Motor ČB – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 4:2 (kon.) | Most – Benátky n/J 6:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 4:2 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:3 (kon.) | Havířov – Přerov 0:3 (kon.)
Kadaň – Slavia 1:2 (po pr.)
SK Horácká Slavia Třebíč
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 28.10.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 18. kolo

Třetí třetina patřila domácím. Prvně se dostali zpět do dvoubrankového vedení, díky Petru Polodnovi. Hosté dokázali snížit a vypadalo to, že uvidíme velké drama. Domácí Polodna však byl dnes k neudření a dokázal prakticky vzápětí zvýšit na 4:2. Ke konci jsme viděli několik vyloučení, ale na výsledku už to nic nezměnilo. Domácí si tak zaslouženě mohou dnes vychutnat vítězství. (19:56:17)

59:24
    Hosté se ještě ženou do útoku, ale času jim zbývá málo.

59:07
    Vyloučen Jakub Šlahař (PRO) na 2 minuty za hrubost. Bude se tak dohrávat ve čtyřech na obou stranách.

58:29
    Vyloučení po šarvátce mezi Husákem a Bilčíkem. Oba si vykoledovali 4 minuty plus 10 minut osobní trest za hrubost. Bude se pokračovat v přesilovce hostů. Buly ve středním pásmu.

58:29
    Velmi nepřehledná situace před Vejmelkou. Ten dokázal udržet puk před brankou.

58:18
    Hosté to zkoušejí v přesilovce bez brankáře v 6 hráčích v poli.

57:53
    Vyloučen Štindl (TRE) na 2 minuty za krosček.

57:31
    Tomek trefuje tyčku!! Dokázal se uvolnit, přejít obránce a vystřelit.

56:56
    A Kusko v další dobré pozici, trefil těsně vedle.

56:23
    Zuzin šel sám na Horčičku, zkoušel to mezi betony, ale neuspěl.
    POLODNA - 4:2

54:57
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí rychle odpovídají. Svůj hattrick dokončil PETR POLODNA. Asistence: Silvester Kusko.
    LUŇÁK - 3:2

54:37
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A to se ji skutečně daří. Velmi dobrou teč nyní předvedl LUKÁŠ LUŇÁK, kdy se mu podařilo vložit hůl do střely a poslat tak puk mimo dosah Vejmelky. Asistence: Michal Dragoun, Marek Drtina.

54:15
    Šance pro hosty ještě zdramatizovat utkání.

53:44
    Vyloučen Václav Tomek (TRE) na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě v podání domácích.

53:44
    Při střele od modré nyní domácí obránce zlomil hůl.

53:11

52:34
    Hosté provedli rychlý výpad, ale střela šla hodně nad.

52:01
    Hosté už dostali puk do středního pásma, Třebíč musí znovu.

51:36
    Domácí drží hosty ve třetině, ale ke střele se zatím nedostali.

51:10
    Vyloučen Michal Dragoun (PRO) na 2 minuty za hákování.

50:55
    A další zákrok Horčičky po střele od modré čáry.

50:15
    Domácí se nyní již soustředí na to udělat chybu a dobře napadat rozehrávku hostů ve středním pásmu a zatím se jim do docela daří. Hosté zatím nenašli recept jak obranu domácích překonat.

50:01
    Tomek to zkusil ostřel z úhlu, Horčička však prostor u své tyče dokonale utěsnil.

49:13
    Holec nyní bojuje o puk za brankou hostů, ke kotouči se však nedostal.

48:39
    Hosté jsou nyní aktivnější a domácí posílají puk jen mimo pásmo. A Vejmelka musí být na pozoru, teď kryl další nahození.

48:15
    Lukáš Krejčík to zkoušel přes obránce, ale Vejmelka jeho ránu ztlumil v náručí.

47:41
    Hosté se hnali do protiútoku, ale finální nahrávku na volného spoluhráče dokázala domácí obrana ztečovat mimo.

47:16
    Miškovského nyní zastavil hvizd rozhodčích, který pískli hru vysokou holí.

46:47
    Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.
    POLODNA - 3:1

46:16
    Po několikátém pokusu o doražení se nakonec puk dostal k PETRU POLODNOVI a ten již dokázal překonat Horčičku. Asistence: Silvestr Kusko, Miroslav Holec

45:51
    Dolníček nyní hledal dobrou nahrávkou Zuzina před brankou, puk se k němu však nedostal a s odraženým kotoučem si poradil bez problémů Horčička.

44:58
    Domácí nechtějí udělat nějakou hloupou chybu a tak se nepouští do riskantnější rozehrávky a puk raději pošlou mimo pásmo.

44:23
    Po dalším icingu hostů, buly před Horčičkou.

44:09
    Holec se nyní snažil uvolnit se z rohu, ale hostující obránci jej připravili o puk a tak se k zakončení nedostal.

