Kladno – Plzeň 2:3 (0:1 po s.s.) | Sudoměřice – Kovo Praha 3:2 (kon.) | Třinec – Hr. Králové 3:2 (kon.)
Karviná – Ústí n/L 0:2 (kon.) | Letohrad – Most 1:2 (kon.) | Pardubice – Kert Park Praha 4:1 (kon.)
po s.s. (0:1)
HBC Kladno
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - -:-)
HBC Plzeň
Sobota 26.09.2015, 11:00 • Městská hokejbalová aréna, Kladno • CROSSDOCK Extraliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Z pohledu tabulky se dá říci, že souboj Kladna s Plzní bude jakýmsi šlágrem tohoto kola. Zatímco hosté neztratili ani bod, domácí ze čtyř utkání vyhráli hned třikrát. A oba jsou tak seřazeni hned za sebou na třetím, respektive druhém místě.

ALPIQ se naposledy utkal s Kovem Praha a Třincem a nijak suverénně si rozhodně nepočínal. Oba tyto celky skolil jen o jednu branku. „Zaplaťpánbůh, že oba zápasy byly vítězné. Určitě jsme čekali, že s Třincem to bude o něco snazší," přiznal brankářský hrdina víkendu Jan Jirotka v rozhovoru pro Kladenský deník.

Plzeňští minulý víkend zdolali Pardubice 3:0, před dvěma týdny stejným poměrem také venku Karvinou. Západočeši zatím především ukazují, že mají opravdu pevnou defenzívu. Jen s dvěma inkasovanými góly na kontě jsou v tomhle ohledu nejlepší z celé extraligy.

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Dědič, Kudela, Pliml, Haisman, Jelínek, R. Soukup – D. Hnízdil, Špaček, Pražák, Ogurčák, Nosek, Šícha, Kohout, Štastný, Vondrák

HBC Plzeň: Kračina (Návara) – Slanec, Kavalír, Edl, O. Benedikt, Hanuš, Vodrážka – J. Benedikt, J. Kejř, Krásný, Švarc, Průcha, Krch, Gřonka, Pauer, Vít, Kolařík, Pokorný, Kunzmann

Rozhodčí: Koskuba, Škrobák.

00:01

00:55
    Nosek vypálil vůbec první střelu na branku, jenže tečovaný pokus skončil jen mimo. Plzeň zatím dobře brání.

01:32
    Kladno se sice nastěhovalo do pásma soupeře, jenže následně o něj přišlo. Těžko se zatím domácím prosazuje přes pevnou defenzívu Západočechů.

02:31
    Krch jen tak nahodil od červené čáry, Jirotka nepříjemný pokus zlikvidoval. Hraje se bez přerušení, oba týmy se zatím nedopustily žádného faulu.

02:59
    První náznak větší šance pro ALPIQ! Kohout se dostal z levé strany až před Kračinu, snažil se u tyčky nají svého spoluhráče, ten ale míček nezachytil.

03:45
    První rvačka v utkání. Vodrážka (PLZ) a Nosek (KLA) dostali za vzájemnou potyčku 2+2 minuty. Konkrétně za hrubost.

04:01
    Kudela našel na pravém kruhu D. Hnízdila, který ihned vypálil. Beton Kračiny zasáhl jen tak tak. Kladno i nadále drží pásmo, Plzeň je pod tlakem...

04:49
    ... až nyní se hosté dokázali osvobodit. Kladno za brankou drží míček.

05:42
    Příhodovi se nevydařila střela najednou míček zachytil O. Benedikt. Ten zvolil zakončení, nicméně Šrámek do jeho pokus vložil hokejku. Míček byl tečovaný do ochranné sítě.

06:19
    S notnými potížemi nyní Kladno ubránilo své soupeře. Jen za cenu vyhození míčku na tribuny. Vhazovat se bude před Jirotkou.

06:35
    Kudela byl na pravém kruhu úplně sám a pálil z první! I Plzeň ale dokázala jeho pokus zablokovat. Vhazování se uskuteční nyní před Kračinou.

06:59
    Pražák hledal před brankou nabíhajícího si Kudelu, jenže ten míček nezachytil. Dostal opravdu těžkou přihrávku z levé strany.

07:35
    J. Benedikt sice držel za brankou Jirotky míček, ale bez úspěchu hledal své spoluhráče. Brankoviště měli kladenští dobře pokryté.

08:21
    Hra je přerušená, vyloučení Nosek s Vodrážkou tak mohli zpět z trestné lavice do hry.

09:03
    Edlova rána byla tečovaná přímo na Krcha, jenže ten byl zády k brance. Kdyby byl Jirotkovi čelem, měl by kladenský gólman rozhodně velké problémy.

