Poprad – Skalica 4:3 (po pr.) | Žilina – Martin 3:6 (kon.) | Košice – Nitra 3:2 (kon.)
Zvolen – Trenčín 2:1 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
HC Košice
3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
HK Nitra
sk Pátek 16.10.2015, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi HC Košice a HK Nitra, po výsledku 3:2 si na svoje tri body pripíšu domáci hokejisti. Košičanom táto výhra nepochybne padla vhod, plný bodový zisk totiž potrebovali ako soľ. V Steel aréne sme tak videli víťaznú premiéru trénera Ćadu.

Pomer striel v dnešnom stretnutí: 36:26

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčime a prajeme vám ešte pekný zvyšok dnešného večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:41:29)

59:58
    Domácim sa síce nepodarilo pridať štvrtý gól do prázdnej bránky, to ale na fakte, že Košice si po tomto zápase na svoje konto pripíšu ďalšie tri body, nič nemení.

59:50
    Puk letí k bránke Nitry, zdá sa, že dnes sa už nič neudeje.

59:20
    Trma-vrma pred Riečickým, Nitra sa teraz všemožne snaží prekonať gólmana Košíc, do tejto chvíle sa jej to nedarí.

59:10
    Nitra pokračuje v absolútnou vabanku, Adam Trenčan sa prizerá snaženiu svojich spoluhráčov o vyrovnanie dnešného stretnutia.

59:03
    Oddychový čas hostí.

58:50
    Vylúčený muž je na ľade, Nitra hrá navyše so šiestimi korčuliarmi. Trenčan je na striedačke!

58:25
    Hrá sa 5 proti štyrom, Nitra má na trestnej lavici stále jedného korčuliara, ani ten tam už ale dlho nepobudne.

58:00
    Dve minúty do konca riadnej hracej doby.

57:40
    Bicek s pukom ba hokejke, Košice teraz hrajú presne to, čo potrebujú.

57:07
    Nuž, napokon bol z toho veľmi rýchly prechod cez stredné pásmo a ešte rýchlejší prechod cez modrú čiaru, Trenčan nahodený puk radšej prikryl.

57:00
    Nitra začala oslabenie vyhodením puku cez všetky čiary, Košice sa pred Trenčana pokúsia rýchlo vrátiť.

56:41
    Oddychový čas domácich.

56:41
    Nitra sa navyše bude brániť. Na lavicu hanby smeruje aj Radoslav Macík za zovretie puku.

56:30
    Po zbytočnom faule sa tak sily na ľadovej ploche vyrovnajú. Tento fakt nepochybne vyhovuje viac Košiciam, z ktorých opadne značná časť tlaku.

56:22
    Nitra – Bajtek – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

56:20
    Nitra má teraz obrovskú šancu na vyrovnanie dnešného zápasu. Košice sa budú so štvoricou korčuliarov brániť zubami-nechtami.

56:14
    Košice – Šedivý – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

55:50
    Košičania sa v týchto chvíľach často dostávajú do únikov, ak by čo i len z jednej šance domácich padol gól, zrejme by bolo vymaľované.
    Šanca Košíc.

54:50
    Bartánus v obrovskej šanci! Kapitán domáceho celku sa rútil v úniku osamotený proti Trenčanovi, skúšal na neho viacero kľučiek, priestor troch žrdí nakoniec puk netrafil.

53:55
    Paradoxne, s pukom kombinovali v pásme Košice, Sojčík teraz prihrávkou medzi kruhy našiel Bartoša, ktorého strela bola zblokovaná. Ak by to tak nebolo, puk mohol smerovať do odkrytej časti bránky.

53:13
    Nitra si dokázala vybojovať vhadzovanie v priestore ľavého kruhu obrannej tretiny Košíc. Corgoni tak dostanú ďalšiu šancu na založenie kombinácie.

53:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva už len 7 minút hry.

52:38
    Naopak, v šanci boli Košice, ktoré by nepochybne chceli streliť štvrtý gól do siete Trenčana, tie sa ale z veľkého uhla presadiť nedokázali.

