Motor ČB – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 4:2 (kon.) | Most – Benátky n/J 6:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 4:2 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:3 (kon.) | Havířov – Přerov 0:3 (kon.)
Kadaň – Slavia 1:2 (po pr.)
SK Horácká Slavia Třebíč
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 28.10.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ani během sváteční středy WSM liga nezahálí a pokračuje svým 18. kolem ve kterém na své stadionu, MANN + HUMMEL ARÉNĚ, přivítá SK Horácká Slavia Třebíč v přímém souboji o 6. místo tým LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní zápas těchto 2 soupeřů na ledě Jestřábů dopadl lépe pro Prostějov, který dokázal vyhrát v poměru 4:1.

Hosté z Prostějova se vezou na vítězné vlně, už 4 zápasy v řady dokázali zvítězit a nejvíce cenná je pro ně určitě výhra v poměru 1:2 z ledu Pražské Slavie. V posledním kole si zastříleli proti Kadani, kdy doma vyhráli 5:2. K tomuto vítězství vedla především skvělá první třetina, ve které Jestřábi nasázeli rovnou 4 branky.
    Z útočníků se určitě vyplatí sledovat trio Michal Dragoun (3+9), Patrik Moskal (4+7) a Jakub Čuřík (3+7), který ještě v loňské sezoně válel za Horáky, ale nyní hájí barvy Prostějova, a lze usuzovat, že tak činní velmi úspěšně.
    Také v brankovišti Prostějova se objevuje muž, velmi známý domácím divákům, je to zkušený Luboš Horčička (92,61%). Záda mu pak kryje mladý Jakub Neužil (80,00%).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov v minulém kole:
    Horčička – Husák, Protivný, Sova, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Kuncek, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Dragoun, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.

Nehraje za Horáky na venkovních hřištích jiný tým? Tuto otázku, si při porovnání domácích a venkovních výsledků svého týmu, musel položit nejeden fanoušek Horácké Slavie. Podaří se tedy už domácím prolomit smůlu a doma konečně zvítězit? Bylo to totiž naposledy ještě v září, konkrétně 30.9, kdy domácí zdolali na svém ledě HC Most a mohli tak s fanoušky oslavit vítězství. Od té doby se táhne šňůra již 4. domácích zápasů ze kterých Bílé Hvězdy dokázali vydolovat pouhý bod proti Šumperku.
    Třebíč, ale vozí body z venku. Tak jako naposledy z Benátek na Jizerou, kdy dokázali zvítězit v poměru 2:4. Předtím však nedokázali doma vstřelit jedinou branku Kladnu a to vyhrálo 0:3. Ale každá série jednou končí. Podaří se ji tedy utnout Horákům, právě ve sváteční den, kdy se dá očekávat větší podpora od obou táborů fanoušků?
    Snažit se o to budou především kapitán David Dolníček (7+3), který vede klubové kanadské bodování a je i nejlepším střelcem týmu. Bodově dobře si vedou také Petr Polodna (6+3)a Peter Zuzin (6+3).
    V brankovišti předvádí dobré výkony Karel Vejmelka (91.19 %).
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém zápase:
    Vejmelka – Štindl, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík, Bartoň – Zohorna, Dolníček, Zuzin – Holec, Polodna, Švec – Psota, Raška, Kusko – Pokorný, Tomek, Šik.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Štindl, Malena "A", Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček "C", Zuzin – Holec, Polodna, Kusko – Psota, Raška, Wasserbauer – Tomek, Pokorný, Bartoň "A".

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Vydržel) – Vokurka, Drtina, Kaluža, Mojžíš "C", Protivný, Husák, Liška, Rudl – Luňák, Dragoun, Illéš – Čuřík, Moskal "A", Staněk – Šlahař, Venkrbec, Novák – Krejčík, Volek, Kajaba.

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml..

Dobrý sváteční večer z Třebíče. V MANN + HUMMEL ARÉNĚ, je dnes velmi slušná návštěva a vše nachystáno, aby za pár málo minut mohlo padnou první buly dnešního utkání.

Po ledové ploše už krouží rozhodčí dnešního utkání.

Také obě mužstva už jsou na ledové ploše, utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:12
    Hned v úvodu si vzal puk do své moci Zuzin a provětral obranu hostů. Ke střele se však nedostal.

01:06
    Nyní jsou na puku hosté, utkání začalo hezky zhurta, oba týmy hrají aktivně a nic nečekají.

01:57
    Holec nyní zavezl puk do útočné třetiny, ale poměrně rychle o něj přišel.

02:35
    První bezpečný zákrok Vejmelky, který si pohlídal nahození z levé strany.

03:01
    Zuzin je aktivní, nebezpečně to zkoušel, trefil však hráče před sebou a k dorážce se už nedostal.

