Chanty-Mansijsk – Petrohrad 2:4 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 1:3 (kon.) | Ufa – Jokerit 4:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Spartak Moskva
Sobota 24.10.2015, 13:30 • KrK Uralec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

V rámci dalšího kola ruské KHL si to proti sobě rozdají celky domácího Jekatěrinbirgu a hostů z Moskvy, respektivě moskveský Spartak. Utkání začíná v půl druhé našeho času. Přeji příjemné počtěníčko.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Megalinskij, Kivisto, Vasilevskij, Timašov, Trjamkin, Ščemerov, Žuravljov, Gusev – Roman, Golyšev, Simakov – Elo, Koukal, Garejev – Pankov, Dubrovskij, Torčenjuk – Veličkin, Jemelin, Popov.

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Dyblenko, Genoway, Sorokin, Korobov, Kirillov, Jermakov, Li, Baldajev – Radil, Mereškin, Glazačev – Šmeljov, Bodrov, Wellman – Klimenko, Šafigulin, Vasiljev – Levickij, Voronin, Lesčenko.

Rozhodčí: Kadyrov, Ščenjov, Maitak, Pronskich.

00:01

02:28
    Hosté vstoupili do zápasu aktivně a drží kotouč v útočném pásmu.

03:31
    Engren si poprvé zachytal, když musel vyrážet střelu Pankova.

04:37
    Elo se ocitl s pukem před brankou, ale finský souboj zvládl lépe Engren, který proti jeho střele zasáhl betonem.

05:51
    Avtomobilist se dostává do tempa a začíná mít opticky navrch. Hosté se těžko dostávají ke kotouči.

07:42
    Engren má více práce než jeho protějšek. Finský gólman si musel připsat další dva zákroky proti střelám Golyševa a Kivista.

09:26
    Popov se krásně uvolnil v mezikruží, odkud se snažil uklidit puk k tyči, ale střela nakonec prolétla těsně vedle branky.

10:06
    Kovář odjíždí z branky a domácí mají ponechanou výhodu.

10:24
    Konstantin Glazačev dostává menší trest za podražení. První přesilovku zápasu si tak zahraje Avtomobilist.

11:00
    Domácí si vytvářejí velký tlak v útočném pásmu.

11:08
    Kivisto našel před brankou Dubrovského, který zblízka nepřekonal Engrena!

12:24
    Hosté se nakonec ubránili a Glazačev se vrací do hry.

13:10
    Hosté teď hodně spoléhají na Engrena, díky němuž je stav zápasu stále 0:0.

13:48
    Do Radilovy střely se položil jeden z obránců, po jehož teči se kotouče zmocnil Kovář.

15:20
    Kovář teď musí být v pohotovosti, jelikož se Spartak drží v útočném pásmu a na českého brankáře lítá jedna střela za druhou.

16:11
    Spartak předvedl několik dobrých střídání, ale nyní už jsou to opět domácí, kdo se drží v útoku.

17:51
    Kovář přikryl zbloudilý kotouč pod lapačku a přerušil hru.

18:49
    Domácí se řítili do nebezpečného přečíslení 3 na 2, ale Elo nedosáhl na nepřesnou přihrávku od Golyševa, což celou akci zmařilo.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme branku neviděli. O něco více ze hry měl domácí Jekatěrinburg, ale Engren předvádí soustředěný výkon a puk za svá záda v první třetině nepustil. Druhá perioda začne přibližně ve 14:17.

20:01

20:41
    Zakázané uvolnění v podání Spartaku.

21:32
    Domácí nezvládli přechod přes útočnou modrou a rozhodčí píská postavení mimo hru.

22:26
    Bodrov dostal přihrávku napříč útočnou třetinou a pohotově vypálil, ale Kovář se stačil přemístit a nepustil kotouč do branky!

22:54
    Glazačev se zorientoval v mezikruží a poslal puk směrem na Kovářovu branku, ale český gólman opět zvládl zakročit.

25:00
    Po dobrém úvodu Spartaku opět přebírá iniciativu Avtomobilist, který teď nepouští soupeře ke kotouči.

25:03
    Hostující Sorokin dostává dvě minuty za vyhození kotouč přes plexisklo.

27:03
    Domácí sice drželi útočné pásmo, ale příliš nebezpeční nebyli. Sorokin je zpátky na ledě.

28:08
    Skvělý zákrok Engrena proti střele Golyševa!

30:31
    Další přesilovka pro domácí! Jevgenij Bodrov dostává dvě minuty za hákování.

31:01
    Opět nebezpečný Golyšev! Hosté jsou teď pod velkým tlakem.

32:11
    Skvělý Engren stále drží čisté konto a domácím se ani v přesilovce nedaří na finského gólmana vyzrát.

32:31
    Bodrov je zpět na ledě.

33:03
    Engren přerušuje hru a následuje reklamní pauza.

