SK Karviná – Technika Brno 3:4 (po pr.) | Řisuty – Trutnov 5:2 (kon.) | Nymburk – Jindř. Hradec 1:0 (kon.)
Vrchlabí – Klášterec nO 6:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Břeclav – Mor. Budějovice 1:8 (kon.)
Kopřivnice – Opava 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 5:4 (po pr.)
Bílina – Klatovy 5:7 (kon.) | Žďár n/S – Jablonec n/N 2:3 (kon.) | Sokolov – Kolín 1:4 (kon.)
Děčín – Havlíčkův Brod 2:3 (1:2 po s.n.) | Tábor – Písek 7:1 (kon.) | Kobra – Pelhřimov 6:5 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Kobra Praha
6:5 (1:0, 4:3, 0:2 - 0:0)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 31.10.2015, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním dvanáctém kole druhé ligy nás čeká utkání HC Kobra Praha, na jejíž led přijeli HC Lední Medvědi Pelhřimov. Dva týmy, které od sebe dělí 12 míst v tabulce a 14 bodů.

Kobra má 11 odehraných utkání, ze kterých vytěžila zatím 24 bodů. Prohrála zatím třikrát, jednou v Táboře a dvakrát doma (konkrétně s Vrchlabím a Sokolovem). Na rozdíl od loňské sezóny má tak doma horší bilanci. Nyní si ale drží sérii tří výher v řadě, kterou odstartovala výhra nad silným Kolínem.

Lední Medvědi odehráli o zápas méně. Zatím mají pouze 10 bodů, v sezóně šestkrát prohráli a po dvou výhrách mají v prodloužení, respektive nájezdech (Písek, Bílina) a v základní hrací době (Děčín, Tábor). Zvláště výhra nad Táborem stojí za zmínku. Pelhřimov po neshodách kolem svého stadionu odehrál tuto středu první domácí utkání a přivítal právě suverénní Kohouty. Utkání zvládl a radoval se nakonec z výhry 4:2. Projeví se výhra nad favoritem i v dnešním zápase?

(celkem 8b, skóre 16:19)

Ve vzájemných zápasech je zatím průběh jednoznačný. Od sezóny 2013/2014, kdy jsou spolu dnešní sokové v jedné skupině, vyhráli Pražané všechny zápasy. Ve zmiňované premiérové vyhráli doma 5:2, v Pelhřimově 6:3. V té loňské skončil zápas v Braníku 5:1, na ledě Medvědů pak těsným rozdílem 2:1. Povede se Pelhřimovu dnes tento stav zrušit a vyhraje?

HC Kobra Praha: Bílek (Langer) – Šteiner, Verbík, Cafourek (A), Lang, Bureš, Kulich – Borovanský, Novák, Jakeš (C), Hampl, Hanták, Vlach, Jedlička, Kučera, Antončík, Strnad, Kysela
    Trenér: Šeba Miloslav

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Černý (Brunát) – Kubát (C), Kůrka, Kasalý D., Rossman, Wasserbauer, Jelínek, Adam, Šaur – Kopic, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Beneš, Bezděk, Bonnel, Kasalý F., Siřiště, Baldwin, Vysloužil, Vylíčil, Votápek
    Trenér: Kučera Aleš

Rozhodčí: Vokřál – Marek, Rybáček.

Oba celky jsou na ledě, v bíločervené kombinaci jsou hosté, domácí nastoupí v modrožlutých dresech.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli Medvědi, Bílek musel likvidovat první akci.

00:46
    Lang se napřáhl od modré, puk projel před Černým, který ho přikryl lapačkou.

01:12
    Hantákova střela z pravého kruhu rozezvučila břevno!

02:02
    Pelhřimov útočil, ale ujel mu puk až za bránu. Následně putoval zpátky, ale pouze na zakázané uvolnění.

02:47
    Borovanský předvedl parádní sólovou akci, na modré čáře si zpětnou otočkou obhodil obránce a pak zkoušel své štěstí. Střela ale neměla potřebnou prudkost a šla podél Černého klece.

04:27
    Hra je zatím plná nepřesností, nejsou k vidění žádné větší akce.

04:36
    Černý zastavil hru po střele jednoho z domácích.