03:38
    Domácí napadají rozehrávku Prostějova už v jejich třetině, nyní je z toho zakázané uvolnění hostů.

04:09
    Jen o fous se Wasserbauer nyní nedostal ke střele z nebezpečné pozice. Třebíč je zatím aktivnější.

04:19
    Ofsajd domácích.

04:53
    Vejmelka si pohlídal další střelu tentokráte z pravé strany.

05:25
    Hosté jsou nyní na puku a rozjíždějí další akci.

05:51
    Třebíč je však zatím v obraně přesná a poměrně rychle hosty o puk připravila.

06:08
    Ale i přesto musel opět zasahovat Vejmelka, ale s další střelou z větší vzdálenosti neměl problémy.

06:11
    Opakování buly před Vejmelkou.

06:30
    Hosté se dostali k odraženému puku, který nebezpečně poskakoval před Vejmelkou, domácí obrana jej však dostala do bezpečí.

07:56
    Chyba v rozehrávce domácích a Vejmelka musel opět zasahovat, ale nahození na branku si pohlídal.

08:17
    Hosté jsou nyní nebezpečnější, po jejich dobré kombinaci, zůstal puk před brankou, ale obrana je odpálila.

08:31
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Ale je z toho branka na druhé straně. Zuzin krásně našel zpoza branky DANIELA MIŠKOVSKÉHO, který nezaváhal a posílá domácí do vedení. Asistence: Peter Zuzin.
    MIŠKOVSKÝ - 1:0

08:58
    A další poměrně nebezpečná situace před Horčičkou, který si však tentokráte poradil.

09:12
    Zakázané uvolnění hostů. Buly před Horčičkou.

09:21
    Dolníček to zkoušel rychle z otočky, ale minul branku.

10:02
    A další rána, Zuzin také nezamířil přesně.

10:39
    Domácí se dále tlačí do útoku. Holec se dral ke střele, ale obrana jej zablokovala.

11:42
    Raška si nyní udělal prostor a dostal ke střele. Jeho pokus Horčička vytěsnil vyrážečkou.

12:30
    Protivný to nyní zkoušel na druhé straně, jeho skrytá střela od modré šla těsně vedle Vejmelkovi levé tyče.

13:12
    Přibyl se dostal ke střele na druhé straně, byl v dobré pozici, ale také netrefil. Hraje se nyní velmi rychle nahoru dolů.

13:57
    Čuřík pálil z ostrého úhlu, ale také netrefil.

14:29
    Nebezpečné nahození na Vejmelku, které ještě jeden z hostujících tečoval. Puk se však odrazil mimo branku.

15:00
    Nyní se bojuje o puk v rohu třebíčské třetiny.

15:25
    A už na druhé straně, opět v dobré pozici, netrefil branku Holec. Horčička nemusel zasahovat.

16:08
    Domácí rozehrávají další akci až od vlastní brány.

16:35
    Kaluža se nerozmýšlel a posla puk do modré na Vejmelku, ten však jeho ránu viděl a ukryl tak puk do lapačky.

16:47
    Kaluža byl nyní moc rychlý a je to ofsajd.

17:12
    Wasserbauer vyslal další střelu směrem na Horčičku, ten s ní měl nemalé problémy, ale puk dokázal vyrazit.

18:59
    Polodna ve skvělé pozici úplně sám před brankou, napálil však puk přímo do Horčičky, který se stihl velmi rychle a dobře přesunout a zamezit tak gólu.

19:26
    A další pokus Wasserbauera, Horčička opět puk dokázal pokrýt.

19:48
    Domácí jsou nyní na puku a už čekají na konec třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi svižný hokej z obou stran. Do utkání lépe vkročili domácí, ale hosté dokázali tempo srovnat, a zhruba od poloviny třetiny přebrali iniciativu a byli chvílemi lepším týmem. Paradoxně právě v této době inkasovali z protiútoku a to je velmi přibrzdilo. V dalším pokračování třetiny byli lepší domácí, vytvořili si řadu střeleckých pozic, ale žádnou už nevyužili.

Další třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:16
    Do druhé třetiny vlétly oba týmu v opět skvělém tempu. Hraje se opravdu rychle. Nyní musel Vejmelka řešit další nahození.

21:26
    Horčička nyní raději podržel puk a bude se tak vhazovat po jeho levici.

22:10
    Vyloučen Jakub Šlahař (PRO) na 2 minuty za hákování.

23:13
    Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří. Naopak z brejku se dostali ke střele hosté, střela však šla mimo.

23:59
    Ale z nepříliš přesvědčivé přesilovky se domácí nakonec prosazují. PETR POLODNA se dostal do dobré pozice, na nic nečekal a posla puk přesně k tyči. Asistence: Vlastimil Bilčík.
    POLODNA - 2:0

24:26
    Icing hostů.

