Úterý 10.11.2015, 13:00Hokejová Liga mistrů

Cesta tria Sparta, Liberec a Litvínov po statečných výkonech končí v osmifinále. Dnes odpoledne bylo ve hře ještě 16 týmů ze 6 zemí. Nyní to je jen 8 týmu ze tří zemí a to Švýcarsko (Davos), Finsko ( Rauma, Oulu, TPS Turku a Espoo), Švédsko ( Frölunda, Skelleftea a Lulea)

Frölunda mohla vést už 7:0, Abbott poslal puk do tyče.

Liberec právě prohrál utkání s Davosem 4:3 a také ze soutěže vypadává.

Liberec to zkouší v šesti a bude mít početní výhodu ještě tři minuty.

21:49
    Liberci utíká čas. Nyní má už jen pět minut a nyní si zahraje přesilovou hru.

20:35
    Litvínovský brankář Michael Petrásek předvedl v první třetině několik výborných zákroků a drží zatím postupový stav.

20:26
    Frölunda je nyní jasně lepším týmem. Verva má plné ruce práce aby se náporu ubránili.

20:20
    V Davosu skončila první třetina za stavu 3:1.

20:15
    Verva se statečně pere s domácí Frölundou a v osmé minutě drží zatím bezbrankový stav.

20:14
    Liberec hrál ve 14.minutě více než minutu přesilovou hru 5na3, ale bohužel se jim nepodařilo dvojnásobnou přesilovou hru využít.

19:51
    Škoda. Spartě scházel kousek k postupu mezi nejlepší osmičku, bohužel dneska inkasovali čtyři branky, na které nenašli odpověď a v letošní CHL končí. Oulu se raduje z postupu a vyzve lepšího z dvojice HV 71 – Espoo Blues.

19:42
    Liberečtí hokejisté za pár minut nastoupí v Davosu k odvetnému zápasu, kde budou dohánět dvoubrankové manko.

HC Davos: Genoni (Senn) – Brejčák, Jung, Forster (A), Heldner, Schneeberger, Paschoud – Ambühl (C), (CTS), Walser, Axelsson – Lindgren, Paulsson, Wieser M. – Sciaroni, Wieser D. (A), Egli – Jörg, Simion, Ryser – Äschlimann, Kessler

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Výtisk (A), Ulrych, Plutnar – Vampola (A), Birner, Řepík (CTS) – Bakoš, Bulíř, Radivojevič (A) – Jelínek, Krenželok, Valský – Lakatoš, Vlach, Stránský – Jonák

19:40
    Sparta v 55.minutě stále prohrává 3:1. Za tohoto stavu se bude prodlužovat a případně o vítězi budou rozhodovat samostatné nájezdy.

18:52
    Sparta již prohrává o dvě branky, když Pöpperlemu při zákroku vypadl puk z výstroje za brankovou čáru. Gól je připsán na konto Mika Niemiho.

Češi v Lize mistrů válí a ovládají střelecké statistiky!

Na špici tabulky střelců se usadila dvojice Michal Řepík z Liberce a Jan Buchtele ze Sparty, oba nasázeli shodně po šesti gólech. V elitní desítce najdeme také další tři česká jména. Liberecký Michal Bulíř, třinecký Erik Hrňa a Petr Tatíček z Ingolstadtu skórovali celkem pětkrát. Tatíček se navíc drží na celkově druhém místě v kanadském bodování, ač jeho tým v soutěži již nepokračuje.

Jako první naskočí do boje o postup Sparta Praha, která v domácím prostředí porazila Kärpät Oulu 4:2, což byla pro finský tým vůbec první prohra v letošním ročníku Ligy mistrů. Sparta navíc soupeři, který v předchozích šesti zápasech inkasoval pouze jednou, dokázala vstřelit čtyři branky! Svěřenci trenéra Jandače mají tedy výhodu dvou branek, které by musel Kärpät smazat a přidat něco navíc, aby mohl pomýšlet na postup.