Vsetín – Opava 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 7:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 4:0 (kon.) | Havířov – Zlín 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 1:5 (kon.)
Poruba – Třinec 0:4 (kon.) | Letňany – Liberec 2:9 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 1:7 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
HC RT TORAX Poruba
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 16.10.2015, 17:00 • ZS Ostrava - Poruba • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Poslední vzájemné utkání v Třinci, přesně v šestém kole, bylo vyrovnaným soubojem a domácí tým vyhrál rozdílem jediné trefy – 3:2.
    Ale to byla Poruba ještě v plné síle.
    Po zranění na led pravděpodobně vyjede první vyléčený hráč. Ale bude to stačit? Bude i porubská odveta třaskavá a do poslední minuty základní hrací doby nebude jistota, kdo zvítězí?

Sledujte s námi od 17 hodin textový přenos.

Utkání budou řídit:
    Luděk Vepřek, na čarách budou Tomáš Cabák a Vít Hykel.

HC Oceláři Třinec:

Lídr tabulky, obhájce titulu jehož hráči figurují i v individuálních statistikách skupiny Východ.
    Na kontě má 11 výher a prohru doma s Olomoucí ve 4. kole. Naposledy vyhráli Třinečtí doma s Havířovem 4:2 poté, co z olomouckého ledu odjížděli se zatím nejvyšší výhrou 12:1.

Klubové statistiky vede v kanadském bodování Jakub Lacka s 10 góly a 11 nahrávkami a je tak třetí nejproduktivnější hráč ve skupině Východ a zároveň i třetí v tabulce nahrávačů.
    Tomáš Vochozka je s 15 asistencemi nejen elitním nahrávačem, ale také celého Východu. Navíc se i 4x trefil do brány.
    S 12 góly vede týmové statistiky Patrik Hrehorčák jenž obývá druhou pozici v souhrnu všech týmů Východní skupiny. navíc na 8 gólů nahrával.
    V obraně se nejvíc daří Imrichu Ondřejovi, dvě branky dal a na osm nahrával, ale lepším nahrávačem je s devíti asistencemi Grzegorz Gadzienciak.
    A brankáři?
    Ve statistikách počtu výher celé Východní skupiny obývají první dvě příčky, když oba, Matěj Loubal a Jakub Ovčaří, slavili po 6 výhrách. Navíc druhý jmenovaný má na svém kontě 3 vychytané nuly.

HC RT TORAX Poruba:

Zranění a nemoci vyřadily během dvou týdnů ze hry klíčové hráče z prvních dvou pětek a získávání bodů na hratelných soupeřích bylo ještě víc pracnější. S Opavou si před týdnem porubský tým poradil a doma vyhrál 8:4. Navíc doma "poprvé"!!!
    O den později na Lapači chtěl loupit, oplatit domácí prohru, což ale nevyšlo a odjel s prohrou 2:5.

Kanadské bodování vede Michal Dang s 12 body za 4 branky a 8 asistencí.
    Nejvíc gólů – 5 – má na svém kontě Milan Vospálek a na stejný počet i nahrával.
    Elitním nahrávačem je však mladší dorostenec Vojtěch Střondala, který nahrál 6x a ze 4 branek se radoval jako autor.
    V obraně se nejlepšími čísly pyšní Přemysl Bijota, jenž nahrál na 3 góly.
    A ze statistik gólmanů uvedeme průměr gólů na zápas, který je 4 a kousek (4,12 a 4,31).

Hezký podvečer!

Týden utekl jako voda a čekají nás další zápasy NOEN Extraligy staršího dorostu. Předposlední tým tabulky HC RT TORAX Poruba bude ve 13. kole soutěže hostit na svém ledě Mistry loňské sezóny a lídry té právě rozehrané HC Oceláři Třinec.

Krásný páteční podvečer přejeme!

