Finsko – Rusko 2:1 (kon.) | Švédsko – Česko 6:2 (kon.)
6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Česko
Čtvrtek 05.11.2015, 19:15 • Fjällräven Center, Örnsköldsvik • Euro Hockey Tour

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Dobrý večer z Fjällräven Centra v Örnsköldsviku, kde od 19:15 začne utkání v rámci Euro Hockey Tour mezi Švédskem a Českou republikou.

Euro Hockey Tour má na programu první turnaj a to Karjala Cup, který startuje dnes a v něm Česko změří síly s domácím Švédskem. V pátek se pak hráči přesunou do dějiště turnaje Helsinek, kde se v sobotu střetnou s Finskem a v neděli s Ruskem.

Trenér Vladimír Vůjtek nominoval na turnaj dva brankáře a 25 hráčů do pole, ale také několik nováčků i navrátilců. Mezi navrátilci jsou třeba Marek Kvapil, Rostislav Olesz či Tomáš Kundrátek. Nováčky v týmu jsou Dominik Furch, Daniel Přibyl, Dominik Kubalík, Jan Hruška a Marek Tročinský.

Před odletem nastala v sestavě jedna změna, když národní tým odcestoval bez Vladimíra Rotha.

Předpokládaná sestava české reprezentace pro utkání se Švédskem: Jakub Kovář – Kundrátek, Kempný, Trončinský, Kolář, T. Voráček, Krejčík, Jeřábek, Šimek – Olesz, Sobotka, Kvapil – Řepík, Jan Kovář, Birner – Přibyl, Horák, Buchtele – Radil, Filippi, D. Kubalík

Také Pär Mårts sází na zkušenost, mezi kterou vloží mladou krev. Švédský kouč má v Evropě z čeho vybírat a na turnaj složil velmi silný tým. Už jen brankářská dvojice Henrik Karlsson z Jokeritu Helsinky a Viktor Fasth z moskevského CSKA říká, že to s nimi útočníci nebudou mít jednoduché.

Pär Mårts nominoval tyto hráče:
    Brankáři: Henrik Karlsson (Jokerit, KHL), Viktor Fasth (CSKA Moskva, KHL),

Obránci: Staffan Kronwall, Patrik Hersley (oba Lokomotiv Jaroslavl, KHL), Johan Fransson (Genève-Servette, Švýcarsko), Erik Gustafsson (Kloten Flyers, Švýcarsko), Magnus Nygren (Färjestad), Jonas Junland, Daniel Rahimi (oba Linköping), Jonas Ahnelöv (Avangard Omsk, KHL),

Útočníci: Richard Gynge, Robert Rosén (oba Växjö Lakers), Martin Lundberg, Jimmie Ericsson (oba Skellefteå), Anton Rödin (Brynäs), Joel Lundqvist (Frölunda), David Ullström (Sibir Novosibirsk, KHL), Andreas Engqvist, Linus Omark (oba Salavat Julajev Ufa, KHL), Martin Johansson (Örebro), Dick Axelsson (Davos, Švýcarsko), Nicklas Danielsson (Lausanne, Švýcarsko), Marcus Sörensen (Djurgårdens)

Vzájemné utkání na Karjale:

8.11.2014 Česko – Švédsko 3:4 s.n
    7.11.2013 Švédsko – Česko 6:0
    7.11.2012 Česko – Švédsko 3:2
    10.11.2011 Švédsko – Česko 2:5

Turnaj Karjala Cup se hraje už od roku 1992, ale až od roku 1996 hraje kvarteto Česko, Finsko, Švédsko a Rusko pravidelně tento turnaj, který 11x ovládlo Finsko, 6x Rusko, 3x Švédsko a jednou Česká republika a to v roce 2012. Čeští hokejisté obsadili na tomto turnaji ještě šestkrát druhé místo, pětkrát třetí a devětkrát skončili poslední.

Podle neoficiálních zpráv do utkání nezasáhne Daniel Přibyl a místo něj nastoupí Milan Gulaš. Volno dnes také dostanou obránci Matěj Stříteský a Milan Doudera a útočník Tomáš Zohorna.
    Čeští hráči právě nastupují na ledovou plochu Fjällräven Centra v Örnsköldsviku

Do začátku nám zbývá 25 minut a oba celky nyní ukončují rozcvičku a míří do šaten pro poslední instrukce.