09:51
    Oba celky zatím velmi, velmi dobře brání. To, co se dalo očekávat, že to bude souboj hlavně pozorných defenzív, se naplňuje do puntíku.

10:21
    Marně se ALPIQ propracovával do nějaké šance. Nakonec míček skončil mimo hrací plochu.

10:45
    Špaček se snažil kličkovat u mantinelu, nakonec byl ale sražen k zemi. O pár chvil později byl volný na levé straně Ogurčák, ale přihrávku nedostal ve správnou ve chvíli. Chtělo to o trošku dříve.

11:25
    Soukup přes celé hřiště hledal Kohouta, míček však skončil u Kračiny, který míček následně vyhodil dopředu do bezpečí.

12:36
    Pořád vidíme především bojovný hokejbal. Kladno je sice směrem dopředu aktivnější, ale Kračinu zatím výrazněji neohrožuje.

13:04
    Švarc se hnal za míčkem za kladenskou branku, tam však situaci pohlídal bez větších problémů Kudela.

13:57
    Tohle nahození Příhodovi vůbec nevyšlo. Svým spoluhráčům pak sdělil jen se smutnými oči: "Sorry." Zakázané uvolnění znamená vhazování před Jirotkou.

14:19
    Kudelu nikdo ve středu hřiště nebránil, a tak zkusil vypálit. Kračinu ale svým pokusem nijak výrazně nepřekvapil.

14:44
    D. Hnízdil se snažil přihrávat dozadu na Dědiče, jenže jeho přihrávka byla hodně nepřesná. ALPIQ přišel o pásmo. Tohle bude zřejmě poslední moment 1. třetiny.

15:00

Plzeň protáhla svou sérii bez inkasované branky už na 7 třetin. Dokazuje úřadujícímu šampionovi, že to s ním bude mít hodně, hodně těžké. Opravdu těžko se domácím hraje proti pevné defenzívě soupeře.

Střely na branku po 1. třetině: 8:6

Další třetina začne přibližně v 11:39.

15:01

15:32
    Sevření kotouče, to je verdikt rozhodčích. Vhazovat se tak bude před Kračinou, kde se začátek druhé třetiny odehrával.

15:52
    Slanec ukázal, že i jako fotbalista by nebyl špatným sportovce. Míček teď nakopl přímo do ochranné sítě. Hra je opět přerušená.

16:26
    Zatím jsme ve druhém dějství žádnou šanci neviděli. Ani Jirotka, Ani Kračina nemuseli doteď zasahovat.

17:02
    Pauer poprvé ohrozil Jirotku, jeho slabý pokus ovšem kladenský gólman bez větších problémů zasáhl lapačkou.

17:32
    J. Kejř byl ve středu pole osamocený, jeho střela ale byla hodně nepřesná,

18:08
    Nosek posunul míček na Pražáka, ten ovšem o míček přišel. Plzeň ho zase velmi dobře zpacifikovala.

18:32
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí byli přece jenom aktivnějším týmem, a tak si branku asi zasloužili. Dlouhá série Plzně bez inkasované branky je až nyní u konce. Autorem branky je PETR OGURČÁK, jehož střela se odrazila od tyčky a přímo do sítě. Asistence: Petr Šícha, Tomáš Kudela.

19:20
    Kladno nepolevuje v útočení. Moc dobře ví, že jednobrankový náskok je hodně vachrlatý.

19:50
    Hanuš nyní dvakrát vypálil, jenže nepřesně. Plzeň nyní tlačí na Jirotku, Kladno se ale zatím brání dobře.

20:01
    Velké emoce vzbudil Pauerův (PLZ) zákrok na Jirotku. Naprosto zbytečně do něj vrazil. Svůj přestupek si uvědomil a ihned odešel na trestnou lavici. Rozhodčí mu vyměřili trest na 2+10 minut. Na trestné je také Kolařík, který za svého spoluhráče trest odsedí.

20:55
    Dědičova pumelice po zemi nejprve skončila vedle branky, tu duhou již zachytila hostující obrana.

21:09
    ALPIQ zatím v přesilovce nedokáže vyvinout větší tlak. Plzeňská defenzíva hraje velmi dobře. Ostatně jako po celý zápas.

21:33
    Plzeň se osvobodila vyhozením míčku přes všechny čáry, Kladno musí útok zakládat znovu.

22:01

22:40
    Po oslabení se nyní Plzeň zformovala na vlastní polovině. A snaží se vymyslet útok, který by vedl k vyrovnání.

23:02
    Krásný unikl po pravé straně, do středu mu sebíhal Krch, jenže jeho spoluhráč nakonec volil střelu. Mířil nepřesně.

23:20
    Tentokráte na zemi leží hostující gólman Kračina. Tady se ale o faul nejednalo. Hokejbal je prostě někdy tvrdý sport.

