Buffalo – Montreal 2:7 (kon.) | NY Islanders – Boston 3:5 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:4 (po pr.)
Calgary – Detroit 3:2 (po pr.) | Edmonton – Washington 4:7 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
Washington Capitals
Sobota 24.10.2015, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Washington Capitals.

Nejproduktivnější hráči hostujícího týmu jsou dva. Alexandr Ovečkin a John Carlson, oba mají po šesti bodech. Nejlepším střelcem je Ovečkin se čtyřmi přesnými zásahy. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Holtby.

Na domácí straně jsou znovu dva nejproduktivnější hráči. Connor McDavid i Nail Jakupov mají po šesti bodech. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Connor McDavid. V brance se střídají Talbot a Nilsson.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Fayne, Sekera, Schultz, Klefbom, Gryba, Ference – Klinkhammer, Nugent-Hopkins, Hall – Jakupov, McDavid, Pouliot – Purcell, Lander, Korpikoski – Slepyshev, Letestu, Gazdic

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Orpik, Niskanen, Altner, Chorney, Orlov – Oshie, Kuznětsov, Ovečkin – Williams, Bäckström, Johansson – Wilson, Beagle, Chimera – Laich, Stephenson, Burakovsky

Rozhodčí: Jackson, Watson – Wheler, Murchison.

Utkání během pěti minut začne.

Na ledové ploše je již všechno připraveno, během malé chvilky bude vhozeno úvodní buly.

Koho sledovat
    Ovečkin skóroval v každém z pěti zápasů, které v letošní sezóně odehrál. Bäckström zaznamenal pět bodů v prvních třech zápasech sezóně. McDavid má sérii tří zápasů v řadě, v nichž bodoval (3+2).

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hostující hokejisté, kteří dnes oblékli bílí dresy. Domácí hrají v modrém.

00:42
    Grubauer si připisuje první zákrok, proti střele Pouliota dokázal bez problémů zasáhnout.

01:04
    Williams mezi kruhy nenápadně tečoval nahození kolegy od modré čáry a Nilsson měl plné ruce práce, aby puk směřující za brankovou čáru dokázal vyrazit mimo.

01:52
    Beagle se dostal k odraženému kotouči, měl před sebou odkrytou část branky. Tu ovšem vůbec netrefil. Respektive by trefil, kdyby skvěle nenastavil svou hůl Purcell.

03:05
    Washington právě vstřelil branku!
    Po pěkné kombinaci se zcela zaslouženě dostávají hostující hokejisté do vedení. Ovečkin celou akci rozehrál. Našel T.J. Oshieho, který vylepšil pozici pro JEVGENIJE KUZVĚTSOVA. Ten měl snadnou cestu k prvnímu gólu v letošní sezóně. Gólman Nilsson si musel připadat jako páté kolo u vozu – absolutně zbytečný, bezmocný. Asistence: T.J. Oshie, Alexandr Ovečkin.
    Jevgenij KUZNĚTSOV - 0:1

05:25
    Capitals hrají dál aktivněji, nyní se ovšem nemohou dostat do útočného pásma.

06:02
    Hall se dral do zakončení, ale byl faulovaný, výhoda pro domácí mužstvo.

06:11
    Vyloučen hostující Brooks Orpik na dvě minuty za sekání.

06:11
    Přesilovou hru uvidíme až po komerční přestávce.

06:16
    Alzner poslal puk vší silou na druhou stranu kluziště, a tak šetří cenné vteřinky oslabení.

06:56
    Ani Connor McDavid nedokázal úspěšně zavést puk do útočného pásma.

07:16
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, což znamená buly ve středním pásmu.

07:32
    Ryan Nugent-Hopkins se pokoušel nahodit puk na branku, neuspěl, hostující obrana si poradila.

08:11
    Hosté v plném počtu. Toto oslabení sehrál Washington velmi dobře. Pouze ke dvěma střelám se dostali domácí. Ani jedna však nebyla nebezpečná.

08:52
    Alexandr Ovečkin se dostal do zakončení, s jeho střeleckým pokusem z blízka si brankář Nilsson poradil.

10:01
    První třetina se dostává do své druhé poloviny, zatím jsme viděli sedm střel.