Švédsko: Fasth (Karlsson) – Kronwall "C", Hersley, Junland, Rahimi, Nygren, Gustafsson, Fransson, Anhelöv – Danielsson, Engqvist, Omark – Gynge, Rosén, Ullström – Johansson, Lundqvist "A", Axelsson – Rödin, Ericsson "A", Sörensen – Lundberg

Česko: Jakub Kovář (Furch) – Kempný, Kundrátek, Kolář "A", Trončinský, Voráček, Krejčík, Šimek, Jeřábek – Kvapil, Sobotka "C", Olesz – Birner, Jan Kovář "A", Řepík – Buchtele, Horák, Gulaš – Kubalík, Filippi, Radil – Hruška

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Johannes Käck, Emil Yletyinen.

Fjällräven Center byl postaven v roce 2006, pojme až 7600 diváků. V tomto chrámu hraje své domácí utkání tým MoDo, který v roce 2007 získal titul v domácí lize.

Oba celky jsou již na hrací ploše a shlížejí příběh švédské legendy Nilse Johanssona, který nyní přebírá dárkové předměty a hodí symbolické buly.

Státní hymny nám právě dozněly a můžeme jít společně sledovat jistě zajímavé utkání.

Zdejší hlasatel nyní představuje úvodní pětky.

00:01

0:01
    Axelsson vyhrál úvodní buly.

0:24
    Švédové se hned v úvodu usadili před Kovářem, ale do vážnější šance před českým brankářem se nedostali.

0:36
    Lundqvist se dostal ke střele, která skončila v ochranné síti.

1:08
    Češi se také dostali do šance, ihned po buly v útočném pásmu pálil Gulaš, Fasth kryje.

1:39
    Jan Buchtele (CZE) dostává od sudího dvouminutový trest za nedovolené bránění.

2:02
    Nygren hned po buly se dostal ke střele, Kovář vyrazil puk do rohu.

2:20
    Danielsson vyslal z levého křídla další nepříjemnou střelu, Kovář ji ale chytil a může přerušit hru.

3:24
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Robert Rosén poslal puk na modrou, kde stál neobsazený JOHAN FRANSSON, který střelou mezi betony posílá Švédsko do vedení 1:0. Asistence: Robert Rosén, Richard Gynge.
    3:24 Johan FRANSSON - 1:0

3:40
    Michal Birner (CZE) také dostává dvě minuty. Tentokrát za hákování.

4:02
    Omark nahodil puk před branku a JIMMIE ERICSSON ho u tyčky dokázal protlačit až do branky. Švédové perfektně využili úvodní dvě nabídnuté početní výhody. Asistence: Linus Omark, Nicklas Danielsson.
    4:02 Jimmie ERICSSON - 2:0

5:03
    Češi se snaží rychle odpovědět, ale zatím se jim to nedaří.

5:57
    Daniel Rahimi (SWE) v souboji držel Birnera a dostává dvě minuty. Početní výhodu si tak vyzkouší i Češi.

6:25
    Švédská čtyřka vybojovala puk, který vyhodila přes celé hřiště a střídá.

6:50
    Další vysvobození tří korunek.

7:15
    Čechům se přesilová hra vůbec nedaří a ani jednou nedokázali ohrozit branku.

7:32
    Švédové se opět osvobozují.

7:57

8:15
    Radil vyslal z levého kruhu střelu, ale Fasth je pozorný.

8:55
    Český výběr se drží v útočném pásmu, ale zatím se nedostal ke střele. Snaha se však svěřencům trenéra Vladimíra Vůjtka nedá upřít.

9:45
    Sörensen dostal přesnou přihrávku do jízdy, Kovář včas sklapl betony.

10:15
    Další velká příležitost švédského týmu. Česká obrana zatím moc nefunguje.

10:25
    Švédové mají zatím střelecky nad svým soupeřem jasně navrch, v tuto chvíli vyznívá tato statistika v jejich prospěch, 7 – 3.

10:53
    Češi se nyní ujali puku, ale přes pohyblivé soupeře se jim nedaří vytvořit vážnější šanci.

11:32
    Tročinský se dostal do slibné příležitosti. Fasth hbitým pohybem šanci zneškodnil.

