováček na dvě minuty za faul loktem.

58:00
    V přesilové hře vyslal nebezpečnou ránu Nováček, s jehož pokusem si dokázal Šoustal poradit a puk vyrazil mimo tři tyče.

56:54
    Další přesilovka pro Kometu. Vyloučen hostující Matěj Pavlovský na dvě minuty za hrubost.

56:50
    Ke střele se dostal Filip Dvořák, jehož pokus skončil na pravém betonu připraveného Šoustala.

56:00
    Utkání se víceméně pouze dohrává. U puku domácí, kteří se už do útoku nehrnou.

55:29
    Zakázané uvolnění domácího celku.

54:34
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí však rychle odpovídají. RICHARD GARČIC se skvěle uvolnil a poté postupoval sám na branku. Domácí útočník se rozhodl pro rychlou střelou, která zamířila přesně do pravého rohu Šoustalovy branky – 5:1! Asistence: Michal Kupčík, Jakub Boltvan.

54:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté snižují. Po přihrávce Jekliče se do zakončení prodral ŠIMON BETÁK, který pokazil Slavíčkovi naději na čisté konto. Asistence: Matic Jeklič, Miroslav Kuba.

53:18
    Po levém křídle pronikl Havránek, který našel mezi kruhy volného Dvořáka, tomu ale střela nesedla a zamířila mimo tři tyče branky hostujícího celku.

52:23
    Následovalo buly v obranném pásmu Komety, které domácí jednoduše vyhrál a znovu zakládají útočnou akci.

51:32
    Na opačné straně se protáhl po pravé straně Fejko, ovšem bránící Švejda dokázal jeho přihrávku srazit do rohu.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 26. Biolek (Dupljaku), 31. Havránek (Kubeš, Dvořák), 35. Nováček, 39. Dvořák (Havránek, Kratochvíl), 55. Garčic (Kupčík, Boltvan) – 55. Beták (Jeklič, Kuba)

HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Furch, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka, Kupčík, Kratochvíl – Tůma, Havlát, Dvořák, Nováček, Biolek, Garčic, Dupljaku, Havránek, Boltvan (C), Grünwald.
    Trenér: Pavel Pazourek.

HC Olomouc: Urbisch (od 41. Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Metelka, Kališ, Rašner – Heža, Fejko, Beták, Pavlovský, Horák, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Müller, Kuba.
    Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Pavel Lainka, Martin Musil