Za pár minut bude rozehráno 13. kolo Noen Extraligy staršího dorostu a soupeřem porubského týmu bude lídr soutěže Třinec.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Balcárek, Vondál, Prokeš, Skokan – Timura, Střondala, Havránek – Dang, Krupa, Vospálek – Holub, Stach, Žídek – Klíma, Dlouhý, Plachý

HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Krzak, Valíček, Radzienciak, Rufer, Brabec, Marguš, Haman – Plitko, Vochozka, Mach, Przybyla, Kvasnica, Hladoník, Lacka, Kalus, Papaj, Najsar

Rozhodčí: Vepřek – Cabák, Hykel.

00:01

00:18
    Porubský gólman Bayer si jako první sáhl na kotouč po střele Kvasnici.

00:26
    Icing Poruby.

00:46
    Prokeš vyslal puk na bránu, jenže namířil příliš vysoko.

00:55
    Bayer lapá puk po střele Vochozky.

01:45
    Porubští se dostali do pásma, ale jakoby netušili, co s pukem provést.

02:38
    Puk letí okolo porubské brány. Bayer předvedl provaz a jen pohledem kontroloval, kam se kotouč odrazí.

03:56
    Po třineckém tlaku se domácí dostali do útočného pásma. Ale Holub na hrazení o kotouč v souboji přišel.

06:00
    Po vyhraném buly Prokeš nahazuje do pásma porubští se snaží tlačit do brány. Puk nakonec získali hosté a ukázkově přešli střední pásmo. Bayera však neohrozili.

06:18
    Prokeš soupeře hákoval a dostává dvě minuty.

06:48
    Před domácí brankou bylo rušno! S vypětím všech sil, prostředků a štěstí se ubránila Poruba tlaku. Bayer ležel v brankovišti a nedovolil Lackovi dopravit puk za čáru.

07:28
    Další třinecký pokus využít početní výhodu ztroskotal na gólmanovi. Tentokrát neuspěl Vochozka.

08:18

09:20
    Holub napálil kotouč do gólmana, když pálil od mantinelu.

09:55
    Před domácími útočníky zela prázdná brána, přesto se nepodařilo Holubovi, Stachovi ani Žídkovi dopravit kotouč za Loubalova záda. Dvakrát zachraňoval gólman a po třetí šel puk mimo tři tyče.

11:30
    Začal se hrát hokej nahoru dolů. Gólmani drží čistá konta a jsou plně koncentrovaní na hru soupeře.

12:00
    Při signalizovaném vyloučení pálil Rufer. Bayer chytil i odražený puk.

12:36
    Vondál podrážel a jde na trestnou lavici.

13:08
    Třinec právě vstřelil branku!
    Porubský brankář první střelu vyrazil, ale na druhou v ležící poloze již nedosáhl. Autorem branky je RUFER. Asistence: Hladoník a Vochozka.

14:05
    Stadionem zazněl tupý zvuk po nastřelení porubské tyče.

14:17
    Poruba zahrála zakázané uvolnění.

15:40
    Hladoníkovi nesedla střela z první. Puk domácí vyváží ze třetiny.

17:00
    Havránek přihrával zpoza brány, ale kotouč projel pod hokejkama a nakonec jej hosté odpálili ze třetiny.

17:50
    Třinečtí se rozstříleli. Puky však létají nad branku.

18:10
    Kalus dostal puk na brusle, takže nedokázal včas reagovat před gólmanem. Ten schoval kotouč pod lapačku.

19:50
    Domácí se jen brání. Vzduchem letící puk se snaží zachytit Bayer, ale odskakuje na led, kde je do bezpečí posílá Balcárek.

20:00

Zprvu chladný začátek zápasu se rozjel po pár střelách na domácího gólmana, kdy se probudili i Porubští a snažili se zaměstnávat třineckého brankáře.

Nakonec se skóre otevřelo v přesilovce, kdy Třinec šel gólem Rufera do vedení.

