Kladno – HC Litvínov 7:1 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 0:5 (kon.) | Jihlava – Pardubice 5:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Č. Budějovice 5:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:4 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Mountfield HK
Sobota 31.10.2015, 12:30 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Krásné sobotní odpoledne z brněnské DRFG Arény! Máme poslední říjnový den, který s sebou přinesl i osmnácté kolo nevyšší juniorské soutěže. Dnes se nám představí domácí Kometa Brno, která přivítá na svém ledě soupeře z Hradce Králové.

Brňanům se v posledních kolech nedařilo tak, jak by si hráči i trenéři přáli. Po sedmi prohrách v řadě však přišlo v předchozím utkání konečně prozření. Kometa svoji černou sérii prolomila v napínavém souboji s Pardubicemi, které dokázala zdolat 3:1. V tabulce se aktuálně modrobílý celek nachází s dvaceti body na jedenácté příčce, mezi nejefektivnějšího hráče pak patří Petr Kratochvíl 13(8+5).

Juniorka Hradce je na tom o něco lépe než její nynější soupeř, poslední utkání jí však také nevyšla zcela hladce. Po čtyřech prohrách v řadě porazili Hradečtí ve včerejším mači Duklu Jihlava, nad kterou vyzráli 1:4. V tabulce nyní hájí osmou pozici, celkově nejprospěšnějším hráčem Mountfieldu je útočník Patrik Miskář 19 (6+13).

Ranní mlha se již rozplynula a nyní se nad Brnem vznáší krásné slunečné odpoledne. Úvodní buly prvního dějství bude vhozeno zhruba za deset minut, vítám vás u sledování dnešního zápasu.

Hráči jsou již na ledě, za malý okamžik vypukne litý boj o cenné body naplno.

00:01

00:04
    Filip Dvořák dostal rychlý pas od spoluhráče zpoza brány Veselého, jeho střela však minula cíl.

00:58
    Hradec právě vstřelil branku!
    A máme tu velmi rychlou branku, která otevírá gólové konto tohoto zápasu. Ryhlý křižný pas obdržel Krátoška, jenž poslal herní předmět na volného FRANTIŠKA HNIKA, který velmi jednoduše překonal ležícího Slavíčka. 0:1. Asistence: Aleš Krátoška, Radek Pilař.

02:00
    Hradec započal svoji hru velmi z ostra, Kometa však vybojovala kotouč v útočném pásmu, s Kupčíkovou střelou od modré si ale Veselý poradil.

02:41
    Brňané se musejí rozehrát ze svého pásma, nepřesná přihrávka následně končí icingem.

03:07
    Rozehrávku Mountfieldu zachytil Kubeš, velmi rychle ovšem o kotouč přišel.

04:00
    Chalupa prohodil puk do pásma o mantinel, brněnská obrana ale neselhala a velmi rychle nebezpečí zažehnala. Tentokráte vidíme zakázané uvolnění hostů.

04:35
    Hnik se napodruhé proháčkoval do blízkosti Slavíčka a poprvé v utkání zvonila tyč. Brněnský gólman má brankovou konstrukci na správném místě.

05:58
    Miškářův zajímavý útok zastavuje ofsajd, vhazuje se ve středovém kruhu.

06:30
    Kometa se zatím hledá a do větších šancí se nemůže dostat. Hosté naopak velmi dobře napadají brněnskou rozehrávku a jsou u kotouče velmi nebezpeční.

07:23
    Veselý se teď musel pořádně otáčet, neboť poskakující kotouč nadělal v brankovišti hradeckým obráncům mnoho problémů.

08:11
    Krátoška hledal zpětnou přihrávkou volného hráče mezi kruhy, nikdo v červeném dresu ovšem nepomohl, u kotouče jsou nyní Brňané.

09:03
    Dvořák dostal načechranou přihrávku přímo před Veselého, který neměl šanci zareagovat. Brněnský útočník ovšem jen těsně minul.

10:17
    Další brněnský pokus lapil Veselý do své moci. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:23
    Kometa se usadila v pásmu a hledá příležitost pro vhodnou střelu, zatím vidíme souboj u mantinelu, ze kterého vzašli lépe domácí, nicméně se sami připravili o útočné pásmo.

11:11
    Štancl vyslal do zajímavé akce Grünwalda, přihrávka na něj však nebyla přesná. Na druhé straně se zapotil Slavíček, který přečkal vlnu dotírajících útočníků Hradce.

12:12
    Slavíček si připisuje další zákrok, tentokráte proti nepříjemné střele Liera.

13:01
    Halou to jen zahučelo, když Dupljaku orazítkoval prudkou střelou beton gólmana hostů.

13:34
    Diváci v DRFG Aréně uvidí první přesilovou hru svého týmu. Za nedovolené bránění jde pykat Emil Veselý.

14:09
    Kupčík pálil od modré přímo do Veselého, který kotouč vyrazil před sebe. Nakonec se herního předmětu zmocnili hosté, kteří se osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

15:03
    Brno bude mít půl minuty přesilovou hru pěti proti třem, za hákování je vyloučen Miškář.

15:45
    Kometa tuto krátkou početní výhodu nezužitkovala, Hradec se již brání ve čtyřech. Nutno ovšem podotknout, že Michal Furch měl na holi dva tutové góly, v obou případech ovšem bránu přestřelil.

16:03
    Kubeš vybojoval na vhazování kotouč pro svůj tým, ne však na dlouho. Hradec opět vyhazuje a posílá na ledovou plochu čerstvé síly.

16:53
    Hosté jsou v plném počtu, dvojnásobné oslabení přestáli bez gólové újmy.

17:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    V závěru třetiny máme vyrovnáno! Hradečtí si v brněnském náporu pomohli nedovoleným zásahem, signalizovaný trest se ovšem pro šikovnou souhru Nováčka s FILIPEM DVOŘÁKEM nekoná. Asistence: Filip Nováček.

18:26
    Pavlíkova propagační střela Slavíčka nikterak neohrozila, běží poslední minuta prvního dějství.

19:08
    Na ledě leží hradecký Krátoška, jenž se velmi těžce zvedá z ledu. Za potlesku diváků byl v doprovodu spoluhráčů odveden na střídačku.

19:29
    Souboj o kotouč v rohu mantinelu přerušili sudí. Vhazuje se ve středovém kruhu.

20:00

První perioda je minulostí. Diváci viděli v brněnské hale po jedné gólové akci od každého celku. Za Mounfield HK se trefoval v úvodu třetiny František Hnik, Kometu poté vrátil do zápasu svojí přesnou trefou Filip Dvořák.

20:01

20:12
    Kometa se musí ihned po vhazování bránit. Soupeř je opět od začátku třetiny velmi aktivní.

20:34
    Havlát prováhal přihrávku na najíždějícího spoluhráče, u kotouče jsou nyní hosté.

21:42
    Nepřesnosti na obou stranách nakonec vrcholí v ofsajd domácího celku.

22:37
    Grünwald obelstil celou hradeckou obranu a dostal se sám před Veselého. Rychlé zakončení z otočky si ovšem hostující gólman dokázal pohlídat. To byla ale velmi zajímavá akce pro domácí tým!

23:06
    Matějček obdržel poskakující kotouč, který minul tři tyče. Slavíček zůstává ale i nadále pozorný, neboť si Mountfield udržuje nebezpečný nápor.

24:10
    Dupljaku mohl zvyšovat na 2:0, jeho pumelice z mezikruží však skončila přímo na hrudi Veselého.

25:06
    Další parádní moment utkání! Tentokráte mohl přenést vedení na svoji stranu Hnik, ani jeho rána z bezprostřední blízkosti nezměnila skóre.

26:18
    Havránek se hnal na Veselého v přečíslení, vzal vše na sebe, jeho střela jen těsně minula klec. Zápas dostal velmi rychlý spád, diváci se těší z mnoha krásných hokejových akcí.

