Olomouc – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.)
Zlín – Liberec 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 16.10.2015, 17:20 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 11. kolo
    Lukáš KOVÁŘ - 2:3

61:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Olomoucká série výher právě končí! Obránce LUKÁŠ KOVÁŘ nahodil puk na Konrádovu klec a k radosti početné skupinky hostujících fanoušků puk skončil až v sítí. Asistence: Patrik Zdráhal.
    Rostislav OLESZ - 2:2

57:40
    Vítkovice bleskově vyrovnávají! Hned po buly se k puku dostal ROSTISLAV OLESZ, který dokázal propasírovat kotouč až za Konrádova záda. Bez asistence.
    Jan KNOTEK - 2:1

56:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora nakonec využívá přesilovou hru a tři minuty před koncem třetí části jde opět do vedení. Pavel Skrbek poslal kotouč na pravý kruh, kde byl se svou střelou připraven JAN KNOTEK. Přesouvající se Kantor na puk nedosáhl. Asistence: Pavel Skrbek, Jan Vyrůbalík.

55:44
    Olomouci se naskýtá dobrá příležitost jak rozříznout nerozhodné skóre. Dvě minuty za podražení dostal Roman Szturc (VIT).

53:39
    Branislav Konrád musel vytáhnout zákrok proti šanci Lukáše Kucsery! Ten najížděl z pravého křídla nikým nehlídaný, slovenský gólman zasáhl maskou.

47:48
    Teď měli Hanáci velké štěstí. Balán, který opustil trestnou lavici, si našel pozici před brankou, počkal si na přihrávku a svou střelou orazítkoval horní tyč!

45:48
    Stanislav Balán (VIT) potrestán menším trestem, Mora bude hrát přesilovou hru.

41:46
    Alex Rašner (OLO) dostal dvě minuty podražení, Vítkovice mají šanci na otočení zápasu.

37:33
    Olomoučtí si špatně rozebrali útočící hráče Vítkovic a hosté trestali. Zdráhal skvěle vysunul STANISLAVA BALÁNA, který se rázem objevil sám před brankářem Konrádem. A proti svému krajanovi nezaváhal, střelou do šibenice mu nedal šanci. Asistence: Jiří Burger, Patrik Zdráhal.

34:32
    Hned o pár okamžiků na to se do vyložené šance dostal Vodný, ten ale v jasné šanci minul branku.

33:48
    Zatím jediný střelec dnešního utkání usedá na trestnou lavici. Martin Vyrůbalík (OLO) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

28:45
    Do velké šance se propracoval Jan Eberle. Ten se snažil nadvakrát procpat kotouč do sítě, Kantor ale neinkasoval.

24:51
    Moru čeká další přesilovka. Petr Kolouch (VIT) dostal dvě minuty za sekání.

18:05
    Kovář (VIT) si počínal nedovoleně, proto Olomoucké čeká druhá početní výhoda v utkání.

18:04
    Velká šance Mory! Zeman to udělal výborně, vzal si kotouč na svou hůl, zajížděl za branku Kantora, nakonec ale puk poslal na Mikúše, kterému zabránil ve střelení branky Lukáš Kovář.

10:45
    Pavel Kantor vytasil bravurní zákrok! Valenta se dostal s kotoučem až mezi kruhy, odkud vyslal na hostující branku pořádně jedovatou střelu. Vítkovický brankář ale včas zasáhl svým betonem.

05:44
    Prvním vyloučeným hráčem Vítkovic je Petr Strapáč (VIT). Dvě minuty inkasoval za nedovolené bránění.
    Martin VYRŮBALÍK - 1:0

04:15
    Oslabení Mora zvládla a naopak se sama dostává po zásluze do vedení! Petr Kafak vybojoval kotouč, který následně poslal na modrou čáru, kde už měl napřáhnuto domácí kapitán MARTIN VYRŮBALÍK, který svou střelou po ledě našel mezírku mezi Kantorovými betony. Asistence: Petr Kafka.

01:40
    Je tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici putuje domácí forvard Radim Kucharczyk (OLO), který se provinil sekáním.

01:31
    Olomoučtí hokejisté jsou zatím jasně aktivnější, nechybělo mnoho a už se mohli radovat. Ze skupinky těl vytáhl puk Vodný, který jej poslal na Ondruška. Jeho rána byla dost jedovatá, ale až do sítě neprošla. Následně se přerušilo kvůli posunutí klece.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 5. Vyrůbalík (Kafka), 57. Knotek (Skrbek, Vyrůbalík) – 38. Balán (Burger, Zdráhal), 58. Olesz, 62. Kovář (Zdráhal)

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Staněk, Rašner – Laš, Knotek, Kafka – Mikúš, Zeman, Holec – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk.
    HC Vítkovice Ridera: Kantor (Dolejš) – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štencel, Kovář, Pastor – Olesz, Strapáč, Szturc – Němec, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Balán, Burger (C) – Vandas, Húževka, Káňa.

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Bryška, Polonyi