24:37
    Vysoký puk nyní podržel Vejmelka v lapačce. Buly po jeho pravici.

24:55
    Psota se nyní dral do útoku, jeho střela z otočky byla nepřesná.

25:08
    Ofsajd hostů.

25:31
    Vyloučen Václav Čejka (TRE) na 2 minuty za hákování.

25:43
    Hosté jsou v pásmu a Vejmelka už musel řešit 3 nepříjemné střely, až nyní se domácí osvobozují.

26:14
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A hosté se nakonec prosazují. Po přesné nahrávce se z velmi dobré pozice prosazuje JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Michal Dragoun, Lukáš Luňák.
    ILLÉŠ - 2:1

27:10
    Domácí se snaží o rychlou odpověď. Raška však zmeškal vhodný okamžik ke střele i nahrávce a po otočce poslal puk mimo Horčičkovu branku.

27:58
    Skvělý zákrok Vejmelky! V nepřehledné situaci dokázal utěsnit branku a zmařit tak velkou šanci hostů.

28:41
    Hosté nyní přitvrzují a je z toho několik ostrých, ale fér střetů.

29:30
    Vyloučen Pavel Mojžíš (PRO) na 2 minuty za hákování.

29:51
    Štindl nyní trefil hráče před sebou a hosté tak vyhazují.

30:12
    Rostislav Malena (TRE) je také vyloučen. Jsou to 2 minuty za nedovolené bránění. Bude se tak pokračovat ve 4 na obou stranách.

30:19
    Vejmelka kryje další nahození na bránu. Buly po jeho levici.

30:38
    Domácí nyní dlouho drží puk v třetině Prostějova, ale do šance se nedostávají.

31:04
    Přečíslení 3 na 2 nyní domácí nevyřešili dobře a Prostějov tak může zaútočit.

31:33
    Hosté v plném počtu. Krátká přesilovka hostů, bude trvat ještě 37 sekund.

31:56
    Hosté jsou nyní v pásmu a Vejmelka musel opět řešit nepříjemnou situaci ve vlastním brankovišti. Dokázal však včas zasáhnout vyrážečkou.

32:38

33:08
    A další Vejmelkův zákrok. Tentokráte dokázal utěsnit prostor u své pravé tyče a puk tak nepronikl za jeho záda.

33:40
    Po střele téměř z nulového úhlu Horčička přidržel puk v lapačce.

34:11
    Lukáš Luňák (PRO) si nyní vykoledoval osobní trest 10 min. za nesportovní chování. Pokračovat se bude v 5 na obou stranách.

34:59
    Domácí mají nyní více puk pod kontrolou, ale šance z toho zatím nejsou.

36:18
    Nyní je to spíše vyčkávaná a boj o puk ve středním pásmu.

37:11
    Nyní šel David Dolníček jeden na jednoho, dokázal se uvolnit a vyslat dobrou střelu na Horčičku, ten však puk viděl a ukryl jej do lapačky.

37:41
    Tečované nahození v podání hostů skončilo mimo Vejmelkovu branku.

38:04
    A nyní opět na druhé straně zasahuje Horčička.

38:22
    Po dlouhé nahrávce, kterou hosté nestihli následuje icing. Buly před Horčičkou.

38:35
    Zuzin zkoušel trefit skákající puk, to se mu povedlo, ale jeho pokus šel vedle.

38:59
    Velkou šanci na vyrovnání teď měli hosté. Po odraženém puku už před střelcem byla jen téměř prázdná brána, Vejmelka se však ještě stihl natáhnout a nějakým zázrakem puk neskončil v síti. Hostující fanoušci se drží za hlavy.

39:30
    A další šance na druhé straně, sám před Horčičkou Holec přestřelil.

39:58
    A úplném konci se zjevil v další velké šanci Jakub Čuřík, ten však také poslal puk vysoko nad branku.

40:00

Sledujeme i nadále velmi vyrovnané utkání. Domácí šli do dvoubrankového vedení, hosté však dokázali korigovat v přesilovce zásluhou Illéše. Poté jsme viděli několik téměř tutovek na obou stranách, žádná se však neujala, kdy především střelcům chyběl klid v zakončení.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

40:01

40:33
    Úvod třetí třetiny se nese v duchu boje o střední pásmo. Nyní je to icing hostů.

41:10
    Na puku nyní hosté, kteří hledají skulinku jak se dostat přes modrou čáru.

42:28
    Icing domácích, buly před Vejmelkou.

42:51
    Lukáš Krejčík se dostal sám před Vejmelku, ale ten jej dokázal vychytat.

43:03
    Na druhé straně nahozený puk přikryl Horčička.

43:21
    A další icing v podání hostů, hra postrádá nyní přesnost.

Dnešní utkání sleduje 1730 diváků.