10:24
    Bojuje se spíše o střední pásmo, než že bychom sledovali šance před jednou či druhou brankou.

10:59
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Connor McDavid mířil v brejku dva na jednoho s Nail Jakupovem. McDavid přihrál Jakupovovi, který střelou ani dorážkou neuspěl. Přihrál kotouč BENOITU POULIOTOVI, který z druhé vlny skóroval. Asistence: Nail Jakupov, Connor McDavid.
    Benoit POULIOT - 1:1

11:32
    Za hrubost vyloučen domácí Andrew Ference. Hosté si zahrají přesilovku.

11:51
    Washington se do útočného pásma s kotoučem na holi sice dostal, ale v rozporu s pravidly. Píská se postavení mimo hry.

12:07
    Středem kluziště vedli hostující hráči rychlý útok, který znamená přesilovkový gól a jejich vedení. John Carlson přihrál přesně NICKLASU BÄCKSTRÖMOVI, který měl dostatek času a prostoru pro přesné zakončení. Asistence: John Carlson, T.J. Oshie.
    Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:2

13:13
    Střelecky je zápas vyrovnaný, obě mužstva vystřelila celkem třikrát, ale Washington je produktivnější.

14:01
    Po několika šancích domácích následuje komerční přestávka.

14:02
    Rexall Place je velmi dobře zaplněný. Nějaká volná místečka si sice najdou, ale i tak se jedná o velmi slušnou návštěvnost.

15:00
    A je vyrovnáno. Taylor Hall střílel z velkého úhlu, jeho střelu dokázal před brankou tečovat ROB KLINKHAMMER, který si připisuje svou první branku v letošní sezóně. Pět minut před koncem úvodního dějství je vyrovnáno.
    Rob KLINKHAMMER - 2:2

16:02
    Hostující hokejisté se snaží ještě před první sirénou vstřelit rozhodující branku, ale domácí defenziva je proti.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:16
    Edmontonská první formace se snažila skórovat, ale brankář Grubauer dokázal puk vyrazit.

18:40
    Jason Chimera nedokázal v dobré pozici puk usměrnit za brankovou čáru. Velká šance hostů.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:09
    Opakované záběry ukázaly něco, co nebylo na první pohled patrné. Ryan Nugent-Hopkins byl zasažen bruslí protihráče do tváře.

19:40
    Tento inkasovaný gól tak trochu jde na účet McDavida. Justin Williams obkroužil branku, přihrál MARCUSU JOHANSSONOVI, ke kterému McDavid nepřistoupil aktivně, a tak mohl hostující hráč poslat puk do branky. Asistence: Justin Williams, Nickas Bäckström.
    Marcus JOHANSSON - 2:3

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla zajímavý hokej, viděli jsme pět branek. Hostující hráči vedou 3:2.

20:01

20:12
    Vyloučen hostující Jevgenij Kuzvětsov na dvě minuty za hákování.

20:36
    Branka Capitals je posunutá, byl to Connor McDavid, který celou akci založil a nechybělo mnoho k tomu, aby se jednalo o šanci gólovou.

20:36
    A prosazuje se také CONNOR MCDAVID. Byl to právě on, kdo vystřelil a puk si holí do vlastní branky poslal Niskanen. Asistence: Andrej Sekera, Mark Letestu.
    Benoit POULIOT - 3:3

22:08
    Hostující celek se snaží získat vedení zpět na svou stranu, zatím ale naráží na dobře pozičně hrající defenzivu Edmontonu.

22:55
    Hosté v čele s Alexandrem Ovečkinem jsou aktivní, brankář Nilsson musí být pozorný, neboť jakmile se hosté dostanou do střelecké pozice, nic nevymýšlí a okamžitě pálí na branku.

24:02
    Gryba se dostal na malý moment ke kotouči, který ovšem nedokázal poslat do bezpečí.

25:00
    Pět minut druhé třetiny pryč a stále sledujeme rychlý hokej obsahující mnoho šancí a zajímavých momentů.

25:40
    Edmonton je v útočném pásmu bezzubí. Nemůže si vytvořit vážnější šanci.