Dnešní utkání sleduje 55 diváků.

23:29
    Po vyhraném buly ihned z první pálil Kudela a trefil Průchu do nohy. To byla šleha! Tohle muselo rozhodně bolet plzeňského forvarda.

24:05
    Krásný se u levého mantinelu neprosadil. Byl na všechno sám, a tak mu kladenští borci míček sebrali.

25:19
    J. Benedikt přišel o míček v útočném pásmu, domníval se ale, že byl faulovaný. A rozhodčímu hodně vyčinil.

26:01
    Branka Kračiny byla posunutá, rozhodčí tak museli hru přerušit. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:06
    Dědič obloučkem nahazoval míček na branku, ten ale do lapačky sebral Kračina. Pro jistotu nerozehrával a schoval ho do své výstroje.

26:23
    Nosek pálil od modré čáry, trefil však jen svého protihráče. Plzeň mnoho střel zablokuje. A i proto Kladno vede zatím jen o jeden gól.

26:42
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Také hosté se dokázali prosadit. Před Jirotkou bylo pořádně rušno, kladenští obránci si nevedli dostatečně důrazně, a tak u tyčky do prázdné branky zasunul míček JIŘÍ KAVALÍR. Asistence: Martin Krch.

27:17
    Výsledek je zřejmě zasloužený. I když Plzeň si toho směrem dopředu moc nevytvořila, ve finále se její branka zdá být logickým vyústěním situace.

28:03
    Plzeň soupeře mačká, co to jde! Vyrovnávací gól jí hodně povzbudil. Průcha nyní sebral míček soupeři velmi snadno, jel sám na Jirotku, zkusil kličku, ale ta mu nevyšla. Tohle byla velká tutovka pro hosty.

28:40
    Kudela teď hledal z pravé strany před brankou své spoluhráče, a protože Kračina byl u tyčky, zívala před kladenskými prázdná branka. Naštěstí pro hosty nikdo míček nezachytil.

28:54
    Plzeň obdržela trest za zdržování hry. Pokorný (PLZ) tak odsedí 2 minuty na trestné lavici. Rozhodčí už několikrát hosty za podobné přestupky napomínali, teď již je trest neminul.

29:41
    Vhazování ve středním pásmu. Do konce druhé třetiny nezbývá mnoho.

30:00

Ve druhé třetině jsme se dočkali dvou branek. Nejprve za domácí skóroval Ogurčák, srovnat se podařilo Kavalírovi. Vyrovnanému utkání nerozhodný výsledek určitě sluší. A máme se na co těšit v dějství posledním.

Střely na branku ve 2. třetině: 4:5

Další třetina začne přibližně v 12:17.

30:01

30:18
    Tohle byla obrovská hrubice ALPIQu! Jeden z kladenských hráčů přihrál přímo do jízdy MARKOVI ŠVARCOVI, který z levé strany zamířil přesně do šibenice brankáře Jirotky. Pěkně mu to domácí namazali. Tohle je nečekaný vstup domácích do třetí třetiny. Hosté otáčejí vedení na svou stranu! Bez asistence.

30:54

31:21
    Zakázané uvolnění Plzně. Vhazovat se bude před Kračinou.

32:00
    Hosté evidentně budou spoléhat jen na nějaké brejky. Těsně vedení udržet mohou, v defenzívě fungují velmi, velmi dobře.

32:51
    Další pokus Kladna o útok byl neúspěšný. Příhodovi míček sebral Krásný, a tak domácí zase přišli o pásmo.

33:07
    Kolařík se málem dostal do sóla podobě jako Švarc. Hostující lavička ho hnala dopředu, nakonec ovšem pro Kladno dopadlo vše dobře.

34:04
    Přihrávka D. Hnízdila na pravou stranu byla tečovaná do hlediště. ALPIQ se zatím marně snaží prosadit přes plzeňskou obranu.

34:42
    Nedaří se, nedaří. Frustrované Kladno má ještě nějakých deset minut alespoň na vyrovnání.

35:12
    Hra byla několikrát přerušená. Teď se vhazovat bude ve středním pásmu. Na hřišti se situace nezměnila – Plzeň brání, Kladno se žene za vyrovnáním.

35:51
    K nevoli plzeňské lavičky rozhodčí pískají zakázané uvolnění. Kračina bude muset být v pozoru, ostatně vlastně také až do konce utkání.

36:19
    Prozatím jen dvě střely musel likvidovat Kračina. Kladnu čas utíká jako voda. Uvidíme – třeba tam domácím opravdu něco spadne.

37:02
    Šrámkova slabá střela Kračinu výraznějším způsobem neohrozila. Horší je pro Kladno fakt, že míček nikdo z kladenských hráčů nedokázal dorážet.

