Faerské ostrovy – Rumunsko 0:3 (kon.) | Finsko – Sev. Irsko 1:1 (kon.) | Řecko – Maďarsko 4:3 (kon.)
Arménie – Albánie 0:3 (kon.) | Srbsko – Portugalsko 1:2 (kon.) | Německo – Gruzie 2:1 (kon.)
Gibraltar – Skotsko 0:6 (kon.) | Polsko – Irsko 2:1 (kon.)
Arménie
0:3 (0:2)
Albánie
Neděle 11.10.2015, 18:00 • Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht, Jerevan • Kvalifikace ME

Z mé strany je to pro dnešek vše, příště na počtenou! (19:58:37)

Je dobojováno, hosté ve druhém poločase přidali ještě jeden gól a vybojovali historický postup na Mistrovství Evropy! Albánská reprezentace za sebou ve skupině "I" nechala Dány, Srby i Arménce a postarala se o explozi bujarého nadšení! Dnešní noc bude v Tiraně, Durrësi, Vlorë, Elbasanu i dalších albánských městech pořádně dlouhá!

90+3

90+3
    V Albánii propukla obrovská radost, balkánský stát totiž senzačně postupuje na EURO!

90+2
    Amir Abrashi odkopl míč do zámezí, následovat bude ještě jeden odkop od Kasparovovy svatyně.

90+1
    Hosté rozjeli bago poblíž půlící čáry, zápas se dohrává v exibičním tempu.

90
    Třígólové vedení, tři minuty od zisku tří bodů a tři minuty od postupu na EURO! Přesně 180 sekund bude trvat avizované nastavení.

88
    Gashi nevěděl, co s míčem, a tak zkusil štěstí z dobrých pětadvaceti metrů, nicméně pálil jen do míst, kde stál připravený Gevorg Kasparov.

87
    Postupové oslavy přímo na trávníku zažije Amir Abrashi, jenž jde na trávník místo Migjena Bashy.

86
    Strážce albánské svatyně dnes příliš práce neměl, hosty dělí pět minut od postupu!

85
    Lorik Cana podklouzl, ale dotírající Pogosyan toho nedokázal využít a míč skončil v rukavicích pozorného Berishy.

84
    Střídající Vardan Pogosyan se prakticky okamžitě po svém nástupu na trávník ocitl v ofsajdovém postavení, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.

83
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Gevorg Kazarjan, přichází Vardan Pogosyan.

82
    Tentokrát byl Basha v roli faulovaného, když dostal naloženo od Gaëla Andoniana a vidí žlutou kartu.

82
    Exekuce následného přímého kopu se ujal Marcos Pizzelli, ale neměl seřízená mířidla a o několik metrů přestřelil Berishovu svatyni.

81
    Deset minut před koncem vidí za vcelku zbytečný nedovolený zákrok Migjen Basha žlutou kartu.

79
    Arméncům nelze upřít snaha, domácí jsou jednoznačně lepší v držení míče (61% ku 39%), ale v útoku jednoduše nemají potřebnou kvalitu.

78
    Albánců je doslova plné hřiště, hosté jsou u každého míče o dva kroky dříve a hráči v černých dresech opět mačkají své hostitele na jejich vlastní polovině.

Vojtěch Balon

Branky: 9. Hovhannisjan (vla.), 23. Djimsiti (Memushaj), 76. Sadiku (Roshi)

Karty:   17. Arzumanjan (ARM), 27. Juspašjan (ARM), 82. Andonian (ARM) – 51. Basha (ALB), 64. Djimsiti (ALB), 81. Basha (ALB)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
    Arménie: Kasparov – Hovhannisjan, Arzumanjan, Harojan, Andonian – Mchitarjan, Juspašjan (46. Özbiliz), Mkrtčjan, Kazarjan (83. Pogosyan) – Pizzelli – Movsisjan (59. Sarkisov).
    Náhradníci: Beglarjan, Manukjan – Simonjan, Hajrapeťan, Pogosyan, Hambardzumjan, Özbiliz, Sarkisov, T. Voskanjan, Grigoryan, Aslanjan, Manojan.

Albánie: Berisha – Aliji, Cana, Djimsiti, Hysaj – Basha (87. Abrashi), Xhaka, Memushaj (72. Kukeli) – Roshi, Cikalleshi (59. Sadiku), Gashi.
    Náhradníci: Shehi, Hoxha – Rrahmani, Kukeli, Kaçe, Balaj, Abrashi, Sadiku, Shala, Ar. Ajeti, Lenjani, Salihi.

Rozhodčí: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (všichni Polsko)