26:17
    Do brejku se dostal JEVGENIJ KUZNĚTSOV, který zamíchal s kotoučem a bekhendovou stranou hole dokázal překonat domácího brankáře. Nilsson neměl nárok. Bez asistence.
    Jevgenij KUZNĚTSOV - 3:4

27:23
    Vyloučen domácí Connor McDavid na dvě minuty za podražení Alexandra Ovečkina. Následuje přesilová hra hostů, ale před ní ještě komerční přestávka.

27:45
    Hostující tým se zatím nikam nežene, na lede elitní přesilovková formace Capitals.

28:08
    Domácí obránci vyhazují puk do středního pásma, vystřídat ovšem nestihli, neboť hosté okamžitě zavezli kotouč do útočné třetiny.

29:00
    Znovu to byl Jevgenij Kuznětsov, který se pokoušel skórovat, tentokrát ho ale vychytal Nilsson.

29:26
    Jakmile se vrátil McDavid na led, prosadili se hosté. Ovečkin našel Kuznětsova, který už mohl střílet, ale zvolil nahrávku na lépe postaveného ANDRÉ BURAKOVSKÉHO, který moc dobře věděl, co má udělat. Zkušeně si počkal na pohyb brankáře a zasunul puk za čáru. Asistence: Jevgenij Kuznětsov, Alexandr Ovečkin.
    André BURAKOVSKY - 3:5

29:55
    Vyloučen Brook Orpik na dvě minuty za podražení Connora McDavida.

30:51
    Edmonton nehraje přesilovku vyloženě staticky, ale nemůže se dostat ke stabilnímu tlaku.

31:29
    Vyloučen domácí Tylor Hall na dvě minuty za držení. Bude se hrát čtyři na čtyři.

31:49
    Tak to už je pro domácí hodně kruté. JUSTIN WILLIAMS dokázal tečovat střelu Matta Niskanena. Cam Talbot míří do domácí branky, Nilsson dnes neměl svůj den. Asistence: Matt Niskanen, Jevgenij Kuznětsov.
    Justin WILLIAMS - 3:6

31:55

32:17
    Pokračuje přesilovka hostů, Alexandr Ovečkin pěkně tvrdou střelou přivítal Cama Talbota v brance domácího týmu. Edmonton mohou mrzet šance, které měl v úvodu první třetiny a nevyužil je.

33:20
    Hosté hrají v útočném pásmu, domácím se nedaří vybojovat puk a na delší časový úsek se dostat z pásma.

33:29

33:30
    Komerční přestávka.

34:42
    RYAN NUGENT-HOPKINS se dostal do dobré šance. První střelou trefil Orpika, od kterého se mu puk vrátil, a tak mohl vyslat ze své hole druhou střelu, která zapadla pod horní tyčku. Asistence: Anton Slepyshev.
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:6

36:16
    Vyloučen Jevgenij Kuznětsov na dvě minuty za nedovolené bránění.

36:23
    Grubauer si připisuje dobrá zákrok po střele jednoho z domácích hráčů.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty ve druhé třetině.

37:40
    Justin Schultz pálil z dobré pozice, ale branku trefit nedokázal. Puk se mu postavil na hranu, a tak nemohl střílet přesně.

38:47
    Grubauerův další zákrok lapačkou. A je to právě on, kdo drží hostující tým v náskoku o dvě branky.

39:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po třetinách 2:3 a 2:3 vedou hosté po 40 minutách 6:4. Gól v jednadvacáté minutě byl, zcela správně, připsán Connoru McDavidovi.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vybojovali domácí hokejisté, kteří do této části hry vstupují s dvougólovým mankem.

40:54
    Hostující brankář vyklepal kotouč z rukavice, nechtěl buly před vlastní brankou. Tím založil akci Capitals, která neměla dlouhého trvání.

41:59
    Edmonton hraje zodpovědně, nechce udělat chybu, vinou které by inkasoval další branku. Na druhou stranu, měl by se hrát do útoku, protože čas zbývající na vyrovnání se snižuje.

42:54
    Hraje se o střední pásmo, žádné velké šance jsme zatím ve třetí třetině neviděli.