Domácí se však nedávají zadarmo, hodně jednobrankové manko drží výkon gólmana Bayera a také v závěru třetiny ohrozili Loubalovu nulu.

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 17:45

20:01

20:24
    Po úvodním buly se Třinečtí usadili v útočné třetině.

20:40
    Samy se pak vyhnali z pásma a následnou rozehrávku před Loubalem prokoukl Žídek a snažil se prokličkovat před branku. Což se mu nezdařilo.

21:20
    Z vlastní třetiny se krátkými nahrávkami dostal RT TORAX před Loubala. Střondala čekal dloubáček od Havránka, který přišel, porubský centr byl již příliš blízko před gólmanem a ten si puk ze vzduchu vzal do lapačky.

21:48
    Bayer stačil lehkou střelu Lacka u pravé tyče zachytil, ale ten ještě do puku dloubl a zajel pod ležícím gólmanem za čáru. Autorem branky je LACKA. Asistence: Kvasnica.

23:30
    Kvasnica střílí jen do zadního mantinelu. Následně se do útoku vydal Dang a střelou trefil u levé tyče připraveného brankáře.

24:55
    Bayer drží puk ve výstroji a přerušuje hru. Chvíli před tímto pokusem jen těsně minul puk pravou porubskou tyč po střele Marguše.

25:54
    Plachý s Havránkem byli před Loubalem naprosto osamoceni a přesto se ani jednomu porubskému útočníku nezdařilo dopravit černý pryžový nesmysl za brankáře!

26:50
    Holub se Stachem měli jedinečnou šanci snížit. Proti byl gólman Loubal.

28:24
    Bayerovy naskakují zákroky jako účet v hypermarketu. Porubská obrana neví, kam dřív skočit.

29:10
    Vochozkova střela končí odražená v rohu.

29:45
    Poruba se snažila založit útok, ale provinila se icingem.

30:21
    Domácí se jen na chvíli osvobodili od třineckého tlaku a sprchou střel.

31:20
    Plitko mířil do boční sítě.

32:09
    Marguš podrážel a i Poruba si v utkání zahraje přesilovku.

32:40
    Bránící čtveřice dokázala kotouč poslat až k Bayerovi.

33:20
    Čas RT TORAX ubíhá a pořád se nedokáže usadit ve třetině. Třinečtí jsou u puku vždy rychleji.

34:09

34:14
    Dang se Střondalou ohrozili Loubala. Poskakující kotouč gólman raději schovává pod lapačku.

35:03
    Ofsajd zahrál RT TORAX.

35:30
    Kalus si najel za obránce a dostal přesnou přihrávku na hůl a v souboji s Bayerem nakonec prohrál. Brankář byl již pokořen, když reagoval na naznačení, ale i v leže dokázal puk letící do prázdného prostoru brány zachytit koncem hole. Samozřejmě obdržel potlesk za úžasný zákrok.

36:22
    Druhá přesilovka pro domácí tým. Za hákování je vyloučen Valíček.

37:21
    Síly se na ledě vyrovnají. Vospálek podrážel a hra se přesunuje před porubskou bránu.

37:39
    Bayer přerušuje hru po střele Kaluse.

38:11
    Třinecká čtyřka se usadila v útočném pásmu a nahrávkami dostává porubské hráče do kolotoče.

38:22

39:21

39:40
    Třetina se zřejmě dohraje před porubskou brankou.

40:00

Bruslivý, pohledný hokej, který se musí líbit divákům předvádí obě mužstva. Jenže gólově se daří prozatím jen hostům. Od druhé minuty právě ukončené třetiny vedou o dvě branky a rozhodně nehodlají zůstat jen u tohoto čísla.
    Proti je však porubský gólman Bayer, který předvádí na brankovišti neskutečné kousky jen, aby zabránil puku překročení čáry,kterou hlídá.
    Pár šancí se našlo i na druhé straně, ale střelecká potence se porubského týmu drží neustále.

Zda se něco změní ve třetím dějství, budeme vědět od 18:36.

40:01

40:26
    Ofsajd Třince.

40:50
    Stach se dostal jen k červené čáře a o kotouč přišel.

41:40
    Bayer si hlídal levou tyč před dotírajícím Plitkem.

41:55
    Střondala se dostal za obranu a se střelou malinko zaváhal. Puk skončil na boční síti.

42:49
    Brabec prověřil pozornost Bayera od modré čáry. Vhazuje se po gólmanově levici.

43:26
    Porubský icing.

43:44
    Papaj střílí z blízka, s čímž porubský brankář nemá problém.

44:20
    Pořádná holomajzna se udála před Bayerem. Ten opět v leže překulil své tělo a hbitě zabránil puku projít okolo pravé tyče.

45:03
    Loubal zasahuje proti střele Stacha.

46:00
    Domácí nahodili kotouč do pásma, ale za brankou souboj o puk prohrál Dang a hra se přesunuje před domácí bránu.

47:15
    Střela Danga od modré čáry neměla správný směr. Ale RT TORAX se udržel v pásmu.

48:17
    Domácí se opět brání a Bayerovy naskakují zákroky.

49:49
    Střondala s Klímou zkouší přejít útočnou modrou, ale nahrávka šla Klímovi na brusle, což celou akci zastavilo.

50:40
    Hra je přerušena díky puku v ochranné síti za domácí brankou.

50:58
    Přihrávka na brusle se podařila vytvořit i hostům.

51:12
    Loubal chytá střelu Vospálka.

51:31
    Poruba zahrála ofsajd.

51:59
    Střela Střondaly z mezikruží končí v ochranné síti.

52:22
    Třinec je po dlouhé době v útočné třetině. Ale domácí dokázali puk vytěsnit do středního pásma.

53:25
    Další vstup do útočné třetiny se hostům vyvedl na výbornou. Pozorného a hbitého Bayera překonal PLITKO. Asistence: Przybyla.

54:40
    Nátlak na domácí branku pokračuje. Třinecký Vochozka na mrštného Bayera nevyzrál. Chytá puky jakýmkoliv způsobem.

55:49
    Střela z levého křídla na vzdálenější tyč byla prudká a přesná. Autorem branky je PLITKO. Asistence: Papaj.

56:03
    V utkání již po druhé zaznívá porubská tyč.

57:40
    Bayer v bráně vyloženě čaruje. Nyní se na brankové čáře natáhl jak široký tak dlouhý a nedovolil kotouči přes něj přejít. Nešťastným střelcem byl Kvasnica.

58:50
    Domácí si už dávají pozor na zadní vrátka. K útočení nemají chuť a možná ani sílu.

59:30

59:37
    Lacka přijíždí k bráně, takže gólman raději přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.

59:57
    Klíma hákoval a poslední vteřiny utkání přečká na trestné lavici.

V poslední periodě hosté nedodrželi svůj standard, když dali soupeři dvě branky. Utkání tak skončilo jednoznačně ve prospěch HC Oceláři Třinec a navíc Loubal vychytal své první čisté konto.

RT TORAX Poruba může děkovat svému brankáři Sebastiánu Bayerovi za jeho výkon a neuvěřitelné zákroky. Nebýt jeho, mohlo utkání skončit podstatně větším rozdílem.

Děkujeme Vám za pozornost. Pro dnešní den je to od nás vše.
    Přejeme krásný zbytek pátečního večera. (19:12:27)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 14. Rufer (Hladoník, Vochozka), 22. Lacka (Kvasnica), 54. Plitko (Przybyla), 56. Plitko (Papaj)

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Balcárek, Vondál, Prokeš, Skokan – Timura, Střondala, Havránek – Dang, Krupa, Vospálek – Holub, Stach, Žídek – Klíma, Dlouhý, Plachý

Rozhodčí: Vepřek – Cabák, Hykel