27:06
    Kometa pojede trestné střílení!

27:06
    Boltvan zkusil zakončit mezi betony Veselého, ten je ovšem dokázal srazit včas, aby herní předmět zastavil. Hrajeme tedy stále za nerozhodného stavu.

27:24
    Furchova střela byla zblokována, hosté teď můžou v klidu rozehrát.

28:28
    Potřetí v utkání uvidíme početní výhodu brněnského celku. Za zásah do oblasti hlavy a krku je vyloučen na 2 minutry + 10 minut Aleš Krátoška.

28:55
    Havránek pálil od modré čáry, Veselý přes clonící hráče nic neviděl. Střela se však zastavila na připraveném betonu hradeckého brankáře.

29:25
    Hradec nemůže vyhodit kotouč a srdnatě bojuje.

30:27
    Hosté jsou kompletní, ani třetí přesilová hra Brna využita nebyla. Nyní je hra přerušena.

30:40
    Veselý předvádí skvělé výkony a drží svůj celek. Kometa je v této pasáži hry o něco aktivnějším týmem.

31:29
    Moník nejprve napálil brněnského hráče, který se skácel k zemi, poté se dostal k odraženému kotouči, Slavíček byl ale pozorný.

31:50
    Miškář kombinuje se spoluhráči v pásmu, brněnský gólman zatím náporu střel odolává.

32:53
    Početní výhodu bude mít i Hradec. Za vražení na hrazení si odsedí menší trest Filip Dvořák.

33:18
    Kometa vyhazuje, následnou akci hostí navíc zastavuje ofsajd.

34:04
    A i hradečtí si vyzkouší přesilovou hru pěti proti třem. Za vysokou hůl je vyloučen Michal Furch.

34:52
    Brno je ve čtyřech a z nejhoršího je venku, hosté však mají ještě více jak minuto početní výhodu.

35:23
    Brno vyhazuje přes všechny čáry a šetří vteřinky.

36:10
    Domácí tým je kompletní, ani Hradec tedy svoji šanci nevyužil.

36:36
    Střela hradeckého Havránka je sražena do ochranné sítě, hra přerušena.

37:04
    Kotouč vyletěl mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu. Tempo hry, které jsme mohli vidět v začátku dějství, již značně opadlo.

38:04
    Další přesilovka pro Hradec, Filip Nováček vyloučen za vysokou hůl.

38:22
    Uvidíme hru e čtyřech. Z hradeckého celku odchází za katr Košař.

39:18
    Burešova střela nadělala Slavíčkovi problémy, nakonec si však brněnský gólman přece jen poradil.

40:00

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, začátek dějství byl ovšem velmi napínavý, neboť se vyskytly velké šance na obou stranách. Konec periody pak byl lemován vyloučeními, která naneštěstí narušila plynulost hry.

40:01

40:08
    Ihned po vyhraném buly se proháčkoval sám před Veselého Filip Dvořák. Hradecký gólman však kotouč nadzvedl holí.

40:34
    Další velká šance Brna! Kratochvíl posílal kotouč na volného spoluhráče mezi kruhy, jemu všakž sjel herní předmět z čepele.

41:55
    Krátoška zavezl kotouč do pásma, kde o něj bojuje u mantinelu.

42:41
    Pilař mohl zvyšovat na 2:1, střela z bezprostřední blízkosti mu však nebyla dopřána, neboť byl brněnským hráčem podražen. Hradec tedy má početní výhodu.

43:42
    Kometa bojuje ze všech sil a nepouští Hradec do větších šancí.

44:06
    Přece jen jsme se dočkali třetího gólu v utkání. Hosté využívají svoji početní výhodu prostřednictvím JAKUBA ORSÁGA, jenž překonal Slavíčka střelou nad jeho beton. Asistence: Martin Matějček.

46:04
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry, sudí tedy pískají icing.

46:12
    Další rychlé přerušení hry vlivem zakázaného uvolnění.

46:36
    Velmi tvrdě byl poslán k zemi Emil Veselý, který zůstává ležet na ledě. V hledišti tento zákrok na hradeckého obránce vzbudil mnoho emocí, vylučovat se ovšem nebude.

46:52
    Matějček byl sám v pásmu, rána se mu ale nepovedla, Slavíček tedy se zákrokem neměl žádný problém.

48:35
    Opět vidíme zakázané uvolnění hostujícího celku, který se nyní žene do útočné akce.

49:39
    Kratochvíl prosvištěl obranou Hradce až před Veselého, který se vytáhl skvělým zákrokem, díky němuž jeho celek stále drží jednobrankové vedení.

50:22
    Další trestné střílení pro Kometu!

50:22
    Ani napodruhé v tomhle utkání není Jakub Boltvan úspěšným exekutorem. Skóre se nemění.

50:22
    Za nesportovní chování je potrestána hráčská lavice hradeckého celku. Trest odpyká Filip Moník.

50:50
    Dění na ledě se maličko přiostřuje a emoce gradují. Kometa nyní operuje v útočném pásmu.

52:00
    Početní výhoda Brna končí. Za vysokou hůl je potrestán menším trestem Filip Dvořák.

52:13
    Hosté jsou kompletní, z útočnou akcí však musí začít od svého gólmana.

53:03
    Kometa jde do tří! Jakub Boltvan vyloučen na dvě minuty za hákování.

53:24
    Hradec se musí vracet a být pozorný, Kometa střídá.

54:05
    Brňané jsou ve čtyřech, z hostujícího celku je navíc vyloučen Krátoška za nedovolené bránění. Ve třetím dějství se to tresty jen hemží...

54:07
    Další trest pro hráčskou lavici hostujícího celku, za zdržování hry si odsedí menší trest Gančarčík.

55:09
    Kometa je kompletní a má celou minutu k dobru na vyrovnání. Trenéři modrobílého celku si berou oddechový čas.

55:59
    Hosté přečkali nejhorší okamžiky třetí třetiny a mohou si oddechnout. Kometa nevyužila svoji druhou velkou početní převahu.

56:18
    Za nesportovní chování dostává desetiminutový trest hráč Mountfieldu Nicolas Bureš.

56:30
    Akci Komety zastavuje ofsajd. Třetí dějství je proháčkované mnohými přerušeními hry.

57:25
    K menší potyčce došlo v rohu kluziště, tentokrát se celá akce obejde bez trestu.

57:53
    Štancl pálil od modré přímo do Veselého, který skryl kotouč ve své výstroji.

58:05
    Veselý musí být pozorný, neboť Kometa již nemá co ztratit. Pálí tedy z každé pozice.

58:34
    Hosté odpočítavají vteřinky a snaží se co nejméně chybovat.

59:15
    Slavíček na střídačce, Kometa hraje v šesti.

59:38
    Hradec rozhoduje utkání střelou do prázdné sítě. Kanadský bod si připisuje ALEŠ KRÁTOŠKA. Asistenec: Radek Pilař.

V posledním dějství shlédli diváci mnoho přesilových her i oslabení na obou stranách. Kometa neproměnila v utkání dvakrát trestné střílení, Hradečtí naopak prahli po vítězství o něco více.

Dnes je to ode mne všechno, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek víkendu. (14:51:11)

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 18. Dvořák (Nováček) – 1. Hnik (Krátoška, Pilař), 45. Orság (M.), 60. Krátoška (Pilař)

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Furch, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Zukal, Kupčík – Lunter, Dvořák, Nováček – Garčic, Dupljaku, Havránek – Kratochvíl, Boltvan (C), Grünwald
    Mountfield HK: Veselý F. (Bechný) – Veselý E., Lier, Košař, Bureš, Havránek, Matějček M. – Zahradník, Hnik, Miškář – Moník, Krátoška, Hofman – Matějček Š., Chalupa, Orság – Gančarčík, Pilař (C), Pavlík

Rozhodčí: Polák, Honza – Měkýš, Otáhal