37:25
    Ani Jelínkova střela se neujala a zamířila jen vedle. Za chvilku dojde k proměně stran.

37:30
    Dochází k výměně stran.

37:38
    R. Soukup (KLA) se nyní dopustil nedovoleného bránění a odešel na 2 minuty na trestnou lavici. Tenhle moment Kladnu určitě nepomáhá.

38:17
    Tohle je velká škoda pro hosty! Doteď skvěle chytající Kračina udělal podobnou chybu jako soupeř a přihrál před branku, když rozehrával z rohu hřiště, takže byl mimo svůj prostor. Míček zachytil DANIEL HNÍZDIL, který zamířil do naprosto odkryté branky. Podobných hrubic se na extraligové úrovni moc nevidí. A máme tu další gól v oslabení! Bez asistence.

39:10
    Dvě chyby, dva góly. Oba týmy si vlastně nemají co vyčítat. Vše směřuje k remíze. Do konce utkání zbývá nějakých pět, šest minut.

40:11
    Špaček se objevil na levém kruhu úplně sám! Jenže zamířil těsně vedle brány. Teď měli hosté velké štěstí.

40:36
    Úplně zbytečné! Kladno Ogurčák (KLA) naprosto zbytečně oslabil v závěru třetí třetiny. Za naražení na mantinel si dvouminutový trest musí odpykat zaslouženě kladenský hráč, který navíc obdržel dalších 10 minut. Trest za něj odsedí Jelínek.

41:02
    Málem se Pražák i v oslabení dostal k zakončení. Plzeňský obránce zasáhl na poslední chvíli a míček z hokejky kladenského hráče vyrazil.

41:57
    Plzeň zatím početní výhodu moc dobře nevyužívá. Jirotka se na pozoru moc mít nemusel.

42:36

43:30
    Emoce na hřišti planou. Poslední jedna minuta a půl zbývá do konce tohoto utkání. Strhne ještě jeden z týmů výhru na svou stranu?

43:33
    Kudelova pumelice se zastavila jen o jednoho protihráče. O pár vteřin později D. Hnízdil zamířil jen vedle.

43:49
    Nebezpečně se přiostřuje! Hned tři hráči se nyní těžko sbírají ze země. Tvrdých soubojů opravdu přibývá.

43:49
    Oddechový čas pro hosty.

44:17
    Rozhodčí to mají těžké v závěru utkání. Vše, co písknou, je pro oba týmy špatně. Teď obdržel 10 minut za výtky směrem k arbitrům Průcha (PLZ).

45:00
    V poslední vteřině mohl rozhodnout D. Hnízdil, ale jeho střela zamířila jen vedle brány.

45:00

Zasloužený výsledek 2:2. Nikdo nemůže říci ani popel, nikdo si nemůže nic vyčítat. O jeden rozhodující bodík se tak oba celky poperou v samostatných nájezdech.

Střely na branku ve 3. třetině: 8:6

Samostatná střílení začínají.

1. série
    0:0
    J. Kejř (PLZ) se svým bekhendovým blafákem neuspěl.

1. série
    0:0
    Nosek (KLA) zkoušel mnoho kliček, nakonec ale nedobře zakončil.

2. série
    0:0
    Švarc (PLZ) zkusil zakončit pod beton Jirotky, jenže trefil jen kladenského gólmana.

2. série
    0:0
    Ani D. Hnízdil (KLA) neuspěl. Do kličky mu vložil hokejku Kračina.

3. série
    0:0
    Slanec (PLZ) volil tvrdou střelu z levé strany, ale trefil jen lapačku Jirotky.

3. série
    0:0
    Pražákovi (KLA) taktéž Kračina vyrazil míček z hokejky.

4. série
    0:0
    Kudela (KLA) trefil jen výstroj Kračiny.

4. série
    0:0
    Gřonka (PLZ) taktéž na Jirotku nevyzrál, trefil jeho beton.

5. série
    0:0
    Špaček (KLA) to nemyslel zle, ale bekhendovou střelou neuspěl. Mířil vedle.

5. série
    0:1
    Až Edl (PLZ) rozsekl tenhle roszstřel, trefil se mezi betony Jirotky.

45:00
    V samostatných stříleních zvítězil tým HBC Plzeň.
    Autorem vítězné branky je MICHAL EDL.

Rozhodnout o vítězi tohoto duelu musela až pátá série samostatných nájezdů. Jediným úspěšným střelcem se stal plzeňský Edl. Hosté mají obrovskou radost, že těžké utkání na Kladně nakonec dotáhli do vítězného konce.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (12:59:52)

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 19. Ogurčák (Šícha, Kudela), 39. D. Hnízdil – 27. Kavalír (Krch), 31. Švarc, rozh. náj. Edl