05:02
    Jelínek pálil od modré! Kotouč se párkrát odrazil ve skrumáži těl, nakonec Bílka neohrozil.

05:49
    Obrovskou šanci spálil Verbík! Dostal puk na backhand do těsné blízkosti před brankáře, ale trefil pouze břevno.

06:19
    Kobra právě vstřelila branku!
    A přeci jen se domácí prosazují! Prvním úspěšným střelcem je JIŘÍ JAKEŠ.
    Asistence: Dominik Novák, Roman Verbík.

07:09
    Cafourkovu střelu chytá Černý do chráničů. Kobra se dále drží v útoku.

07:21
    Po Bílkově zákroku betonem skončil puk v ochranné síti.

07:34
    Znovu přerušeno kvůli Bílkovi, tentokrát po zákroku. Střílel Bezděk.

08:13
    Hra znovu přerušena, Černého klec se posunula

08:21
    A další přerušení. Hampl po buly objel branku, brankář pozorný.

08:55
    Siřiště jde na trestnou za hákování, je tak prvním vyloučeným dnešního utkání.

09:15
    Kasalý ujel po levém křídle, stíhaný obráncem nahrál na střed Hadravovi. Ten bez přípravy vypálil, trefil ale pouze Bílka.

10:27
    Kobře se přesilovka vůbec nedaří, nemohou se dostat přes modrou čáru.

10:48
    Lední Medvědi jeli znovu ve dvou, i tentokrát Bílek drží.

10:55

11:51
    Jeden z hostů zůstal po odpískání klečet na ledě.

Byl to Adam Richard, už je ale na nohou a odjíždí na střídačku.

12:13
    A je tu další vyloučení, znovu za hákování. Provinilým je tentokrát Bezděk.

12:38
    Tuto převahu začali domácí lépe, na několik vteřin se usadili v útoku.

13:20
    Jakeš nahodil od modré kotouč na Černého, Pelhřimovský brankář ale neměl problém zakročit.

13:32
    Pelhřimov se osvobozuje, vyhazuje puk za Bílka.

14:13

14:32
    Jedlička s Antončíkem si několikrát předali puk v útoku, kombinace ale končí na holi jednoho z obránců.

15:06
    Přesilovka i na druhé straně, Verbík už sedí na lavici hanby za krosček.

15:41
    Kobra až na třetí pokus vyhazuje, Lední Medvědi se dlouho drželi před Bílkem.

16:58
    Zakázané uvolnění hostů, nahození do pásma bylo příliš prudké.

17:06

17:16
    Za velké nevole Pelhřimovských fanoušků odpískán ofsajd v neprospěch jejich oblíbeného klubu.

18:06
    Přerušeno po Bílkově zákroku.

18:38
    Hanták dostal nabídku, jeho prudká střela z první šla ale mimo.

19:45
    Týmům se nedaří dostat před hranici útočné modré.

20:00

Máme za sebou první část. V ní jsme až na pár ojedinělých šancí viděli hokej plný nepřesností. Když už puk letěl na branku, stál v cestě pozorný brankář. V žádné ze tří odehraných přesilovek gól nepadl, jediným střelcem po první části je tak domácí kapitán Jakeš. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:50.

20:01

20:40
    Bezděkovu střelu krotí Bílek.

22:35
    Šanci hostů kryje Bílek

23:11
    Za držení protihráče je na dvě minuty vyloučen hostující kapitán Kubát.

24:05
    Vyloučení i na domácí straně, Jakeš je potrestán dvěma minutami za faul loktem.

24:40
    A do třetice vyloučení. Hostující Vylíčil zajel do brankáře Bílka a je vyloučen za napadení. Domácí budou hrát krátkou přesilovku 4 na 3.

25:23
    Vteřinu po návratu prvního vyloučeného se prosadil DOMINIK ŠTEINER. Asistence: Michal Borovanský.

26:00
    Tentokrát si velmi krátkou přesilovku 4 na 3 zahrají hosté, Vlach je vyloučen za sekání.

26:05
    Jakeš je zpět na ledě, pokračuje se 4 na 4.

26:40
    Hostující Vylíčil je zpět na ledě.