44:09
    Holec se nyní snažil uvolnit se z rohu, ale hostující obránci jej připravili o puk a tak se k zakončení nedostal.

44:23
    Po dalším icingu hostů, buly před Horčičkou.

44:58
    Domácí nechtějí udělat nějakou hloupou chybu a tak se nepouští do riskantnější rozehrávky a puk raději pošlou mimo pásmo.

45:51
    Dolníček nyní hledal dobrou nahrávkou Zuzina před brankou, puk se k němu však nedostal a s odraženým kotoučem si poradil bez problémů Horčička.

46:16
    Po několikátém pokusu o doražení se nakonec puk dostal k PETRU POLODNOVI a ten již dokázal překonat Horčičku. Asistence: Silvestr Kusko, Miroslav Holec
    POLODNA - 3:1

46:47
    Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.

47:16
    Miškovského nyní zastavil hvizd rozhodčích, který pískli hru vysokou holí.

47:41
    Hosté se hnali do protiútoku, ale finální nahrávku na volného spoluhráče dokázala domácí obrana ztečovat mimo.

48:15
    Lukáš Krejčík to zkoušel přes obránce, ale Vejmelka jeho ránu ztlumil v náručí.

48:39
    Hosté jsou nyní aktivnější a domácí posílají puk jen mimo pásmo. A Vejmelka musí být na pozoru, teď kryl další nahození.

49:13
    Holec nyní bojuje o puk za brankou hostů, ke kotouči se však nedostal.

50:01
    Tomek to zkusil ostřel z úhlu, Horčička však prostor u své tyče dokonale utěsnil.

50:15
    Domácí se nyní již soustředí na to udělat chybu a dobře napadat rozehrávku hostů ve středním pásmu a zatím se jim do docela daří. Hosté zatím nenašli recept jak obranu domácích překonat.

50:55
    A další zákrok Horčičky po střele od modré čáry.

51:10
    Vyloučen Michal Dragoun (PRO) na 2 minuty za hákování.

51:36
    Domácí drží hosty ve třetině, ale ke střele se zatím nedostali.

52:01
    Hosté už dostali puk do středního pásma, Třebíč musí znovu.

52:34
    Hosté provedli rychlý výpad, ale střela šla hodně nad.

53:11

53:44
    Při střele od modré nyní domácí obránce zlomil hůl.

53:44
    Vyloučen Václav Tomek (TRE) na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě v podání domácích.

54:15
    Šance pro hosty ještě zdramatizovat utkání.

54:37
    A to se ji skutečně daří. Velmi dobrou teč nyní předvedl LUKÁŠ LUŇÁK, kdy se mu podařilo vložit hůl do střely a poslat tak puk mimo dosah Vejmelky. Asistence: Michal Dragoun, Marek Drtina.
    LUŇÁK - 3:2

54:57
    Domácí rychle odpovídají. Svůj hattrick dokončil PETR POLODNA. Asistence: Silvester Kusko.
    POLODNA - 4:2

56:23
    Zuzin šel sám na Horčičku, zkoušel to mezi betony, ale neuspěl.

56:56
    A Kusko v další dobré pozici, trefil těsně vedle.

57:31
    Tomek trefuje tyčku!! Dokázal se uvolnit, přejít obránce a vystřelit.

57:53
    Vyloučen Štindl (TRE) na 2 minuty za krosček.

58:18
    Hosté to zkoušejí v přesilovce bez brankáře v 6 hráčích v poli.

58:29
    Velmi nepřehledná situace před Vejmelkou. Ten dokázal udržet puk před brankou.

58:29
    Vyloučení po šarvátce mezi Husákem a Bilčíkem. Oba si vykoledovali 4 minuty plus 10 minut osobní trest za hrubost. Bude se pokračovat v přesilovce hostů. Buly ve středním pásmu.

59:07
    Vyloučen Jakub Šlahař (PRO) na 2 minuty za hrubost. Bude se tak dohrávat ve čtyřech na obou stranách.

59:24
    Hosté se ještě ženou do útoku, ale času jim zbývá málo.

Třetí třetina patřila domácím. Prvně se dostali zpět do dvoubrankového vedení, díky Petru Polodnovi. Hosté dokázali snížit a vypadalo to, že uvidíme velké drama. Domácí Polodna však byl dnes k neudření a dokázal prakticky vzápětí zvýšit na 4:2. Ke konci jsme viděli několik vyloučení, ale na výsledku už to nic nezměnilo. Domácí si tak zaslouženě mohou dnes vychutnat vítězství. (19:56:17)

Matěj Peška

Branky a nahrávky: 9. Miškovský (Zuzin), 24. Polodna (Bilčík), 47. Polodna (Kusko, Holec), 55. Polodna (Kusko) – 27. Illéš (Dragoun, Luňák), 55. Luňák (Dragoun, Drtina)

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml.