Chabarovsk – Minsk 4:2 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 3:8 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 4:5 (po pr.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 0:1 (1:2 po s.n.) | HC Slovan – Barys 5:3 (kon.) | Záhřeb – Omsk 0:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
4:5 (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Středa 21.10.2015, 14:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (16:47:12)

Československá stopa:
    Ondřej Němec (CER): 0+2, 4 střely, čas na ledě 25:43
    Jakub Štěpánek (CER): 25 zák., 4 obdržené góly, úsp. 86,2%
    Robert Kousal (NOV): 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:10

Čerepovec nakonec v prodloužení vítězí v zápase plném zvratů na ledě Metallurgu Novokuzněck 5:4! Rozhodující branku vstřelil půl minuty před koncem prodloužení Sergej Monachov. Na vítězství hostujícího týmu má velký podíl také Ondřej Němec, který asistoval u obou vyrovnávacích branek Kagarlického v závěru třetí třetiny.

64:30 Sergej MONACHOV - 4:5

64:30
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Severstal vítězí! SERGEJ MONACHOV zajel s pukem za branku, zpoza níž ho bleskově zasunul bekhendem mezi tyčku a přesouvajícího se Karejeva. Bez asistence.

63:50
    Drugov se dostal do rychlého brejku, ale bránící hráč mu na poslední chvíli dokázal vypíchnout kotouč.

62:54
    Kagarlickij mohl zkompletovat hattrick, ale z pravé strany minul Karejevovu bránu.

61:30
    Metallurg vstoupil do prodloužení aktivněji a Severstal se zatím pouze brání.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:37 Dmitrij KAGARLICKIJ - 4:4

59:37
    DMITRIJ KAGARLICKIJ se stává hrdinou Severstalu! Střelec třetí branky hostů doráží 23 sekund před koncem kotouč do odkryté branky a svým druhým gólem v zápase srovnává těsně před koncem na 4:4. Asistence: Ondřej Němec.

59:02
    Maxim Kazakov zbytečně fauloval na modré a komplikuje domácím závěr zápasu! Za úder do oblasti hlavy a krku dostává trest 2+10.

59:02
    Hosté ztratili útočné pásmo a Štěpánek zůstává v brance.

58:20
    Hostující tým si vyžádal oddechový čas.
    57:18 Kirill KAPRIZOV - 4:3

57:18
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Metallurg je blízko vítězství! KIRILL KAPRIZOV si nabruslil z rohu kluziště do střelecké pozice a střelou z úhlu našel mezeru mezi přední tyčí a Štěpánkem. Bez asistence.

57:00
    Tři minuty před koncem je stav nerozhodný a jakákoliv úspěšná akce teď může rozhodnout o vítězi.
    54:34 Dmitrij KAGARLICKIJ - 3:3

54:34
    Hosté využívají přesilovku a je vyrovnáno! DMITRIJ KAGARLICKIJ propálil vše, co mu stálo v cestě, a kotouč zapadl za Karejeva, který měl zakrytý výhled. Asistence: Ondřej Němec.

54:25
    Severstal se konečně dokázal usadit v útočném pásmu.

53:29
    Domácí Viktor Drugov dostává menší trest za podražení a hosté mají příležitost k vyrovnání.

51:22
    Výborný zákrok Štěpánka! Naštěstí pro hosty se Stoa následně nedostal k dorážce do odkryté branky!.

49:55
    Fairchild pálil z dobré pozice, ale trefil jen jednoho z hráčů před brankou.
    48:36 Alexander KOMARISTIJ - 3:2

48:36
    Domácí jdou poprvé v zápase do vedení! ALEXANDER KOMARISTIJ vypíchl před brankou kotouč Trunjovovi a následně dokázal v pádu usměrnit puk přesně k tyči. Bez asistence.

47:45
    Metallurg má herní převahu i po skončení přesilové hry a kotouč je převážně v obranném pásmu Severstalu.

46:30
    Domácí předvedli dobře odehranou přesilovou hru, které však chyběla gólová radost. Trunjov se vrací na led.

44:30
    Maxim Trunjov si odsedí dvě minuty za hrubost a Metallurg si zahraje přesilovku.

43:43
    Po chybě v rozehrávce Metallurgu se Kagarlitskij ocitl zničehonic s pukem v mezikruží, ale z gólové pozice napálil kotouč pouze do Karejeva.

42:20
    Úvod třetí periody je ve znamení bojů o kotouč.

40:01

Domácím se ve druhé třetině podařilo dvakrát smazat jednobrankovou ztrátu a po 40 minutách je stav nerozhodný 2:2. Rozhodne se ve třetí třetině, která začne přibližně v 15:41?

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Ohlášena je poslední minuta druhé třetiny.

37:08
    Manuchov se vrací na led a domácí jsou kompletní.

36:29
    Hosté si neporozuměli ve středním pásmu, kde kotouč zachytil Skorochodov, který ho zavezl do útočné třetiny a střelou prověřil pozornost Štěpánka.

35:08
    Hosté si zahrají přesilovku. Domácí Roman Manuchov dostává menší trest za hákování.
    34:04 Alexander ROMANOV - 2:2

34:04
    Je opět vyrovnáno! Mitryjakov střílel z velkého úhlu a Štěpánek neudržel kotouč, který poté ALEXANDER ROMANOV snadno dorazil do odkryté branky. Asistence: Vadim Mitryjakov.

31:20
    Fairchild se vrací na led a krátká přesilovka Severstalu je minulostí.

30:40
    Hosté hrají v plném počtu.
    29:58 Ilja CHOCHLOV - 1:2

29:58
    Hosté se rychle vracejí do vedení! ILJA CHOCHLOV měl před sebou v útočném pásmu hodně volného prostoru a jeho střelu na přední tyč ještě lehce tečoval bránící hráč přímo mezi beton a lapačku brankáře Karejeva. Asistence: Mattias Karlsson.

29:20
    Domácí přesilovka záhy končí, protože Fairchild dostává menší trest za vysokou hůl.

28:40
    Hostující Nikolaj Stasenko dostává 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
    28:31 Ryan STOA - 1:1

28:31
    Je srovnáno! Střelu Manuchova Štěpánek jen vyrazil a před brankou se nejlépe zorientoval RYAN STOA, který stihl doklepnout kotouč do odkryté klece. Asistence: Roman Manuchov.

28:28
    Karejev přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

27:48
    Metallurg je teď hodně nebezpečný, ale Štěpánek nyní znovu podržel svůj tým!

26:50
    Domácí Orlov jel sám na Štěpánka, ale ve vyložené šanci nedokázal českého brankáře překonat!

26:04
    Hostům se však přesilová hra příliš nepovedla a domácí již v plném počtu.

24:04
    Domácí špatně střídali a chvíli hráli s šesti hráč v poli, což neuniklo pozornosti rozhodčích, takže následuje přesilovka Severstalu.

22:45
    Metallurg nezvládá v útočném pásmu podržet kotouč a hostující obrana zatím pracuje bezchybně.

21:02
    V úvodu druhé třetiny se v útoku drží Severstal, který nepouští domácí z jejich obranné třetiny.

20:44
    Trunjov se ocitl v mezikruží ve skvělé střelecké pozici, ale jeho bekhendová střela míjí domácí branku!

20:01

V první třetině byla k vidění jen jedna branka, kterou už ve třetí minutě vstřelili hosté. Tým pod vedení Václava Sýkory tak odchází do šatny s jednogólovým vedením. Druhá perioda začne přibližně ve 14:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:00
    Je ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:32
    Bučněvič se vrací na led a oba týmy jsou kompletní.

18:09
    Štěpánek vyrazil Ljamkinovu střelu od modré, načež se k němu od domácího hráče kotouč odrazil zpátky a český gólman přerušuje hru.

17:51
    Hosté vyhazují kotouč do útočného pásma.

17:34
    Ljamkin se vrací na led a začíná zkrácená přesilová hra Novokuzněcku.

17:05
    Zakázané uvolnění Metallurgu přesouvá hru před Karejeva.

16:32
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Hostující Pavel Bučněvič dostává dvě minuty za hákování.

16:20
    Stasenkova střela minula branku, ale Metallurg je stále pod tlakem.

15:34
    Nikita Ljamkin podrazil Monachova, který se snažil dostat s kotoučem před branku. Severstal bude mít k dispozici dvouminutovou přesilovku.

14:32
    Nikoncev zkusil vystřelit, ale Karejev snadno zasáhl lapačkou a přerušil hru.

13:53
    Stoa dostal dobrou přihrávku od Fairchilda, ale prováhal vhodný moment k zakončení a následně byl připraven o kotouč.

13:20
    Hra se teď pohybuje hlavně ve středním pásmu, jelikož oba celky mají potíže s přechodem do útočné třetiny.

11:11
    Po skončení přesilové hry si hosté vytvořili velkou šanci, ale Karejev dobře zasáhl a následná dorážka byla zablokována.

11:00
    Domácí hrají v plném počtu.

10:32
    Metallurg se opět osvobozuje.

10:07
    Po nepřesném zakončení se puk odrazil od mantinelu k domácímu hráči, který ho vyhodil z obranného pásma Metallurgu.

09:55
    Hosté se usadili s kotoučem v útočné třetině.

09:00
    Robert Kousal dostává dvě minuty za hákování a za pouhou jednu sekundu hry začne přesilovka hostů.

08:39
    Kazakovcev je zpátky na ledě. Domácí dvojnásobnou přesilovkou vcelku pohrdli.

08:05
    Metallurg si vytvořil velký tlak, ale hostům se teď podařilo přerušit hru.

07:50
    Nyní už je před Štěpánkem rušno, ale český brankář teď dobře zasáhl.

07:35
    Severstal dokázal zahnat soupeře do středního pásma.

07:12
    Hosté vyhráli vhazování a ihned vyhodili kotouč.

07:01
    Velké potíže pro Severstal! Ondřej Němec vyhodil kotouč přes plexisklo a dostává menší trest. Metallurg bude mít k dispozici dlouhou přesilovky 5 na 3.

06:39
    Dlouhá výhoda zůstala nevyužita a na trestnou lavici teď odchází za hákování střelec první branky Nikolaj Kazakovcev.

05:49
    Karejev odjíždí z branky a domácí mají ponechanou výhodu.

04:48
    Hosté jsou po vstřelené brance aktivní, ale teď se jim nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
    02:35 Nikolaj KAZAKOVCEV - 0:1

02:35
    Hosté jdou po nudném úvodu zápas zničehonic do vedení! Po Chochlově střele se puk odrazil na hokejku NIKOLAJE KAZAKOVCEVA, který pohotově dorazil kotouč za záda domácího gólmana. Asistence: Ilja Chochlov.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Ljamkin, Glebov, Kamalov, Amirov – Kaprizov, Stoa, Kazakov – Orlov, Kousal, Komaristij – Mitryjakov, Romanov, Drugov – Jažkov, Razumov, Musin.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Kudako, Němec, Dorofejev, Stasenko, Chochlov, Karlsson, Koněv – Trunjov, Černov, Kagarlitskij – Bučněvič, Trubačov, R. Berdnikov – Monachov, Kovyršin, Nikoncev – Mons, Kazakovcev, Skorochodov – V. Berdnikov.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Aljošin, Ivanov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zdravím všechny hokejové fanoušky! KHL nám dnes nabídne od 14:00 souboj předposledního celku Východní konference s předposledním týmem Západní konference. Metallurg Novokuzněck má na svém kontě tři domácí porážky v řadě a tuto nepříjemnou bilanci bude chtít ukončit proti Čerepovci, který vede český trenér Václav Sýkora. Severstal neměl dobrý vstup do sezony, ale v poslední době se výsledkově zvedá, což dokládají i poslední dvě venkovní výhry, na něž bude chtít dnes Čerepovec navázat. Zda se mu to povede, bude záležet i na brankáři Jakubu Štěpánkovi, proti němuž by se do domácí branky teoreticky mohl postavit další český gólman Filip Novotný. V kádru domácího týmu se navíc předvede i český útočník Robert Kousal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 29. Stoa (Manuchov), 35. Romanov (Romanov), 49. Komaristij, 58. Kaprizov – 3. Kazakovcev (Chochlov), 30. Chochlov (Karlsson), 55. Kagarlickij (Němec), 60. Kagarlickij (Němec), 65. Monachov

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Kudako, Němec, Dorofejev, Stasenko, Chochlov, Karlsson, Koněv – Trunjov, Černov, Kagarlickij – Bučněvič, Trubačov, R. Berdnikov – Monachov, Kovyršin, Nikoncev – Mons, Kazakovcev, Skorochodov – V. Berdnikov.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Aljošin, Ivanov.