Dnešní utkání sleduje 1730 diváků.

43:21
    A další icing v podání hostů, hra postrádá nyní přesnost.

43:03
    Na druhé straně nahozený puk přikryl Horčička.

42:51
    Lukáš Krejčík se dostal sám před Vejmelku, ale ten jej dokázal vychytat.

42:28
    Icing domácích, buly před Vejmelkou.

41:10
    Na puku nyní hosté, kteří hledají skulinku jak se dostat přes modrou čáru.

40:33
    Úvod třetí třetiny se nese v duchu boje o střední pásmo. Nyní je to icing hostů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Sledujeme i nadále velmi vyrovnané utkání. Domácí šli do dvoubrankového vedení, hosté však dokázali korigovat v přesilovce zásluhou Illéše. Poté jsme viděli několik téměř tutovek na obou stranách, žádná se však neujala, kdy především střelcům chyběl klid v zakončení.

40:00

39:58
    A úplném konci se zjevil v další velké šanci Jakub Čuřík, ten však také poslal puk vysoko nad branku.

39:30
    A další šance na druhé straně, sám před Horčičkou Holec přestřelil.

38:59
    Velkou šanci na vyrovnání teď měli hosté. Po odraženém puku už před střelcem byla jen téměř prázdná brána, Vejmelka se však ještě stihl natáhnout a nějakým zázrakem puk neskončil v síti. Hostující fanoušci se drží za hlavy.

38:35
    Zuzin zkoušel trefit skákající puk, to se mu povedlo, ale jeho pokus šel vedle.

38:22
    Po dlouhé nahrávce, kterou hosté nestihli následuje icing. Buly před Horčičkou.

38:04
    A nyní opět na druhé straně zasahuje Horčička.

37:41
    Tečované nahození v podání hostů skončilo mimo Vejmelkovu branku.

37:11
    Nyní šel David Dolníček jeden na jednoho, dokázal se uvolnit a vyslat dobrou střelu na Horčičku, ten však puk viděl a ukryl jej do lapačky.

36:18
    Nyní je to spíše vyčkávaná a boj o puk ve středním pásmu.

34:59
    Domácí mají nyní více puk pod kontrolou, ale šance z toho zatím nejsou.

34:11
    Lukáš Luňák (PRO) si nyní vykoledoval osobní trest 10 min. za nesportovní chování. Pokračovat se bude v 5 na obou stranách.

33:40
    Po střele téměř z nulového úhlu Horčička přidržel puk v lapačce.

33:08
    A další Vejmelkův zákrok. Tentokráte dokázal utěsnit prostor u své pravé tyče a puk tak nepronikl za jeho záda.

32:38

31:56
    Hosté jsou nyní v pásmu a Vejmelka musel opět řešit nepříjemnou situaci ve vlastním brankovišti. Dokázal však včas zasáhnout vyrážečkou.

31:33
    Hosté v plném počtu. Krátká přesilovka hostů, bude trvat ještě 37 sekund.

31:04
    Přečíslení 3 na 2 nyní domácí nevyřešili dobře a Prostějov tak může zaútočit.

30:38
    Domácí nyní dlouho drží puk v třetině Prostějova, ale do šance se nedostávají.

30:19
    Vejmelka kryje další nahození na bránu. Buly po jeho levici.

30:12
    Rostislav Malena (TRE) je také vyloučen. Jsou to 2 minuty za nedovolené bránění. Bude se tak pokračovat ve 4 na obou stranách.

29:51
    Štindl nyní trefil hráče před sebou a hosté tak vyhazují.

29:30
    Vyloučen Pavel Mojžíš (PRO) na 2 minuty za hákování.

28:41
    Hosté nyní přitvrzují a je z toho několik ostrých, ale fér střetů.

27:58
    Skvělý zákrok Vejmelky! V nepřehledné situaci dokázal utěsnit branku a zmařit tak velkou šanci hostů.

27:10
    Domácí se snaží o rychlou odpověď. Raška však zmeškal vhodný okamžik ke střele i nahrávce a po otočce poslal puk mimo Horčičkovu branku.
    ILLÉŠ - 2:1

26:14
    A hosté se nakonec prosazují. Po přesné nahrávce se z velmi dobré pozice prosazuje JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Michal Dragoun, Lukáš Luňák.

25:43
    Hosté jsou v pásmu a Vejmelka už musel řešit 3 nepříjemné střely, až nyní se domácí osvobozují.

25:31
    Vyloučen Václav Čejka (TRE) na 2 minuty za hákování.

25:08
    Ofsajd hostů.

24:55
    Psota se nyní dral do útoku, jeho střela z otočky byla nepřesná.

24:37
    Vysoký puk nyní podržel Vejmelka v lapačce. Buly po jeho pravici.

24:26
    Icing hostů.
    POLODNA - 2:0

23:59
    Ale z nepříliš přesvědčivé přesilovky se domácí nakonec prosazují. PETR POLODNA se dostal do dobré pozice, na nic nečekal a posla puk přesně k tyči. Asistence: Vlastimil Bilčík.

23:13
    Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří. Naopak z brejku se dostali ke střele hosté, střela však šla mimo.

22:10
    Vyloučen Jakub Šlahař (PRO) na 2 minuty za hákování.

21:26
    Horčička nyní raději podržel puk a bude se tak vhazovat po jeho levici.

20:16
    Do druhé třetiny vlétly oba týmu v opět skvělém tempu. Hraje se opravdu rychle. Nyní musel Vejmelka řešit další nahození.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi svižný hokej z obou stran. Do utkání lépe vkročili domácí, ale hosté dokázali tempo srovnat, a zhruba od poloviny třetiny přebrali iniciativu a byli chvílemi lepším týmem. Paradoxně právě v této době inkasovali z protiútoku a to je velmi přibrzdilo. V dalším pokračování třetiny byli lepší domácí, vytvořili si řadu střeleckých pozic, ale žádnou už nevyužili.

20:00

19:48
    Domácí jsou nyní na puku a už čekají na konec třetiny.

19:26
    A další pokus Wasserbauera, Horčička opět puk dokázal pokrýt.

18:59
    Polodna ve skvělé pozici úplně sám před brankou, napálil však puk přímo do Horčičky, který se stihl velmi rychle a dobře přesunout a zamezit tak gólu.

17:12
    Wasserbauer vyslal další střelu směrem na Horčičku, ten s ní měl nemalé problémy, ale puk dokázal vyrazit.

16:47
    Kaluža byl nyní moc rychlý a je to ofsajd.

16:35
    Kaluža se nerozmýšlel a posla puk do modré na Vejmelku, ten však jeho ránu viděl a ukryl tak puk do lapačky.

16:08
    Domácí rozehrávají další akci až od vlastní brány.

15:25
    A už na druhé straně, opět v dobré pozici, netrefil branku Holec. Horčička nemusel zasahovat.

15:00
    Nyní se bojuje o puk v rohu třebíčské třetiny.

14:29
    Nebezpečné nahození na Vejmelku, které ještě jeden z hostujících tečoval. Puk se však odrazil mimo branku.

13:57
    Čuřík pálil z ostrého úhlu, ale také netrefil.

13:12
    Přibyl se dostal ke střele na druhé straně, byl v dobré pozici, ale také netrefil. Hraje se nyní velmi rychle nahoru dolů.

12:30
    Protivný to nyní zkoušel na druhé straně, jeho skrytá střela od modré šla těsně vedle Vejmelkovi levé tyče.

11:42
    Raška si nyní udělal prostor a dostal ke střele. Jeho pokus Horčička vytěsnil vyrážečkou.

10:39
    Domácí se dále tlačí do útoku. Holec se dral ke střele, ale obrana jej zablokovala.

10:02
    A další rána, Zuzin také nezamířil přesně.

09:21
    Dolníček to zkoušel rychle z otočky, ale minul branku.

09:12
    Zakázané uvolnění hostů. Buly před Horčičkou.

08:58
    A další poměrně nebezpečná situace před Horčičkou, který si však tentokráte poradil.
    MIŠKOVSKÝ - 1:0

08:31
    Ale je z toho branka na druhé straně. Zuzin krásně našel zpoza branky DANIELA MIŠKOVSKÉHO, který nezaváhal a posílá domácí do vedení. Asistence: Peter Zuzin.

08:17
    Hosté jsou nyní nebezpečnější, po jejich dobré kombinaci, zůstal puk před brankou, ale obrana je odpálila.

07:56
    Chyba v rozehrávce domácích a Vejmelka musel opět zasahovat, ale nahození na branku si pohlídal.

06:30
    Hosté se dostali k odraženému puku, který nebezpečně poskakoval před Vejmelkou, domácí obrana jej však dostala do bezpečí.

06:11
    Opakování buly před Vejmelkou.

06:08
    Ale i přesto musel opět zasahovat Vejmelka, ale s další střelou z větší vzdálenosti neměl problémy.

05:51
    Třebíč je však zatím v obraně přesná a poměrně rychle hosty o puk připravila.

05:25
    Hosté jsou nyní na puku a rozjíždějí další akci.

04:53
    Vejmelka si pohlídal další střelu tentokráte z pravé strany.

04:19
    Ofsajd domácích.

04:09
    Jen o fous se Wasserbauer nyní nedostal ke střele z nebezpečné pozice. Třebíč je zatím aktivnější.

03:38
    Domácí napadají rozehrávku Prostějova už v jejich třetině, nyní je z toho zakázané uvolnění hostů.