12:18
    Birnerova střela z blízkosti branky minula svůj cíl.

12:31
    Český výběr se nyní kousl a je nebezpečnějším. Fasth si připisuje další zákrok.

12:52
    Ullström se snažil dostat své pokusil dostat své spoluhráče do šance, ale Kolář se vrhl po puku a tím překazil střelecký pokus.

14:15
    Český kapitán Vladimír Sobotka dostává dvě minuty za podražení. Další početní výhoda pro Švédsko.

14:35
    Domácí měli na svých hokejkách další branku, Kovář se musel po puku hodně natáhnout.

15:15
    Švédská velmi aktivní pětka dělá našim hokejistům doslova peklo.

16:00
    Obrovský zámek švédského mužstva v útočném pásmu. Domácí si s českým výběrem dělali, co chtěli, celou akci ale ukončuje český brankář. Ten chytil střelu Danielssona a přerušuje hru.

16:15
    Horák vybojoval puk a vyhazuje do bezpečí.

16:15

17:06
    Radil zahajoval útočnou akci přihrávkou na Krejčíka, ale jemu se střela vůbec nepovedla a skončila mimo.

18:00
    Nygren fauloval Kvapila a dostává dvouminutový trest za faul kolenem.
    18:00 Nebezpečný faul kolenem na Kvapila.

18:40
    Česká přesilová hra je opět bezzubá. Hosté jako kdyby o sobě nevěděli. Je vidět, že nejsou patřičně sehráni.

19:05
    Ericsson vypíchl puk a osvobozuje tak svůj tým.

19:25
    Ullström posílá svůj tým do tří za podražení, to je velká šance pro český tým změnit dosavadní průběh utkání.

19:55
    Čechům se vůbec nedaří něco vymyslet.

20:00

České reprezentaci se vůbec nepodařil vstup do utkání a po dvou vyloučeních přišly dva tresty. Poté se naši hokejisté zvedli a vyrovnali hru. Jenže se objevila další slabina. Tou jsou přesilové hry, v niž jsme nedokázali ani jednou pořádně ohrozit branku.

Další třetina začne přibližně v 20:10.

Za dvě minuty bude zahájena druhá třetina. Češi budou mít ještě vteřinu početní výhodu 5 na 3, poté bude pokračovat ještě 1:25 klasická přesilová hra.

20:01

Druhá třetina byla zahájena, tak doufejme, že trenér dokázal dodat hráčům jasné instrukce.

20:31
    Český výběr začal aktivně a hned vyslal dvě střely, obě byly nepřesné.

21:02
    Česká pětice má slibný tlak, stále bez vážnější šance.

21:10
    Kolář dostává dvě minuty za držení protihráče.

21:45
    Švédské pětici se nedaří usadit v útočné třetině.

22:20
    Nepřesnou přihrávku zachytil Buchtele, který vyhazuje a odchází na střídačku.

22:49
    Domácím se tato přesilovka vůbec nedaří. Češi si hlídají modrou čáru.

23:15
    Český tým je v plném počtu a hned se snaží vytvořit si šanci.

23:33
    Jenže nepřesná přihrávka přes půl hřiště končí na zakázaném uvolnění.

24:04
    Sörensen se dostal slibné šance, Kovář si celou situaci pohlídal.

24:32
    Buchtele se z nenadání ocitl před Fasthem, kterého nedokázal překonat.

25:12
    Horák byl sám před brankářem, který ramenem zabránil brance.

25:58
    Hersley je dalším vyloučeným hráčem. Švédský obránce je potrestán za podražení.

26:12
    Česká nejsilnější pětice se dostala hned do šance, Fasth včas zakročil.

27:12
    Švédové nyní obětavě padají Čechům do střel.

27:58
    Česká reprezentace si opět nedokázala vytvořil gólovou příležitost.

28:32
    Češi se nevzdávají a nadále se snaží vstřelit kontaktní branku.

29:09
    Nygren držel Radila a dostává další dvě minuty.

29:30
    Asi padesátka českých fanoušků ženou své oblíbence za brankou.

30:00
    Dnešní utkání sleduje 5735 diváků.

30:12
    Ani tato přesilová se našim hokejistům nedaří. Švédové drží puk ve středním pásmu.