26:46
    Další vyloučení, Vysloužil (PEL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

27:27
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Po krásné sólové akci se prosazuje JIŘÍ WASSERBAUER, který si vybruslil ze středu útočného pásma a poslal Bílkovi puk k protější tyčce. Asistence: Martin Hadrava.

28:46
    Po více jak pěti minutách se hraje v plném počtu hráčů na ledě.

33:25
    MICHAL BOROVANSKÝ propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Jakeš, David Kulich.

34:26
    Jedlička byl dvakrát v šanci před Černým, ale ani jednou neuspěl.

34:56
    JAKUB JEDLIČKA si nabruslil k Černému, počkal si a nakonec vyslal prudkou střelu zápěstím přímo nad rameno hostujícího brankáře. Bez asistence.

35:25
    Přesilovka pro domácí, za hákování je vyloučen Richard Adam.

35:58
    Velmi rychle využitá přesilovka. Po Hantákově přihrávce pálil z úhlu DANIEL VLACH, který se nemýlil. Asistence: Filip Hanták, Ondřej Hampl.

36:48
    Po návratu z trestné lavice se prosazuje RICHARD ADAM. Asistence: Martin Vysloužil.

36:55
    Hosté snižují na dvoubrankový rozdíl a nadechují se k náporu. Prosadil se MARTIN HADRAVA. Asistence: Marek Hadrava.

38:12
    Za faul kolenem je vyloučen hostující Filip Beneš.

40:00

Máme za sebou třetinu, jejíž dějství bylo diametrálně odlišné oproti té první. Hra byla plná emocí, jedno vyloučení střídalo druhé a to vše umocňovalo skandování fanoušků Ledních Medvědů. Po třech brankách v druhé polovině vedla Kobra již 5:1, hosté ale dvěma slepenými brankami snížili na dvougólový rozdíl.

42:52
    Za hákování je vyloučen Frank Kučera, Medvědi tak mají přesilovku.

43:45
    Útočné snahy hostů brzdí ofsajd.

44:18
    Úspěšně se prosazuje CHARLES BALDWIN, který mezi kruhy vyslal střelu zápěstím a překonal bezmocného Bílka. Medvědi tak ztrácí již jen jednu branku. Asistence: Adam Vylíčil.

45:27
    Jakeš střílel z otočky, Černý byl ale pozorný.

45:41
    Baldwin ujížděl po pravém mantinelu, na modré ale zakopl a přišel o puk.

46:27
    Jakeš (KOB) dostává 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Za následné protesty dostává druhý osobní trest, a to do konce utkání.

46:43
    Kobra v oslabení útočí, Hamplovu střelu ale Černý kryje.

47:06
    Cafourek dostává menší trest za hákování, Pelhřimova tk bude hrát skoro minutu a půl dvojnásobnou přesilovku.

48:43
    Kobra již ve čtyřech hráčích, Pelhřimov sehrál přesilovku aktivně, ale bez branky.

48:46
    Baldwin dostává dvě minuty za hákování, hraje se 4 na 4.

49:06
    Kobra v plném počtu.

50:46
    Taktéž Pelhřimov v plném počtu.

51:59
    Bílek přerušil hru, k vidění bylo nyní pár šancí na obou stranách. Stále však trvá jednogólový rozdíl.

53:08
    Za pád pod nohy je vyloučen hostující kapitán Jiří Kubát.

55:08

56:22
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se před Černým.

58:00
    Pelhřimov hraje hodně agresivně, nepouští domácí z obranného pásma. K šancím se ale příliš nedostává.

58:52
    Pelhřimov si bere oddechový čas a zkusí hru bez brankáře, Černý je na střídačce.

59:11
    Kučera vyhodil puk od své modré, ale minul branku a píská se zakázané uvolnění.

59:30
    je vyrovnáno! Gólem z ostrého úhlu se prosazuje FILIP KASALÝ. Asistence: Libor Bezděk, Jakub Šaur.

60:00

Medvědi dokázali půl minuty před koncem vyrovnat a posouvají tak utkání do prodloužení.

60:01

61:13
    Černý zůstává ležet v bráně po průjezdu jednoho z útočníků brankovištěm.

61:13
    Hostující brankář se již zvedl a bude se pokračovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení branka nepadla, ikdyž bylo k vidění pár šancí. Po rychlé úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy, které již vítěze určit musí.