52:10
    Nitra pokračovala v kombinácii v útočnej tretine, stále to však je bez presnejšej finálnej prihrávky, ktorá by mohla mať prívlastok gólová.
    Kutálkove trestné strieľanie

51:27
    S pukom sa proti Riečickému rozbehol Kutálek, ktorý si chcel rozpohybovať domáceho gólmana, to sa mu ale nepodarilo. Puk tak Riečický zachytil.

51:27
    Bolo nariadené trestné strieľanie v prospech Nitry!

51:00
    Sekundy teraz plynú poriadne rýchlo, tento fakt nepochybne vyhovuje viac domácemu celku, ktorý stále vedie o jeden gól. Košičania sa ale s takýmto stavom uspokojiť nechcú.

50:20
    V útočnej tretine bola Nitra, jej hráči boli ale len zatlačení na bočný mantinel, odkiaľ bolo prakticky nemožné sa s pukom dostať pred Riečického.

49:45
    Zmeniť to chceli Košice, ktoré dlho bojovali o puk v útočnej tretine, napokon ho ale do svojej moci nedostali. oba celky môžu prestriedať.

49:10
    Nepresnosti na oboch stranách, keď už sa zdalo, že si jeden či druhý celok dokáže vytvoriť zaujímavú šancu, prišlo len k pokazenej prihrávke.

48:32
    Trenčan teraz prikryl puk smerujúci po ľadovej ploche na jeho bránku, vhadzovať sa bude v ľavom kruhu.

48:00
    Košičania napádali rozohrávku súpera v jeho obrannom pásme, čím Nitre výrazne skomplikovali život. Puk do svojej moci ale napokon nezískali.

47:32
    Na opačnej strane klziska okamžitý pokus o odpoveď, ktorý sa mohol skončiť gólom, no napokon sa zatriasla len sieť ochranná.

47:00
    Nitra teraz v útočnom pásme dobre zabojovala a puk tak napokon získala do svojej moci, ale šanca z toho nebola. Celú situáciu ukončila nepresná prihrávka na modrú čiaru.

46:50
    Medzičasom sa už sily na ľadovej ploche vyrovnali.

46:25
    Domáci sa napokon mohli sami dostať do šance, Košice si ale dokázali pre prípad neúspechu dobre pokryť aj zadné vrátka, na modrej čiare totiž ostala trojica korčuliarov.

46:00
    Košice pokračujú v jednoduchom vyhadzovaní pukov cez všetky čiary.

45:40
    Teraz sa však Nitra s pukom usadila vo brannej tretine svojho súpera, kde sa na domáci celok pokúsi niečo vymyslieť.

45:00
    Puk ale lieta až k Trenčanovi. Košičania do tejto chvíle zvládajú hru vo štvorici bez vážnejších problémov.

44:50
    Košice sa tak budú musieť brániť. Niet pochýb o tom, že v tomto čase a za takéhoto stavu sa Nitra pokúsi o vyrovnanie.

44:40
    Vylúčenie na strane Košíc – Bortňák – hra so zdvihnutou hokejkou.

44:10
    Nitra sa pokúsi o odpoveď vo forme rýchleho protiútoku.

43:50
    Iné to už bolo v prípade kapitána domácich, Bartánusa, ktorý sa teraz s pukom predral až pred Adama Trenčana, v tejto situácii ale neuspel a svoj druhý gól v stretnutí tak nepridal.

43:15
    Košice sa na malý moment usadili pred Trenčanom, ktorého sa napokon aj pokúsili ohroziť, všetko to ale bolo cez brániacich hráčov, ktorí celú situáciu vyriešili.

42:05
    A nutné je dodať, že domácim sa snaha vypláca. Nitra totiž pôsobí rozhodeným dojmom a ani v prípade, že puk získa na svoje hokejky, presne zakombinovať nedokáže.

41:30
    Košičania medzičasom pokračujú v útočnom snažení už s päticou hráčov.

40:47
    Košice dohrávajú svoje oslabenie, no vôbec to tak nevyzerá, Nitra sa do tejto chvíle ani len nedostala k puku. Naopak, pálil Bicek, po ktorého rane zadunelo plexisklo.

40:15
    Úvod tretej časti hry sa niesol v podobnom duchu, ako tomu bolo v prípade prvých dvoch tretín. Výherné buly, puk do hĺbky defenzívy a pokus o útočnú akciu,. To všetko na strane Košíc.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, aj po tej majú miernu psychickú výhodu domáci, ktorí do šatní odídu s jednogólovým vedením. V druhej časti hry sa presadil len hosťujúci Bajtek.

Pomer striel po druhej tretine: 26:15

Tretia tretina sa začne približne o 19:06.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:55
    Puk je za bránkou Nitry, zdá sa, že v tejto časti hry sa už nič podstatné neudeje.

39:42
    Nitra kombinovala počas úvodných sekúnd svojej presilovej hry v pásme súpera, tam ale nič podstatné vymyslieť neodkázala.

39:09
    Dudáš – Košice – dve minúty za podrazenie.

38:50
    Pokus Nitry o kombináciu v útočnej tretine skončil dvojicou zblokovaných striel a následnom nepresnom priťuknutí puku.

38:22
    K zakončeniu sa po dlhšom čase dostala Nitra, ktorá teraz chcela pridať aj tretí gól do siete Riečického, ten si ale v celej situácii zachoval chladnú hlavu a puk ukryl vo svojej lapačke.

37:40
    Dve minúty do konca druhej tretiny.

37:40
    Košičanom sa v týchto chvíľach v kombináciách príliš nedarí. Domáci celok to skúša kolmicami smerom k útočnej tretine, tento priestor má Nitra dobre vykrytý.

37:02
    Icing Nitry. Hra sa tak vráti do obrannej tretiny hostí.

36:45
    Aj napriek tomu sa domáci celok nevzdal a zabojoval, puk tak získal na svoje hokejky a navyše si dokázal vypracovať viacero zaujímavých príležitostí, skóre sa nemení.

36:25
    Košice si ale teraz v kombinácii príliš nerozumeli, aj preto sa puk dostal len k zadnému mantinelu, kde sa ho hostia dokázali poľahky zmocniť.

35:55
    Puk sa bude do hry vhadzovať po pravici Trenčana, ktorý v prostrednej časti hry zatiaľ neinaksoval.

35:40
    Hráči Nitry sa s pukom vrátili až za vlastnú bránku, tam chceli počakať na prestriedanie svojich spoluhráčov, aktívni domáci im to ale neumožnili.

34:40
    Medzičasom sa nám sily na ľadovej ploche opäť vyrovnali. Po dlhšej dobe tak môžeme vidieť na ihrisku desať korčuliarov.

34:10
    Košičania nedovoľujú svojmu súperovi vyhodiť puk von z obranného pásma, ich kombinácii ale chýba presné zakončenie.

34:00
    Zaujímavé strelecké zakončenie Dudáša od modrej čiary ešte bolo pravdepodobne tečované, s čoho plynula malá skrumáž pred Trenčanom, ten vyriešil všetko k spokojnosti Nitry.

33:20
    Po sérii prihrávok popri mantineli Nitra úmysel svojho súpera dobre prečítala, puk tak letí ďaleko od jej bránky.

33:00
    Košice sa usadili pred Trenčanom, tam sa pokúsia o presnú kombináciu s dobrým zakončením.

32:48
    Naopak, v tejto chvíli sa môže naplno roztočiť presilovkový kolotoč pred Trenčanom, o jeho naštartovanie sa pokúsi domáci celok.

32:28
    Lukáš Novák (NIT) ukončuje presilovú hru Nitry, previnil sa podrazením.

32:07
    V čase, keď na ľadovú plochu naskočil aj piaty korčuliar Nitry, sa vo veľkej šanci ocitol Bajtek, ktorý zoči-voči Riečickému nepochodil.

32:00
    Zatiaľ sa kombinovať nedarí ani jednému z tímov. Puk bol prestrelený z obrannej tretiny Košíc až za Trenčana, tam Nitra čaká na prestriedanie.

31:00
    Presilová hra domáceho celku sa tak skončila a stav korčuliarov na hracej ploche sa vyrovná. Uvidíme, ktorému celku bude väčší priestor na kombináciu vyhovovať viac.

30:46
    Vylúčený domáci Suja, ten sa previnil hákovaním.

30:42
    Domáci sa už dokázali usadiť v pásme súpera, tam sa v najbližších sekundách pokúsia o presnú kombináciu i priame ohrozenie svätyne Nitry.

30:20
    Úvodné sekundy presilovej hry Košiciam nevychádzajú podľa ich predstáv, puk je ďaleko od "klietky" Adama Trenčana.

30:06
    Bene – Nitra – dve minúty za seknutie.

29:40
    Košice by na túto situáciu radi odpovedali tým najlepším možným spôsobom – rýchlym gólom, ktorý by ich opäť dostal do pohody.
    Filip BAJTEK - 3:2

28:40
    Nitra dala gól!
    Dokázala to aj teraz, keď sa jej hráčom podarilo skórovať. Presadil sa FILIP BAJTEK. Asistencie Marek Slovák, Jameson Milam.

27:59
    Neporovnateľne viac z hry má ale domáci celok, ktorý je naštartovaný za troma bodmi do tabuľky. Ani Nitra ale kožu rozhodne lacno nepredá.

27:12
    V Steel aréne to teraz len tak zhučalo, domáci mali na hokejkách štvrtý gól, Trenčan teraz ležal na ľadovej ploche, no prekonaný aj napriek tomu nebol.

26:20
    Bráni sa však úspešne. Napokon až nepresná rozohrávka vyhnala domáci celok z pásam, oba tímy mohli odísť prestriedať.

26:00
    Domáci teraz zovierajú svojho súpera v obrannej tretine, Nitra sa bráni zubami.nechtami.

25:34
    Košice následne ohrozili Trenčana, nešlo ale o žiadne nebezpečné zakončenie, brankár hostí puk po celý čas videl a nemal tak problém zakročiť.

25:20
    Nitra sa medzičasom už s piatimi korčuliarmi pokúsila o rýchly prechod do útočnej tretiny, márny pokus bol dobre zastavený ešte pred modrou čiarou.

24:50
    Nitra sa teraz dobre bráni a vyhadzuje puky ďaleko od Trenčana, Košice z tejto presilovej hry veľa nemajú.

24:00
    A aj sa zmenilo, nie však v prospech domácich. Puk letí cez všetky čiary až k Riečickému, ktorý ho bude chcieť rýchlo poslať späť do hry.

23:20
    Košice sa usadili v pásme s pukom na hokejkách, do tejto chvíle sme sledovali skôr kombináciu, ako pokusy o zakončenie, to by sa malo ale v najbližších sekundách zmeniť.

22:57
    Milam – 2 minúty – krosček.

22:58
    Tam nastala poriadne veľká trma-vrma, keď sa Košičania snažili puk za každú cenu pretlačiť za chrbát dezorientovaného Trenčana. Bude sa vylučovať.

22:40
    Domáci celok kombinuje s pukom v obrannej tretine Nitry.

22:15
    Hostia z tejto situácie nevyťažili nič, naopak, sami sa museli mať na pozore. Košice totiž predviedli jeden z mnohých rýchlych prechodov stredovou čiarou, po ktorej prišlo nedôrazné zakončenie.

21:49
    Zakončenie na bránku Riečický zlikvidoval, puk ale na ľad späť nepustil. Budeme tak svedkami vhadzovania po jeho ľavici.

21:08
    Pripomenula sa aj Nitra, konkrétne jej štvrtá formácia, v ktorej úradoval Devečka. Ten chce spoza bránky nájsť svojho spoluhráča, jeden z brániacich korčuliarov puk pohotovo odkopol.

20:30
    A Košice sa dokázali pomerne rýchlo a jednoducho dostať až pred Trenčana, kde si vybojovali vhadzovanie.