31:00
    Švédové se nyní ujímají puku a vyhazují přes celé hřiště.

31:09

31:33
    Danielsson se napřáhl a trefil tyč české branky. Teď měl hostující tým pořádnou dávku štěstí.

32:05
    Češi nahodili puk do útočného pásma, kde se puku ujali domácí.

32:27
    Švédové přidávají třetí branku v dnešním utkání. Axelsson parádní přihrávkou poslal puk mezi kruhy na JOELA LUNDQVISTA, který s přehledem uklidil puk do odkryté branky. Asistence: Dick Axelsson, Martin Johansson.
    32:27 Joel LUNDQVIST - 3:0

32:49
    Českým hráčům nyní schází přesnost. Z nepřesnosti inkasovali i třetí branku.

33:09
    Švédové hráli chvilku v šesti, čehož si všiml hlavní rozhodčí, který hned vylučuje. Trest si odsedí Gynge.

33:57
    Čechům dnes přesilové hry prostě nejdou. Švédové se bez problémů brání svou branku.

34:12
    Gulaš se dostal ke střele, která sice neměla razanci, ale orazítkovala tyčku domácí branky.

34:30
    Švédové vyhazují puk do bezpečí. Češi musí opět začít od nuly.

35:09

35:42
    Švédský výběr má nyní puk pod kontrolou a nikam se nežene. Tříbrankové vedení před druhou přestávkou je poměrně luxusní náskok.

36:05
    Nepřesná přihrávka Omarka na Gyngeho končí ofsajdem.

37:05
    Rosén vyhrál buly na Ullströma, jenž kotouč posunul na Gyngeho. Ten nahodil puk před branku, kde ho právě ROBERT ROSÉN dojel a doklepl do branky. Tohle už s českým týmem nevypadá dobře. Asistence: Richard Gynge, David Ullström.
    37:05 Robert ROSÉN - 4:0

37:39
    Tomáš Filippi se chvilku po inkasované branky nechává vyloučit za podražení.

37:44
    Švédská přesilová hra, ale netrvala dlouho a Rosén je také odkázán na trestnou lavici.

38:02
    Ani jeden z týmů se nemá aby zahájil útočnou akci.

38:53
    Řepík dostal puk do jízdy, ale jeho střela trefila Fastha jen do hrudi.

39:44
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

39:50
    Švédský tým má puk pod kontrolou a již čeká na uplynutí zbývajícího času.

40:00
    Čeští fanoušci i za nepříznivého stavu stále podporují národní tým.

Český výběr předvedl ve druhé třetině lepší výkon. Dokonce vyhrál 11:6 na střely, jenže opět inkasoval po hrubých chybách v obraně další dvě branky a před závěrečnou dvacetiminutovkou prohrává již 0:4. Ve třetí třetině tak svěřence trenéra Vladimíra Vůjtka nečeká žádný jednoduchý úkol.

Další třetina začne přibližně v 21:06.

40:01

40:01
    Češi vyhráli úvodní buly a míří kupředu.

40:25
    Jenže domácí dokázali vybojovat puk a vyhodit ho do bezpečí.

41:04
    Švédové se usadili v útočném pásmu a Kovář rozumně drží puk pod lapačkou.

41:48
    Krejčík se dopustil hrubé chyby, kterou mohl potrestat Gynge, ale Kovář skvělé zasáhl a šanci zneškodnil.

42:05
    Češi se snaží aspoň o čestnou branku, ale domácí Švédsko jim zatím nic nedovolilo.

42:20
    Domácí se snažili do rychlý protiútok, ale zastavil je ofsajd.

43:02
    Švédové se drží v útočným pásmu, kde kontrolují hru.

43:20
    Češi mohou jít do útoku, jenže přišli o puk a domácí mohou jít opět dopředu.

44:20
    Gulaš fauluje, Švédsko má výhodu.

45:09
    Guláš je odkázán na trestnou lavici až nyní. Sudí ukazuje nedovolené bránění.

45:25
    Domácí hokejisté se snaží o pátou branku.
    Ve Švédsku mají na české hráče dobré vzpomínky.

45:49
    Čeští hokejisté si o ni koledují sami, ale Kovář ukazuje, že už nechce pustit žádnou.

46:05
    Gynge se dostal do velké šance, ale Kovář opět předvedl skvělý zákrok.

46:26
    Češi se dostali do rychlého protiútoku, ale nepřesná přihrávka na Řepíka pokazila celou akci.

46:49
    Domácí mohli vést už 5:0, ale Kovář i nadále drží náš tým před debaklem.

47:34
    Češi se stále snaží o branku, jenže po nepřesnostech v obraně nastaly nepřesnosti v útoku.

48:09
    Oba celky nyní zrychlily hru, která se jistě líbí divákům.

48:47
    Diváci nyní sledují vyrovnaný a bojovný hokej.

49:25
    Čeští fanoušci i za stavu 0:4 aktivně ženou naše borce za první brankou.

49:50
    Stále vidíme "hurá" hokej bez šancí.

50:50
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jenom vstřelená branka v síti švédského gólmana. Buchtele se dostal ke střele, kterou vyrazil Fasth, ale jen na hokejku MILANA GULAŠE, který z dorážky snižuje na 1:4. Asistence Jan Buchtele.
    50:50 Milan GULAŠ - 4:1

51:34
    Švédský tým se snaží na inkasovanou branku odpovědět, jenže vstřelená branka naše družstvo povzbudila a hrají mnohem lépe.

52:05
    Český tým drží puk na svých holých, ale zatím své nájezdy do útočné třetiny nedovedli do zajímavé šance.

53:29
    Další nepřesnou přihrávku zachytil Ericsson, který poslal puk na najíždějícího MARCUSE SÖRENSENA, jenž svůj nájezd proměnil. Asistence: Jimmie Ericsson.
    53:29 Marcus SÖRENSEN - 5:1

54:01
    Český tým opět odpadl a domácí mají další šanci.

54:29
    Češi zavezli puk na polovinu soupeře, ale opět nedokázali něco vymyslet.

56:11
    Druhá branka českého týmu v zápase! Původně třináctý útočník JAN HRUŠKA využil nedorozumění švédských hráčů a samostatnou akci proměnil v branku. Bez asistence.
    56:11 Jan HRUŠKA - 5:2

56:25
    Trončinský je vyloučen na dvě minuty za podražení.

56:59
    Švédská pětice se usadila v útočném pásmu a rozjíždí další kolotoč.

57:19
    Naštěstí se neroztočil moc rychle a Kubalík vyhazuje puk na druhou stranu hřiště.

57:42
    Další neúspěšný pokus domácích o usazení před českou branku.

58:00
    Běží poslední dvě minuty řádné hrací doby.

58:43
    Švédský tým teď rozjel velmi rychlý kolotoč. Fransson na modré napřáhl a JOEL LUNDQVIST svou tečí dostal puk až do branky. Asistence: Staffan Kronwall, Johan Fransson.
    Joel LUNDQVIST - 6:2

58:58
    Michal Kempný (CZE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

59:25
    Českému výběru se daří držet puk daleko od své branky.

Česká reprezentace dnes udělala v utkání spoustu chyb, které Švédové bez milosti potrestali. Všechno to začalo dvěma rychlými vyloučeními, které využili Fransson s Ericssonem. Ve druhé třetině Češi zabrali, ale opět přišly dvě velké hrubky, po kterých se radoval Lundvist s Rosénem. Ve třetí třetině se dokázal prosadit Gulaš, jenže vzápětí přišla opět nepřesná přihrávka a puk v naši brance. Tři minuty před koncem snižoval na 2:5 Hruška. Jenže domácí minutu před koncem dokázali rozebrat českou obranu a Lundqvist upravil skóre na 6:2.

Pro dnešek máme dobojováno. Věřme, že kluci si z dnešního utkání ponesou poučení do Helsinek, odkud vám budeme přenášet další přenosy a mě pro tuto dobu nezbývá než vám popřát hezký zbytek večera. (21:51:22)

Jiří Kosejk

Branky a nahrávky: 4. Fransson (Rosén, Gynge), 5. Ericsson (Omark, Danielsson), 33. Lundqvist (Axelsson, Johansson), 38. Rosén (Gynge, Ullström), 54. Sörensen (Ericsson), 59. Lundqvist (Kronwall, Fransson) – 51. Gulaš (Buchtele), 57. Hruška

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Johannes Käck, Emil Yletyinen