43:17
    Ovečkin a Oshie se dostali před branku Talbota, kde nedokázali nic konstruktivního vymyslet.

44:13
    Cam Talbot ve spolupráci se svými obránci dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Obránce Carlson ještě mohl zakončovat, ale puk mu z hole odpálil jeden z beků Oilers.

45:21
    Vhazování před brankou hostujícího týmu. Brankář Grubauer zasahovat nemusel, protože se k puku dostali jeho spoluhráči,kteří otočili směr hry.

46:02
    Alexandr Ovečkin nabral rychlost ve středním pásmu, malý kousek za modrou napřáhl ke střele s níž si brankář Edmontonu poradil.

48:00
    Orpik se snažil vstřelit sedmou branku Washingtonu. Od úspěchu ho nedělilo mnoho.

48:21
    Vyloučen hostující Tom Wilson na dvě minuty za hákování.

48:50
    Přesilovou hru začínají domácí v útočném pásmu. Ke střele se nemohou dostat.

49:22
    Purcell na kotouč nedosáhl, a tak domácí přichází o útočné pásmo. Washington naopak může vystřídat.

50:13
    Vyloučen Jay Beagle na dvě minuty za podražení. Kratičká přesilovka pět na tři pro domácí.

50:21
    Washington ve čtyřech.

51:10
    Nugent-Hopkins to zkoušel samostatně a že by byl nějak extra úspěšný, to se napsat nedá.

52:13
    Hosté v plném počtu. Washington se naprosto s přehledem dokázal ubránit.

52:20
    Necelých osm minut mají domácí hokejisté na to, aby vstřelili alespoň dvě branky a zápas dostali do prodloužení.

53:06
    Washington hru kontroluje, svého soupeře nepouští do nějakých extra velkých šancí. Hraje se spíše ve středním pásmu.

54:00
    Druhá formace Edmontonu se dostala stabilně do útočného pásma, ale Grubauer zasahovat nemusí, protože střely nejsou přesné.

54:44

55:00
    Probíhá posledních pět minut hry ve třetí třetině.

55:26
    Hostující branka neodolala po nájezdu Purcella, a tak je mimo své postavení. Hra je přerušena.

56:01
    Vyloučen domácí Andrew Ference na dvě minuty za držení protihráče. Přesilovka pro Capitals.

56:59
    Hattrick pro JEVGENIJE KUZNĚTSOVA. Druhý využitá přesilovka Washingtonu v tomto zápase. Hostující tým byl dlouhou dobu nastěhovaný v útočném pásmu a na tuto kombinaci a následnou střelu byla domácí obrana krátká. Asistence: André Burakovski, John Carlson.
    Jevgenij KUZNĚTSOV - 4:7

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i utkání.

58:25
    Střelecky jsou aktivnější hosté, vedou v tomto ohledu 26:23.

59:00
    Začíná poslední minuta hry.

59:15
    Utkání se v poklidu dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

Máme za sebou utkání, které přineslo hned jedenáct branek. Hostující celek vyhrává 7:3 a velkou zásluhu na tom má Jevgenij Kuznětsov, který zaznamenal hattrick.

1. Jevgenij Kuznětsov (WSH) 3+2
    2. Justin Williams (WSH) 1+1
    3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM)1+1

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+1, střel, čas na ledě 20:33 (05:43:04)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Pouliot (Jakupov, McDavid), 15. Klinkhammer (Hall, Nugent-Hopkins), 21. McDavid (Sekera, Letestu), 35. Nugent-Hopkins (Slepyshev) – 4. Kuznětsov (Oshie, Ovečkin), 13. Bäckström (Carlson, Oshie), 20. Johansson (Williams, Bäckström), 27. Kuznětsov, 30. Burakovsky (Kuznětsov, Ovečkin), 32. Williams (Niskanen, Kuznětsov), 57. Kuznětsov (Burakovsky, Carlson)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Chorney, Orlov – Oshie, Kuznětsov, Ovečkin – Williams, Bäckström, Johansson – Wilson, Beagle, Chimera – Laich, Stephenson, Burakovsky

Rozhodčí: Jackson, Watson – Wheler, Murchison

Diváci: 16 839