33:56
    Spartak právě vstřelil branku!
    Skóre nakonec otevírají hosté! Bodrov posunul ktouč na CASEYHO WELLMANA, který překonává Kováře pohotovou střelou k tyči. Asistence: Jevgenij Bodrov, Sergej Šmeljov.
    Casey WELLMAN - 0:1

34:15
    Golyšev mohl rychle vyrovnat, když jel v podstatě sám na Engrena, který však nenechal protlačit kotouč za svá záda!

35:05
    Vasilevskij si zpoza branky najížděl do gólové pozice, ale puk mu těsně před střelou vypíchl jeden z obránců.

37:21
    Pankov dostává menší trest za filmování a je tu první přesilovka pro Spartak.

38:00
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče.

38:30
    Koukal zavezl puk do útočného pásma, kde hráči Avtomobilistu ušetřili čas.

39:21
    Přesilovka se Spartaku příliš nepovedla. Pankov je zpátky ve hře.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině byli opět o něco lepší domácí, ale Engren pokračuje ve skvělém výkonu a jediný gól druhé třetiny nakonec vstřelili hosté, když se ve 34. minutě trefil Wellman. Třetí třetina začne přibližně v 15:05.

40:01

40:12
    Hostující Jaroslav Dyblenko dostává dvě minuty za hákování.

40:58
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Avtomobilist využívá přesilovku! EERO ELO dostal od Megalinského přihrávku do levého kruhu a pohotovou střelou ke vzdálenější tyči srovnal na 1:1. Asistence: Dmitrij Megalinskij, Alexej Simakov.
    Eero ELO - 1:1

44:00
    Domácí jsou povzbuzeni vyrovnávací brankou a na ledě jsou teď rozhodně aktivnějším mužstvem, což však platí skoro pro celou dobu zápasu.

46:06
    Šmeljov se dvakrát dostal do zakončení, ale Kovář byl v obou případech úspěšný.

49:12
    Alexej Kirillov dostává dvě minuty za vysokou hůl a domácí kouč si bere oddechový čas, aby na ledě mohl ponechat svou elitní formaci.

50:38
    Alexander Mereškin dostává menší trest za vysokou hůl a hosté se budou muset bránit ve třech!

51:18
    Domácí dokonávají obrat! EERO ELO dostal spoustu času, aby si připravil střelu a z mezikruží podruhé v dnešním zápase rozvlnil síť za Engrenem. Asistence: Alexander Torčeňuk, Nikolaj Timašov.
    Eero ELO - 2:1

54:23
    Domácí tým je stále aktivní a hosté zatím vůbec nevypadají jako tým, který potřebuje vyrovnat. Avtomobilist má navrch.

55:00
    Utkání sleduje na tribunách 4800 fanoušků.

56:25
    Zničehonic je srovnáno! CASEY WELLMAN napodobuje Ela a připisuje si svou druhou branku v zápase, když z úhlu doráží do odkryté branky kotouč, který Kovář vyrazil levým betonem po střele Dyblenka. Asistence: Jaroslav Dyblenko, Sergej Šmeljov.
    WELLMAN - 2:2

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny a v útoku je domácí celek.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 60 minutách je stav nerozhodný, takže nás čeká pětiminutové prodloužení, které může kdykoliv ukončit branka na jedné či druhé straně. Pokud se tak nestane, přijdou na řadu nájezdy.

60:01

60:23
    Alexander Pankov a Konstantin Glazačev si schodně odsedí dvě minuty za hrubost a pokračovat se bude hrou 4 proti 4.

62:39
    Je rozhodnuto! Šmeljov našel před brankou VJAČESLAVA LEŠČENKA, který zblízka překonal Kováře a rozhodl o zisku dvou bodů pro Spartak. Asistence: Sergej Šmeljov, Charles Genoway.
    Vjačeslav LEŠČENKO - 2:3

Spartak nakonec vítězí na ledě Avtomobilistu 3:2 po prodloužení a zaznamenává třetí výhru v řadě. Domácí však rovněž protahují jednu pozitivní sérii, jelikož bodují v sedmé utkání v řadě.

Československá stopa:
    Jakub Kovář (JEK): 21 zák., 3 góly, úspěšnost 87,5%
    Petr Koukal (JEK): 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:11
    Ondřej Roman (JEK): 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:32
    Lukáš Radil (SPM): 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:56

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (15:57:33)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 41. Elo (Megalinskij, Simakov), 52. Elo (Torčeňuk, Timašov) – 34. Wellman (Bodrov, Šmeljov), 57. Wellman (Dyblenko, Šmeljov), 63. Leščenko (Šmeljov, Genoway)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Megalinskij, Kivisto, Vasilevskij, Timašov, Trjamkin, Ščemerov, Žuravljov, Gusev – Roman, Golyšev, Simakov – Elo, Koukal, Garejev – Pankov, Dubrovskij, Torčeňuk – Veličkin, Jemelin, Popov.

Rozhodčí: Kadyrov, Ščenjov, Maitak, Pronskich

Diváci: 4 800