03:01
    Zuzin je aktivní, nebezpečně to zkoušel, trefil však hráče před sebou a k dorážce se už nedostal.

02:35
    První bezpečný zákrok Vejmelky, který si pohlídal nahození z levé strany.

01:57
    Holec nyní zavezl puk do útočné třetiny, ale poměrně rychle o něj přišel.

01:06
    Nyní jsou na puku hosté, utkání začalo hezky zhurta, oba týmy hrají aktivně a nic nečekají.

00:12
    Hned v úvodu si vzal puk do své moci Zuzin a provětral obranu hostů. Ke střele se však nedostal.

00:01

Také obě mužstva už jsou na ledové ploše, utkání začne za malou chvíli.

Po ledové ploše už krouží rozhodčí dnešního utkání.

Dobrý sváteční večer z Třebíče. V MANN + HUMMEL ARÉNĚ, je dnes velmi slušná návštěva a vše nachystáno, aby za pár málo minut mohlo padnou první buly dnešního utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Štindl, Malena "A", Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček "C", Zuzin – Holec, Polodna, Kusko – Psota, Raška, Wasserbauer – Tomek, Pokorný, Bartoň "A".

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Vydržel) – Vokurka, Drtina, Kaluža, Mojžíš "C", Protivný, Husák, Liška, Rudl – Luňák, Dragoun, Illéš – Čuřík, Moskal "A", Staněk – Šlahař, Venkrbec, Novák – Krejčík, Volek, Kajaba.

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml..

Nehraje za Horáky na venkovních hřištích jiný tým? Tuto otázku, si při porovnání domácích a venkovních výsledků svého týmu, musel položit nejeden fanoušek Horácké Slavie. Podaří se tedy už domácím prolomit smůlu a doma konečně zvítězit? Bylo to totiž naposledy ještě v září, konkrétně 30.9, kdy domácí zdolali na svém ledě HC Most a mohli tak s fanoušky oslavit vítězství. Od té doby se táhne šňůra již 4. domácích zápasů ze kterých Bílé Hvězdy dokázali vydolovat pouhý bod proti Šumperku.
    Třebíč, ale vozí body z venku. Tak jako naposledy z Benátek na Jizerou, kdy dokázali zvítězit v poměru 2:4. Předtím však nedokázali doma vstřelit jedinou branku Kladnu a to vyhrálo 0:3. Ale každá série jednou končí. Podaří se ji tedy utnout Horákům, právě ve sváteční den, kdy se dá očekávat větší podpora od obou táborů fanoušků?
    Snažit se o to budou především kapitán David Dolníček (7+3), který vede klubové kanadské bodování a je i nejlepším střelcem týmu. Bodově dobře si vedou také Petr Polodna (6+3)a Peter Zuzin (6+3).
    V brankovišti předvádí dobré výkony Karel Vejmelka (91.19 %).
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém zápase:
    Vejmelka – Štindl, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík, Bartoň – Zohorna, Dolníček, Zuzin – Holec, Polodna, Švec – Psota, Raška, Kusko – Pokorný, Tomek, Šik.

Hosté z Prostějova se vezou na vítězné vlně, už 4 zápasy v řady dokázali zvítězit a nejvíce cenná je pro ně určitě výhra v poměru 1:2 z ledu Pražské Slavie. V posledním kole si zastříleli proti Kadani, kdy doma vyhráli 5:2. K tomuto vítězství vedla především skvělá první třetina, ve které Jestřábi nasázeli rovnou 4 branky.
    Z útočníků se určitě vyplatí sledovat trio Michal Dragoun (3+9), Patrik Moskal (4+7) a Jakub Čuřík (3+7), který ještě v loňské sezoně válel za Horáky, ale nyní hájí barvy Prostějova, a lze usuzovat, že tak činní velmi úspěšně.
    Také v brankovišti Prostějova se objevuje muž, velmi známý domácím divákům, je to zkušený Luboš Horčička (92,61%). Záda mu pak kryje mladý Jakub Neužil (80,00%).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov v minulém kole:
    Horčička – Husák, Protivný, Sova, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Kuncek, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Dragoun, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.

Ani během sváteční středy WSM liga nezahálí a pokračuje svým 18. kolem ve kterém na své stadionu, MANN + HUMMEL ARÉNĚ, přivítá SK Horácká Slavia Třebíč v přímém souboji o 6. místo tým LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní zápas těchto 2 soupeřů na ledě Jestřábů dopadl lépe pro Prostějov, který dokázal vyhrát v poměru 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Peška

Branky a nahrávky: 9. Miškovský (Zuzin), 24. Polodna (Bilčík), 47. Polodna (Kusko, Holec), 55. Polodna (Kusko) – 27. Illéš (Dragoun, Luňák), 55. Luňák (Dragoun, Drtina)

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml.