Omsk – Jokerit 0:1 (kon.) | Barys – Riga 5:1 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzněck 6:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 1:7 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 1:2 (0:2 po s.n.) | Kazaň – Ufa 3:2 (kon.) | N.Novgorod – HC Slovan 5:3 (kon.)
Minsk – Záhřeb 1:4 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 3:2 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Spartak Moskva – Viťaz 2:0 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 10.11.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Čekali jsme asi hodně scénářů, ale takovýto fotbalový výsledek mezi nimi nebyl. Jokerit dokázal potvrdit své postavení v tabulce, získal další tři body díky brance Philipa Larsena z první třetiny. Ode mě je to vše, děkuji za sledování. (16:19:47)

59:47
    Hosté se ale brání ze všech sil a vyhazují kotouč mimo obranné pásmo...

59:20
    Už, Dominik Furch míří na střídačku a domácí zkusí štěstí v šesti.

59:00
    Poslední minuta, domácí jsou v útočném pásmu, stále ale hrají v pěti.

58:36
    Erat se Sobotkou operovali v útočném pásmu, obránci Jokeritu ale dokázali získat kotouč a vyvézt ho až ke Karlssonovi.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty, dle výkonu na hřišti to vypadá i na poslední dvě minuty zápasu.

57:01
    Jako by ani domácí v tu vstřelenou branku nedoufali, působí trochu zvadle, fanoušci je také zrovna dvakrát neženou.

56:10
    Hraje se spíše ve středu hřiště, puk mají domácí, ale nemohou se dostat přes dobře bráněnou modrou čáru do obranného pásma Jokeritu.

55:12
    Hosté velmi takticky co nejvíce drží puk na holích, nikam se s ním neženou, stáhnou se a když jde do tuhého, tak ho vyhodí.

54:19
    Čas letí jako blázen, domácí už musí být značně nervózní. Jokerit je sice silný tým, dnes ale měl Omsk dost šancí na to vstřelit hned několik gólů.

53:16
    Hosté se dostali do brejku a už to vypadalo nadějně, když se ozval hvizd rozhodčího, opět je v akci zastavil ofsajd.

52:55
    Avangard je stále u puku, snaží se o zakončení, nemohou se ale dostat do vyložené pozice, z těch ostatních štěstí nemají, Karlsson chytá dobře.

51:48
    Domácí se tak dlouho chystali ke střele, až celou akci zbytečně překombinovali a zcela se dostali ze všech možných střeleckých pozic.

50:31
    Třetí perioda se nám velmi rychle dostala do své druhé části, hosté stále vedou o jednu jedinou branku. Oba celky mají šancí dost, avšak nějak je zapomínají využívat.

49:11
    Jokerit hraj v plném počtu, Olimb je zpátky na ledě a hned se zapojuje do útočné akce.

48:37
    Následně se ale hosté osvobozují, domácí musí pro kotouč až za svou bránu.

48:08
    Na modré čáře se do puku opřel Kuljaš a svou pumelicí trefil tyč, Karlsson se jen ohlédl!

47:36
    Lajunen vyvezl kotouč z obranného pásma, tam jej výborně podržel a ušetřil téměř půl minuty.

47:11
    Nyní už se ale přerušuje a rovnou se vylučuje, Mathis Olimb (JOK) obdržel dvě minuty za hrubost.

46:37
    Jak jsem již zmiňoval, hra se téměř nepřerušuje, a tak čas utíká velmi rychle. Hraj se v dobrém tempu, které nastolují převážně domácí.

46:10
    Kapanen vedl rychlý protiútok, ze kterého nakonec pálil Hagman, z blízkosti ale bránu trestuhodně přestřelil!

45:07
    Domácí začínají být hodně hladoví po gólu, hosté se pouze brání a vyhazují kotouče, zatím jim to stačí.

44:22
    Pěrežogin střelou z úhlu zaměstnal Karlssona, ten ale neměl s tímto slabým pokusem žádný problém.

43:50
    Hraje se velmi rychle, hra se moc nepřerušuje, avšak nic zajímavého k vidění není. Téměř vše se odehrává uprostřed hřiště, kde se celky perou o puk.

42:10
    Hosté hrají opět v plném počtu a hned se derou do útoku, rozhodčí jim ale píská postavení mimo hru.

40:45
    Lemťugov se pokoušel vypálit, jeho střela ale byla sražena mimo bránu, domácí jsou ale stále na puku.

40:19
    Začal třetí perioda, do které si domácí přenesli téměř celou přesilovou hru.

40:01

Druhá třetina nám rozhřešení dnešního zápasu nepřinesla, na ani nenabídla nějakou nápovědu. Hosté sice vedou stále o jednu branku, takový náskok se dá ale smazat velmi rychle.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Ale pozor, hosté hráli v šesti a jsou za to potrestáni, trest odsedí Joensuu (JOK).

39:27
    Probíhá poslední minutka druhé periody, domácí se snaží ještě o jednu střelu na bránu, ta se jim ale asi nepodaří.

38:50
    Ani jeden z brankářů se nyní nenudí, oba musí být v pozoru, jelikož Omsk i Jokerit mají dost útočné choutky. Chybovat v tuto chvíli by mohlo být velmi nešťastné.

38:30
    Oba celky hrají opět v plném sestavě, u puku jsou aktuálně domácí, kteří se snaží o vyrovnání.

37:57
    Todd dostal přihrávku do jízdy, mohl se dostat před bránu až do zakončení, ale volil přihrávku. Tu posílala naslepo, dle toho to také dopadlo.

37:14
    Po pravé straně se protáhl do útoku Kozun, jeho střelu ale Furch vyráží mimo hřiště, hra se přerušuje. Bude se pokračovat vhazováním po Furchově levici.

36:49
    Po téměř dvě minuty tak budeme svědky hry čtyř proti čtyřem, tedy pokud se rozhodčí nerozhodně vylučovat i další hráče.

36:22
    Tak to bylo rychlé, Petro (OMS) dostává vzápětí dvě minuty za vysokou hůl, přesilovka se tak nekoná.

36:18
    Domácí mohou svůj tlak vygradovat v přesilovce, jelikož dvě minuty obdržel střelec zatím jediné branky Philip Larsen (JOK).

35:23
    V akci stále elitní formace domácích hokejistů, z mezikruží pálil Vladimír Sobotka, ale ani napodruhé se mu nepodařilo trefit mezi tři červené tyče.

34:39
    Sobotka dojel u brány k volném kotouči a mohl pálit do prázdné brány, jelikož Karlsson ležel rozplácnutý na ledě, ale nepodařilo s emu zkrotit neposedný kotouč.

34:05
    Domácí tak ustáli dlouho, chvíli i dvojnásobné oslabení. To je pro ně velmi motivující, stále ale prohrávají o jednu branku.

33:19
    Hostí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, Jensen hledal svého spoluhráče na vzdálenější tyčce, ale Dominik Furch skvělým zákrokem puk vykryl!

32:36
    Petrov je na ledě, domácí jsou ve čtyřech. Stále se ale musí více jak půl minut bránit ve čtyřech.

31:45
    Regin číhal na kotouč na modré čáře, ale přihrávka byla nepřesná, puk mu přeskočil přes čepel. Musí pro něj až do obranného pásma.

31:25
    No ale pozor, nyní jdou domácí doopravdy do tří! Na ledě jich totiž bylo pět, což je na oslabení až moc. Trest odsedí Širokov.

30:58
    Olimb vypálil ostře od modré čáry, Furch byl ale připravený a kotouč vyrazil mimo nebezpečí.

30:38
    Domácí jdou na chvilinku do tří! Petrov (OMS) dostává dvě minuty za hákování.

30:17
    V pásmu se nakonec chvíli hokejisté Jokeritu udrželi, ale chyběl tomu střelba, bez té se skórovat prostě nedá.

29:28
    Hostům se ale úvod přesilovky opět nedaří, nemohou se usadit v útočném pásmu, domácí vyhazují.

28:41
    Přesilová hra pro hosty, za hrubost je vyloučen Denis Kuljaš (OMS).

27:55
    Domácí se musí bránit narůstajícímu tlaku hostujícího týmu, vzadu ale vše jistí svými jistými zákroky Furch, dnes chytá opravdu dobře.

26:23
    Kozun se prodral přes celé obranné pásmo až před Furcha, ten ale nemusel zasahovat, jelikož Kozuna si vzali do kleští obránci a postarali se o něj.

25:39
    Hosté již hrají samozřejmě opět v plném počtu, nemohou se ale pořádně usadit v útočném pásmu a něco kloudného vymyslet.

24:19
    Regin ujel v oslabení do takřka samostatného nájezdu, tváří v tvář Dominuku Furchovi ale neuspěl, čerstvý reprezentant vyčíhal jeho blafák a puk mu sebral!

23:55
    Kuljaš vypálil od modré čáry, ale nezamířil přesně, Karlsson nemusel vůbec zasahovat.

22:55
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, avšak mají problémy přihrát, hosté dobře napadají.

22:26
    Přesilová hra pro domácí, Wiratenen (JOK) dostává dvě minuty za podražení.

21:50
    I v další fázi byli opět aktivnější hosté, domácí s nimi mají v úvodu druhé periody problémy. Dominik Furch musel hasit rychlý protiútok kvalitním zákrokem lapačkou.

20:30
    Hosté začali velmi aktivně a v první minutě hned dostali Omsk pod tlak, ten to nyní ustál a následně se osvobodil.

20:01

První třetina přinesla mnoho obrazů hry, ale jen jeden byl rozhodující. Tím byla přesilová hra hostujícího celku, když ji dokázal využít Philip Larsen střelou od modré.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Karlsson musel necelou půl minutku před koncem první periody vytáhnout dobrý zákrok proti Černikovovi, který pálil z mezikruží, na švédského brankáře si ale nepřišel.

18:30
    Domácí mají kotouč na svých hokejkách a drželi se za svou bránou, zkusili rozehrát rychle, ale jen z toho jen zakázané uvolnění.

17:30
    Jak Furch, tak i Karlsson museli být nyní v pozoru, jelikož se na ně řítili hráči druhých týmů, avšak ani jeden nakonec nemusel zasahovat.

16:20
    Hra se přelévá velmi rychle, chvíli útočí domácí, chvíli poté hosté. Nyní jsou na tahu opět hráči Omsku, uvidíme, jestli v závěru třetiny něco vymyslí.

15:40
    Moc dlouho se ale domácí v útočném pásmu nezdrželi, a tak se musí opět bránit útočným výpadům hostujícího Jokeritu.

14:33
    Lekomcev držel puk za bránou a hledal své spoluhráče, kteří se pro rozehrávku nechtěli vrátit do obranného pásma. Nakonec se mu podařilo vyslat přihrávku přes celé hřiště, která byla úspěšná.

13:55
    Rázem se mění celý obraz hry. Domácí většinu třetiny byli aktivnější a lepší, stačila jedná šťastná střela od modré čáry a vše je jinak.
    LARSEN - 0:1

12:41
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Ale vida, hosté se dostávají do vedení! Už to vypadalo, že přesilovka zůstane nevyužitá, když PHILIP LARSEN zachytil u mantinelu puk, pojel si s ním podél modré čáry a lehce vypálil. Dominik Furch absolutně nic neviděl, a tak mu puk propadl za záda. Asistence: Brandon Kozun, Jesse Joensuu

11:58
    Domácí se již podruhé osvobozují, následně dobře napadají rozehrávku, čímž velmi dobře šetří cenné vteřinky.

11:23
    První čtvrtina přesilové hry ale zatím nevypadá dobře, hosté si přihrávají na své polovině a hledají cestičku do útočného pásma.

10:53
    Přesilovou hru si vyzkouší také hosté, jelikož za držení protihráče je na dvě minuty vyloučen Kuljaš (OMS).

10:00
    Omsku teď nezbývá nic jiného, než jen vyhodit kotouč tak, aby nebylo zakázané uvolnění a zároveň mohli v klidu vystřídat.

09:13
    Rita se protáhl po levé straně přes modrou čáru do útočného pásma, z rohu hřiště se snažil najít před bránou své spoluhráče, na jeho výzvu v podobě rychlé přihrávky ale nikdo nezareagoval.

08:22
    Poslední vteřinka, i minutky, patří spíše hostům. Ti zvýšili svou aktivitu, snaží se více koncentrovat, celkově se zlepšují. Cesta k Furchovi je pro ně ale zatím zavřená.

07:33
    Když už se konečně dostali hosté pět kupředu, tak se jim nepodařil přechod přes modrou čáru, kde jim byl odpískán ofsajd.

06:09
    Jokeritu se nedaří uklidnit hra, má problémy si pořádně přihrát, čehož si všimli i domácí. Ti vysunuli napadání ve dvou hráčích až až za Karlssona, zatím z toho těží.

05:40
    Jokerit se po dlouhé době dostal do útočného pásma, celá akce ale skončila ihned za modrou čárou, kde o puk hosté přišli. Následně se musel bránit rychlému brejku, ten ale Karlsson vyřešil pohotovým zákrokem.

05:13
    Zatím se ale vytvořeného tlaku snaží využít domácí, kteří stále aktivně směřují všechny akce směrem ke Karlssonovi.

04:50
    Hosté se ubránili jak klasické, tak i dvojnásobné přesilové hře, hrají tedy opět v plném počtu a mohou zamýšlet nad útočnými akcemi.

03:55
    Pěrežogin dostal krásný pas mezi kruhy, puk si zpracoval a rychle vypálil, Karlsson ale předvedl skvělý zákrok!

03:20
    Vladimír Sobotka vede přesilovkovou formaci, ta se ale ještě nedostala ke střele.

02:50
    Ale je tu další vyloučení na straně hostů, Wirtanen (JOK) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Hosté jdou do tří!

02:45
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se dostat kotouč za Karlssonova záda, zatím ale nemají dost štěstí.

02:05
    Domácí si zahrají přesilovou hru, Sallinen (JOK) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

00:50
    Lekomcev obkroužil branku, následně vyslal kotouč před branku, tam se podařilo vystřelit jeho spoluhráči, ale Karlssona neohrozil.

00:37
    Domácí se prodrali do útočného pásma, avšak celá akce skončila pouze nahozeným kotoučem na brankáře Karlssona, ten raději drží puk v lapačce.

00:18
    Úvodní vhazování sice vyhráli hosté, avšak domácí se rychle dostali k puku. Následně se jim ale nezadařila rozehrávka, dopustili se zakázaného uvolnění, hra se tak stěhuje před Furcha.

00:01

Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše, na řadě jsou státní hymny. Jako první zahraje finská, následovat ji bude ruská.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Furch (Kosticyn) – Alexandrov, Kuljaš, Kempný, Lekomcev, Ahnelov, Kulik, Vasiljev – Popov, Zubov, Pěrežogin – Sobotka, Paršin, Erat – Kurjanov, Širokov, Michejev – Lemťugov, Petrov, Černikov – Foščenko

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Kulda, Lajunen, Larsen, Jesper Jensen, Todd, Ohtamaa – Hagman, Jormakka, Kapanen – Joensuu, Kozun, Regin – Wirtanen, Rita, Olimb – Maki, Sallinen, Poysti

Rozhodčí: Olenin, Sergejev – Misjur, Otmachov.

JOKERIT HELSINKY

Helsinky ke svému dalšímu zápasu absolvují cestu dlouho kolem tří tisíc kilometrů, určitě tak nebudou chtít cestovat nadarmo. Zatím se jim daří velmi dobře, zisk 47 bodů jim v západní konferenci stačí na krásné druhé místo. Jokerit má třetí nejlepší útok na západě, zatím nastříleli 71 branek.

Poslední zápasy

Úplně poslední zápas by nejradši Jokerit úplně smazal. Nad Rigou vedl po druhé třetině už 5:0, avšak hosté předvedli srdečný výkon a během poslední třetin vyrovnali, poté vyhráli v nájezdech.

31.10.15 Jokerit – Din. Riga 5:6 pn
    29.10.15 Jokerit – Jugra 6:1
    27.10.15 Jokerit – Jekatěrinburg 4:1
    24.10.15 Ufa – Jokerit 4:0
    22.10.15 Magnitogorsk – Jokerit 2:3

AVANGARD OMSK

Omsk nehraje vůbec špatně, o čemž také svědčí jeho umístění v tabulce. Se 46 body se totiž nachází na čtvrté pozici tabulky východní konference, na třetí Ufuf ztrácí pouze bod. Omsk sice nemá nejproduktivnější útok, ale má třetí nejlepší obranu, to také není k zahození.

Omsk si v posledních pěti zápasech připsal sice dvě výhry, k tomu ale také hned tři prohry, souboj s Jokeritem ho tedy nezastihl v té nejlepší formě.

28.10.15 Omsk – Sp. Moskva 2:3 pp
    26.10.15 Omsk – Petrohrad 1:4
    23.10.15 Slovan Bratislava – Omsk 0:3
    21.10.15 Medveščak Záhřeb – Omsk 0:1
    19.10.15 Podolsk – Omsk 3:1

Dobrý dne, vítám vás u sledování online přenosu z Kontinentální hokejové ligy. Ta se opět rozjíždí po reprezentační pauze, na programu je opravdu hodně utkání. V tomto přenose se podíváme na zápas mezi celky Avangard OmskJokerit Helsinky. Úvodní vhazování na naplánováno na 14 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.