20:10
    Aj úvod druhej tretiny sa niesol v podobnom duchu, ako tomu bolo v prípade prvých sekúnd prvej tretiny. Buly pre Košice, tie sa o založenie akcie pokúsia z hĺbky vlastnej defenzívy.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina stretnutia medzi Košicami a Nitrou, domáci odchádzajú do šatní s psychickou výhodou, keďže vyhrávajú 3:1. Strelecky sa presadili za domácich dvakrát Šoltés, raz skóroval Bartánus. Za hostí skóroval Macík.

Pomer striel po prvej tretine: 14:7

Druhá tretina sa začne približne o 18:19.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50
    Domáci mali k dispozícii ešte jednu veľkú príležitosť, puk skončil tesne vedľa pravej žrde bránky Trenčana!

19:26
    Všetko sa to ale skončilo len hvizdom do píšťalky jedného z postranných arbitrov, ktorý videl hráča hostí v ofsajde.

19:20
    Po nepresnej kombinácii Nitry ešte Košice dostanú priestor na jednu útočnú akciu.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny.

18:20
    Boltun zabojoval proti dvojicu súperových hráčov v útočnom pásme o puk, do svojej moci ho však nezískal. Našťastie pre Košice, Nitra sa dieru v obrane využiť nepokúsila.

17:50
    Košice boli pri chuti, z čoho pramenilo ďalšie útočné snaženie domácich, tentokrát to ale bolo bez presnejšej strely, puk tak v bránke skončiť nemohol.
    Dávid ŠOLTÉS - 3:1

17:06
    Košice dali gól!
    Nádherná akcia Košíc znamená tretí gól v sieti Trenčana. Domáci celok sa s pukom skvele premiestnil až pred bránku súpera, kde zakombinoval Šoltés s Bartošom a DÁVID ŠOLTÉS následne pridal aj svoj druhý gól v stretnutí. Asistencie: Peter Bartoš, Peter Sojčík.

15:50
    Jenčík mal teraz dve obrovské šance na skórovanie, gól nepadol! Skúsený útočník Košíc najskôr z hranice ľavého kruhu na vhadzovanie prepálil bránku, následne v bezprostrednej blízkosti Trenčana puk nedokázal upratať za jeho chrbát.

15:02
    Košice puk odovzdali len na hokejky súpera a odišli striedať. Ani Nitra ale na ľade nebola s päticou korčuliarov, preto sa pre Riečického nenáhlila.

14:40
    Hra teraz mierne stratila na tempe, oba celky sa síce snažia o založenie útočnej akcie, nepresné kombinácie na oboch stranách ale pribrzďujú zápas.

13:30
    Nitra dokázala svojho súpera ohroziť až za rovnovážneho stavu, po dlhšej kombinácii ale neprešlo žiadne nebezpečné zakončenie, Košice tak puk viezli ďaleko od Riečického.

13:14
    Košice v plnom počte.

12:40
    Nitre teraz presilová hra absolútne nevychádza. Hostia sa s pukom nedokážu dostať ani len cez útočnú modrú čiaru.

12:10
    Košičania si ale následne robili so súperom čo chceli, puk najskôr zaviezli až pred Trenčana, odkiaľ ho následne poslali pred Riečického, kde zbierali ďalšie cenné sekuny.

11:25
    Košice puk dokázali okamžite vyhodiť z vlastnej tretiny a i keď to bolo len do stredného pásma, aj s týmto môže byť domáci celok spokojný.

11:14
    Košice sa budú brániť. Na trestnú lavicu odchádza Dudáš – nedovolené bránenie v hre.

10:25
    Hrnka s Bortňákom sa teraz postarali o krásny prechod s pukom pred bránku súpera, druhý menovaný už ale skúsenému útočníkovi puk poslať presne nedokázal.

10:10
    Nitra je už v plnom počte.

09:50
    Košice sa na konci svojej presilovej hry usadili pred Trenčanom, tam sa ešte v posledných sekundách početnej výhody pokúsia niečo vymyslieť.

09:15
    Tvrdá rana od modrej čiary, puk len tak zadunel na plexiskle za bránkou Trenčana, ktorý pri tomto zakončení zakročiť nemusel.

08:45
    Nitra sa dokázala oslobodiť, jej hráči tak budú môcť prestriedať. Túto možnosť si nenechajú ujsť ani Košice.

08:20
    Košice sa po prvotnom vyhodení puku NItry cez všetky čiary usadili v útočnom pásme, z veľkého uhla zakončoval bekhendom Češík, ten trafil len Trenčanove betóny.

07:55
    Mezei (NIT) si dlho nezahral. Opäť schádza z ľadu tentokrát za nedovolené bránenie v hre.
    Radoslav MACÍK - 2:1

07:28
    Paradoxne, je to Nitra, ktorá dokázala vyťažiť z minima maximum – navyše to bolo počas oslabenia. V nájazde sa teraz ocitol RADOSLAV MACÍK, ktorý prestrelil Riečického. Asistencia: Jozef Stümpel.

07:00
    Až teraz sa Košice usadili v útočnom pásme, kde sa pokúsia o presnejšiu kombináciu.

06:45
    Košiciam ubehla už minúta z presilovej hry, domáci celok sa ale do tejto chvíle k vážnejšiemu ohrozeniu Trenčanovej svätyne nedostal.

05:45
    Mezei (NIT) si odsedí trest v trvaní dvoch minút po tom, čo hákoval súpera.
    Šanca Košíc

05:45
    Videli sme niekoľko mimoriadne zaujímavých situácií! V ideálnej príležitosti sa ocitol najskôr Suja, ktorý Trenčana ešte prekonať nedokázal, puk sa ale vrátil do hry k voľnému Bartánusovi, ktorý ho poslal priamo do lapačky gólmana súpera.

05:10
    Po ďalšej strele už Riečický radšej podržal puk vo svojej lapačke, to znamená jediné. Vhadzovanie po jeho ľavici.

05:00
    Pripomenula sa aj Nitra, ktorá teraz chcela ťažiť z rýchleho prechodu stredným pásmom až do útočnej tretiny, po strele sa ale puk zatrepotal len v ochrannej sieti.

04:20
    Košice si lepší vstup do dnešného stretnutia nemohli ani len predstaviť. Oceliari vedú po 4 minútach už o dva góly a neustále sa tlačia do zakončenia.
    BARTÁNUS - 2:0

03:47
    Suja teraz zabojoval v rohu klziska, dôsledkom čoho bol voľný puk pre Bartánusa a kapitán Košíic MAREK BARTÁNUS sa už po tom, ako si dokázal nakorčuľovať pred Trenčana, mýliť nemohol. Asistencie: Jakub Suja, Jiří Bicek.

03:47
    Košice dali gól, o osude celej situácie ešte ale bude musieť rozhodnúť videorozhodca.

03:00
    Košičania sú pri chuti a v strednom pásme zbierajú každý voľný puk, domáci celok by nepochybne rád pridaj aj druhý rýchly gól do siete Trenčana.
    Dávid ŠOLTÉS - 1:0

02:22
    Košice sa dokázali rýchlo dostať do vedenia! Po protiútoku sa presadil DÁVID ŠOLTÉS, ktorý doklepával odrazený puk do prakticky prázdnej bránky. Asistencie: Peter Bartoš, Peter Sojčík.

02:00
    Nitra vyviezla puk z vlastnej tretiny len na niekoľko sekúnd, domáci celok sa ho snaží neustále nahadzovať späť pred Trenčana.

01:45
    Domáci z toho chceli ťažiť, pred Trenčanom prišlo k streleckému zakončeniu od modrej čiary, v medzikruží ešte dobiedzal Hrnka, pred ktorým si už gólman hostí puk postrážil.

02:00
    Nitra teraz puk vyhodila cez všetky čiary, to znamená jediné – zakázané uvoľnenie. Unavená pätica korčuliarov hostí prestriedať nemôže.

00:55
    Nitra sa snažila prejsť pukom stredom ihriska až k obrannej tretine svojho súpera, tam ale hráči v bielom nezaváhali a prebrali iniciatívu na svoju stranu.

00:27
    Domáci celok sa s pukom dokázal predrať až pred Trenčana, kde Košice na malý moment zakombinovali, napokon ich ale z útočného pásma vyhnala nepresná prihrávka.

00:10
    Úvodné buly v prospech Košíc. Tie sa s pukom okamžite stiahli do vlastnej obrannej tretiny, dokiaľ sa pokúsia o založenie prvej útočnej akcie zápasu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Doznela hymna Slovenskej republiky. Úvodu stretnutia už nebude nič brániť. Dámy a páni, prajeme vám krásny športový zážitok.
    Zápas sa o malý moment začína

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Halász) – Macejko, Cebák, Dudáš, Deyl, Šedivý, Pavúk, Chovan – Jenčík, Češík, Lapšanský – Bartánus (C), Suja, Bicek (A) – Sojčík, Bartoš (A), Šoltés – Bortňák, Hrnka, Boltun, Hričina.

HK Nitra: Trenčan (Nagy) – Podhradský, Mezei, Ordzovenský, König, M. Novák, Milam, Kuzma, Devečka – L. Novák, Stümpel, Buček – Kutálek, Stloukal, M. Slovák – Macík, Štefanka, Bajtek – Piačka, Bene, Pupák.

Rozhodca: Baluška, Orolín – Tvrdoň, Výleta.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vážení priaznivci hokeja, srdečne vás vítame pri 12. kole Tipsport ligy, v ktorom si skrížia hokejky hráči z HC Košice a HK Nitra. Vďaka nášmu podrobnému textovému prenosu vám zo zápasu neunikne nič podstatné.

HC Košice zažil v uplynulých dňoch poriadne veľké zemetrasenie. Vedenie klubu reagovalo na neuspokojivé výsledky v domácej súťaži odvolaním trénerskej dvojice Oremus – Šimíček, z klubu sa porúčali aj skúsení obrancovia Štrbák s Philippom. Naopak, v metropole východu sa opäť ukáže skúsený kormidelník Rostislav Čada. Lodivod z Českej republiky získal s Košicami už dva majstrovské tituly a nepochybne zatúži aj po tom treťom. Na lavičke mu bude asistovať Mercel Šimurda, ktorý pod velením Čadu sám hrával. Šimurda prichádza k A-mužstvu z mládežníckych družstiev Košíc. Trénerské duo už zaznamenalo aj prvú posilu v mužstve, stal sa ňou navrátilec Radek Deyl. Košický odchovanec sa „domov“ vrátil z Karlových Varov a vystuží tak obranné rady Oceliarov. Aj on by nepochybne rád pomohol mužstvu „odlepiť sa“ z dna tabuľky a nelichotivú 9. priečku vymeniť za popredné miesta Tipsport ligy. Košiciam sa to môže podariť už práve v stretnutí s Nitrou, domácim stačí so ziskom 14 bodov aj výhra po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch na to, aby v tabuľke „preskočili“ odvekého rivala z Popradu.

Posledné zápasy Košíc v Tipsport lige:
    HK Dukla Trenčín – HC Košice 2:1 sn
    MsHK Žilina – HC Košice 2:1 pp
    HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 0:3

HK Nitra patrí aj tento rok k ašpirantom na titul. Corgoni sa to snažia dokazovať aj v úvode aktuálnej sezóny, pričom sa im to aj čiastočne darí. Hoci by si Nitra vedela predstaviť aj krajšie tabuľkové postavenie, ako je piata priečka v rebríčku, hosťom nepochybne vyhovuje fakt, že aktuálny majster je na tom bodovo horšie. Aj preto pricestuje HK do Košíc s miernou psychickou výhodou, keďže na jej hráčov nebude vyvíjaný taký tlak, ako to je v prípade domáceho celku. Na konte hostí svieti po 12 odohraných zápasoch sezóny rovných 20 bodov.